Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van Aert wint wielerkoers Kuurne-Brussel-Kuurne

Van Aert wint wielerkoers Kuurne-Brussel-Kuurne

KUURNE (ANP) - Wout van Aert heeft de Belgische wielerkoers Kuurne-Brussel-Kuurne gewonnen. De Belg van Visma - Lease a Bike was in de sprint de snelste voor zijn landgenoot Tim Wellens en de Spanjaard Oier Lazkano. Het drietal had meer dan 70 kilometer voorop gereden.

Op zo'n anderhalve minuut won de Fransman Christophe Laporte, ploeggenoot van Van Aert, de sprint van de achtervolgende groep. De Nederlander Nils Eekhoff (dsm-firmenich PostNL) werd vijfde. Zaterdag had de Sloveen Jan Tratnik Visma - Lease a Bike al de zege bezorgd in de Omloop Het Nieuwsblad.

Op de Mont Saint-Laurent versnelde Van Aert. Hij kreeg de Nieuw-Zeelander Laurence Pithie, Wellens en Lazkano mee. Op de Côte de Trieux moest Pithie zijn metgezellen laten gaan. Hij kreeg gezelschap van Visma - Lease a Bike's Amerikaan Matteo Jorgenson en de Sloveen Matej Mohoric, maar zij lagen op een kleine 50 kilometer voor de finish al meer dan 2 minuten achterop en werden nog achterhaald door een grotere groep.

Goede metgezellen

Het drietal voorop werd nooit teruggezien. "Het waren twee goede metgezellen en de wind in de finale stond ook in ons voordeel", vertelde Van Aert in het flashinterview na afloop. "Ik wist dat het op deze manier kon. Al had ik niet verwacht dat we met zo'n kleine groep zouden zijn. Met drie is het wat moeilijker om de anderen te verrassen."

Van Aert durfde op zijn sprint te vertrouwen en had niet al te veel moeite zijn medevluchters te verslaan. Voor de 29-jarige Belg was het, een dag na zijn derde plaats in de Omloop, zijn tweede overwinning van het seizoen. Eerder deze maand won hij al een rit in de Ronde van de Algarve.

Meer uit Sport

Volleybalster Daalderop mist groot deel zomerprogramma Oranje

UTRECHT (ANP) - Aanvoerder Nika Daalderop van de Nederlandse volleybalsters mist naar verwachting een groot deel van het zomerprogramma van Oranje. De 27-jarige Amsterdamse kampt met een hamstringblessure. Daalderop ontbreekt deze week tijdens de wedstrijden in de Four Nations Cup in Apeldoorn en in juni bij de start van de Volleyball Nations League.

2 uur geleden
Grand Départ Tour de France 2028 in Reims na twee keer buitenland

REIMS (ANP/AFP) - De Tour de France start in 2028 in Reims. Dat heeft de organisatie van de grootste wielerwedstrijd ter wereld maandag bekendgemaakt in de noordoostelijk gelegen Franse stad. De edities van 2026 (Barcelona) en 2027 (Edinburgh) beginnen in het buitenland.

4 uur geleden
Internationale turnbond laat Russen en Belarussen weer toe

SHARM-EL-SHEIKH (ANP) - De internationale turnbond World Gymnastics gaat Russen en Belarussen weer toelaten bij internationale wedstrijden. Dat is de uitkomst van een vergadering van het uitvoerend bestuursorgaan van de bond in het Egyptische Sharm-el-Sheikh.

8 uur geleden
Sinner wint in Rome vijfde masterstoernooi van 2026

ROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zijn vijfde masterstoernooi van 2026 gewonnen. De Italiaanse nummer 1 van de wereld versloeg in Rome de Noor Casper Ruud in twee sets: 6-4 6-4.

1 dag geleden
Di Giannantonio wint GP van Catalonië na chaotische race

BARCELONA (ANP/AFP) - Motorcoureur Fabio Di Giannantonio heeft in de MotoGP de Grote Prijs van Catalonië gewonnen. De Italiaanse Ducati-rijder bleef de Spanjaarden Joan Mir en Fermín Aldeguer voor na een chaotische race, die werd stilgelegd na een zware crash van de Spanjaard Álex Márquez, die naar het ziekenhuis moest worden gebracht.

1 dag geleden
Vingegaard boekt tweede ritzege Giro, Eulálio behoudt roze trui

CORNO ALLE SCALE (ANP) - Wielrenner Jonas Vingegaard heeft zijn tweede etappezege geboekt in de Giro d'Italia. De Deen van Visma - Lease a Bike versloeg in de negende etappe van Cervia naar Corno Alle Scale concurrent Felix Gall uit Oostenrijk op de slotklim. Thymen Arensman eindigde als vierde vlak achter Vingegaards ploeggenoot Davide Piganzoli uit Italië.

1 dag geleden
Verstappen sluit 24 uur van Nürburgring na pech af op 38e plaats

NÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft door autoproblemen genoegen moeten nemen met de 38e plaats bij de 24 uur van de Nürburgring. De Mercedes-AMG GT3 van het team van de Nederlander ging aan de leiding met nog ruim drie uur te gaan, maar moest daarna de pits opzoeken.

1 dag geleden