Van Aert vol lof over Nederlandse ploeggenoot Lemmen
BARCELONNETTE (ANP) - Lang hoopte Wout van Aert in de achttiende Tour de France alsnog een rit te winnen, zoals de Belg van Visma - Lease a Bike dat de afgelopen jaren al negen keer deed. Maar op de laatste klim miste hij de juiste ontsnapping. "Het was geen fijn moment bovenop die laatste klim", vertelde Van Aert voor de camera van Sporza. "Maar ik had net al een keer gereageerd op een andere poging. Ik was al blij dat Bart kon meegaan."
Bart is zijn Nederlandse ploeggenoot Bart Lemmen, die vrijwel de hele rit aan zijn zijde reed en vaak ontsnappingen juist wist te voorkomen. "Hij is zo sterk, dat heb ik voor het eerst in de Ronde van Noorwegen gevoeld", sprak Van Aert over de Tourdebutant, die pas anderhalf jaar wielerprof is. Lemmen sloot de door de Belg Victor Campenaerts gewonnen rit af als zesde. Van Aert finishte in een groepje achter hem als negende. "Het is ook een beetje gokken. Het is jammer dat ik de aansluiting met Campenaerts miste. Hij heeft het goede moment aangevoeld, ik niet. Victor is een straffe kerel."
Een ritzege lijkt er dit jaar niet meer in te zitten voor Van Aert. De tijdrit op de slotdag is waarschijnlijk te lastig. "Ik ben niet echt gefocust op de slottijdrit. Ten eerste is die zeker te zwaar, ten tweede volgen de Olympische Spelen al heel snel. Voor mij wordt zondag een dag waarop ik al naar volgende week kijk."
Meer uit Sport
SAKHIR (ANP/RTR) - Max Verstappen heeft een uitnodiging gekregen van de Formule E om een elektrische raceauto te testen. Die kreeg hij naar aanleiding van de kritiek die de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 bij de testdagen in Bahrein leverde op de nieuwe auto's, die voor de helft worden aangedreven door een batterij. De coureur van Red Bull zei het rijden niet leuk te vinden. "Het voelt voor mij niet als Formule 1, maar als Formule E op steroïden."
6 minuten geledenAPELDOORN (ANP) - Jessica Schilder heeft bij indoorwedstrijden in het Omnisport van Apeldoorn de beste prestatie van dit jaar geleverd bij het kogelstoten. De wereldkampioene kwam in haar vierde van zes pogingen tot een afstand van 20,49 meter. Ze passeerde de Canadese Sarah Mitton op de wereldranglijst van dit jaar, die een afstand van 20,22 meter heeft staan.
16 minuten geledenMILAAN (ANP) - Voor Femke Kok mag het alvast zondag 15 februari zijn. Op die dag hoopt de 25-jarige Friezin als eerste Nederlandse de olympische titel op de 500 meter te veroveren in het Milano Speed Skating Stadium. "Ik heb er superveel zin in en ik kan eigenlijk niet wachten. Ik had na die 1000 meter eigenlijk al zoiets van, nou laat maar komen", aldus de schaatsster die op de 1000 meter afgelopen dinsdag met zilver haar eerste olympische medaille veroverde.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Xandra Velzeboer heeft na haar gouden race op de 500 meter bij de Olympische Spelen nog wat slaap in te halen. "Ik heb de race wel tien keer teruggekeken", vertelde de shorttrackster aan de rand van de baan na een training in de oefenhal van de Milano Ice Skating Arena. "Nee, ik heb niet heel lang geslapen."
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Sebas Diniz hoopt zaterdag bij de Spelen van Milaan zijn beste race ooit te kunnen rijden op de 500 meter. Misschien komt dan ook wel zijn grote voornemen uit, ooit een 33'er te rijden. "Dat zou een supermoment zijn om dat morgen te doen, dus wie weet", zei de 24-jarige sprinter na de training van vrijdag.
1 uur geledenSAKHIR (ANP) - Max Verstappen heeft in Bahrein bij de ochtendsessie op de derde testdag voorafgaand aan het Formule 1-seizoen 61 rondes afgewerkt. De coureur zette daarbij in zijn Red Bull de derde rondetijd neer. George Russell (Mercedes) en Lewis Hamilton (Ferrari) waren sneller.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Jenning de Boo staat zaterdag met een goed gevoel na zijn zilveren medaille aan de start van de 500 meter op de Spelen van Milaan. "Ik weet dat ik nog sneller had kunnen openen op de 1000 meter en kijk met veel zin uit naar morgen", blikte de regerend wereldkampioen vooruit op de 500 meter.
2 uur geleden