Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van Ameland tot Brabant: noorderlicht op veel plekken gezien

Van Ameland tot Brabant: noorderlicht op veel plekken gezien

DEN HAAG (ANP) - Op verschillende plekken in Nederland was zondagavond het noorderlicht te zien. Het natuurverschijnsel werd waargenomen van de Waddeneilanden tot in het zuiden en aan de westkust.

Het noorderlicht was tussen 22.30 en 22.45 uur zichtbaar in ons land, meldt Weeronline. Er kwamen meldingen vanuit onder meer Ameland, Friesland tot aan Egmond aan Zee en Noord-Brabant. De weersomstandigheden om het te zien waren gunstig: het was helder zondagavond.

Het noorderlicht, ook wel poollicht genoemd, wordt op 800 tot 1000 kilometer boven het aardoppervlak veroorzaakt door een wolk van elektrisch geladen deeltjes die afkomstig is van de zon. Die deeltjes worden met een snelheid van 300 tot 700 kilometer per seconde de ruimte in geslingerd. In de atmosfeer botsen deze deeltjes met zuurstof- en stikstofdeeltjes waardoor er energie vrijkomt en er kleuren te zien zijn aan de hemel.

Niet alleen in Nederland

Door het aardmagnetisch veld worden de elektrisch geladen deeltjes aangetrokken richting de noordpool en de zuidpool; het is dan ook bijzonder dat het fenomeen tot in Nederland te zien is. Niet alleen Nederland werd zondagavond getrakteerd op het kleurenspektakel: ook in Schotland, Noord-Ierland en tot in het zuiden van Engeland werd het waargenomen.

Het is onmogelijk te voorspellen wanneer en waar het verschijnsel zich voordoet, volgens Weeronline zijn er maandagavond weer kansen dat het noorderlicht te zien is. Vooral in Noord-Nederland kan er mogelijk een gekleurde gloed gespot worden aan de hemel, maar die wordt niet zo fraai als zondagavond. Het wordt sowieso lastig om het te zien, aangezien er in de avond en nacht naar dinsdag meer bewolking is. De avonden en nachten erna zijn naar verwachting wel weer helder.

Meer uit Binnenland

Borsato verlaat rechtbank: emotioneel en opgelucht

UTRECHT (ANP) - Marco Borsato heeft onder luid gejuich en gejoel van fans het gerechtsgebouw in Utrecht verlaten nadat de rechtbank hem had vrijgesproken van ontucht met een minderjarige. "Ik hoop nu door te kunnen gaan met mijn leven. Dat heeft zes jaar stilgestaan", zei hij opgelucht bij vertrek tegen de verzamelde pers. "Ik ga naar mijn gezin. Ik moet echt even bijkomen."

3 minuten geleden
OM gaat in hoger beroep tegen lagere straffen voor drugskoeriers

HAARLEM (ANP) - Het Openbaar Ministerie is het niet eens met de beslissing van de rechtbank in Haarlem om op Schiphol betrapte drugskoeriers voortaan lagere straffen te geven. Het OM wil dat het gerechtshof naar de nieuwe normen kijkt en gaat daarom in beroep, laat een woordvoerder weten.

15 minuten geleden
Drie doden bij ongeluk Den Haag na achtervolging politie

DEN HAAG (ANP) - Bij een auto-ongeluk in Den Haag waarbij het voertuig kort door de politie werd achtervolgd, zijn drie mensen om het leven gekomen, meldt het Openbaar Ministerie (OM). Een persoon is gewond geraakt. Over de identiteit van de slachtoffers is niets bekendgemaakt.

22 minuten geleden
Rechtbank spreekt Marco Borsato vrij van ontucht met minderjarige

UTRECHT (ANP) - De rechtbank in Utrecht heeft Marco Borsato (58) donderdag vrijgesproken in zijn zedenzaak. Volgens de rechters is er onvoldoende wettig en overtuigend bewijs voor de aanklacht dat de zanger van september 2014 tot en met januari 2015 ontucht heeft gepleegd met een 15-jarig meisje. Het Openbaar Ministerie had een celstraf van vijf maanden geƫist.

57 minuten geleden
Borsato: Ik hoop op vrijspraak en heb vertrouwen in de rechtbank

UTRECHT (ANP) - Marco Borsato hoopt op vrijspraak en "heeft vertrouwen in de rechtbank." Dat zegt de zanger bij aankomst bij de rechtbank in Utrecht. Hij krijgt daar te horen of hij wordt veroordeeld voor het plegen van ontucht met een minderjarige. Er bestaat ook een kans dat de zaak wordt aangehouden voor nader onderzoek.

1 uur geleden
Marco Borsato arriveert bij rechtbank voor uitspraak in zedenzaak

UTRECHT (ANP) - Marco Borsato is donderdagochtend gearriveerd bij de rechtbank in Utrecht, waar hij te horen krijgt of hij wordt veroordeeld voor het plegen van ontucht met een minderjarige. Ook bestaat er nog een kans dat de zaak wordt aangehouden voor nader onderzoek naar vijfhonderd uur aan tapgesprekken.

1 uur geleden
Een uit brandende woning gehaalde persoon Driebergen is een kind

DRIEBERGEN (ANP) - Een van de twee mensen die in de nacht van woensdag op donderdag uit een brandende woning zijn gehaald in Driebergen (Utrecht) is een kind, laat een woordvoerder van de veiligheidsregio donderdag weten. Over de oorzaak van de brand, waarbij vijf mensen gewond raakten, is nog niet meer bekend.

2 uur geleden