Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van Aert wint rit in Giro, Del Toro verovert roze leiderstrui

Van Aert wint rit in Giro, Del Toro verovert roze leiderstrui

SIENA (ANP) - Wout van Aert heeft de negende etappe van de Giro d'Italia gewonnen. Het was een rit met enkele gravelstroken en finish in Siena, waar ook de Strade Bianche elk voorjaar eindigt. De Belg van Visma - Lease a Bike versloeg in de sprint de Mexicaan Isaac Del Toro, met wie hij vooraan was overgebleven na een hectische finale. De 22-jarige renner van UAE Team Emirates nam wel de leiderstrui over van de Italiaan Diego Ulissi.

De Italiaan Giulio Ciccone finishte als derde. Grote verliezer was Primoz Roglic. De Sloveense favoriet voor de eindzege ging 50 kilometer voor de streep onderuit en reed ook nog lek. Hij verspeelde meer dan een minuut op de Spanjaard Juan Ayuso, vooraf bestempeld als zijn grootste concurrent voor de eindzege. Maandag volgt de tweede rustdag. De Giro eindigt op 1 juni.

Meteen vanuit de start in Gubbio ontstond een kopgroep van vier, waar nog twee renners - onder wie Taco van der Hoorn - naartoe reden. Groot werd hun voorsprong niet, want met name de ploeg Q36.5 Pro Cycling van de Brit Tom Pidcock hield het tempo erin in het peloton. De koplopers bereikten met een voorsprong van een kleine twee minuten de eerste gravelstrook, op ruim 70 kilometer voor de finish. Op het gravel zette Van Aert, winnaar van de Strade Bianche in 2020, aan. Rozetruidrager Ulissi kon de groep favorieten niet volgen.

Achtervolging

In die groep waren met name de ploegen Ineos Grenadiers en Lidl-Trek goed vertegenwoordigd. Roglic miste ploeggenoten om zich heen. Vooraan waren alleen nog de Australiër Kaden Groves en de Belg Quinten Hermans over, ploeggenoten bij Alpecin-Deceuninck.

Op een gravelstrook op 50 kilometer van de finish gingen Roglic en Pidcock onderuit. Zij moesten in de achtervolging. Roglic reed ook nog lek en had op dat moment al meer dan een minuut achterstand op zijn concurrenten voor het klassement. Voor die groep uit reed een kopgroep met Van Aert, de Colombianen Egan Bernal en Brandon Smith Rivera en Del Toro, de best geklasseerde renner van het viertal.

Laatste hindernis

Op de Colle Pinzuto, de laatste hindernis voor de klim in Siena, hield alleen Van Aert met enige moeite nog het wiel van Del Toro. Die mocht voor de ritzege gaan, terwijl achter hem Ayuso met twee ploeggenoten ervoor zorgde dat Roglic niet kon terugkeren bij zijn concurrenten.

Op de Via Santa Caterina, de laatste kilometer, versnelde Del Toro. Maar Van Aert beet zich vast in zijn wiel en sprintte naar de ritzege.

Meer uit Sport

Volleyballers verslaan in European League ook Kroatië

GORAŽDE (ANP) - De Nederlandse volleyballers hebben het vijfde duel in de European League gewonnen. De ploeg van bondscoach Joel Banks kende in Bosnië en Herzegovina weinig problemen tegen Kroatië: 25-17 25-19 25-23.

13 uur geleden
Pogačar wint tijdrit Ronde van Zwitserland nipt voor Van der Poel

AARBURG (ANP) - Tadej Pogačar heeft zaterdag de vierde en voorlaatste etappe van de Ronde van Zwitserland gewonnen. De viervoudig Tourwinnaar van UAE Team Emirates was in een tijdrit over 23,7 kilometer rond Aarburg drie tienden van een seconde sneller dan Mathieu van der Poel. De Noor Tobias Foss werd derde op 7 seconden.

15 uur geleden
Motorcoureur Bagnaia wint sprintrace Grote Prijs van Hongarije

BRNO (ANP) - Motorcoureur Francesco Bagnaia uit Italië heeft zaterdag de sprintrace van de Grote Prijs van Tsjechië in de MotoGP gewonnen. Bagnaia hield Ai Ogura, die voor het eerst vanaf poleposition startte, achter zich. Regerend wereldkampioen Marc Márquez klom vanaf de vijfde startplek op naar de derde positie.

16 uur geleden
Reusser neemt leiding over na tijdrit Ronde van Zwitserland

AARBURG (ANP) - Wielrenster Marlen Reusser (Movistar) heeft zaterdag in de vierde etappe van de Ronde van Zwitserland de leiding overgenomen van Elisa Longo Borghini. De Zwitserse wereldkampioen tijdrijden was de snelste in een tijdrit over 23,7 kilometer rond Aarburg. Voorafgaand aan de tijdrit stond Reusser vijfde op 55 seconden van Longo Borghini. Met nog een dag te gaan heeft ze een voorsprong van 10 seconden op de Italiaanse.

18 uur geleden
Motorcoureur Ogura pakt pole bij MotoGP in Brno

BRNO (ANP/RTR) - Motorcoureur Ai Ogura heeft bij de Grote Prijs van Tsjechië in de MotoGP de allereerste poleposition uit zijn loopbaan gepakt. De 25-jarige Japanner verbrak het ronderecord in Brno (1.51,139) en hield de Italiaan Fabio Di Giannantonio op ruim twee tienden achterstand. Francesco Bagnaia maakt de eerste startrij compleet.

19 uur geleden
Mountainbikester Pieterse vijfde in korte race in Lenzerheide

LENZERHEIDE (ANP) - Puck Pieterse is bij de korte race van de wereldbeker mountainbike in het Zwitserse Lenzerheide als vijfde geëindigd. De 24-jarige Amersfoortse moest de zege laten aan de Amerikaanse Savilia Blunk en eindigde op 23 seconden. Anne Terpstra eindigde op 40 seconden als achtste.

1 dag geleden
Tennisster Sabalenka halvefinalist in Berlijn na moeizame winst

BERLIJN (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft haar kwartfinale op het grastoernooi in Berlijn met de nodige moeite gewonnen en staat in de halve finale. De Belarussische nummer 1 van de wereld verloor de eerste set kansloos, maar richtte zich op en rekende in drie sets alsnog af met de Tsjechische Nikola Bartůňková: 2-6 7-6 (2) 6-2.

1 dag geleden