Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van Aert verslaat Alaphilippe in eindsprint van Britse bergrit

Van Aert verslaat Alaphilippe in eindsprint van Britse bergrit

GREAT ORME (ANP) - De Belg Wout van Aert heeft de vierde etappe in de Tour of Britain gewonnen. De coureur van Jumbo-Visma versloeg na een korte, maar steile slotklim in Wales wereldkampioen Julian Alaphilippe uit Frankrijk in de eindsprint. De Canadees Michael Woods kwam in Great Orme, Llandudno, vlak achter het duo als derde over de streep.

De Britse klassementsleider Ethan Hayter eindigde als vijfde, op 8 seconden van de winnaar. Hij moest daardoor zijn leidende positie in de algemene rangschikking afstaan aan Van Aert, die donderdag met een marge van 2 seconden op Hayter aan de vijfde etappe begint. De Belg won zondag ook al de eerste rit in de Ronde van Groot-Brittannië.

Pascal Eenkhoorn is nog altijd de eerste Nederlander in het klassement. De ploeggenoot van Van Aert viel echter van de zesde plek terug naar de 22e plaats. Hij kwam woensdag in de koninginnenrit als veertigste binnen, op 2.29 minuten van de winnaar.

Beklimmingen

Na een pittige rit, met onderweg beklimmingen van de eerste en tweede categorie, begon het peloton amper 10 kilometer voor de finish aan de laatste twee beproevingen. Tijdens de afsluitende beklimming van Great Orme, uit de eerste categorie, vormde zich een kopgroepje van vijf man.

Van Aert, Alaphilippe en Woods reden daarna weg van Hayter en de Deen Mikkel Honoré, maar het drietal viel op het laatste niet meer zo steile stuk een beetje stil in de tactische strijd om de overwinning. Hayter en Honoré konden daarna weer aanklampen, maar Alaphilippe zette nog een keer aan. Van Aert reageerde attent en bleek op de slotmeters over de sterkste benen te beschikken. Hij behaalde zijn tiende seizoenszege.

Meer uit Sport

Oud-voetbaldirecteur Nijland adviseur bij schaatsploeg Team X2O

HEERENVEEN (ANP) - Hans Nijland, voormalig directeur van FC Groningen, gaat aan de slag in de schaatswereld. De 66-jarige voetbalbestuurder wordt commercieel adviseur bij Team X2O Badkamers, dat vorig seizoen nog Team IKO-X2O heette. Hij moet de ploeg onder meer gaan helpen met het aantrekken van nieuwe sponsoren.

7 uur geleden
Franse Formule 1-coureur Ocon vertrekt na dit seizoen bij Haas

DEN HAAG (ANP) - Formule 1-coureur Esteban Ocon raakt na dit seizoen zijn plek bij team Haas kwijt. Dat maakten beide partijen woensdag bekend. Het is nog niet duidelijk wie de 30-jarige Fransman opvolgt.

9 uur geleden
Turner Schmidt na blessure in WK-selectie, De Munck ontbreekt

ROTTERDAM (ANP) - Turner Casimir Schmidt (30) is opgenomen in de Nederlandse ploeg voor de WK in Rotterdam. Schmidt ontbrak deze zomer nog bij de EK in Zagreb door een blessure aan zijn linkerschouder, maar bleek tijdens de kwalificatiewedstrijden fit genoeg voor een plek in de selectie.

12 uur geleden
Formule 1-coureur Alonso (45) jaar langer bij Aston Martin

DADFORD (ANP) - Formule 1-coureur Fernando Alonso rijdt ook volgend seizoen bij Aston Martin. De 45-jarige Spanjaard heeft zijn contract met een jaar verlengd tot eind 2027, meldt de Britse renstal. Ook zijn Canadese teamgenoot Lance Stroll verlengde zijn contract en neemt volgend jaar opnieuw plaats in de racewagen.

1 dag geleden
Zestienvoudig wereldkampioen Taylor gaat weer darten

PORTSMOUTH (ANP) - Zestienvoudig wereldkampioen darten Phil Taylor heeft zijn terugkeer in de sport aangekondigd. De 66-jarige Engelsman, bijgenaamd 'The Power', is sinds 2018 met pensioen. Hij keert in november terug bij de Modus Super Series in Portsmouth, als teamgenoot van Adrian Lewis.

1 dag geleden
Zeven jaar cel voor oud-snookeraar Dott (49) om kindermisbruik

EDINBURGH (ANP) - Voormalig wereldkampioen Graeme Dott is dinsdag in de Schotse hoofdstad Edinburgh veroordeeld tot een celstraf van zeven jaar vanwege seksueel kindermisbruik. Dat melden Britse media waaronder de BBC. De 49-jarige Schot werd eerder schuldig bevonden aan twee gevallen van seksueel kindermisbruik tussen 1993 en 2010.

1 dag geleden
Van Bommel wil Nations League met België winnen

BRUSSEL (ANP) - Mark van Bommel heeft met België het doel om de Nations League te winnen. "Als je ergens aan meedoet, dan moet je ervoor gaan", zei de bondscoach van België na de nederlaag van de Rode Duivels in Brussel in de Nations League tegen het Frankrijk van bondscoach Zinédine Zidane (0-1).

1 dag geleden