Van Aert verlengt contract bij Jumbo-Visma tot en met 2026
DEN HAAG (ANP) - Wielrenner Wout van Aert heeft zijn contract bij de Nederlandse wielerploeg Jumbo-Visma met nog eens twee jaar verlengd. De Belg lag al vast tot en met 2024, maar heeft nu bijgetekend tot en met 2026.
"Ik voel me heel goed bij deze ploeg. We hebben al laten zien dat ik er tot mijn beste prestaties kan komen. Dat is mede te danken aan de begeleiding die ik er krijg", aldus Van Aert, die dit jaar onder meer drie etappes won in de Tour de France en de groene puntentrui.
"We waren er snel uit dat we langer met elkaar door wilden", vervolgt Van Aert. "Ik geloof niet in de gevaren van een langere samenwerking, want ik heb ondervonden dat we er nu al vier jaar in slagen constant beter te worden."
Grootse dingen
Sportief directeur Merijn Zeeman is blij dat Van Aert zijn team trouw blijft. "Als renner en als persoon maakt Wout ons beter. Hij is een verschilmaker, door het behalen van topprestaties én als teamplayer. Hij stuwt ons naar grootse dingen. We zijn superblij dat hij de komende vier jaar deel uitmaakt van ons team", aldus Zeeman.
Van Aert schreef onder meer Milaan-Sanremo, de Amstel Gold Race, de Strade Bianche, Gent-Wevelgem en de Omloop Het Nieuwsblad op zijn naam. Hij was onlangs nog de beste in de Bretagne Classic - Ouest-France. De 28-jarige Vlaming veroverde vorig jaar olympisch zilver in de wegrace en is komende zondag een van de favorieten in de wegrace bij de WK in het Australische Wollongong.
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - Tallon Griekspoor doet in februari volgend jaar mee aan het ABN AMRO Open in Rotterdam. Dat heeft de organisatie bekendgemaakt. De nummer 25 van de wereld komt voor de negende keer in actie in Rotterdam Ahoy. Griekspoor stond in 2023 en 2024 in de halve finale van het ATP-toernooi.
11 uur geledenNIEL (ANP/BELGA) - Veldrijdster Lucinda Brand heeft in de Superprestigecross in het Belgische Niel haar vijfde zege van het seizoen geboekt. De 36-jarige Nederlandse kwam vlak na de eerste ronde alleen aan de leiding en bouwde haar voorsprong daarna uit. Europees kampioene Inge van der Heijden eindigde als tweede, Aniek van Alphen maakte het volledig Nederlandse podium compleet.
13 uur geledenTURIJN (ANP) - Jannik Sinner is de ATP Finals in Turijn begonnen met een overtuigende zege. De Italiaanse nummer 2 van de wereldranglijst versloeg de Canadees Félix Auger-Aliassime in twee sets: 7-5 6-1.
1 dag geledenPARIJS (ANP/RTR) - De uitspraak in de rechtszaak die coureur Laura Villars heeft aangespannen tegen de internationale autosportfederatie FIA om de verkiezingsregels aan te vechten volgt op 3 december. De 28-jarige Zwitserse wil dat de aankomende verkiezingen voor het voorzitterschap worden opgeschort. De verkiezingen staan gepland voor 12 december in Oezbekistan.
1 dag geledenSALT LAKE CITY (ANP) - Schaatsster Joy Beune is voldoende hersteld om vrijdag bij de eerste wereldbekerwedstrijd in Salt Lake City van start te gaan op de 3000 meter. Dat meldt schaatsbond KNSB.
1 dag geledenROME (ANP/RTR) - Ferrari-topman John Elkann heeft tegen F1-coureurs Charles Leclerc en Lewis Hamilton gezegd dat ze minder moeten praten en zich moeten concentreren op het racen. Leclerc en Hamilton kenden een teleurstellend raceweekend in Brazilië, waar zij beiden uitvielen in de Grote Prijs van São Paulo.
1 dag geledenTURIJN (ANP) - Taylor Fritz heeft zijn eerste wedstrijd op de ATP Finals in Turijn gewonnen. De 28-jarige Amerikaan versloeg de Italiaan Lorenzo Musetti in twee sets: 6-3 6-4.
1 dag geleden