Van Aert: tijdrit in Tour winnen was een van mijn grote doelen
SAINT-ÉMILION (ANP) - Wout van Aert haalde met zijn tweede ritzege in deze Tour de France een van zijn grote doelen binnen: het winnen van een tijdrit in de Ronde van Frankrijk. De Belgische wielrenner van Jumbo-Visma was overtuigend de beste in de tijdrit van Libourne naar Saint-Emilion. "Ik had me hier de laatste dagen echt op gericht. Ik ben heel blij dat ik het ook kon afmaken", zei Van Aert, die de Denen Kasper Asgreen en Jonas Vingegaard voorbleef.
De Belgische renner gaf toe dat het parcours van de 30,8 kilometer lange tijdrit hem goed lag. "Met mijn postuur lag deze tijdrit me beter dan de eerste. Dit was echt een perfecte dag."
Nadat hij plaats had genomen op de zogenoemde 'hotseat' voor de renner met de beste tijd moest Van Aert nog even afwachten of zijn tijd voldoende was. "Ik was zo oververhit, de hotseat werd zo een echte hotseat. Maar ik had een mooie marge op specialisten als Kasper Asgreen en Stefan Küng en toen ik de tussentijden zag van de klassementsrenners groeide mijn hoop op de zege."
Strijdlust
Van Aert zei vooral trots te zijn op de strijdlust die zijn ploeg heeft laten zien. "Deze Tour is heel zwaar voor onze ploeg geweest. Maar uiteindelijk hebben we drie etappezeges en staat Vingegaard tweede in het algemeen klassement. Dat is een geweldig resultaat met nog maar vier renners in de ploeg."
De Belg keek echter ook al uit naar de rit van zondag die eindigt in Parijs, waar zondag nog de massasprint op de Champs-Élysées wacht. "Elke sprinter wil daar winnen", sprak hij, "dus ik ga het proberen. Ik wil die kans niet zomaar voorbij laten gaan. Al weet ik wel dat het moeilijk wordt. Mark Cavendish is heel sterk en z'n sprinttrein is nog sterker. Het wordt een heel moeilijke opgave, maar ik ga er alles aan doen om te winnen."
Ingewikkeld
Van Aert won eerder in deze Tour de elfde etappe naar Malaucène, maar daarin twee keer de beklimmingen van de Mont Ventoux. In de Tour van 2020 en 2019 won hij eerder etappes in de massasprint. "Vorige week won ik een bergetappe en ik had eerder al massasprints gewonnen. Nu win ik een tijdrit", somde hij de verschillende type zeges op.
Op de vraag of hij in de toekomst op een klassement in de Tour de France mikt, zei Van Aert dat dat ingewikkeld wordt. "Wie weet als ik al mijn andere doelen in de klassiekers al op zak heb, maar eerst wil ik me daar nog op concentreren, op de Vlaamse klassiekers en andere eendagskoersen", zei de Belg. "Daarna is het misschien mogelijk om mijn lichaam wat te veranderen zodat ik beter bergop rijd, maar op dit moment is dat geen doel."
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - Kickbokser Mory Kromah verdedigt op 13 juni in het Rotterdamse Ahoy voor het eerst zijn wereldtitel bij de zwaargewichten van Glory. De 26-jarige geboren Amsterdammer volgde in februari Rico Verhoeven na twaalf jaar op door een toernooi met acht mannen te winnen in het Arnhemse GelreDome. De Serviër Milos Cvjeticanin moest toen opgeven voor de finale tegen Kromah vanwege een gebroken teen, maar krijgt op 13 juni een nieuwe kans op de wereldtitel.
4 uur geledenCHICAGO (ANP) - NBA-club Chicago Bulls heeft guard Jaden Ivey ontslagen. De 24-jarige basketballer plaatste video's op zijn sociale media waarin homofobe sentimenten doorklonken. Zo uitte hij kritiek op de steun van de NBA aan de LGBTQ+-gemeenschap. De Bulls maakten in een korte persmededeling bekend dat Ivey is ontslagen om "gedrag dat schadelijk is voor het team".
5 uur geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - De eerste toegangsbewijzen voor de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles gaan op 9 april voor het grote publiek in de verkoop. Een voorverkoop voor inwoners van Los Angeles en Oklahoma City, waar ook olympische onderdelen plaatsvinden, begint op 2 april.
18 uur geledenMARRAKECH (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is uitgeschakeld op het ATP-toernooi van Marrakech. In de eerste ronde van de Grand Prix Hassan II, zoals het toernooi volledig heet, was de Duitser Yannick Hanfmann in twee sets te sterk voor de Nederlander: 7-6 (6) 6-4.
18 uur geledenMONACO (ANP/AFP) - De Keniaanse atleet Albert Korir, oud-winnaar van de marathon van New York, heeft een dopingschorsing van vijf jaar gekregen. Dat maakte de Athletics Integrity Unit (AIU) maandag bekend.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is acht plaatsen gezakt op de wereldranglijst. De 25-jarige Nederlander bezet nu de 99e plaats.
1 dag geledenMIAMI (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft voor de tweede keer het masterstoernooi van Miami gewonnen. De 24-jarige nummer 2 van de wereld versloeg in de strijd om de titel de verrassende finalist Jiri Lehecka, de Tsjechische nummer 22 van de wereld: 6-4 6-4. Sinner won zijn derde masterstoernooi op rij, iets wat alleen Novak Djokovic en Rafael Nadal eerder deden.
1 dag geleden