Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van Ark wil lijst onveilige stoffen in voedingssupplementen

Van Ark wil lijst onveilige stoffen in voedingssupplementen

DEN HAAG (ANP) - Onveilige stoffen in voedingssupplementen worden voortaan op een nationale lijst gezet, schrijft minister Tamara van Ark (Medische zorg) aan de Tweede Kamer. Ze wil die lijst opnemen in de Warenwet, waarin regels zijn vastgelegd voor voedselveiligheid. De lijst is nodig omdat er "met enige regelmaat" onveilige voedingssupplementen worden verkocht "die gezondheidsschade bij gebruikers kunnen veroorzaken". De supplementen, zoals vitaminepillen, kunnen bijvoorbeeld leiden tot "maagdarmklachten, hoofdpijn en duizeligheid tot hartklachten en hersenbloedingen".

Volgens het ministerie kan de Nederlandse Voedsel en Warenautoriteit (NVWA) nu "minder efficiënt en effectief toezicht houden" op voedingssupplementen, omdat maar enkele stoffen verboden zijn volgens de Europese en Nederlandse wet. Daardoor moet soms per supplement worden bepaald of het onveilig is en dat kost veel tijd. Mensen kunnen ziek worden door de stoffen in sommige voedingssupplementen, maar ook door de hoeveelheid van die stoffen en hoe die op elkaar en op medicijnen inwerken.

De lijst moet worden opgesteld samen met onder meer het RIVM, NVWA-BuRO, de Dopingautoriteit en het College ter Beoordeling van Geneesmiddelen. Naast deze lijst wil Van Ark "(meer) geharmoniseerde" Europese wetgeving over de veiligheid van voedingssupplementen. Ook wil ze meer voorlichting geven over de risico's van internethandel in voedingssupplementen en onderzoeken of er meldingen kunnen komen voor supplementen die op de Nederlandse markt komen. Dit alles zal niet "van vandaag op morgen zijn afgerond", aldus de minister. Dat zal nog een paar jaar duren.

Meer uit Binnenland

Haaksbergse raad stemt in met criteria asielopvang na referendum

HAAKSBERGEN (ANP) - Een meerderheid van de Haaksbergse gemeenteraad heeft er vertrouwen in dat het asielreferendum in de Twentse gemeente rechtmatig is verlopen en stemt in met een lijst criteria die gaat gelden bij de locatiekeuze voor asielopvang.

2 uur geleden
Ook in Roermond gedetineerde ontsnapt, is nog voortvluchtig

ROERMOND (ANP) - In Roermond is afgelopen vrijdag een gedetineerde ontsnapt aan zijn begeleiders na een ziekenhuisbezoek. Dat bevestigt een woordvoerder van de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) na berichtgeving door het AD. De man is nog voortvluchtig.

3 uur geleden
Niet heel Gorinchem hoeft bij eventuele herstemming naar stembus

DEN HAAG (ANP) - Als de gemeenteraad van Gorinchem besluit tot een herstemming vanwege mogelijke stemfraude, dan hoeft dat niet voor de hele gemeente opnieuw. Volgens de Kiesraad kan dit beperkt blijven tot een of enkele stembureaus. In dat geval worden alleen de personen opgeroepen die tijdens de verkiezingsdag hun stem zelf of via een volmacht hebben uitgebracht op de betreffende locatie, laat de Kiesraad weten.

7 uur geleden
Vijfde verdachte explosie synagoge ook vast voor terrorisme

ROTTERDAM (ANP) - De vijfde verdachte die donderdag werd aangehouden voor betrokkenheid bij de explosie bij de synagoge in Rotterdam, wordt net als de andere vier verdacht van terrorisme. De 19-jarige man uit Tilburg werd woensdag voorgeleid aan de rechter-commissaris en die besloot dat hij nog in ieder geval veertien dagen blijft vastzitten.

7 uur geleden
COA krijgt eerste dwangsom voor asielopvang Hardenberg

HARDENBERG (ANP) - Het asielzoekerscentrum in Hardenberg is ook woensdag in gebruik, en daarom krijgt opvangorgaan COA de eerste dwangsom van de gemeente. Die bedraagt 55.000 euro per dag. Het gebouw had dicht moeten zijn, de overeenkomst van het COA en Hardenberg is verlopen.

7 uur geleden
Vijf jaar cel en tbs voor verkrachting en bedreigen ex-partners

DEN HAAG (ANP) - De rechtbank in Den Haag heeft Govinda B. (34) veroordeeld tot vijf jaar cel en tbs met dwangverpleging voor het bedreigen en mishandelen van vijf vrouwen met wie hij een relatie had. Dat gebeurde vanaf 2022 tot zijn aanhouding in oktober 2024. Volgens de rechtbank heeft de man uit Delft meermalen de vrouwen gedreigd te zullen verkrachten. Ook maakte hij seksvideo's en verspreidde hij die. In een aantal gevallen waren de slachtoffers buiten bewustzijn.

9 uur geleden
Twee verdachten opgepakt voor grootschalige bankhelpdeskfraude

DEN HAAG (ANP) - In Den Haag zijn maandag twee mannen aangehouden op verdenking van betrokkenheid bij grootschalige oplichting. Volgens de politie gaat het om meerdere gevallen van fraude in heel Nederland, waarbij slachtoffers grote sommen geld verloren. De oplichters zouden zich telefonisch hebben voorgedaan als medewerkers van de helpdesk van een bank en zo in totaal enkele honderdduizenden euro's hebben buitgemaakt.

10 uur geleden