Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van Aert vecht aloud duel met Van der Poel uit in langste Tourrit

Van Aert vecht aloud duel met Van der Poel uit in langste Tourrit

LE CREUSOT (ANP) - Mathieu van der Poel en Wout van Aert vochten in de zevende etappe van de Tour de France een spannende strijd uit om de gele trui. De Belg van Jumbo-Visma kreeg zijn Nederlandse rivaal van Alpecin-Fenix echter niet gelost, waarop ze gezamenlijk het gat naar de Deense concurrent Kasper Asgreen dichtreden.

Van Aert gaf toe dat hij vooraf al het plan had om in de langste rit van de Tour in de aanval te gaan, ook al had hij gezegd dat hij niet meer aan de gele trui dacht. "Je moet voor de rit niet alles vertellen, natuurlijk", zei hij. "Het plan was om in de aanval te gaan, zowel voor de ritwinst als voor het klassement."

De Belg sprak zijn respect uit voor zijn tegenstander met wie hij ook in het veldrijden al zo veel duels heeft uitgevochten. "Mathieu verdient veel respect, omdat hij niet verdedigend rijdt, maar wil koersen. Hij had net zo goed in de eerste kilometers op mijn wiel kunnen springen en dan de benen stil kunnen houden. Ik denk dat we er een mooie koers van hebben gemaakt."

Beklimming

De twee kemphanen keken in de finale veel naar elkaar, ook met het oog op de gele trui. Zo lieten ze Mohoric op een klimmetje wegrijden. "Hij rijdt een beetje stom weg voor de bergpunten. Eigenlijk maakte ik me daar niet veel zorgen om, omdat de zwaarste beklimmingen nog moesten komen. Maar hij is toch vooraan gebleven. Ik denk dat hij gewoon heel sterk was. Voor mij was het moeilijk om zowel op ritwinst als op het klassement te focussen."

Van Aert probeerde het nog met een aanval op Van der Poel op de laatste beklimming. "Maar ik kreeg hem er niet af", zei hij. "Daarna hebben we besloten om samen te werken om Asgreen niet te veel voorsprong te geven." Vlak voor de finish sloten de twee weer aan bij het groepje met de Deen.

Met de eerste bergetappe zaterdag krijgt Van Aert nogmaals een kans om Van der Poel uit het geel te rijden. Hij staat altijd nog maar 30 seconden achter. "Ik denk dat we ongeveer even sterk zijn bergop. Ik moet eerst zien hoe ik herstel." Voor eigen kansen in het eindklassement van de Tour ziet de Belg zich echter niet gaan. "Daar ben ik niet klaar voor."

Meer uit Sport

Judoka Van Heemst verliest duel om brons bij WK-debuut

BAKOE (ANP) - Judoka Yael van Heemst is er op de WK judo in Bakoe niet in geslaagd om de eerste medaille voor Nederland te winnen. De 24-jarige WK-debutante verloor de strijd om het brons in de klasse tot 78 kilogram van de Duitse Anna Monta Olekin. Het duel was binnen 2 minuten beslist op ippon.

7 uur geleden
Verstappen pakt poleposition voor sprintrace GP Singapore

SINGAPORE (ANP) - Max Verstappen heeft de snelste ronde gereden in de sprintkwalificatie bij de Grote Prijs van Singapore. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 start zaterdag van poleposition in de sprintrace. Het is de elfde keer in de carrière van de coureur van Red Bull dat hij de pole pakt voor de sprint.

9 uur geleden
Debutante Van Heemst op voor brons bij WK judo

BAKOE (ANP) - Judoka Yael van Heemst mag op de WK in Bakoe (Azerbeidzjan) strijden om de bronzen plak in de klasse tot 78 kilogram. De 24-jarige WK-debutante neemt het later vrijdag op tegen de Duitse Anna Monta Olek.

11 uur geleden
Verstappen rijdt zesde tijd bij vrije training GP Singapore

SINGAPORE (ANP) - Max Verstappen heeft de zesde tijd gereden in de enige vrije training voor de Grote Prijs van Singapore. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull klokte een tijd van 1.33,006. De Brit George Russell van Mercedes had met 1.32,274 de beste tijd.

13 uur geleden
Tennisser Zverev naar derde ronde masterstoernooi Shanghai

SHANGHAI (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich geplaatst voor de derde ronde van het masterstoernooi van Shanghai. De als eerste geplaatste Duitser was met 6-4 7-6 (4) te sterk voor Wu Yibing uit China.

14 uur geleden
Motorcoureur Veijer maakt rentree bij vrije training in Indonesië

MANDALIKA (ANP) - Moto2-coureur Collin Veijer heeft zijn rentree op het circuit gemaakt na zijn sleutelbeenbreuk van vorige maand. De 21-jarige motorracer uit Staphorst kwam in actie tijdens de eerste vrije training bij de Grote Prijs van Indonesië.

16 uur geleden
Steenbergen verbetert eigen Europees record 100 meter wisselslag

TASJKENT (ANP) - Zwemster Marrit Steenbergen heeft bij de wereldbekerwedstrijd in het Oezbeekse Tasjkent de 100 meter wisselslag gewonnen in een nieuw Europees record. De 26-jarige Nederlandse tikte aan na 56,18 seconden en scherpte daarmee haar eigen Europese toptijd uit 2025 aan (56,26). Ze noteerde die tijd vorig jaar bij de EK kortebaanzwemmen in het Poolse Lublin.

1 dag geleden