Van As en Jansma weg bij ADO Den Haag
DEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag gaat niet langer verder met Jeffrey van As als manager voetbalzaken. Zijn contract wordt niet verlengd en hij is per direct vrijgesteld van werkzaamheden voor de Haagse eredivisieclub. ADO meldde ook dat Kees Jansma is teruggetreden als adviseur van de directie.
Volgens algemeen directeur Mohammed Hamdi is er onvoldoende draagvlak bij de raad van commissarissen om door te gaan met Van As. De 47-jarige oud-profvoetballer keerde in januari 2017 terug bij de club, waarvoor hij tussen 2004 en 2006 speelde.
De oud-verdediger, die ook nog scout was bij ADO Den Haag, verlengde een half seizoen na zijn terugkeer als manager voetbalzaken al zijn contract met drie jaar. Van As zette de lijnen uit van het technische beleid dat ADO Den Haag de zevende en negende plek opleverde in de vorige twee seizoenen.
Kees Jansma
Dit seizoen verloopt zeer teleurstellend. De club staat voorlaatste in de eredivisie. Fons Groenendijk is al opgestapt als trainer. Een van de kandidaten om hem op te volgen zou de Brit Alan Pardew zijn.
Jansma, journalist, commentator en oud-perschef van het Nederlands elftal, stapte afgelopen zomer "uit liefde voor ADO" in als adviseur. "Ik heb getracht de club te voorzien van goede adviezen, maar het échte gevoel dat deze terug te zien zijn in het beleid ontbreekt. Hoewel er sprake is van een verschil in inzicht en ik het erg jammer vind dat het zo gelopen is, zal ik altijd supporter blijven van deze mooie club", aldus Jansma.
Meer uit Voetbal
SAO PAULO (ANP) - Zakaria Labyad vervolgt zijn loopbaan bij Corinthians. De in Utrecht geboren voetballer wordt ploeggenoot van Memphis Depay, die zich hard heeft gemaakt voor zijn komst. Dat heeft de club uit São Paulo bekendgemaakt.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Vitezslav Jaros heeft vrijdag een zware knieblessure opgelopen tijdens de training van Ajax. De Tsjechische doelman komt dit seizoen niet meer in actie voor de club uit Amsterdam. Volgens Ajax moet de van FC Liverpool gehuurde keeper geopereerd worden.
7 uur geledenMILAAN (ANP/DPA) - Kirsty Coventry gaat onderzoeken of FIFA-voorzitter Gianni Infantino de regels heeft overtreden door een overeenkomst te sluiten met de nieuwe Vredesraad van de Amerikaanse president Donald Trump. Dat heeft de voorzitter van het Internationaal Olympisch Comité (IOC) bekendgemaakt in Milaan.
8 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid is woensdag in het uitduel met Benfica niet van het veld gestapt omdat Vinícius Júnior zelf verder wilde spelen. De Braziliaanse aanvaller werd naar eigen zeggen racistisch uitgescholden door tegenstander Gianluca Prestianni. Vinícius attendeerde de scheidsrechter van het duel in de tussenronde van de Champions League daarop en verliet even het speelveld. Na ruim tien minuten besloot hij de wedstrijd toch te hervatten.
9 uur geledenMANCHESTER (ANP) - De rentree van Matthijs de Ligt bij Manchester United laat nog even op zich wachten. "Hij werkt erg hard om terug te komen, maar hij is nog niet ver genoeg", zei trainer Michael Carrick tijdens een persconferentie voor het uitduel van maandag met Everton in de Premier League.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie wil nieuweling Raheem Sterling zondag graag speelminuten geven in de Eredivisiewedstrijd tegen Telstar. Dat zei hij vrijdag tijdens een persconferentie.
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sem Steijn is voorlopig niet inzetbaar voor Feyenoord. Dat heeft trainer Robin van Persie vrijdagmiddag bevestigd tijdens een persconferentie in aanloop naar de thuiswedstrijd tegen Telstar. De middenvelder raakte geblesseerd in de wedstrijd tegen Go Ahead Eagles, nadat hij de eveneens geblesseerde Oussama Targhalline had vervangen.
13 uur geleden