Van Aert : Van der Poel was ietsje beter
OUDENAARDE (ANP) - Wout van Aert nam manmoedig zijn verlies na de spetterende finale van de Ronde van Vlaanderen, waarin de Belg nipt de sprint om de overwinning verloor van aartsrivaal Mathieu van der Poel. "Ik zal die sprint nog wel een paar keer overdoen voordat ik in slaap val vrees ik. Ik heb mezelf niet op grote fouten kunnen betrappen. Mathieu was een heel klein beetje sterker", vertelde de renner van Jumbo-Visma op Sporza.
Van Aert was ver voor de finale ten val gekomen, zei hij. De Belg buitelde in een greppel, maar kon zonder fysieke schade de koers vervolgen. "Ik raakte mijn bril kwijt en even was ook het goede gevoel weg. Ik moest me daarna naar voren wringen en merkte gelukkig dat ik nog steeds goede benen had. Op de Taaienberg moest ik wel een inspanning leveren om het gat te dichten naar Van der Poel en Alaphilippe."
De Franse wereldkampioen kwam kort daarna ten val nadat hij tegen een motor opreed. "Die motard liet zich terugzakken en wij bleven als een reflex zo lang mogelijk in zijn slipstream. Hij was denk ik niet 100 procent geconcentreerd. Het was wel jammer voor de koers", vond Van Aert. "Als we met zijn drieën naar de finish waren gereden, had ik een andere tactiek moeten kiezen. Nu was het voor allebei wel vrij duidelijk dat Mathieu en ik samen naar de finish zouden rijden. We hadden allebei vertrouwen in onze eindsprint. Ik wachtte net iets te lang, had er meer baat bij gehad er een lange sprint van te maken."
Van Aert, die dit jaar Strade Bianche won, evenals Milaan-Sanremo en twee etappes in de Tour de France, voelde geen behoefte zijn boosheid na Gent-Wevelgem op te rakelen. Hij vond toen dat Van der Poel vooral reed om hem niet te laten winnen. "We hebben heel veel gebabbeld onderweg; alle krantenverhalen hebben we doorgenomen", zei hij spottend. "We staan altijd garant om mooie koersen te maken en dat vind ik alleen maar mooi. We zijn de hele week veel in de aandacht geweest, maar we bezorgen de mensen ook veel spektakel."
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Ruim anderhalve maand voor de start van het nieuwe schaatsseizoen is er nog altijd geen duidelijkheid over de toekomst van olympisch kampioene op de 1000 meter Jutta Leerdam. Een vertegenwoordiger van haar nieuwe managementbureau SEG liet woensdag aan het ANP weten dat Leerdam via haar eigen kanalen bekend zal maken wat ze gaat doen.
3 uur geledenCARTAGENA (ANP) - Wielrenner Mads Pedersen, de Deense winnaar van het puntenklassement in de Tour de France, stapt woensdag niet meer op in de elfde etappe van de Vuelta. Dat meldt zijn ploeg Lidl-Trek op X. Volgens zijn ploeg was Pedersen de afgelopen dagen ziek en zal hij zich richten op zijn overige doelen dit seizoen.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Zeven Nederlandse atleten komen dit weekend in actie tijdens de tweedaagse finale van de Diamond League in Brussel. Vijfvoudig Diamond League-eindwinnares op de 400 meter horden, Femke Broeders-Bol, loopt dit jaar de 800 meter. In de Belgische hoofdstad neemt ze het onder meer op tegen de Zwitserse Europees kampioene Audrey Werro. De Amersfoortse pakte bij de EK vorige maand het brons op haar nieuwe afstand.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft de tweede ronde van de US Open bereikt. De als eerste geplaatste Duitser had in New York de nodige moeite met de Italiaan Lorenzo Sonego. Het werd na vijf sets 6-4 3-6 6-7 (7) 7-5 6-4. Hij treft in de volgende ronde de Fransman Quentin Halys.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - Tennisster Arantxa Rus (35) is er niet in geslaagd de tweede ronde van de US Open te bereiken. De Delftse plaatste zich via het kwalificatietoernooi, maar was in de eerste ronde niet opgewassen tegen Léolia Jeanjean. De Française werd met een wildcard toegelaten tot het grandslamtoernooi in New York en was met 7-6 (8-6) 6-2 te sterk.
12 uur geledenMILTON KEYNES (ANP/RTR) - Max Verstappen krijgt volgend seizoen bij Red Bull met Tom McCullough een nieuwe hoofd racing. Dat maakte de Formule 1-renstal dinsdag bekend. De 50-jarige Brit komt over van Aston Martin.
20 uur geledenMONZA (ANP) - Formule 1-coureur Kimi Antonelli van Mercedes start zondag bij de Grote Prijs van Italië achteraan op de grid. De Italiaanse WK-leider krijgt de straf vanwege een motorwissel voor de race op Monza. Dat maakte teambaas Toto Wolff bekend in een voorbeschouwing op de website van Mercedes.
21 uur geleden