Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van Aert wint rit in Giro, Del Toro verovert roze leiderstrui

Van Aert wint rit in Giro, Del Toro verovert roze leiderstrui

SIENA (ANP) - Wout van Aert heeft de negende etappe van de Giro d'Italia gewonnen. Het was een rit met enkele gravelstroken en finish in Siena, waar ook de Strade Bianche elk voorjaar eindigt. De Belg van Visma - Lease a Bike versloeg in de sprint de Mexicaan Isaac Del Toro, met wie hij vooraan was overgebleven na een hectische finale. De 22-jarige renner van UAE Team Emirates nam wel de leiderstrui over van de Italiaan Diego Ulissi.

De Italiaan Giulio Ciccone finishte als derde. Grote verliezer was Primoz Roglic. De Sloveense favoriet voor de eindzege ging 50 kilometer voor de streep onderuit en reed ook nog lek. Hij verspeelde meer dan een minuut op de Spanjaard Juan Ayuso, vooraf bestempeld als zijn grootste concurrent voor de eindzege. Maandag volgt de tweede rustdag. De Giro eindigt op 1 juni.

Meteen vanuit de start in Gubbio ontstond een kopgroep van vier, waar nog twee renners - onder wie Taco van der Hoorn - naartoe reden. Groot werd hun voorsprong niet, want met name de ploeg Q36.5 Pro Cycling van de Brit Tom Pidcock hield het tempo erin in het peloton. De koplopers bereikten met een voorsprong van een kleine twee minuten de eerste gravelstrook, op ruim 70 kilometer voor de finish. Op het gravel zette Van Aert, winnaar van de Strade Bianche in 2020, aan. Rozetruidrager Ulissi kon de groep favorieten niet volgen.

Achtervolging

In die groep waren met name de ploegen Ineos Grenadiers en Lidl-Trek goed vertegenwoordigd. Roglic miste ploeggenoten om zich heen. Vooraan waren alleen nog de Australiër Kaden Groves en de Belg Quinten Hermans over, ploeggenoten bij Alpecin-Deceuninck.

Op een gravelstrook op 50 kilometer van de finish gingen Roglic en Pidcock onderuit. Zij moesten in de achtervolging. Roglic reed ook nog lek en had op dat moment al meer dan een minuut achterstand op zijn concurrenten voor het klassement. Voor die groep uit reed een kopgroep met Van Aert, de Colombianen Egan Bernal en Brandon Smith Rivera en Del Toro, de best geklasseerde renner van het viertal.

Laatste hindernis

Op de Colle Pinzuto, de laatste hindernis voor de klim in Siena, hield alleen Van Aert met enige moeite nog het wiel van Del Toro. Die mocht voor de ritzege gaan, terwijl achter hem Ayuso met twee ploeggenoten ervoor zorgde dat Roglic niet kon terugkeren bij zijn concurrenten.

Op de Via Santa Caterina, de laatste kilometer, versnelde Del Toro. Maar Van Aert beet zich vast in zijn wiel en sprintte naar de ritzege.

Meer uit Sport

Tennisser Alcaraz verslaat teruggekeerde Sinner in finale Rome

ROME (ANP) - De Spanjaard Carlos Alcaraz (22) heeft voor het eerst het masterstoernooi in Rome op zijn naam geschreven. De nummer 3 van de wereld was in de finale met 7-6 (5) 6-1 te sterk voor de Italiaan Jannik Sinner, die zijn eerste toernooi speelde na een dopingschorsing van drie maanden.

2 uur geleden
Motorcrosser Herlings boekt in Dutch Masters eerste seizoenszege

MARKELO (ANP) - Motorcrosser Jeffrey Herlings heeft zijn eerste overwinning van dit seizoen behaald. De vijfvoudig wereldkampioen won in Markelo de derde en laatste cross van de Dutch Masters. Hij won beide manches in de 500cc.

3 uur geleden
Verstappen wint in Italië zijn tweede Grote Prijs van het seizoen

IMOLA (ANP) - Max Verstappen (27) heeft de GP van Emilia-Romagna gewonnen. Het is de vierde keer op rij dat de Nederlander zegeviert op het circuit in Imola. Het is de tweede overwinning van Verstappen dit seizoen. De McLarens van Lando Norris en Oscar Piastri eindigden als tweede en derde.

5 uur geleden
Van Poppel grijpt naast derde ritzege in Ronde van Hongarije

ESZTERGOM (ANP) - Danny van Poppel heeft net naast zijn derde ritzege gegrepen in de Ronde van Hongarije. De renner van Red Bull - Bora-hansgrohe moest in de sprint van de vijfde en laatste etappe de Colombiaan Juan Sebastián Molano voorlaten. Het was na de Classic Brugge-De Panne de tweede zege van het seizoen voor de 30-jarige renner van UAE Team Emirates. De Duitser Tim Torn Teutenberg werd derde.

5 uur geleden
Van Dam stijgt op slotdag Dutch Ladies Open naar tweede plaats

EEMNES (ANP) - Anne van Dam is op de laatste dag van het Dutch Ladies Open in Eemnes gestegen naar de gedeelde tweede plaats. De beste golfster van Nederland klom zeven plaatsen na een ronde van 68 slagen (-4).

5 uur geleden
Visma-talent Brennan wint ook wielerkoers Rund um Köln

KEULEN (ANP) - De Britse wielrenner Matthew Brennan heeft de Duitse koers Rund um Köln gewonnen. Het was voor de pas 19-jarige renner van Visma - Lease a Bike al de vijfde zege van het seizoen. Brennan hield na 181 kilometer in de massasprint de Eritreeër Biniam Girmay en de Israëliër Itamar Einhorn achter zich.

5 uur geleden
Verstappen vreest dat oververhitte banden hem van zege houden

IMOLA (ANP) - Max Verstappen (27) vreest dat de snel opwarmende banden van zijn RB21 hem bij de Grote Prijs van Emilia-Romagna van de zege zullen houden. De drievoudig winnaar van de race in Imola start op zondag op de tweede plaats achter klassementsleider Oscar Piastri van McLaren. Verstappen zette zaterdag bij de kwalificatie niet alles in het werk om poleposition te bereiken omdat hij het scoren van punten in de race belangrijker vindt.

8 uur geleden