Van Ark: voldoende beschermingsmiddelen voor de zorgsector
DEN HAAG (ANP) - Voor medewerkers in de zorgsector zijn er voldoende persoonlijke beschermingsmiddelen beschikbaar om de tweede coronagolf aan te kunnen. Het gaat dan om het regulier en preventief gebruik van medische mondmaskers, handschoenen en isolatiejassen. Dat staat in een onderzoek dat het ministerie van Volksgezondheid heeft laten uitvoeren, schrijft zorgminister Tamara van Ark aan de Tweede Kamer.
"Er zijn de afgelopen periode enorm veel beschermingsmiddelen ingekocht. Het is goed nieuws dat er nu voldoende voorraad is voor de tweede golf. We blijven naast de inkoop door zorginstellingen, inzetten op voldoende noodvoorraad van beschermingsmiddelen bij het Landelijk Consortium Hulpmiddelen (LCH) en productie in Nederland", aldus Van Ark. Het gaat om alle vormen van zorg.
In het onderzoek is gekeken naar het verwachte regulier verbruik, preventief verbruik en verbruik bij coronapatiëntenzorg. Tegelijk is een inschatting gemaakt van de voorraden bij de zorginstellingen, de noodvoorraad van het LCH en de verwachte leveringen aan deze instellingen. Daardoor "ontstaat er een beeld in welke mate de voorraad persoonlijke beschermingsmiddelen voldoende is voor de zorg".
Kennis
De onderzoekers gingen daarbij uit van de kennis van de sector op deze terreinen. De uitkomsten zijn ook besproken met experts, brancheorganisaties, beroepsgroepen en vakbonden.
Volgens Van Ark is de voorraad van de medische mondmaskers en isolatiejassen waarschijnlijk zelfs voldoende om een eventuele derde golf op te vangen. Momenteel liggen er ongeveer 600 miljoen goedgekeurde chirurgische mondmaskers op voorraad.
Handschoenen
Dat ligt anders bij de handschoenen. Daarvan is nog steeds een wereldwijde schaarste, waardoor er op termijn mogelijk een tekort aan kan ontstaan. Het LCH probeert daarom meer handschoenen in te kopen en kijkt naar de mogelijkheid om handschoenen zelf te maken in Nederland.
Zorginstellingen moeten zelf beschermingsmiddelen inkopen. Het LCH is een tijdelijke noodvoorziening als zorginstellingen en zorgverleners zelf niet aan genoeg beschermingsmiddelen kunnen komen. Dat gebeurde tijdens de eerst coronagolf.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Het Parool is "blij en trots" met alle aandacht die de paginagrote advertentie van Harry Styles in de zaterdagkrant genereert. Dat laat hoofdredacteur Michiel Couzy zondag weten aan het ANP. Hij overweegt extra exemplaren van de papieren zaterdageditie bij te laten drukken. In een handgeschreven advertentie bedankte de Britse ster de stad voor de gastvrijheid tijdens zijn tien concerten in de Johan Cruijff ArenA.
2 uur geledenARNHEM (ANP) - De mannen die zaterdag werden aangehouden voor de verstoring van de openbare orde rond het optreden van rapper Ye in de GelreDome in Arnhem zijn weer vrij na afgelopen avond verhoord te zijn. Dat meldt een woordvoerder van de politie. Het ging om een 22-jarige man uit Schiedam en een 24-jarige man uit Lelystad. Het Openbaar Ministerie gaat over de verdere afhandeling van hun zaak.
2 uur geledenGIETEN (ANP) - In de nachtnoodopvang in Gieten in Drenthe hebben in de nacht van zaterdag op zondag 27 asielzoekers overnacht. Dat meldt het Rode Kruis. In de nacht daarvoor sliepen er 25 mensen. In de opvang in sporthal De Goorns is plaats voor 150 mensen.
4 uur geledenARNHEM (ANP) - Ye heeft zich tijdens zijn eerste van twee shows in de GelreDome in Arnhem volledig op de muziek gefocust. De Amerikaanse rapper had vanaf zijn metershoge podium in de vorm van een enorme wereldbol nauwelijks interactie met het publiek en eventuele provocerende uitspraken bleven uit.
13 uur geledenEPE (ANP) - Een zoekactie naar een vermiste man in het noorden van de Veluwe is zaterdagavond afgebroken omdat er wolven in het gebied zijn. Reddingsorganisatie SAR Nederland meldt dat het verder zoeken "te onveilig voor mens en dier" zou worden.
13 uur geledenARNHEM (ANP) - Rapper Ye heeft zaterdagavond onder luid gejuich van tienduizenden bezoekers het eerste optreden van zijn twee shows in de GelreDome afgetrapt. Aan het optreden in Arnhem ging een wekenlange discussie vooraf, waarbij verschillende partijen zich uitspraken tegen de komst van de Amerikaanse rapper.
16 uur geledenARNHEM (ANP) - Het Centrum Informatie en Documentatie Israël (CIDI) gaat maandag opnieuw demonstreren bij het tweede concert van rapper Ye in de GelreDome. Dat liet directeur Naomi Mestrum weten na afloop van het protest van zaterdag bij het stadion in Arnhem. De demonstratie van maandag zal volgens haar iets kleinschaliger zijn en zich vooral richten op het bewustmaken van het jonge publiek over de "kwalijke uitspraken" van de Amerikaanse artiest.
17 uur geleden