Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van As en Jansma weg bij ADO Den Haag

Van As en Jansma weg bij ADO Den Haag

DEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag gaat niet langer verder met Jeffrey van As als manager voetbalzaken. Zijn contract wordt niet verlengd en hij is per direct vrijgesteld van werkzaamheden voor de Haagse eredivisieclub. ADO meldde ook dat Kees Jansma is teruggetreden als adviseur van de directie.

Volgens algemeen directeur Mohammed Hamdi is er onvoldoende draagvlak bij de raad van commissarissen om door te gaan met Van As. De 47-jarige oud-profvoetballer keerde in januari 2017 terug bij de club, waarvoor hij tussen 2004 en 2006 speelde.

De oud-verdediger, die ook nog scout was bij ADO Den Haag, verlengde een half seizoen na zijn terugkeer als manager voetbalzaken al zijn contract met drie jaar. Van As zette de lijnen uit van het technische beleid dat ADO Den Haag de zevende en negende plek opleverde in de vorige twee seizoenen.

Kees Jansma

Dit seizoen verloopt zeer teleurstellend. De club staat voorlaatste in de eredivisie. Fons Groenendijk is al opgestapt als trainer. Een van de kandidaten om hem op te volgen zou de Brit Alan Pardew zijn.

Jansma, journalist, commentator en oud-perschef van het Nederlands elftal, stapte afgelopen zomer "uit liefde voor ADO" in als adviseur. "Ik heb getracht de club te voorzien van goede adviezen, maar het échte gevoel dat deze terug te zien zijn in het beleid ontbreekt. Hoewel er sprake is van een verschil in inzicht en ik het erg jammer vind dat het zo gelopen is, zal ik altijd supporter blijven van deze mooie club", aldus Jansma.

Meer uit Voetbal

PSV-tegenstander Club Brugge koploper na uitzege op Zulte Waregem

WAREGEM (ANP) - Club Brugge kan met een goed gevoel richting Eindhoven voor de ontmoeting woensdag met PSV in de Champions League. De Belgische topploeg won vrijdag de uitwedstrijd tegen Zulte Waregem in de hoogste divisie. Het werd 4-2 voor de club van trainer Ivan Leko.

15 minuten geleden
Kane won Gouden Bal met klein verschil van Mbappé

PARIJS (ANP/AFP) - Harry Kane heeft met klein verschil de Gouden Bal gewonnen. Hij kreeg slechts 28 punten meer dan Kylian Mbappé. Dat blijkt uit de gedetailleerde puntentelling die het organiserende vakblad France Football vrijdag publiceerde.

49 minuten geleden
Godts scoort weer voor winnende koploper Paris Saint-Germain

LE HAVRE (ANP) - Mika Godts heeft opnieuw gescoord voor Paris Saint-Germain. De oud-speler van Ajax deed dat vrijdag in de uitwedstrijd tegen Le Havre, die de club uit Parijs met 5-1 won.

2 uur geleden
Bekerhouder AZ in tweede ronde KNVB-beker tegen HSV Hoek

AMSTERDAM (ANP) - Bekerhouder AZ speelt in de tweede ronde van de KNVB-beker een uitwedstrijd tegen het Zeeuwse HSV Hoek. Dat is vrijdag door loting bepaald. Hoek staat na elf speelronden op de vijftiende plaats in de tweede divisie.

5 uur geleden
AZ tegen Ajax nog zonder geblesseerde middenvelder Smit

ALKMAAR (ANP) - AZ kan zaterdag in de uitwedstrijd tegen Ajax in de Eredivisie nog niet beschikken over Kees Smit. De 20-jarige middenvelder is nog niet hersteld van de blessure die hij ruim drie weken geleden bij Jong Oranje opliep. Smit maakt vermoedelijk donderdag tegen Juventus in de Europa League zijn rentree in de selectie van de Alkmaarders.

7 uur geleden
FC Utrecht zonder fans naar Telstar vanwege rellen na bekerduel

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht neemt zondag geen supporters mee naar de uitwedstrijd tegen Telstar. De club heeft dat besloten na de ongeregeldheden van donderdagavond met de eigen aanhang na het bekerduel met Kozakken Boys.

8 uur geleden
Ajax ziet Berghuis terugkeren voor thuisduel met AZ

AMSTERDAM (ANP) - Steven Berghuis keert terug in de selectie van Ajax. Trainer Míchel Sánchez neemt hem op in zijn keurkorps voor het thuisduel van zaterdag met AZ. Berghuis stond de afgelopen zes weken aan de kant met een blessure.

8 uur geleden