Van Aert vol lof over Nederlandse ploeggenoot Lemmen
BARCELONNETTE (ANP) - Lang hoopte Wout van Aert in de achttiende Tour de France alsnog een rit te winnen, zoals de Belg van Visma - Lease a Bike dat de afgelopen jaren al negen keer deed. Maar op de laatste klim miste hij de juiste ontsnapping. "Het was geen fijn moment bovenop die laatste klim", vertelde Van Aert voor de camera van Sporza. "Maar ik had net al een keer gereageerd op een andere poging. Ik was al blij dat Bart kon meegaan."
Bart is zijn Nederlandse ploeggenoot Bart Lemmen, die vrijwel de hele rit aan zijn zijde reed en vaak ontsnappingen juist wist te voorkomen. "Hij is zo sterk, dat heb ik voor het eerst in de Ronde van Noorwegen gevoeld", sprak Van Aert over de Tourdebutant, die pas anderhalf jaar wielerprof is. Lemmen sloot de door de Belg Victor Campenaerts gewonnen rit af als zesde. Van Aert finishte in een groepje achter hem als negende. "Het is ook een beetje gokken. Het is jammer dat ik de aansluiting met Campenaerts miste. Hij heeft het goede moment aangevoeld, ik niet. Victor is een straffe kerel."
Een ritzege lijkt er dit jaar niet meer in te zitten voor Van Aert. De tijdrit op de slotdag is waarschijnlijk te lastig. "Ik ben niet echt gefocust op de slottijdrit. Ten eerste is die zeker te zwaar, ten tweede volgen de Olympische Spelen al heel snel. Voor mij wordt zondag een dag waarop ik al naar volgende week kijk."
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Shorttracker Melle van 't Wout was al vanaf de zomer bezig met de olympische 500 meter. "Toen werd het programma van de Spelen bekend en zag ik dat deze afstand op mijn verjaardag was ingepland. Dat kan geen toeval zijn. Ik wist dat het op deze dag moest gebeuren", sprak de rijder van TeamNL, die in Milaan zijn 26e verjaardag vierde met een zilveren medaille. Zijn broer Jens behaalde, na zijn olympische titels op de 1000 en 1500 meter, brons.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Diepe ontgoocheling overheerst bij de shorttracksters na de olympische finale van de aflossing. Daarin kwam Michelle Velzeboer ten val waardoor het team met verder Xandra Velzeboer, Selma Poutsma en Zoë Florence Deltrap als nummer 4 naast de medailles greep. "Dit is ontzettend teleurstellend, het is heel veel pech", zei Xandra Velzeboer.
5 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland is bij de Olympische Spelen in het medailleklassement weer een plaats gestegen. Dat is te danken aan de shorttrackbroers Melle en Jens van 't Wout, die in Milaan op de 500 meter respectievelijk als tweede en derde eindigden.
5 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttracker Melle van 't Wout heeft bij de Olympische Spelen een zilveren medaille behaald op de 500 meter. Zijn broer Jens van 't Wout eindigde als derde en pakte het brons. De zege ging naar de Canadees Steven Dubois. Teun Boer, de derde Nederlandse deelnemer, ging in de finale onderuit.
6 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse shorttracksters hebben bij de Spelen in Milaan na een val naast een medaille gegrepen op de aflossing. In de Milano Ice Skating Arena eindigde het team van Xandra Velzeboer, Michelle Velzeboer, Selma Poutsma en Zoë Florence Deltrap in de finale als vierde. Het goud ging naar Zuid-Korea, voor Italië en Canada.
6 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout kan woensdag zijn derde olympische medaille bij de Spelen van Milaan winnen. De 24-jarige Nederlander plaatste zich in de Milano Ice Skating Arena voor de finale van de 500 meter. Eerder won Van 't Wout, die de snelste was in de tweede halve finale, goud op de 1000 en 1500 meter.
6 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft een volgende stap gezet op weg naar zijn derde medaille op de Olympische Spelen in Milaan. De olympisch kampioen op de 1000 en 1500 meter bereikte woensdag de halve finale op de 500 meter.
7 uur geleden