Van Aert wint wielerkoers Kuurne-Brussel-Kuurne
KUURNE (ANP) - Wout van Aert heeft de Belgische wielerkoers Kuurne-Brussel-Kuurne gewonnen. De Belg van Visma - Lease a Bike was in de sprint de snelste voor zijn landgenoot Tim Wellens en de Spanjaard Oier Lazkano. Het drietal had meer dan 70 kilometer voorop gereden.
Op zo'n anderhalve minuut won de Fransman Christophe Laporte, ploeggenoot van Van Aert, de sprint van de achtervolgende groep. De Nederlander Nils Eekhoff (dsm-firmenich PostNL) werd vijfde. Zaterdag had de Sloveen Jan Tratnik Visma - Lease a Bike al de zege bezorgd in de Omloop Het Nieuwsblad.
Op de Mont Saint-Laurent versnelde Van Aert. Hij kreeg de Nieuw-Zeelander Laurence Pithie, Wellens en Lazkano mee. Op de Côte de Trieux moest Pithie zijn metgezellen laten gaan. Hij kreeg gezelschap van Visma - Lease a Bike's Amerikaan Matteo Jorgenson en de Sloveen Matej Mohoric, maar zij lagen op een kleine 50 kilometer voor de finish al meer dan 2 minuten achterop en werden nog achterhaald door een grotere groep.
Goede metgezellen
Het drietal voorop werd nooit teruggezien. "Het waren twee goede metgezellen en de wind in de finale stond ook in ons voordeel", vertelde Van Aert in het flashinterview na afloop. "Ik wist dat het op deze manier kon. Al had ik niet verwacht dat we met zo'n kleine groep zouden zijn. Met drie is het wat moeilijker om de anderen te verrassen."
Van Aert durfde op zijn sprint te vertrouwen en had niet al te veel moeite zijn medevluchters te verslaan. Voor de 29-jarige Belg was het, een dag na zijn derde plaats in de Omloop, zijn tweede overwinning van het seizoen. Eerder deze maand won hij al een rit in de Ronde van de Algarve.
Meer uit Sport
DOHA (ANP) - Het Formule 1-team van Red Bull betuigt spijt voor de opmerkingen die door topadviseur Helmut Marko zijn gemaakt over Mercedes-rijder Kimi Antonelli na de door Max Verstappen gewonnen Grote Prijs van Qatar.
3 uur geledenBOLOGNA (ANP/BELGA) - De Italiaanse tennislegende Nicola Pietrangeli is op 92-jarige leeftijd overleden. Dat meldt de Italiaanse tennisfederatie FITP.
4 uur geledenDEN BOSCH (ANP/BELGA) - Wielrenner Wout van Aert doet dit seizoen mee aan acht wedstrijden in het veldrijden. Dat meldt zijn ploeg Visma - Lease a Bike maandag.
5 uur geledenLUSAIL (ANP) - De Formule 1 krijgt een ontknoping waarin drie coureurs in de laatste grand prix van het jaar gaan uitmaken wie de kampioen wordt. Dat zijn regerend kampioen Max Verstappen (Red Bull), de huidige WK-leider Lando Norris (McLaren) en Oscar Piastri (McLaren).
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Handbalster Bo van Wetering kon met Oranje tegen Egypte met een comfortabele voorsprong in de tweede helft "dingen uitproberen". Dat zei de handbalster die met acht treffers topscorer van de avond werd, na afloop van de tweede gewonnen groepswedstrijd, waardoor Nederland zich plaatste voor de hoofdronde op het WK in Ahoy Rotterdam (37-15).
17 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben ook de tweede groepswedstrijd op het WK in eigen land gewonnen. De ploeg van bondscoach Henrik Signell was in een uitverkocht Ahoy Rotterdam voor 9000 toeschouwers veel te sterk voor Egypte en won met 37-15. Daarmee verzekerde Oranje zich van een plek in de hoofdronde van het toernooi. Bij rust was het verschil al gemaakt en leidde Nederland met 18-10. Bo van Wetering was met acht treffers topscorer.
18 uur geledenMONACO (ANP) - Femke Bol heeft naast de prijs voor beste atlete van de wereld gegrepen. De Nederlandse atlete zag de titel in de categorie baanatleten tijdens het jaarlijkse gala in Monaco gaan naar de Amerikaanse Sydney McLaughlin-Levrone, de andere finaliste in deze categorie bij de verkiezing.
18 uur geleden