Van As en Jansma weg bij ADO Den Haag
DEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag gaat niet langer verder met Jeffrey van As als manager voetbalzaken. Zijn contract wordt niet verlengd en hij is per direct vrijgesteld van werkzaamheden voor de Haagse eredivisieclub. ADO meldde ook dat Kees Jansma is teruggetreden als adviseur van de directie.
Volgens algemeen directeur Mohammed Hamdi is er onvoldoende draagvlak bij de raad van commissarissen om door te gaan met Van As. De 47-jarige oud-profvoetballer keerde in januari 2017 terug bij de club, waarvoor hij tussen 2004 en 2006 speelde.
De oud-verdediger, die ook nog scout was bij ADO Den Haag, verlengde een half seizoen na zijn terugkeer als manager voetbalzaken al zijn contract met drie jaar. Van As zette de lijnen uit van het technische beleid dat ADO Den Haag de zevende en negende plek opleverde in de vorige twee seizoenen.
Kees Jansma
Dit seizoen verloopt zeer teleurstellend. De club staat voorlaatste in de eredivisie. Fons Groenendijk is al opgestapt als trainer. Een van de kandidaten om hem op te volgen zou de Brit Alan Pardew zijn.
Jansma, journalist, commentator en oud-perschef van het Nederlands elftal, stapte afgelopen zomer "uit liefde voor ADO" in als adviseur. "Ik heb getracht de club te voorzien van goede adviezen, maar het échte gevoel dat deze terug te zien zijn in het beleid ontbreekt. Hoewel er sprake is van een verschil in inzicht en ik het erg jammer vind dat het zo gelopen is, zal ik altijd supporter blijven van deze mooie club", aldus Jansma.
Meer uit Voetbal
TEHERAN (ANP/DPA) - Nog geen enkele Iraanse voetballer heeft een visum voor de Verenigde Staten om deel te kunnen nemen aan het WK volgende maand. Bondsvoorzitter Mehdi Taj hoopt dat dat de komende weken rondkomt. "Maar het heeft veel vertraging opgelopen", zei Taj tegen een Iraanse tv-zender. Iran begint het WK over ruim een maand tegen Nieuw-Zeeland.
35 minuten geledenMADRID (ANP/AFP) - Real Madrid moet het zondagavond in het uitduel met rivaal FC Barcelona toch doen zonder sterspeler Kylian Mbappé. De 27-jarige aanvaller ontbreekt in de wedstrijdselectie die de 'Koninklijke' heeft bekendgemaakt.
36 minuten geledenPRAAG (ANP) - De stadsderby tussen Slavia Praag en Sparta Praag is volledig uit de hand gelopen en uiteindelijk definitief gestaakt. Tientallen fans van de thuisploeg bestormden in de 97e minuut het speelveld en gooiden brandende fakkels in het vak met supporters van Sparta Praag. De scheidsrechter besloot het duel niet meer uit te spelen.
13 uur geledenDOETINCHEM (ANP) - Almere City heeft de kans op promotie naar de Eredivisie levend gehouden. De club speelde gelijk in de uitwedstrijd tegen De Graafschap (2-2). Dat was voldoende na de zege van woensdag voor eigen publiek (3-1).
15 uur geledenISTANBUL (ANP) - Noa Lang heeft de landstitel met Galatasaray veroverd. De club uit Istanbul is door een zwaarbevochten thuiszege op Antalyaspor (4-2) onbereikbaar voor de concurrentie geworden.
15 uur geledenWOLFSBURG (ANP) - Bayern München heeft ook de uitwedstrijd tegen VfL Wolfsburg gewonnen (0-1). Michael Olise maakte het enige doelpunt voor de club die woensdag door Paris Saint-Germain werd uitgeschakeld in de halve finale van de Champions League.
16 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft de hoop op de landstitel niet opgegeven. De club won de thuiswedstrijd tegen Brentford (3-0) en verkleinde de achterstand op koploper Arsenal tot 2 punten.
16 uur geleden