Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van Aert zeker van groene trui mits hij Parijs haalt

Van Aert zeker van groene trui mits hij Parijs haalt

PEYRAGUDES (ANP) - Wout van Aert heeft zich in de zeventiende etappe van de Tour de France verzekerd van winst in het puntenklassement, op voorwaarde dat de Belg van Jumbo-Visma zondag de finish haalt in Parijs. "Het is niet iets waar ik vanochtend aan heb gedacht", vertelde hij bij tv-zender Sporza. Zijn ploeg is druk met het verdedigen van de gele leiderstrui van de Deen Jonas Vingegaard.

Van Aert speelt daarbij, als een van de vijf overgebleven helpers, een belangrijke rol. "Het was een lastige rit, we hadden wat minder de controle", keek hij terug op de door de Sloveen Tadej Pogacar gewonnen etappe. Schade voor Vingegaard was er amper, op vier bonificatieseconden na. De Deen leidt nog steeds comfortabel met 2.18 minuten voorsprong op Pogacar. "Ik ben niet bezorgd geweest", vertelde Van Aert, die op de voorlaatste klim afhaakte bij zijn kopman. "Ik ben niet bezorgd geweest over hem. Het waren alleen nog kopmannen die aanhaakten. Dat is het aan Jonas om te proberen de koers af te maken."

Het veiligstellen van de groene trui gaf hem "een blij gevoel". Van Aert was er niet echt mee bezig geweest. "Het eerste uur was heel zwaar, door het werk van UAE. Het is knap hoe zij vandaag reden", doelde hij op de ploeg van Pogacar.

Meer uit Sport

Sinner naar halve finales in Turijn na zege op Zverev

TURIJN (ANP) - Titelverdediger Jannik Sinner heeft zich met een zege op Alexander Zverev geplaatst voor de halve finales van de ATP Finals. De Italiaanse tennisser moest voor eigen publiek in Turijn de Duitse nummer 3 van de wereld meerdere breakpoints toestaan, maar werkte die allemaal weg. Zelf sloeg de viervoudig grandslamkampioen op de juiste momenten toe: 6-4 6-3.

2 uur geleden
Kogelstootster Schilder Nederlandse atleet van het jaar

APELDOORN (ANP) - Kogelstootster Jessica Schilder is verkozen tot beste Nederlandse atleet van het jaar. De 26-jarige Volendamse werd vooral beloond voor haar wereldtitel in Tokio, waarmee ze de eerste Nederlandse wereldkampioene werd op het onderdeel. Schilder won de strijd van Femke Bol en para-kogelstootster Lara Baars, zo werd bekend tijdens een gala van de Atletiekunie in Apeldoorn.

3 uur geleden
Golfer Toorop derde Nederlander op Europese Tour

TARRAGONA (ANP) - Golfer Mike Toorop heeft een vaste speelkaart bemachtigd voor de Europese Tour. De Nederlander eindigde in het finaletoernooi van de kwalificaties (Q School) in het Spaanse Tarragona net aan in de top 20, wat nodig was voor een speelbewijs voor het hoogste niveau komend seizoen. Daan Huizing, Lars van Meijel en Wouter de Vries redden het niet.

4 uur geleden
Signell neemt ervaren Polman en Abbingh op in selectie WK handbal

ARNHEM (ANP) - Bondscoach Henrik Signell heeft de selectie voor het WK handbal bekendgemaakt. Ervaren internationals als Estavana Polman, Angela Malestein, Lois Abbingh en Dione Housheer maken deel uit van zijn 16-koppige selectie.

13 uur geleden
Djokovic denkt dat dopingschorsing Sinner blijft achtervolgen

LONDEN (ANP/RTR) - Novak Djokovic vindt de korte duur en timing van de schorsing van Jannik Sinner na een dopingovertreding vreemd en denkt dat de zaak de carrière van de Italiaanse viervoudig grandslamkampioen zal overschaduwen.

14 uur geleden
NBA komt met nieuwe opzet All-Star Game

NEW YORK (ANP/RTR) - De Amerikaanse basketbalcompetitie NBA komt met een nieuwe opzet voor de All-Star Game, het traditionele ereduel tussen de beste basketballers van de westelijke en oostelijke divisie.

15 uur geleden
Tennisser Griekspoor doet mee aan ATP-toernooi van Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Tallon Griekspoor doet in februari volgend jaar mee aan het ABN AMRO Open in Rotterdam. Dat heeft de organisatie bekendgemaakt. De nummer 25 van de wereld komt voor de negende keer in actie in Rotterdam Ahoy. Griekspoor stond in 2023 en 2024 in de halve finale van het ATP-toernooi.

1 dag geleden