Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van Aert wint na Gullegem ook veldrit van Dendermonde

Van Aert wint na Gullegem ook veldrit van Dendermonde

DENDERMONDE (ANP) - Wout van Aert heeft een dag na zijn winst in de Superprestigecross van Gullegem ook de wereldbekerveldrit van Dendermonde gewonnen. De Belg van Visma - Lease a Bike, die deze winter een beperkt crossprogramma rijdt, was op het modderige parcours veruit de sterkste.

Na een trainingskamp op de weg met zijn ploeg rijdt Van Aert nog de wereldbekerwedstrijden in Benidorm en Maasmechelen. In die laatste cross treft hij mogelijk Mathieu van der Poel. De Nederlandse wereldkampioen meldde zich vanwege pijnlijke ribben af voor de cross in Dendermonde.

Het podium in de Oost-Vlaamse stad was volledig Belgisch. Emiel Verstrynge eindigde als tweede, Joran Wyseure werd derde. Pim Ronhaar was op de zesde plaats de beste Nederlander. De Belg Michael Vanthourenhout behoudt de leiding in het wereldbekerklassement. Er volgen nog drie crossen.

Ronhaar, Verstrynge en de Belg Toon Aerts waren het beste weg. Van Aert volgde kort achter het drietal, terwijl Europees kampioen Thibau Nys te maken kreeg met een lekke band. Van Aert dichtte het gat snel waarna vier man op kop reden met een duidelijke marge. In de derde ronde volgde de aanval van de latere winnaar. Niemand kon volgen.

"Dit zijn de wedstrijden waarom ik vroeger crosser wilde worden", vertelde Van Aert in het flashinterview. De Belg moest zijn wegseizoen voortijdig besluiten na een val in de Ronde van Spanje en werkt sindsdien aan zijn herstel. Ook de crossen die hij rijdt moeten daaraan bijdragen. "Ik lig voor op het schema dat ik in mijn hoofd heb, al staat een wedstrijd als vandaag ver af van het wegwielrennen."

Meer uit Sport

Voorsprong basketballers San Antonio in finale Western Conference

OKLAHOMA CITY (ANP/AFP) - De basketballers van San Antonio Spurs hebben een 1-0-voorsprong genomen in de finale van de Western Conference van de NBA. Dankzij een indrukwekkend optreden van sterspeler Victor Wembanyama won de ploeg uit Texas na twee verlengingen met 122-115 bij titelverdediger Oklahoma City Thunder.

8 uur geleden
Volleybalster Daalderop mist groot deel zomerprogramma Oranje

UTRECHT (ANP) - Aanvoerder Nika Daalderop van de Nederlandse volleybalsters mist naar verwachting een groot deel van het zomerprogramma van Oranje. De 27-jarige Amsterdamse kampt met een hamstringblessure. Daalderop ontbreekt deze week tijdens de wedstrijden in de Four Nations Cup in Apeldoorn en in juni bij de start van de Volleyball Nations League.

23 uur geleden
Grand Départ Tour de France 2028 in Reims na twee keer buitenland

REIMS (ANP/AFP) - De Tour de France start in 2028 in Reims. Dat heeft de organisatie van de grootste wielerwedstrijd ter wereld maandag bekendgemaakt in de noordoostelijk gelegen Franse stad. De edities van 2026 (Barcelona) en 2027 (Edinburgh) beginnen in het buitenland.

1 dag geleden
Internationale turnbond laat Russen en Belarussen weer toe

SHARM-EL-SHEIKH (ANP) - De internationale turnbond World Gymnastics gaat Russen en Belarussen weer toelaten bij internationale wedstrijden. Dat is de uitkomst van een vergadering van het uitvoerend bestuursorgaan van de bond in het Egyptische Sharm-el-Sheikh.

1 dag geleden
Sinner wint in Rome vijfde masterstoernooi van 2026

ROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zijn vijfde masterstoernooi van 2026 gewonnen. De Italiaanse nummer 1 van de wereld versloeg in Rome de Noor Casper Ruud in twee sets: 6-4 6-4.

1 dag geleden
Di Giannantonio wint GP van Catalonië na chaotische race

BARCELONA (ANP/AFP) - Motorcoureur Fabio Di Giannantonio heeft in de MotoGP de Grote Prijs van Catalonië gewonnen. De Italiaanse Ducati-rijder bleef de Spanjaarden Joan Mir en Fermín Aldeguer voor na een chaotische race, die werd stilgelegd na een zware crash van de Spanjaard Álex Márquez, die naar het ziekenhuis moest worden gebracht.

1 dag geleden
Vingegaard boekt tweede ritzege Giro, Eulálio behoudt roze trui

CORNO ALLE SCALE (ANP) - Wielrenner Jonas Vingegaard heeft zijn tweede etappezege geboekt in de Giro d'Italia. De Deen van Visma - Lease a Bike versloeg in de negende etappe van Cervia naar Corno Alle Scale concurrent Felix Gall uit Oostenrijk op de slotklim. Thymen Arensman eindigde als vierde vlak achter Vingegaards ploeggenoot Davide Piganzoli uit Italië.

1 dag geleden