Van Aert wint openingsrit in Ronde van Groot-Brittannië
BODMIN (ANP) - Wout van Aert heeft de eerste etappe van de Ronde van Groot-Brittannië gewonnen. De rit ging door heuvelgebied tussen Penzance en Bodmin in het graafschap Cornwall. In een sprint bergop bleef de Belgische renner van Jumbo-Visma de Nederlander Nils Eekhoff (Team DSM) voor. De Spanjaard Gonzalo Serrano finishte als derde.
Van Aert bereidt zich in Groot-Brittannië voor op het WK, over enkele weken in Leuven. Hij reed zijn eerste koers sinds de Olympische Spelen. De sprint werd aangetrokken door de Franse wereldkampioen Julian Alaphilippe. Die had zijn krachten overschat en passeerde slechts als achtste de finish.
De Tour of Britain duurt acht dagen. Twee jaar geleden werd de rittenkoers gewonnen door Mathieu van der Poel. Vorig jaar ging de wedstrijd vanwege de coronamaatregelen niet door. Van der Poel ontbreekt. Hij herstelt van een val op de Olympische Spelen tijdens de mountainbikewedstrijd.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft de kwartfinale van Roland Garros bereikt. De nummer 1 van de wereld uit Belarus rekende op het gravel in twee sets af met viervoudig grandslamwinnares Naomi Osaka uit Japan: 7-5 6-3.
3 uur geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketballers zijn het WK in Warschau goed begonnen. Zowel het mannen- als het vrouwenteam, dat de titelverdediger is, won de eerste twee groepswedstrijden.
4 uur geledenARNHEM (ANP) - NOC*NSF heeft voorafgaand aan de Algemene Vergadering een brief gestuurd aan sportminister Mirjam Sterk (CDA). De sportkoepel is bezorgd over de voorgenomen bezuinigingen op de sportsector, die volgens NOC*NSF vooral de vrijwillige verenigingsstructuur hard raken.
5 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Demi Schuurs is met haar Australische dubbelpartner Ellen Perez doorgedrongen tot de kwartfinales van Roland Garros in het vrouwendubbelspel. Het koppel versloeg in de derde ronde in Parijs Beatriz Haddad Maia uit Brazilië en Ljoedmila Samsonova uit Rusland in drie sets: 6-3 2-6 6-4.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - Serena Williams (44) keert terug als dubbelspeelster. De Amerikaanse gaat op het grastoernooi van Queen's dubbelen met de Canadese tennisster Victoria Mboko. Williams, die 23 keer een grandslamtoernooi heeft gewonnen in het enkelspel, speelde in 2022 voor het laatst.
8 uur geledenPARIJS (ANP/BELGA) - Tennisser Adolfo Daniel Vallejo heeft een boete van 65.000 euro gekregen vanwege seksistische opmerkingen aan het adres van een vrouwelijke umpire op Roland Garros. Dat maakte Amélie Mauresmo, directeur van het Franse grandslamtoernooi, maandag bekend.
12 uur geledenARNHEM (ANP) - Pieter van den Hoogenband is niet de chef de mission tijdens de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028. Dat bevestigde de oud-zwemmer op Instagram. "Kortgeleden is mij verteld dat TeamNL voor de komende olympische cyclus een andere richting kiest voor de invulling van de rol van chef de mission", schreef Van den Hoogenband.
14 uur geleden