Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van Aert verslaat Alaphilippe in eindsprint van Britse bergrit

Van Aert verslaat Alaphilippe in eindsprint van Britse bergrit

GREAT ORME (ANP) - De Belg Wout van Aert heeft de vierde etappe in de Tour of Britain gewonnen. De coureur van Jumbo-Visma versloeg na een korte, maar steile slotklim in Wales wereldkampioen Julian Alaphilippe uit Frankrijk in de eindsprint. De Canadees Michael Woods kwam in Great Orme, Llandudno, vlak achter het duo als derde over de streep.

De Britse klassementsleider Ethan Hayter eindigde als vijfde, op 8 seconden van de winnaar. Hij moest daardoor zijn leidende positie in de algemene rangschikking afstaan aan Van Aert, die donderdag met een marge van 2 seconden op Hayter aan de vijfde etappe begint. De Belg won zondag ook al de eerste rit in de Ronde van Groot-Brittannië.

Pascal Eenkhoorn is nog altijd de eerste Nederlander in het klassement. De ploeggenoot van Van Aert viel echter van de zesde plek terug naar de 22e plaats. Hij kwam woensdag in de koninginnenrit als veertigste binnen, op 2.29 minuten van de winnaar.

Beklimmingen

Na een pittige rit, met onderweg beklimmingen van de eerste en tweede categorie, begon het peloton amper 10 kilometer voor de finish aan de laatste twee beproevingen. Tijdens de afsluitende beklimming van Great Orme, uit de eerste categorie, vormde zich een kopgroepje van vijf man.

Van Aert, Alaphilippe en Woods reden daarna weg van Hayter en de Deen Mikkel Honoré, maar het drietal viel op het laatste niet meer zo steile stuk een beetje stil in de tactische strijd om de overwinning. Hayter en Honoré konden daarna weer aanklampen, maar Alaphilippe zette nog een keer aan. Van Aert reageerde attent en bleek op de slotmeters over de sterkste benen te beschikken. Hij behaalde zijn tiende seizoenszege.

Meer uit Sport

Djokovic op mastertoernooi van Parijs ten onder tegen Hijikata

PARIJS (ANP) - Novak Djokovic is in de tweede ronde uitgeschakeld op het masterstoernooi van Parijs. De Servische tennisser ging woensdagavond in drie sets ten onder tegen de Australiër Rinky Hijikata: 6-2 3-6 3-6. Djokovic won het toernooi in de Franse hoofdstad zeven keer.

32 minuten geleden
Zverev verliest in Parijs als nummer 1 van Musetti

PARIJS (ANP) - Alexander Zverev zal als de nieuwe nummer 1 van de wereld het masterstoernooi van Parijs niet winnen. De Duitse tennisser verloor in de zestiende finale in twee sets van de Italiaan Lorenzo Musetti: 7-6 (5) 6-2.

3 uur geleden
Paul stopt met boksen als hij volgend gevecht verliest

LONDEN (ANP/RTR) - Jake Paul zet een punt achter zijn bokscarrière als hij op kerstavond verliest van Cédric Doumbé. Dat stelt de bekende Amerikaanse influencer en verloofde van schaatsster Jutta Leerdam in een video op sociale media. Daarin gaat hij in op het gevecht op 24 december in Dubai.

7 uur geleden
Advies dartslegende Taylor aan Littler: speel en wen aan publiek

BERLIJN (ANP/DPA) - Dartslegende Phil Taylor adviseert regerend wereldkampioen Luke Littler meer toernooien te spelen. Dat is volgens de 66-jarige Engelsman de beste remedie om aan negatieve reacties uit het publiek te wennen. "Ik weet dat het publiek hem op dit moment een beetje dwarszit, maar hoe meer je erover klaagt, hoe erger de mensen het voor je gaan maken en hoe meer ze gaan uitjouwen. Speel simpelweg meer toernooien en wen eraan", zei Taylor in het Duitse Sport Bild.

9 uur geleden
Formule 1-team Haas zet nieuwkomer Câmara al in GP Brazilië in

SÃO PAULO (ANP) - Formule 1-team Haas laat de Braziliaanse nieuweling Rafael Câmara komt weekendeinde al debuteren in de Grote Prijs van Brazilië. De Amerikaanse renstal maakte tevens bekend dat de Fransman Esteban Ocon dit jaar niet meer zal rijden.

21 uur geleden
Bokspartij Verhoeven bij titelgevecht in Cardiff gaat niet door

CARDIFF (ANP) - Rico Verhoeven zal niet in het voorprogramma optreden bij het boksgevecht tussen de Britse zwaargewichten Tyson Fury en Anthony Joshua. De jarenlange wereldkampioen in het kickboksen zou op 11 december in Cardiff tegen de Amerikaanse oud-wereldkampioen Deontay Wilder boksen, maar in de onderhandelingen kwam het niet tot een akkoord. Dat bevestigde Verhoevens manager.

22 uur geleden
Golfer Rahm bereid tot straf om terug te kunnen keren op PGA Tour

NEW YORK (ANP/RTR) - De Spaanse golfer Jon Rahm wil graag terugkeren op de Amerikaanse PGA Tour en is bereid om een straf te accepteren. De voormalig nummer 1 van de wereld hoopt dat hij dezelfde sanctie kan krijgen als de Amerikaan Brooks Koepka, die onder meer 5 miljoen dollar moest doneren aan een goed doel.

1 dag geleden