
Van Aert verslaat Alaphilippe in eindsprint van Britse bergrit
GREAT ORME (ANP) - De Belg Wout van Aert heeft de vierde etappe in de Tour of Britain gewonnen. De coureur van Jumbo-Visma versloeg na een korte, maar steile slotklim in Wales wereldkampioen Julian Alaphilippe uit Frankrijk in de eindsprint. De Canadees Michael Woods kwam in Great Orme, Llandudno, vlak achter het duo als derde over de streep.
De Britse klassementsleider Ethan Hayter eindigde als vijfde, op 8 seconden van de winnaar. Hij moest daardoor zijn leidende positie in de algemene rangschikking afstaan aan Van Aert, die donderdag met een marge van 2 seconden op Hayter aan de vijfde etappe begint. De Belg won zondag ook al de eerste rit in de Ronde van Groot-Brittannië.
Pascal Eenkhoorn is nog altijd de eerste Nederlander in het klassement. De ploeggenoot van Van Aert viel echter van de zesde plek terug naar de 22e plaats. Hij kwam woensdag in de koninginnenrit als veertigste binnen, op 2.29 minuten van de winnaar.
Beklimmingen
Na een pittige rit, met onderweg beklimmingen van de eerste en tweede categorie, begon het peloton amper 10 kilometer voor de finish aan de laatste twee beproevingen. Tijdens de afsluitende beklimming van Great Orme, uit de eerste categorie, vormde zich een kopgroepje van vijf man.
Van Aert, Alaphilippe en Woods reden daarna weg van Hayter en de Deen Mikkel Honoré, maar het drietal viel op het laatste niet meer zo steile stuk een beetje stil in de tactische strijd om de overwinning. Hayter en Honoré konden daarna weer aanklampen, maar Alaphilippe zette nog een keer aan. Van Aert reageerde attent en bleek op de slotmeters over de sterkste benen te beschikken. Hij behaalde zijn tiende seizoenszege.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Carlos Alcaraz is trots dat hij voor het eerst in een finale is teruggekomen van een 2-0-achterstand in sets. De 22-jarige Spanjaard won Roland Garros voor de tweede keer door de Italiaan Jannik Sinner in vijf sets te verslaan. "Ik heb met heel mijn hart gespeeld, niet te veel nagedacht en geprobeerd mijn beste tennis te spelen", zei hij bij Eurosport.
5 uur geledenPARIJS (ANP) - De eindstrijd tussen Carlos Alcaraz en Jannik Sinner op Roland Garros is de langste finale ooit in Parijs. Alcaraz won de partij in vijf sets: 4-6 6-7 (4) 6-4 7-6 (3) 7-6 (2) na 5 uur en 29 minuten.
6 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft voor de tweede keer op rij Roland Garros gewonnen. De als tweede geplaatste Spanjaard versloeg in de finale op het Franse gravel na 5 uur en 29 minuten de nummer 1 van de wereld Jannik Sinner in de langste finalewedstrijd ooit in Parijs: 4-6 6-7 (4) 6-4 7-6 (3) 7-6 (2).
7 uur geledenKEGUMS (ANP) - Motorcrosser Jeffrey Herlings (KTM) heeft voor het derde jaar op rij de Grote Prijs van Letland in de MXGP gewonnen. De 30-jarige Brabander won op het circuit van Kegums beide manches. De vijfvoudig wereldkampioen maakte begin april zijn rentree, nadat hij in oktober vorig jaar in Valkenswaard een kruisband in zijn rechterknie had afgescheurd. Vorige week won hij met de GP van Duitsland voor het eerst weer een wedstrijd in de MXGP.
10 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Belgische wielrenner Tim Merlier heeft met overmacht de Brussels Cycling Classic gewonnen. De sprinter van Soudal Quick-Step was in de massasprint door niemand te volgen. Het was de 58e overwinning voor de 32-jarige renner, die de regerend Europees kampioen is.
10 uur geledenBADHOEVEDORP (ANP) - Connor Syme heeft met het winnen van het KLM Open in Badhoevedorp een van zijn grote doelen bereikt. Voor de 29-jarige Schot, die sinds 2017 prof is, was het de eerste toernooizege op de DP World Tour. "Het is altijd een droom van mij geweest om een winnaar op de Tour te zijn", vertelde hij tijdens de persconferentie op The International.
10 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - De Nederlandse hockeysters hebben ook de tweede wedstrijd tegen Australië in de Pro League eenvoudig gewonnen. Na de 8-1 van zaterdag werd het een dag later 5-1 voor de formatie van bondscoach Raoul Ehren.
11 uur geleden