Van Aert voor vijfde keer Belgisch kampioen veldrijden
MIDDELKERKE (ANP) - Wout Van Aert is voor de vijfde keer Belgisch kampioen veldrijden geworden. De 27-jarige renner van de Nederlandse ploeg Jumbo-Visma was een klasse apart op het parcours in Middelkerke. Van Aert veroverde in 2016, 2017, 2018 en vorig jaar ook al de Belgische titel in het veld.
De drievoudig wereldkampioen reed begin december in Boom zijn eerste cross van dit seizoen en won die gelijk. Het was het begin van een indrukwekkende zegereeks. Van Aert schreef bijna alle wedstrijden waaraan hij meedeed op zijn naam. Alleen bij de wereldbeker vorige week in Hulst lukte dat niet vanwege mechanische pech.
In Middelkerke stond geen maat op Van Aert, die al vroeg in de wedstrijd wegreed bij zijn concurrenten en met veel machtsvertoon naar zijn vijfde nationale titel soleerde. Eli Iserbyt, de Belgische leider in de klassementen van de wereldbeker en de Superprestige, stapte af. Laurens Sweeck eindigde op ruim een minuut als tweede, het brons was voor Quinten Hermans.
WK in de Verenigde Staten
Van Aert slaat net als zijn geblesseerde rivaal Mathieu van der Poel eind deze maand de WK in de Verenigde Staten over. De Belg ziet het in de aanloop naar het wegseizoen niet zitten om zo'n verre reis te maken. Van Aert gaat zich nu voorbereiden op de voorjaarsklassiekers.
Bij de vrouwen ging de Belgische titel zaterdag al voor de dertiende keer op rij naar Sanne Cant.
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - De teleurstelling was groot bij spelmaker Larissa Nusser na de grote nederlaag tegen Noorwegen in de halve finale van het WK handbal in Rotterdam. Oranje verloor met 35-25 van de viervoudig wereldkampioen en zal dus niet de finale spelen op het toernooi in eigen land. "We wisten dat dit kon gebeuren, want Noorwegen is een heel sterke ploeg. Toch hoopten we dat we een betere wedstrijd zouden spelen en meer weerstand konden bieden. Uiteindelijk is het verschil te groot", zei Nusser bij Viaplay.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters zijn er op het WK in eigen land niet in geslaagd de finale te halen. In een volgepakt Ahoy Rotterdam was viervoudig wereldkampioen Noorwegen in de halve finale te sterk: 25-35. Nederland kwam geen moment op voorsprong en moest als zo vaak op grote toernooien het hoofd buigen voor de Scandinavische handbalgrootmacht.
5 uur geledenHAMAR (ANP) - Kjeld Nuis is ook bij de wereldbekerwedstrijden in het Noorse Hamar op het podium geëindigd van de 1500 meter. De tweevoudig olympisch kampioen greep het zilver met een tijd van 1.44,95. Hij moest net als een week geleden in Heerenveen de ongenaakbare Jordan Stolz voor zich dulden. De Amerikaan was kort na de 500 meter ook de sterkste op de 1500 meter en won in een baanrecord van 1.44,16. De Chinees Ning Zhongyan werd derde met een tijd van 1.45,11.
5 uur geledenHAMAR (ANP) - Schaatser Jenning de Boo heeft opnieuw zijn meerdere moeten erkennen in Jordan Stolz. De Amerikaan versloeg de Nederlander in een rechtstreeks duel op de 500 meter bij de wereldbekerwedstrijden in het Noorse Hamar. Stolz won in een baanrecord van 33,97. De Boo gaf flink toe en noteerde 34,21. Hij eindigde wel als tweede. De Pool Damian Zurek klokte met 34,42 de derde tijd. Sebas Diniz zette met 34,61 de zevende tijd neer.
7 uur geledenHAMAR (ANP) - Schaatsster Femke Kok heeft voor de twaalfde keer op rij een wereldbekerwedstrijd op de 500 meter gewonnen. De houdster van het wereldrecord (36,09) was in het Noorse Hamar verreweg de snelste van het veld met een tijd van 37,05, een baanrecord. De Poolse Kaja Ziomek-Nogal zette de tweede tijd neer: 37,65 en de Japanse Yukino Yoshida eindigde als derde met een tijd van 37,75. Marrit Fledderus noteerde de zevende tijd met 37,92.
7 uur geledenTASJKENT (ANP) - Max Verstappen ontbrak tijdens het prijzengala van de internationale autosportfederatie FIA in Tasjkent (Oezbekistan). De coureur van Red Bull, die 2 punten tekortkwam voor zijn vijfde wereldtitel in de Formule 1, meldde zich ziek af.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Duitse handbalsters hebben zich geplaatst voor de finale van het WK. Duitsland versloeg regerend wereldkampioen Frankrijk in de halve finale in Rotterdam Ahoy: 29-23.
8 uur geleden