
Van Aert zeker van groene trui mits hij Parijs haalt
PEYRAGUDES (ANP) - Wout van Aert heeft zich in de zeventiende etappe van de Tour de France verzekerd van winst in het puntenklassement, op voorwaarde dat de Belg van Jumbo-Visma zondag de finish haalt in Parijs. "Het is niet iets waar ik vanochtend aan heb gedacht", vertelde hij bij tv-zender Sporza. Zijn ploeg is druk met het verdedigen van de gele leiderstrui van de Deen Jonas Vingegaard.
Van Aert speelt daarbij, als een van de vijf overgebleven helpers, een belangrijke rol. "Het was een lastige rit, we hadden wat minder de controle", keek hij terug op de door de Sloveen Tadej Pogacar gewonnen etappe. Schade voor Vingegaard was er amper, op vier bonificatieseconden na. De Deen leidt nog steeds comfortabel met 2.18 minuten voorsprong op Pogacar. "Ik ben niet bezorgd geweest", vertelde Van Aert, die op de voorlaatste klim afhaakte bij zijn kopman. "Ik ben niet bezorgd geweest over hem. Het waren alleen nog kopmannen die aanhaakten. Dat is het aan Jonas om te proberen de koers af te maken."
Het veiligstellen van de groene trui gaf hem "een blij gevoel". Van Aert was er niet echt mee bezig geweest. "Het eerste uur was heel zwaar, door het werk van UAE. Het is knap hoe zij vandaag reden", doelde hij op de ploeg van Pogacar.
Meer uit Sport
STOCKHOLM (ANP) - Graham Potter is de nieuwe bondscoach van de voetballers van Zweden. De Engelsman is de opvolger van Jon Dahl Tomasson, die vorige week werd ontslagen. Onder leiding van de voormalige aanvaller van Feyenoord pakte Zweden slechts 1 punt in vier kwalificatieduels voor het WK van volgend jaar zomer in de Verenigde Staten, Mexico en Canada.
1 uur geledenJAKARTA (ANP) - Turner Casimir Schmidt is ook uitgeschakeld op de WK in Jakarta. De 29-jarige Hoofddorper werd 28e en is vierde reserve voor de meerkampfinale van woensdag. Schmidt kwam zondag in de vierde subdivisie van de kwalificaties door grote fouten op vloer en voltige niet verder dan 74,463 punten. Na zijn wedstrijd moest hij nog lang wachten of zijn score nog toereikend zou zijn voor de meerkampfinale (top-24).
1 uur geledenAUSTIN (ANP/RTR) - Oscar Piastri gelooft nog steeds in de wereldtitel in de Formule 1. "Ik heb een zwaar weekend achter de rug", vertelde hij na de Grote Prijs van de Verenigde Staten. "Maar je moet niet alleen naar punten kijken. Je moet ook kijken naar de kansen die er nog steeds zijn."
1 uur geledenAUSTIN (ANP/RTR) - Red Bull heeft van autosportfederatie FIA een boete van 50.000 euro gekregen, waarvan de helft voorwaardelijk, voor een incident bij de start van de Grote Prijs van de Verenigde Staten in Austin zondag.
2 uur geledenAUSTIN (ANP) - Verstappen sprak na zijn overwinning in de Grote Prijs van de Verenigde Staten van een ongelofelijk weekend. De viervoudig wereldkampioen ziet kansen op een vijfde wereldtitel. "We moeten voor dit soort weekenden blijven zorgen. Het wordt heel spannend tot de laatste race", zei hij in het interview na afloop van de race.
9 uur geledenAUSTIN (ANP) - Verstappen sprak na zijn overwinning in de Grote Prijs van de Verenigde Staten van een ongelofelijk weekend. De viervoudig wereldkampioen ziet kansen op een vijfde wereldtitel. "We moeten voor dit soort weekenden blijven zorgen. Het wordt heel spannend tot de laatste race", zei hij in het interview na afloop van de race.
11 uur geledenAUSTIN (ANP) - Max Verstappen heeft voor de vierde keer de Grote Prijs van de Verenigde Staten op zijn naam geschreven. De regerend wereldkampioen leidde op het Circuit of the Americas van start tot finish en liep in de titelstrijd weer verder in op klassementsleider Oscar Piastri uit Australiƫ en diens Britse teamgenoot bij McLaren, Lando Norris.
12 uur geleden