Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van Ark wil lijst onveilige stoffen in voedingssupplementen

Van Ark wil lijst onveilige stoffen in voedingssupplementen

DEN HAAG (ANP) - Onveilige stoffen in voedingssupplementen worden voortaan op een nationale lijst gezet, schrijft minister Tamara van Ark (Medische zorg) aan de Tweede Kamer. Ze wil die lijst opnemen in de Warenwet, waarin regels zijn vastgelegd voor voedselveiligheid. De lijst is nodig omdat er "met enige regelmaat" onveilige voedingssupplementen worden verkocht "die gezondheidsschade bij gebruikers kunnen veroorzaken". De supplementen, zoals vitaminepillen, kunnen bijvoorbeeld leiden tot "maagdarmklachten, hoofdpijn en duizeligheid tot hartklachten en hersenbloedingen".

Volgens het ministerie kan de Nederlandse Voedsel en Warenautoriteit (NVWA) nu "minder efficiënt en effectief toezicht houden" op voedingssupplementen, omdat maar enkele stoffen verboden zijn volgens de Europese en Nederlandse wet. Daardoor moet soms per supplement worden bepaald of het onveilig is en dat kost veel tijd. Mensen kunnen ziek worden door de stoffen in sommige voedingssupplementen, maar ook door de hoeveelheid van die stoffen en hoe die op elkaar en op medicijnen inwerken.

De lijst moet worden opgesteld samen met onder meer het RIVM, NVWA-BuRO, de Dopingautoriteit en het College ter Beoordeling van Geneesmiddelen. Naast deze lijst wil Van Ark "(meer) geharmoniseerde" Europese wetgeving over de veiligheid van voedingssupplementen. Ook wil ze meer voorlichting geven over de risico's van internethandel in voedingssupplementen en onderzoeken of er meldingen kunnen komen voor supplementen die op de Nederlandse markt komen. Dit alles zal niet "van vandaag op morgen zijn afgerond", aldus de minister. Dat zal nog een paar jaar duren.

Meer uit Binnenland

Van Gogh Museum koopt werk dat gold als inspiratiebron

AMSTERDAM (ANP) - Het Amsterdamse Van Gogh Museum heeft een schilderij van de Franse vrouwelijke kunstenaar Virginie Demont-Breton verworven. Het werk was volgens het museum een inspiratiebron voor Van Gogh, die ook een eigen interpretatie van het schilderij maakte.

3 uur geleden
Organisaties Curaçao bezorgd over aantasting historisch erfgoed

WILLEMSTAD (ANP) - Meerdere organisaties die zich inzetten voor het behoud van het Curaçaose erfgoed hebben een brief gestuurd aan UNESCO. Dat hebben ze deze week bekendgemaakt. De organisaties zeggen zich ernstige zorgen te maken over de vele bouwprojecten die volgens hen leiden tot "een teruglopende kwaliteit en aantasting van historisch Willemstad".

6 uur geleden
Nationaal Coördinator ontwikkelt plan tegen moslimdiscriminatie

DEN HAAG (ANP) - De Nationaal Coördinator tegen Discriminatie en Racisme (NCDR) Rabin Baldewsingh gaat een plan ontwikkelen voor de nationale aanpak van moslimdiscriminatie. Dat zei hij donderdagavond tijdens een iftarbijeenkomst in Den Haag.

7 uur geleden
Vrijspraak voor vernielen graven Den Haag, wel cel voor inbraken

DEN HAAG (ANP) - De rechtbank in Den Haag heeft Stefan V. (34) donderdag vrijgesproken van het vernielen van 32 graven en urnen op begraafplaats Westduin in Den Haag en van diefstal van een gedenksteen en een grafmonument in februari en maart vorig jaar. De rechtbank legde hem wel acht maanden cel op voor twee inbraken in vakantiewoningen.

12 uur geleden
OM eist tbs voor onthoofden moeder in Hellevoetsluis

DORDRECHT (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft donderdag tbs met dwangverpleging geëist tegen de 32-jarige Jesse R. voor het onthoofden van zijn moeder op 16 april vorig jaar in haar woning aan de Molenstraat in Hellevoetsluis. Volgens het OM is R. volledig ontoerekeningsvatbaar en moet de rechtbank hem ontslaan van rechtsvervolging.

12 uur geleden
Niet haalbaar om alle misbruik te voorkomen, zegt chatbot Grok

AMSTERDAM (ANP) - Ook de makers van chatbot Grok willen voorkomen dat de dienst wordt gebruikt om kindermisbruik te creëren. "Maar het volledig elimineren van elk misbruik is niet haalbaar, er zullen altijd gebruikers zijn die beveiligingsmaatregelen omzeilen", hebben de advocaten van het platform gezegd. Grok is eigendom van het bedrijf xAI van Elon Musk.

14 uur geleden
Veroordeelde kunstrover weer vast na vlucht

DEN HAAG (ANP) - Een 63-jarige man die een celstraf uitzit voor geruchtmakende kunstroven zit weer gevangen, nadat hij in januari op de vlucht was geslagen. Hij ging ervandoor toen hij zelfstandig van de gevangenis in Nieuwegein naar een beperkt beveiligde afdeling van een andere gevangenis mocht.

14 uur geleden