Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van Aert wint openingsrit in Ronde van Groot-Brittannië

Van Aert wint openingsrit in Ronde van Groot-Brittannië

BODMIN (ANP) - Wout van Aert heeft de eerste etappe van de Ronde van Groot-Brittannië gewonnen. De rit ging door heuvelgebied tussen Penzance en Bodmin in het graafschap Cornwall. In een sprint bergop bleef de Belgische renner van Jumbo-Visma de Nederlander Nils Eekhoff (Team DSM) voor. De Spanjaard Gonzalo Serrano finishte als derde.

Van Aert bereidt zich in Groot-Brittannië voor op het WK, over enkele weken in Leuven. Hij reed zijn eerste koers sinds de Olympische Spelen. De sprint werd aangetrokken door de Franse wereldkampioen Julian Alaphilippe. Die had zijn krachten overschat en passeerde slechts als achtste de finish.

De Tour of Britain duurt acht dagen. Twee jaar geleden werd de rittenkoers gewonnen door Mathieu van der Poel. Vorig jaar ging de wedstrijd vanwege de coronamaatregelen niet door. Van der Poel ontbreekt. Hij herstelt van een val op de Olympische Spelen tijdens de mountainbikewedstrijd.

Meer uit Sport

Van de Zandschulp na vijfsetter naar kwartfinales US Open

NEW YORK (ANP) - Botic van de Zandschulp staat voor de tweede keer in de kwartfinales van de US Open. De 30-jarige tennisser versloeg de 21-jarige Fransman Arthur Géa in de nacht van maandag op dinsdag in de vierde ronde na vijf sets 6-3 7-6 6-7 6-7 4-6. Van de Zandschulp speelt tegen de winnaar van de partij tussen Alexander Zverev en Luciano Darderi om een plaats bij de laatste vier.

20 minuten geleden
Oud-F1-baas Ecclestone (95) met wapen aangehouden in Portugal

LISSABON (ANP/RTR) - Voormalig Formule 1-baas Bernie Ecclestone (95) is maandag aangehouden op een vliegveld bij Lissabon. De Brit was daar met zijn privéjet geland, waarna de Portugese politie ontdekte dat hij een jachtgeweer bij zich had zonder de vereiste documenten.

7 uur geleden
Świątek strandt in vierde ronde US Open tegen Chinese Zheng

NEW YORK (ANP) - Tennisster Iga Świątek is in de vierde ronde van de US Open uitgeschakeld. De als achtste geplaatste Poolse ging in twee sets onderuit tegen de Chinese Zheng Qinwen, die het hoofdtoernooi via de kwalificaties had bereikt. Zheng won met 7-5 6-3.

8 uur geleden
Broeders-Bol en nog vier atleten naar Ultimate Championship

BOEDAPEST (ANP) - Vijf Nederlandse atleten mogen individueel meedoen aan de eerste editie van het World Athletics Ultimate Championship, komend weekeinde in Boedapest. Femke Broeders-Bol, Nadine Visser, Lieke Klaver, Maureen Koster en Jonas Phijffers dingen op hun onderdelen mee naar een deel uit de met 10 miljoen dollar gevulde prijzenpot. De winnaar van elk individueel onderdeel ontvangt 150.000 dollar (omgerekend 130.000 euro).

13 uur geleden
Politie onderzoekt 'brute' mishandeling Duitse judoka

LEIPZIG (ANP/DPA) - De politie in Duitsland is een onderzoek gestart naar de mishandeling van de Duitse judoka Timo Cavelius. De olympiër belandde in het ziekenhuis met een kaakfractuur en twee gebroken tanden na een competitiewedstrijd in Leipzig.

14 uur geleden
Oud-winnaar Alcaraz doet in februari mee aan ABN AMRO Open

ROTTERDAM (ANP) - Carlos Alcaraz doet in februari mee aan het ABN AMRO Open. Dat meldt de organisatie van het Rotterdamse tennisevenement. De 23-jarige Alcaraz won het toernooi in 2025. Dit jaar zou de Spanjaard ook meedoen, maar meldde hij zich af omdat hij te vermoeid was.

16 uur geleden
Shelton verslaat Tsitsipas, treft Alcaraz in kwartfinale US Open

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse tennisser Ben Shelton treft in de kwartfinale van de US Open titelverdediger Carlos Alcaraz. Shelton, de nummer 8 van de plaatsingslijst, rekende in zijn partij uit de vierde ronde overtuigend af met de Griek Stefanos Tsitsipas. Hij won in drie sets: 6-2 6-3 6-4.

19 uur geleden