Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van Aert wint wielerkoers Kuurne-Brussel-Kuurne

Van Aert wint wielerkoers Kuurne-Brussel-Kuurne

KUURNE (ANP) - Wout van Aert heeft de Belgische wielerkoers Kuurne-Brussel-Kuurne gewonnen. De Belg van Visma - Lease a Bike was in de sprint de snelste voor zijn landgenoot Tim Wellens en de Spanjaard Oier Lazkano. Het drietal had meer dan 70 kilometer voorop gereden.

Op zo'n anderhalve minuut won de Fransman Christophe Laporte, ploeggenoot van Van Aert, de sprint van de achtervolgende groep. De Nederlander Nils Eekhoff (dsm-firmenich PostNL) werd vijfde. Zaterdag had de Sloveen Jan Tratnik Visma - Lease a Bike al de zege bezorgd in de Omloop Het Nieuwsblad.

Op de Mont Saint-Laurent versnelde Van Aert. Hij kreeg de Nieuw-Zeelander Laurence Pithie, Wellens en Lazkano mee. Op de Côte de Trieux moest Pithie zijn metgezellen laten gaan. Hij kreeg gezelschap van Visma - Lease a Bike's Amerikaan Matteo Jorgenson en de Sloveen Matej Mohoric, maar zij lagen op een kleine 50 kilometer voor de finish al meer dan 2 minuten achterop en werden nog achterhaald door een grotere groep.

Goede metgezellen

Het drietal voorop werd nooit teruggezien. "Het waren twee goede metgezellen en de wind in de finale stond ook in ons voordeel", vertelde Van Aert in het flashinterview na afloop. "Ik wist dat het op deze manier kon. Al had ik niet verwacht dat we met zo'n kleine groep zouden zijn. Met drie is het wat moeilijker om de anderen te verrassen."

Van Aert durfde op zijn sprint te vertrouwen en had niet al te veel moeite zijn medevluchters te verslaan. Voor de 29-jarige Belg was het, een dag na zijn derde plaats in de Omloop, zijn tweede overwinning van het seizoen. Eerder deze maand won hij al een rit in de Ronde van de Algarve.

Meer uit Sport

Verstappen hervat met 'nieuwe hoop' Formule 1-seizoen in Miami

MIAMI (ANP) - Max Verstappen kruipt vrijdag met nieuwe hoop in de Red Bull bij de 'hervatting' van de Formule 1 in Miami. De koningsklasse heeft vijf weken stilgelegen, omdat de grands prix van Saudi-Arabië en Bahrein om de onrust in het Midden-Oosten zijn geschrapt. "Het team heeft in die lange pauze hard gewerkt om uit te vinden hoe we de auto kunnen verbeteren. Ik ben heel benieuwd hoe het zal gaan in Miami en hopelijk kan ik wat dichter bij de top 3 komen", zegt de viervoudig wereldkampioen in een vooruitblik van Red Bull Racing.

3 uur geleden
Unibet Rose Rockets met Groenewegen en Poels naar eerste Giro

NESSEBAR (ANP) - Unibet Rose Rockets reist met Dylan Groenewegen en Wout Poels af naar de Ronde van Italië. Het wordt de eerste grote ronde voor de wielerploeg van youtuber en oud-wielrenner Bas Tietema. De ploeg met een sterke Nederlandse inbreng rijdt op een Franse licentie en heeft deelname aan de Tour de France als hoofddoel sinds de oprichting. De Tour heeft Unibet Rose Rockets dit jaar niet uitgenodigd, maar de ploeg maakt zijn grote ronde-debuut in de Giro.

3 uur geleden
Pogacar wint etappe en pakt leiding in Ronde van Romandië

MARTIGNY (ANP) - Tadej Pogacar heeft de eerste etappe van de Ronde van Romandië gewonnen en neemt de leiderstrui over van Dorian Godon, die dinsdag de proloog won. De wereldkampioen van UAE Team Emirates rekende in Martigny in een sprintje af met de Duitser Florian Lipowitz, de Fransman Lenny Martinez en Jørgen Nordhagen uit Noorwegen. In het algemeen klassement heeft de Sloveen zeven seconden voorsprong op nummer 2 Lipowitz.

4 uur geleden
Oud-winnaar Carapaz mist Ronde van Italië door blessure

ZÜRICH (ANP) - De Ecuadoriaanse wielrenner Richard Carapaz (32) mist de Ronde van Italië omdat hij onvoldoende hersteld is van een blessure. Dat meldt zijn ploeg EF Education - EasyPost woensdag. De Ronde van Italië begint op 8 mei. Carapaz gaat zich voorbereiden op de Ronde van Frankrijk, die 4 juli van start gaat.

5 uur geleden
Tafeltennissters winnen tweede groepswedstrijd op WK van Macau

LONDEN (ANP) - De Nederlandse tafeltennissters hebben hun tweede groepswedstrijd op het WK voor landenteams redelijk makkelijk gewonnen. Oranje won met 3-0 van Macau. Britt Eerland, Li Jie en Shuohan Men boekten overtuigende zeges.

9 uur geleden
Marathon van Amsterdam keert niet terug naar het stadscentrum

AMSTERDAM (ANP) - De marathon van Amsterdam zal niet meer terugkeren in het centrum van de stad. Dat heeft René Wit van organisator Le Champion bevestigd. Na onderzoek blijkt dat het niet veilig genoeg is om het parcours door de binnenstad te laten lopen.

11 uur geleden
Belgische tennisser Blockx in kwartfinale masterstoernooi Madrid

MADRID (ANP/BELGA) - Tennisser Alexander Blockx heeft voor het eerst de kwartfinale van een masterstoernooi gehaald. De 21-jarige Belg deed dat in Madrid, waar hij in de vierde ronde afrekende met Francisco Cerúndolo. De Argentijn haalde vorig jaar nog de halve finales in Madrid.

1 dag geleden