Van Aert verovert voor derde keer Belgische tijdrittitel
HERZELE (ANP) - Wout van Aert is voor de derde keer Belgisch kampioen tijdrijden geworden. De 28-jarige wielrenner van Jumbo-Visma was onder natte omstandigheden de snelste in de rit over 42 kilometer met start en finish in Herzele. Hij bleef Alec Segaert en Rune Herregodts voor.
Titelverdediger Remco Evenepoel schoof vroeg in zijn tijdrit op het gladde wegdek onderuit en gleed in de greppel. Daarbij verloor hij veel tijd. Hij stapte weer op en finishte als vierde op 1.21 minuut van Van Aert. Segaert moest 49 seconden toegeven en Herregodts was 1.05 minuut langzamer.
Van Aert werd eerder Belgisch kampioen tijdrijden in 2019 en 2020. In 2021 veroverde hij de Belgische titel in de wegwedstrijd.
Reacties
Van Aert sprak van een goed gevoel in de tijdrit. "In Zwitserland was ik niet fris genoeg. Ik was naar Herzele gekomen met een missie en dat was die titel pakken. Het is goed dat ik nog eens een tijdrit kan winnen."
Evenepoel gaf toe dat hij wellicht iets te veel risico had genomen. "Mijn voorwiel slipte weg en daar ging ik dan, de beek in", zei hij. "Het was meteen duidelijk dat ik niet zou winnen. Eén foutje en je weet dat het gedaan is."
Valter
Van Aerts ploeggenoot Attila Valter veroverde de titel in het tijdrijden in Hongarije. Rémi Cavagna was de beste tijdrijder in Frankrijk.
Meer uit Sport
MIDDELKERKE (ANP) - Veldrijdster Inge van der Heijden is voor het eerst Europees kampioen geworden. De 26-jarige Brabantse kwam na zes ronden in het Belgische Middelkerke solo over de finish. Met Lucinda Brand als tweede en Aniek van Alphen als derde was het podium geheel Nederlands.
1 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Oscar Piastri is uitgevallen in de sprintrace van de Grote Prijs van São Paulo in de Formule 1. De coureur uit Australië verloor in de zesde ronde de controle over zijn bolide en eindigde in de muur.
2 uur geledenPORTIMAO (ANP) - De Italiaanse motorcoureur Marco Bezzecchi heeft poleposition veroverd bij de Grote Prijs van Portugal. Hij reed in de kwalificatie van de MotoGP de snelste tijd op het circuit Autodromo Internacional do Algarve in Portimão (1.37,556). Hij was net iets sneller dan de Spanjaard Pedro Acosta. De Fransman Fabio Quartararo liet de derde tijd noteren.
4 uur geledenMILAAN (ANP/RTR) - De Noord-Amerikaanse basketbalcompetitie NBA wil een eigen competitie in Europa beginnen. Die zou volgens algemeen directeur George Aivazoglou van NBA Europa in oktober 2027 moeten beginnen.
5 uur geledenOSAKA (ANP) - Het Nederlandse kunstschaatspaar Daria Danilova en Michel Tsiba is er niet in geslaagd een ticket voor de Olympische Spelen in Milaan veilig te stellen. Het duo haalde tijdens de Grand Prix van Osaka een score van 155,20 punten en bleef zo ver verwijderd van de eis van NOC*NSF, de Nederlandse sportkoepel die de limiet voor deelname op 173,89 punten heeft gezet.
7 uur geledenRIYAD (ANP) - Elena Rybakina heeft voor het eerst in haar carrière de finale bereikt van de WTA Finals, het eindejaarstoernooi met de beste acht speelsters van het jaar. De Kazachse nummer 6 van de wereld won in het Saudische Riyad in de halve finale in drie sets van de Amerikaanse Jessica Pegula, de nummer 5 van de wereld: 4-6 6-4 6-3.
22 uur geledenATHENE (ANP) - Novak Djokovic heeft als eerste de finale van het tennistoernooi van Athene bereikt. De 38-jarige Serviër klopte Yannick Hanfmann in de halve eindstrijd: 6-3 6-4.
23 uur geleden