Van Aert wilde iets overhouden voor de sprint en gokte verkeerd
SANREMO (ANP) - Wielrenner Wout van Aert eindigde bij zijn poging om voor de tweede keer op een rij Milaan-Sanremo te winnen op de derde plaats. De Belg van Jumbo-Visma kon zijn ontsnapte landgenoot Jasper Stuyven niet meer achterhalen en werd voor de finish nog voorbijgesneld door de Australiër Caleb Ewan. "Ik denk dat ik goede benen had om te kunnen winnen, maar alles moet ook op z'n plek vallen. Dat was vandaag het geval voor Jasper. Ik ben blij voor hem."
Van Aert twijfelde toen Stuyven in de straten van Sanremo demarreerde. "Het was toen Stuyven weg was ook lastig voor me om erachteraan te jagen omdat ik het gevoel had dat er veel jongens in mijn wiel zaten. Ik wilde wat overhouden en wilde mijn kansen in de sprint niet opofferen. Ik heb verkeerd gegokt", zei hij.
"Het was een snelle afdaling van de Poggio", keek de renner van Jumbo-Visma terug. "Daar waren we nog met veel jongens. In de laatste kilometers is het altijd lastig om de juiste beslissing te nemen. Je hebt ook niet veel meer in het vat als je 300 kilometer in de benen hebt."
Meer uit Sport
ASSEN (ANP) - De TT van Assen is uitgeroepen tot beste grand prix van 2025. De race in Drenthe vierde afgelopen zomer zijn 100-jarig bestaan met een bezoekersrecord.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft Australië opgeroepen asiel te verlenen aan de Iraanse voetbalsters, na hun uitschakeling in de Asia Cup. De spelers zongen bij hun openingswedstrijd van het toernooi niet mee met het volkslied, later deden zij dat wel terwijl ze salueerden. Na het niet zingen van het volkslied werden ze door een presentator op de Iraanse staatstelevisie "verraders in oorlogstijd" genoemd.
5 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur is paralympisch kampioen geworden op de super-G. Het is de eerste gouden medaille voor Nederland op de Paralympische Winterspelen van Milaan en Cortina.
9 uur geledenNÜRBURG (ANP) - Max Verstappen gaat in mei deelnemen aan de 24-uursrace op de Nürburgring. Dat doet de coureur van Red Bull in een Mercedes, de fabrikant die in de Formule 1 een van zijn concurrenten is. Zijn deelname aan de race in Duitsland wordt volgens een persbericht gesteund door zijn vaste sponsor Red Bull, wat ook te zien is aan het uiterlijk van de auto waarmee hij gaat deelnemen.
12 uur geledenMIAMI (ANP) - Xander Bogaerts wil ook aan de volgende editie van de World Baseball Classic (WBC) deelnemen. "Ik zie dat we zoveel talent hebben" , zegt de 33-jarige aanvoerder van de honkballers van het Nederlands Koninkrijksteam. "Ik wil ze helpen."
12 uur geledenMIAMI (ANP) - Voor bondscoach Andruw Jones van de Nederlandse honkballers telde alleen de eindzege van de World Baseball Classic. Maar na de zware nederlaag tegen de Dominicaanse Republiek (12-1) kan het bijna niet anders dan dat het officieuze WK voor Oranje na de laatste groepswedstrijd van dinsdag tegen Israël voorbij is. "Dat lijkt er wel op", erkende hij. "We gaan toch een plan maken om dat duel te winnen. En dan zien we wel. We willen het toernooi sowieso goed afsluiten."
1 dag geledenMIAMI (ANP) - De honkballers van het Nederlandse Koninkrijksteam hebben niet kunnen stunten tegen de Dominicaanse Republiek op de World Baseball Classic (WBC). De ploeg van bondscoach Andruw Jones verloor in een met zo'n 35.000 toeschouwers bijna uitverkocht stadion van Miami Marlins in zeven innings kansloos van een van de kandidaten voor de eindzege van het officieuze WK: 12-1. Oranje is daardoor nagenoeg kansloos voor een plek in de kwartfinale.
1 dag geleden