Van Aert wilde iets overhouden voor de sprint en gokte verkeerd
SANREMO (ANP) - Wielrenner Wout van Aert eindigde bij zijn poging om voor de tweede keer op een rij Milaan-Sanremo te winnen op de derde plaats. De Belg van Jumbo-Visma kon zijn ontsnapte landgenoot Jasper Stuyven niet meer achterhalen en werd voor de finish nog voorbijgesneld door de Australiër Caleb Ewan. "Ik denk dat ik goede benen had om te kunnen winnen, maar alles moet ook op z'n plek vallen. Dat was vandaag het geval voor Jasper. Ik ben blij voor hem."
Van Aert twijfelde toen Stuyven in de straten van Sanremo demarreerde. "Het was toen Stuyven weg was ook lastig voor me om erachteraan te jagen omdat ik het gevoel had dat er veel jongens in mijn wiel zaten. Ik wilde wat overhouden en wilde mijn kansen in de sprint niet opofferen. Ik heb verkeerd gegokt", zei hij.
"Het was een snelle afdaling van de Poggio", keek de renner van Jumbo-Visma terug. "Daar waren we nog met veel jongens. In de laatste kilometers is het altijd lastig om de juiste beslissing te nemen. Je hebt ook niet veel meer in het vat als je 300 kilometer in de benen hebt."
Meer uit Sport
LAUSANNE (ANP/RTR) - De dopingautoriteit ITIA is een onderzoek gestart naar de Tsjechische tennisster Marketa Vondrousova. De voormalige winnares van Wimbledon zou in december vorig jaar een dopingtest bij haar huis hebben geweigerd. In afwachting van het onderzoek geldt geen voorlopige schorsing, meldt ITIA.
1 uur geledenTBILISI (ANP) - Judoka Joanne van Lieshout had niet verwacht dat haar EK-finale binnen een minuut voorbij zou zijn. Dat zei de 23-jarige judoka na haar eerste Europese titel in het Georgische Tbilisi. Ze besliste de wedstrijd tegen de Franse Manon Deketer binnen een minuut met ippon dankzij een sterke houdgreep.
2 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Estavana Polman heeft haar afscheid van het handbal aangekondigd. De voormalige vedette van het Nederlands vrouwenteam stopt ermee aan het einde van dit seizoen. Dat meldt de 33-jarige speelster op Instagram. Op 23 mei speelt ze haar laatste wedstrijd.
5 uur geledenTBILISI (ANP) - Joanne van Lieshout heeft in het Georgische Tbilisi goud veroverd op het EK judo. De 23-jarige judoka versloeg de Franse Manon Deketer in de klasse tot 63 kilogram binnen een minuut met ippon en zorgde zo voor de eerste Nederlandse medaille van het toernooi.
7 uur geledenOVERIJSE (ANP) - Wielrenster Célia Gery uit Frankrijk heeft Mischa Bredewold afgetroefd in de Brabantse Pijl. De 20-jarige Franse renster van FDJ United - Suez was na 125,7 kilometer de beste in de sprint in Overijse voor Bredewold en de Italiaanse Silvia Persico.
7 uur geledenUTRECHT (ANP) - Volleyballer Michaël Parkinson (34) heeft zijn carrière op het hoogste niveau beëindigd tijdens zijn revalidatieperiode van een kruisbandblessure. Dat meldde de volleybalbond bij de bekendmaking van de 'longlist' voor de wedstrijden van Oranje voor de European League deze zomer.
10 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - De Servische tennisser Novak Djokovic heeft zich afgemeld voor het masterstoernooi van Madrid. De nummer 4 van de wereldranglijst kampt al enige tijd met een schouderblessure.
11 uur geleden