Van Amersfoort: strijd tussen Max en Lewis is als Prost en Senna
ZEEWOLDE (ANP) - Frits van Amersfoort zit zondag voor de televisie als in Djedda de lichten op groen springen voor de eerste Grote Prijs van Saudi-Arabië in de Formule 1. De Noord-Hollander, die al decennialang met zijn renstal Van Amersfoort Racing actief is in de autosport, hoopt van harte dat zijn voormalige protegé Max Verstappen wereldkampioen wordt. Van Amersfoort denkt echter dat Lewis Hamilton er alsnog met de wereldtitel vandoor gaat.
"In mijn hart wil ik heel graag dat Max wereldkampioen wordt. Maar ik houd er toch ook rekening mee dat het Lewis wordt", zegt Van Amersfoort in de aanloop naar de voorlaatste race van het seizoen. Verstappen heeft 8 punten voorsprong op Hamilton in het WK-klassement. "Maar ik denk toch dat het voordeel bij Lewis ligt. Hij heeft de laatste twee races gewonnen en het circuit in Djedda is echt voor de paardenkrachten, Mercedes zal dus heel sterk zijn. Ik geniet van de strijd tussen die twee, het doet me denken aan Alain Prost en Ayrton Senna. De twee grootste autocoureurs ter wereld van dit moment vliegen elkaar in de haren."
Van Amersfoort bood Verstappen zeven jaar geleden het opstapje naar de Formule 1. Hij liet de toen 16-jarige coureur in 2014 debuteren in de Formule 3. Max was destijds nog 'de zoon van' Jos Verstappen. "Maar er kwam wel iemand binnen, hoor. Hij was wereldkampioen karten en had al veel getest in andere auto's en bij andere teams. Ik heb ze wijs kunnen maken dat voor Max de stap direct naar de Formule 3 waarschijnlijk geen enkel probleem zou zijn. Een paar maanden later was hij Formule 1-coureur."
Verstappen maakte in de bolide van Van Amersfoort zoveel indruk, dat Red Bull al snel besloot om hem bij zusterteam Toro Rosso (nu AlphaTauri) in de koningsklasse te stallen. "Wij zeiden na twee dagen al: je kan Max zo in de Formule 1 zetten", aldus Van Amersfoort. "We hebben in al die jaren in de autosport zo'n 150 coureurs onder onze vleugels gehad, dan zie je snel genoeg of iemand het kan of niet. Max was van meet af aan supersnel. Hij is een coureur die precies weet waar de grens van z'n auto ligt, waar een tiende van een seconde winst te behalen is en hoe hij dat kan bereiken zonder te crashen."
Van Amersfoort moest binnen een jaar al weer afscheid nemen van Verstappen. Daarmee verwaterde ook het contact. "Onze samenwerking is al weer van zeven jaar geleden. Max is doorgegaan, dat heeft iedereen gezien, maar wij ook. We proberen weer nieuwe 'Max'jes' tevoorschijn te toveren. Als gevolg van onze samenwerking met Max hebben we een heel goede relatie met Helmut Marko, de grote man van Red Bull. Daardoor krijgen wij soms talenten van Red Bull onder onze hoede."
Meer uit Sport
SOUTHPORT (ANP) - Golfer Nevill Ruiter is bij zijn debuut op het Brits Open na de tweede ronde uitgeschakeld. De 25-jarige Nederlander ging op de Royal Birkdale Golf Club in Southport rond in 68 slagen, twee slagen onder par. Dat was niet voldoende om de 'cut' te halen. Ruiter had donderdag voor zijn openingsronde 77 slagen nodig en zijn totaal van 145 slagen is te veel om het toernooi zaterdag te mogen vervolgen.
6 uur geledenSPA-FRANCORCHAMPS (ANP) - Max Verstappen was "best tevreden" na de eerste dag met trainingen voor de Grote Prijs van België. De 28-jarige Nederlander was de snelste in de eerste training en zette de derde tijd neer in de tweede training, al moest hij toen wel bijna een halve seconde toegeven op de Italiaanse Mercedescoureur Kimi Antonelli.
8 uur geledenSPA-FRANCORCHAMPS (ANP) - Max Verstappen is bij de tweede vrije training van de Grote Prijs van België tot de derde tijd gekomen. De 28-jarige Nederlander moest in de Red Bull bijna een halve seconde toegeven op Kimi Antonelli, die met 1.45,944 de snelste was.
9 uur geledenBELFORT (ANP) - Mauro Schmid heeft de dertiende etappe van de Tour de France gewonnen. De Zwitserse renner van Jayco AlUla was vrijdag de beste in een sprint tegen de Colombiaan Harold Tejada, nadat het tweetal was weggereden van hun medevluchters. De Brit Tom Pidcock werd derde. Het is de eerste ritzege in de Tour voor Schmid, die in 2025 al eens tweede werd in een etappe.
10 uur geledenSPA-FRANCORCHAMPS (ANP) - Max Verstappen heeft bij de eerste vrije training van de Grote Prijs van België in de Formule 1 de beste tijd neergezet. De viervoudig wereldkampioen kwam in de Red Bull tot 1.47,070. Daarmee was hij 0,145 seconde sneller dan de Brit Lewis Hamilton in de Ferrari. Diens teamgenoot Charles Leclerc uit Monaco reed op 0,207 seconde de derde tijd.
13 uur geledenDOLE (ANP) - Het peloton is vrijdag van start gegaan in de langste etappe van deze Tour de France. De dertiende etappe van Dole naar Belfort gaat over 205,8 kilometer. Het is de enige van deze editie die de grens van 200 kilometer overschrijdt.
14 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Het shirt dat de Braziliaanse voetballegende Pelé droeg tijdens de WK-finale van 1958 is op een veiling in New York verkocht voor 4,9 miljoen dollar, omgerekend ongeveer 4,3 miljoen euro. Het shirt is daarmee volgens veilinghuis Sotheby's het op een na duurste ter wereld.
18 uur geleden