Van Aert wint openingsrit in Ronde van Groot-Brittannië
BODMIN (ANP) - Wout van Aert heeft de eerste etappe van de Ronde van Groot-Brittannië gewonnen. De rit ging door heuvelgebied tussen Penzance en Bodmin in het graafschap Cornwall. In een sprint bergop bleef de Belgische renner van Jumbo-Visma de Nederlander Nils Eekhoff (Team DSM) voor. De Spanjaard Gonzalo Serrano finishte als derde.
Van Aert bereidt zich in Groot-Brittannië voor op het WK, over enkele weken in Leuven. Hij reed zijn eerste koers sinds de Olympische Spelen. De sprint werd aangetrokken door de Franse wereldkampioen Julian Alaphilippe. Die had zijn krachten overschat en passeerde slechts als achtste de finish.
De Tour of Britain duurt acht dagen. Twee jaar geleden werd de rittenkoers gewonnen door Mathieu van der Poel. Vorig jaar ging de wedstrijd vanwege de coronamaatregelen niet door. Van der Poel ontbreekt. Hij herstelt van een val op de Olympische Spelen tijdens de mountainbikewedstrijd.
Meer uit Sport
MATTIGHOFEN (ANP) - Vijfvoudig wereldkampioen motorcross Jeffrey Herlings vertrekt bij Red Bull KTM Factory Racing. Op de website van het MXGP-team wordt de 31-jarige Brabander uitgezwaaid met mooie woorden.
1 uur geledenROME (ANP/AFP) - De Giro d'Italia start komend jaar in Bulgarije, waar de eerste drie etappes worden gereden. Dat meldt de organisatie RCS. Het is voor het eerst dat de wielerronde in het Oost-Europese land begint. Sinds 2010 zijn er zeven starts in het buitenland geweest.
22 uur geledenDOHA (ANP) - Het Formule 1-team van Red Bull betuigt spijt voor de opmerkingen die door topadviseur Helmut Marko zijn gemaakt over Mercedes-rijder Kimi Antonelli na de door Max Verstappen gewonnen Grote Prijs van Qatar.
1 dag geledenBOLOGNA (ANP/BELGA) - De Italiaanse tennislegende Nicola Pietrangeli is op 92-jarige leeftijd overleden. Dat meldt de Italiaanse tennisfederatie FITP.
1 dag geledenDEN BOSCH (ANP/BELGA) - Wielrenner Wout van Aert doet dit seizoen mee aan acht wedstrijden in het veldrijden. Dat meldt zijn ploeg Visma - Lease a Bike maandag.
1 dag geledenLUSAIL (ANP) - De Formule 1 krijgt een ontknoping waarin drie coureurs in de laatste grand prix van het jaar gaan uitmaken wie de kampioen wordt. Dat zijn regerend kampioen Max Verstappen (Red Bull), de huidige WK-leider Lando Norris (McLaren) en Oscar Piastri (McLaren).
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - Handbalster Bo van Wetering kon met Oranje tegen Egypte met een comfortabele voorsprong in de tweede helft "dingen uitproberen". Dat zei de handbalster die met acht treffers topscorer van de avond werd, na afloop van de tweede gewonnen groepswedstrijd, waardoor Nederland zich plaatste voor de hoofdronde op het WK in Ahoy Rotterdam (37-15).
1 dag geleden