Van Aert wint na Gullegem ook veldrit van Dendermonde
DENDERMONDE (ANP) - Wout van Aert heeft een dag na zijn winst in de Superprestigecross van Gullegem ook de wereldbekerveldrit van Dendermonde gewonnen. De Belg van Visma - Lease a Bike, die deze winter een beperkt crossprogramma rijdt, was op het modderige parcours veruit de sterkste.
Na een trainingskamp op de weg met zijn ploeg rijdt Van Aert nog de wereldbekerwedstrijden in Benidorm en Maasmechelen. In die laatste cross treft hij mogelijk Mathieu van der Poel. De Nederlandse wereldkampioen meldde zich vanwege pijnlijke ribben af voor de cross in Dendermonde.
Het podium in de Oost-Vlaamse stad was volledig Belgisch. Emiel Verstrynge eindigde als tweede, Joran Wyseure werd derde. Pim Ronhaar was op de zesde plaats de beste Nederlander. De Belg Michael Vanthourenhout behoudt de leiding in het wereldbekerklassement. Er volgen nog drie crossen.
Ronhaar, Verstrynge en de Belg Toon Aerts waren het beste weg. Van Aert volgde kort achter het drietal, terwijl Europees kampioen Thibau Nys te maken kreeg met een lekke band. Van Aert dichtte het gat snel waarna vier man op kop reden met een duidelijke marge. In de derde ronde volgde de aanval van de latere winnaar. Niemand kon volgen.
"Dit zijn de wedstrijden waarom ik vroeger crosser wilde worden", vertelde Van Aert in het flashinterview. De Belg moest zijn wegseizoen voortijdig besluiten na een val in de Ronde van Spanje en werkt sindsdien aan zijn herstel. Ook de crossen die hij rijdt moeten daaraan bijdragen. "Ik lig voor op het schema dat ik in mijn hoofd heb, al staat een wedstrijd als vandaag ver af van het wegwielrennen."
Meer uit Sport
ABU DHABI (ANP) - Max Verstappen is goed begonnen aan de Grand Prix van Abu Dhabi, het laatste raceweekeinde van dit jaar in de Formule 1. De coureur van Red Bull reed in de eerste vrije training de tweede tijd (1.24,493). Hij was een fractie minder snel dan Lando Norris. De kampioenschapsleider van McLaren klokte 1.24,485 en was slechts 8 duizendsten sneller dan de Nederlander. De derde tijd op het Yas Marina Circuit was voor Charles Leclerc. De coureur van Ferrari gaf 16 duizendsten toe.
18 minuten geledenTORONTO (ANP/AFP) - Basketbalvedette LeBron James heeft door een score van 8 punten tegen Toronto Raptors een bijna negentien jaar oude reeks zien eindigen. De 40-jarige speler van Los Angeles Lakers maakte sinds januari 2007 in 1297 duels steeds minstens 10 punten.
2 uur geledenABU DHABI (ANP) - Personele wijzigingen bij Ferrari zijn 'absoluut' nodig om een nieuw rampseizoen voor Lewis Hamilton te voorkomen. Dat vertelde de zevenvoudig wereldkampioen voorafgaand aan de Grote Prijs van Abu Dhabi.
3 uur geledenLUBLIN (ANP) - Marrit Steenbergen heeft bij de Europese kampioenschappen kortebaan de 200 meter vrije slag gewonnen. De 25-jarige Nederlandse zwemster dook in Lublin in Polen met 1.50,33 bijna twee seconden onder haar persoonlijke record. Eerder op donderdag had Steenbergen al goud gepakt op de 100 meter wisselslag. Beide keren betekende haar tijd ook een Europees record.
15 uur geledenLUBLIN (ANP) - Zwemster Marrit Steenbergen heeft bij de Europese kampioenschappen kortebaan overtuigend de titel gewonnen op de 100 meter wisselslag. De 25-jarige Nederlandse verbeterde in Lublin in Polen haar persoonlijke record ruim, tot 56,26 seconden. Die tijd betekende ook een Europees record.
16 uur geledenABU DHABI (ANP) - Max Verstappen leeft "volkomen ontspannen" en "zonder stress" toe naar de slotrace van dit jaar in de Formule 1. Hij zal er alles aan doen om zijn vijfde wereldtitel te veroveren, maar heeft er vrede mee als het niet lukt. "Ik heb alles bereikt wat ik wilde bereiken in de Formule 1, alles wat erbij komt is een bonus", zei de 28-jarige coureur van Red Bull in aanloop naar de Grand Prix van Abu Dhabi.
22 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - Wielrenster Nienke Vinke (21) gaat naar Team SD Worx - Protime. Dat meldt de ploeg in een persbericht. De winnares van het jongerenklassement in de Tour de France Femmes heeft een contract voor drie jaar getekend.
23 uur geleden