Van Aert wint wielerkoers Kuurne-Brussel-Kuurne
KUURNE (ANP) - Wout van Aert heeft de Belgische wielerkoers Kuurne-Brussel-Kuurne gewonnen. De Belg van Visma - Lease a Bike was in de sprint de snelste voor zijn landgenoot Tim Wellens en de Spanjaard Oier Lazkano. Het drietal had meer dan 70 kilometer voorop gereden.
Op zo'n anderhalve minuut won de Fransman Christophe Laporte, ploeggenoot van Van Aert, de sprint van de achtervolgende groep. De Nederlander Nils Eekhoff (dsm-firmenich PostNL) werd vijfde. Zaterdag had de Sloveen Jan Tratnik Visma - Lease a Bike al de zege bezorgd in de Omloop Het Nieuwsblad.
Op de Mont Saint-Laurent versnelde Van Aert. Hij kreeg de Nieuw-Zeelander Laurence Pithie, Wellens en Lazkano mee. Op de Côte de Trieux moest Pithie zijn metgezellen laten gaan. Hij kreeg gezelschap van Visma - Lease a Bike's Amerikaan Matteo Jorgenson en de Sloveen Matej Mohoric, maar zij lagen op een kleine 50 kilometer voor de finish al meer dan 2 minuten achterop en werden nog achterhaald door een grotere groep.
Goede metgezellen
Het drietal voorop werd nooit teruggezien. "Het waren twee goede metgezellen en de wind in de finale stond ook in ons voordeel", vertelde Van Aert in het flashinterview na afloop. "Ik wist dat het op deze manier kon. Al had ik niet verwacht dat we met zo'n kleine groep zouden zijn. Met drie is het wat moeilijker om de anderen te verrassen."
Van Aert durfde op zijn sprint te vertrouwen en had niet al te veel moeite zijn medevluchters te verslaan. Voor de 29-jarige Belg was het, een dag na zijn derde plaats in de Omloop, zijn tweede overwinning van het seizoen. Eerder deze maand won hij al een rit in de Ronde van de Algarve.
Meer uit Sport
KONYA (ANP) - Baanwielrenner Harrie Lavreysen is er niet in geslaagd zijn Europese titel in het sprinttoernooi te prolongeren. De regerend olympisch en wereldkampioen verloor in het Turkse Konya in de finale van zijn Britse rivaal Matthew Richardson.
2 uur geledenTORONTO (ANP) - De Canadese polsstokspringster Alysha Newman is voorlopig geschorst. De winnares van het brons op de laatste Olympische Spelen in Parijs is afgelopen jaar driemaal in de fout gegaan met het doorgeven van haar verblijfplaatsen, de zogenoemde whereabouts. Dat meldde de Athletics Integrity Unit (AIU) woensdag.
2 uur geledenKONYA (ANP) - Yanne Dorenbos heeft op de EK baanwielrennen in het Turkse Konya de zilveren medaille op het onderdeel omnium veroverd. De 25-jarige Castricummer moest in de meerkamp zijn meerdere erkennen in de Portugees Iúri Leitão, die hem op de puntenkoers te snel af was.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - Jordan Stolz heeft enkele dagen voor de start van de Olympische Spelen in een trainingswedstrijd op de 1500 meter in het Milano Speed Skating Stadium een tijd van 1.44,26 geschaatst. De Amerikaanse topfavoriet ging niet voluit, maar schaatste als een van de weinigen met tempo door tot de finish en was blij met zijn tijd. "Ik denk dat het best een goede tijd is", reageerde de Amerikaan na afloop.
4 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Directeur Edu Jansing van de tennisbond KNLTB gaat in gesprek met een aantal topspelers. Dat heeft hij tegen het ANP gezegd naar aanleiding van kritiek die Tallon Griekspoor heeft geuit in de richting van de bond. Dat deed de nummer 1 van Nederland in gesprek met NU.nl waarin hij aankondigde zich voorlopig niet meer beschikbaar te stellen voor de Davis Cup.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Na Carlos Alcaraz heeft ook Alexander Zverev zich afgemeld voor de 53e editie van de ABN AMRO Open in Rotterdam. De 28-jarige Duitse tennisser kampt met een enkelblessure en heeft van zijn fysiotherapeut het advies gekregen rust te nemen.
4 uur geledenKONYA (ANP) - Hetty van de Wouw is zonder te rijden haar Europese titel op de tijdrit kwijtgeraakt. De 27-jarige Nederlandse meldde zich op de EK baanwielrennen in het Turkse Konya vlak voor de start van de tijdrit af. Het is onduidelijk wat de reden voor de afzegging is.
4 uur geleden