Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van Aert wint na Gullegem ook veldrit van Dendermonde

Van Aert wint na Gullegem ook veldrit van Dendermonde

DENDERMONDE (ANP) - Wout van Aert heeft een dag na zijn winst in de Superprestigecross van Gullegem ook de wereldbekerveldrit van Dendermonde gewonnen. De Belg van Visma - Lease a Bike, die deze winter een beperkt crossprogramma rijdt, was op het modderige parcours veruit de sterkste.

Na een trainingskamp op de weg met zijn ploeg rijdt Van Aert nog de wereldbekerwedstrijden in Benidorm en Maasmechelen. In die laatste cross treft hij mogelijk Mathieu van der Poel. De Nederlandse wereldkampioen meldde zich vanwege pijnlijke ribben af voor de cross in Dendermonde.

Het podium in de Oost-Vlaamse stad was volledig Belgisch. Emiel Verstrynge eindigde als tweede, Joran Wyseure werd derde. Pim Ronhaar was op de zesde plaats de beste Nederlander. De Belg Michael Vanthourenhout behoudt de leiding in het wereldbekerklassement. Er volgen nog drie crossen.

Ronhaar, Verstrynge en de Belg Toon Aerts waren het beste weg. Van Aert volgde kort achter het drietal, terwijl Europees kampioen Thibau Nys te maken kreeg met een lekke band. Van Aert dichtte het gat snel waarna vier man op kop reden met een duidelijke marge. In de derde ronde volgde de aanval van de latere winnaar. Niemand kon volgen.

"Dit zijn de wedstrijden waarom ik vroeger crosser wilde worden", vertelde Van Aert in het flashinterview. De Belg moest zijn wegseizoen voortijdig besluiten na een val in de Ronde van Spanje en werkt sindsdien aan zijn herstel. Ook de crossen die hij rijdt moeten daaraan bijdragen. "Ik lig voor op het schema dat ik in mijn hoofd heb, al staat een wedstrijd als vandaag ver af van het wegwielrennen."

Meer uit Sport

NOC*NSF bevestigt formele gesprekken Thialf voor Spelen 2030

HEERENVEEN (ANP) - Het organisatiecomité van de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen wil formeel onderhandelen met Nederland over de organisatie van het schaatstoernooi in schaatsstadion Thialf in Heerenveen. Dat bevestigt NOC*NSF maandagavond aan het ANP. Tot dusver was naast Heerenveen ook Turijn in beeld.

2 uur geleden
Organisatie Spelen 2030 wil 'exclusieve gesprekken' met Thialf

HEERENVEEN (ANP/AFP) - Het organisatiecomité van de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen wil "exclusieve gesprekken" aangaan met schaatsstadion Thialf in Heerenveen met het oog op het organiseren van het olympische schaatstoernooi. Dat meldt het Franse persbureau AFP maandag.

3 uur geleden
Tennisser Sinner probleemloos naar vierde ronde in Rome

ROME (ANP) - Jannik Sinner heeft zonder al te veel moeite de vierde ronde van het tennistoernooi in Rome bereikt. De Italiaanse nummer 1 van de wereld gunde Alexei Popyrin slechts twee games en won in twee sets: 6-2 6-0.

6 uur geleden
Shorttrackbroers Van 't Wout gaan samenwerken met Team Essent

HEERENVEEN (ANP) - Shorttrackers Jens en Melle van 't Wout gaan samenwerken met schaatsploeg Team Essent. De broers gaan geen deel uitmaken van het schaatsteam, maar worden wel "op een andere manier" aan de ploeg verbonden, staat in een verklaring van de ploeg.

8 uur geleden
Bond: loopevenementen verantwoordelijk bij uitvoering richtlijnen

ARNHEM (ANP) - De Atletiekunie stelt dat organisaties van loopevenementen verantwoordelijk zijn voor de uitvoering van de door de bond opgestelde protocollen voor deelname, waaronder leeftijdsgrenzen. Dat zei de Atletiekunie in reactie op het overlijden van een 15-jarig meisje tijdens de halve marathon in Leiden op zondag.

12 uur geleden
Volleyballers Orion Stars landskampioen na derde zege op Lycurgus

DOETINCHEM (ANP) - De volleyballers van Orion Stars zijn voor het derde jaar op rij landskampioen geworden. Zondag was de ploeg in het eigen Doetinchem met 3-0 te sterk voor Lycurgus uit Groningen. Daarmee is Orion Stars op 3-0 gekomen in de best-of-fiveserie en is het kampioenschap beslist.

1 dag geleden
Magnier pakt tweede ritzege in Giro d'Italia, Groenewegen derde

SOFIA (ANP) - Paul Magnier heeft na de eerste ook de derde etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De Franse renner van Soudal Quick-Step was in de straten van de Bulgaarse hoofdstad Sofia de snelste in de massasprint, voor de Italiaan Jonathan Milan en Dylan Groenewegen. De Nederlander van Unibet Rose Rockets kwam in de laatste meters snel opzetten, maar kon zijn wiel net niet voor dat van de Fransman steken.

1 dag geleden