Van Aert: tijdrit in Tour winnen was een van mijn grote doelen
SAINT-ÉMILION (ANP) - Wout van Aert haalde met zijn tweede ritzege in deze Tour de France een van zijn grote doelen binnen: het winnen van een tijdrit in de Ronde van Frankrijk. De Belgische wielrenner van Jumbo-Visma was overtuigend de beste in de tijdrit van Libourne naar Saint-Emilion. "Ik had me hier de laatste dagen echt op gericht. Ik ben heel blij dat ik het ook kon afmaken", zei Van Aert, die de Denen Kasper Asgreen en Jonas Vingegaard voorbleef.
De Belgische renner gaf toe dat het parcours van de 30,8 kilometer lange tijdrit hem goed lag. "Met mijn postuur lag deze tijdrit me beter dan de eerste. Dit was echt een perfecte dag."
Nadat hij plaats had genomen op de zogenoemde 'hotseat' voor de renner met de beste tijd moest Van Aert nog even afwachten of zijn tijd voldoende was. "Ik was zo oververhit, de hotseat werd zo een echte hotseat. Maar ik had een mooie marge op specialisten als Kasper Asgreen en Stefan Küng en toen ik de tussentijden zag van de klassementsrenners groeide mijn hoop op de zege."
Strijdlust
Van Aert zei vooral trots te zijn op de strijdlust die zijn ploeg heeft laten zien. "Deze Tour is heel zwaar voor onze ploeg geweest. Maar uiteindelijk hebben we drie etappezeges en staat Vingegaard tweede in het algemeen klassement. Dat is een geweldig resultaat met nog maar vier renners in de ploeg."
De Belg keek echter ook al uit naar de rit van zondag die eindigt in Parijs, waar zondag nog de massasprint op de Champs-Élysées wacht. "Elke sprinter wil daar winnen", sprak hij, "dus ik ga het proberen. Ik wil die kans niet zomaar voorbij laten gaan. Al weet ik wel dat het moeilijk wordt. Mark Cavendish is heel sterk en z'n sprinttrein is nog sterker. Het wordt een heel moeilijke opgave, maar ik ga er alles aan doen om te winnen."
Ingewikkeld
Van Aert won eerder in deze Tour de elfde etappe naar Malaucène, maar daarin twee keer de beklimmingen van de Mont Ventoux. In de Tour van 2020 en 2019 won hij eerder etappes in de massasprint. "Vorige week won ik een bergetappe en ik had eerder al massasprints gewonnen. Nu win ik een tijdrit", somde hij de verschillende type zeges op.
Op de vraag of hij in de toekomst op een klassement in de Tour de France mikt, zei Van Aert dat dat ingewikkeld wordt. "Wie weet als ik al mijn andere doelen in de klassiekers al op zak heb, maar eerst wil ik me daar nog op concentreren, op de Vlaamse klassiekers en andere eendagskoersen", zei de Belg. "Daarna is het misschien mogelijk om mijn lichaam wat te veranderen zodat ik beter bergop rijd, maar op dit moment is dat geen doel."
Meer uit Sport
RAMONA (ANP) - Jorinde van Klinken heeft bij internationale werpwedstrijden in het Amerikaanse Ramona (Oklahoma) haar Nederlands record bij het discuswerpen aangescherpt. De winnares van zilver op de WK atletiek in Tokio vorige zomer kwam in haar zesde en laatste poging tot een afstand van 70,99 meter. Ook haar derde worp van 70,76 meter was verder dan haar oude Nederlands record van 70,22 uit 2021.
6 uur geledenBERGARA (ANP) - Paul Seixas heeft met de zege van de Ronde van Baskenland als eerste Franse wielrenner in negentien jaar een etappekoers in de WorldTour gewonnen. De zelf pas 19-jarige Fransman van Decathlon CMA CGM zag zijn leidende positie in de slotrit van Goizper-Antzuola naar Bergara niet meer in gevaar komen. De ritzege ging naar de Amerikaan Andrew August van Ineos Grenadiers, Frank van den Broek eindigde als derde.
11 uur geledenALEXANDROUPOLIS (ANP) - De Nederlandse waterpoloërs hebben in de World Cup hun vijfde nederlaag geleden. De ploeg van bondscoach Branko Mitrovic wist voor de tweede keer dit toernooi niet van Servië te winnen. In de 'verliezerspoule' werd het 16-12.
12 uur geledenMONTE CARLO (ANP) - Jannik Sinner heeft zich op overtuigende wijze geplaatst voor de finale van het masterstoernooi van Monte Carlo. De Italiaanse tennisser was in de halve finale veel te sterk voor Alexander Zverev. Sinner rekende binnen anderhalf uur in twee sets af met de Duitse nummer drie van de wereld: 6-1 6-4.
14 uur geledenPARIJS (ANP) - De marathon van Parijs verwelkomt zondag een recordaantal van 60.000 deelnemers. De Franse hoofdstad kan wedijveren met de marathons van New York en Londen, die ook zulke aantallen tellen. Opmerkelijk is dat er steeds meer vrouwelijke deelnemers zijn; van 25 procent in 2022 naar 33 procent in de komende editie.
17 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - De Amerikaanse basketballer LeBron James heeft een nieuwe mijlpaal bereikt in zijn imposante carrière. De 41-jarige forward van Los Angeles Lakers passeerde in de NBA-wedstrijd tegen Phoenix Suns de grens van 12.000 assists. Hij is daarmee de vierde speler in de historie van de NBA die dat is gelukt.
19 uur geledenAUGUSTA (ANP) - Titelverdediger Rory McIlroy staat na een indrukwekkende tweede ronde met een ruime voorsprong aan de leiding in de negentigste editie van de Masters. De Noord-Ierse golfer sloeg na een tweede ronde van 65 slagen een gat van zes slagen met zijn eerste concurrenten. Niet eerder in de historie van de Masters nam een speler zo'n grote voorsprong na 36 van de 72 holes.
20 uur geleden