Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van Aert wint na Gullegem ook veldrit van Dendermonde

Van Aert wint na Gullegem ook veldrit van Dendermonde

DENDERMONDE (ANP) - Wout van Aert heeft een dag na zijn winst in de Superprestigecross van Gullegem ook de wereldbekerveldrit van Dendermonde gewonnen. De Belg van Visma - Lease a Bike, die deze winter een beperkt crossprogramma rijdt, was op het modderige parcours veruit de sterkste.

Na een trainingskamp op de weg met zijn ploeg rijdt Van Aert nog de wereldbekerwedstrijden in Benidorm en Maasmechelen. In die laatste cross treft hij mogelijk Mathieu van der Poel. De Nederlandse wereldkampioen meldde zich vanwege pijnlijke ribben af voor de cross in Dendermonde.

Het podium in de Oost-Vlaamse stad was volledig Belgisch. Emiel Verstrynge eindigde als tweede, Joran Wyseure werd derde. Pim Ronhaar was op de zesde plaats de beste Nederlander. De Belg Michael Vanthourenhout behoudt de leiding in het wereldbekerklassement. Er volgen nog drie crossen.

Ronhaar, Verstrynge en de Belg Toon Aerts waren het beste weg. Van Aert volgde kort achter het drietal, terwijl Europees kampioen Thibau Nys te maken kreeg met een lekke band. Van Aert dichtte het gat snel waarna vier man op kop reden met een duidelijke marge. In de derde ronde volgde de aanval van de latere winnaar. Niemand kon volgen.

"Dit zijn de wedstrijden waarom ik vroeger crosser wilde worden", vertelde Van Aert in het flashinterview. De Belg moest zijn wegseizoen voortijdig besluiten na een val in de Ronde van Spanje en werkt sindsdien aan zijn herstel. Ook de crossen die hij rijdt moeten daaraan bijdragen. "Ik lig voor op het schema dat ik in mijn hoofd heb, al staat een wedstrijd als vandaag ver af van het wegwielrennen."

Meer uit Sport

Van Foreest raakt achterop bij Abdoesattorov in Tata Steel Chess

WIJK AAN ZEE (ANP) - Jorden van Foreest is op het internationale schaaktoernooi van Wijk aan Zee verder achteropgeraakt bij koploper Nodirbek Abdoesattorov uit Oezbekistan. Van Foreest kwam in de twaalfde en voorlaatste speelronde tot een remise met de Indiër Arjun Erigaisi, terwijl Abdoesattorov won van de Duitser Matthias Blübaum. In de stand is de Oezbeek op 8 punten gekomen, 1 punt meer dan Van Foreest, in 2021 winnaar van Tata Steel Chess.

2 uur geleden
Schorsing van 25 wedstrijden voor NBA-basketballer George

PHILADELPHIA (ANP) - Basketballer Paul George van NBA-club Philadelphia 76ers heeft een schorsing gekregen van 25 wedstrijden. De 35-jarige forward heeft de dopingregels overtreden, meldt de NBA. George, negenvoudig All Star, gaf in een verklaring op ESPN toe dat hij een verkeerd medicijn heeft geslikt.

2 uur geleden
Veldrijdster Brand bekroont topseizoen met wereldtitel in Hulst

HULST (ANP) - Lucinda Brand (36) is voor de tweede keer wereldkampioen veldrijden geworden. In het Zeeuwse Hulst was ze de sterkste na een duel met haar landgenote Ceylin del Carmen Alvarado. Puck Pieterse maakte als derde het Nederlandse podium compleet.

4 uur geleden
Honkballers Jansen en Kelly doen mee aan World Baseball Classic

MIAMI (ANP) - De Nederlandse honkbalinternationals Kenley Jansen (38) en Antwone Kelly (22) hebben zelf laten weten dat ze namens het Koninkrijksteam meedoen aan de World Baseball Classic. Beide pitchers zijn professioneel honkballer in de Verenigde Staten en gelden als belangrijke krachten voor Oranje. Het Koninkrijksteam begint op 6 maart in Miami tegen Venezuela aan het toernooi.

6 uur geleden
Rybakina wint Australian Open na inhaalrace in derde set

MELBOURNE (ANP) - Elena Rybakina (26) heeft voor de eerste keer de Australian Open gewonnen. De tennisster uit Kazachstan versloeg de als eerste geplaatste Aryna Sabalenka, die het eerste grandslamtoernooi van het seizoen al twee keer won. De als vijfde geplaatste winnares kwam in de beslissende set terug van een achterstand van 3-0 (6-4 4-6 6-4).

9 uur geleden
Geblesseerde skiester Vonn meldt zich af voor super-G

CRANS-MONTANA (ANP) - Lindsey Vonn heeft zich afgemeld voor de super-G van de wereldbeker in het Zwitserse Crans-Montana. De 41-jarige Amerikaanse heeft vrijdag een knie geblesseerd bij een valpartij op de afdaling.

10 uur geleden
Rolstoeltennisster De Groot verliest finale in Melbourne

MELBOURNE (ANP) - Rolstoeltennisster Diede de Groot is er niet in geslaagd voor de zevende keer de Australian Open te winnen. Ze verloor in de finale van de Chinese Li Xiaohui: 6-1 6-2.

11 uur geleden