Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van Aert vol lof over Nederlandse ploeggenoot Lemmen

Van Aert vol lof over Nederlandse ploeggenoot Lemmen

BARCELONNETTE (ANP) - Lang hoopte Wout van Aert in de achttiende Tour de France alsnog een rit te winnen, zoals de Belg van Visma - Lease a Bike dat de afgelopen jaren al negen keer deed. Maar op de laatste klim miste hij de juiste ontsnapping. "Het was geen fijn moment bovenop die laatste klim", vertelde Van Aert voor de camera van Sporza. "Maar ik had net al een keer gereageerd op een andere poging. Ik was al blij dat Bart kon meegaan."

Bart is zijn Nederlandse ploeggenoot Bart Lemmen, die vrijwel de hele rit aan zijn zijde reed en vaak ontsnappingen juist wist te voorkomen. "Hij is zo sterk, dat heb ik voor het eerst in de Ronde van Noorwegen gevoeld", sprak Van Aert over de Tourdebutant, die pas anderhalf jaar wielerprof is. Lemmen sloot de door de Belg Victor Campenaerts gewonnen rit af als zesde. Van Aert finishte in een groepje achter hem als negende. "Het is ook een beetje gokken. Het is jammer dat ik de aansluiting met Campenaerts miste. Hij heeft het goede moment aangevoeld, ik niet. Victor is een straffe kerel."

Een ritzege lijkt er dit jaar niet meer in te zitten voor Van Aert. De tijdrit op de slotdag is waarschijnlijk te lastig. "Ik ben niet echt gefocust op de slottijdrit. Ten eerste is die zeker te zwaar, ten tweede volgen de Olympische Spelen al heel snel. Voor mij wordt zondag een dag waarop ik al naar volgende week kijk."

Meer uit Sport

Basketballer Doncic mist slot reguliere competitie met blessure

LOS ANGELES (ANP/BELGA) - De basketballers van Los Angeles Lakers kunnen in het slot van de reguliere competitie in de NBA geen beroep doen op Luka Doncic. De Sloveense spelbepaler heeft donderdag in de ontmoeting met Oklahoma City Thunder een hamstringblessure opgelopen.

6 uur geleden
Van de Zandschulp naar halve finale tennistoernooi Boekarest

BOEKAREST (ANP) - Botic van de Zandschulp is halvefinalist op het tennistoernooi van Boekarest. In de kwartfinale was de nummer 62 van de wereld vrijdag in twee sets te sterk voor Damir Dzumhur uit Bosnië en Herzegovina: 6-3 6-3.

1 dag geleden
Darter Van Veen verliest vierde Premier League-finale

MANCHESTER (ANP) - Darter Gian van Veen heeft voor de vierde keer in zijn debuutseizoen de finale van een Premier League-avond verloren. In Manchester was Gerwyn Price uit Wales met 6-2 te sterk voor de Nederlander. Michael van Gerwen werd donderdagavond vroegtijdig uitgeschakeld door de Engelsman Stephen Bunting.

1 dag geleden
Hockeysters Den Bosch met uitblinker Matla naar halve finale EHL

DEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van Den Bosch hebben de halve finale van de Euro Hockey League (EHL) bereikt. Op eigen veld was de titelverdediger met 6-0 te sterk voor Watsonians uit het Schotse Edinburgh, mede dankzij vijf doelpunten van Frédérique Matla. Zaterdag is Club Campo de Madrid tegenstander van Den Bosch in de halve finale.

1 dag geleden
Voormalig coach van Nadal nieuwe trainer van tennisster Swiatek

DEN HAAG (ANP/BELGA) - Tennisster Iga Swiatek heeft met Francisco Roig een nieuwe coach gevonden. De 58-jarige Spanjaard was jarenlang trainer van toptennisser Rafael Nadal.

2 dagen geleden
Laatste Dutch GP op zaterdag en zondag uitverkocht

ZANDVOORT (ANP) - De zaterdag en zondag van de laatste editie van de Dutch Grand Prix van dit jaar zijn uitverkocht. De organisatie van de Formule 1-race op het circuit van Zandvoort meldt dat alleen voor de zogenoemde 'Super Friday' nog kaarten beschikbaar zijn.

2 dagen geleden
Woods niet meer beschikbaar als captain voor Ryder Cup 2027

MARTIN COUNTY (ANP/RTR) - Tiger Woods heeft zich teruggetrokken voor de rol van captain van het Amerikaanse team in de Ryder Cup van 2027. Dat heeft de Amerikaanse tour PGA bekendgemaakt.

2 dagen geleden