Van Aert: tijdrit in Tour winnen was een van mijn grote doelen
SAINT-ÉMILION (ANP) - Wout van Aert haalde met zijn tweede ritzege in deze Tour de France een van zijn grote doelen binnen: het winnen van een tijdrit in de Ronde van Frankrijk. De Belgische wielrenner van Jumbo-Visma was overtuigend de beste in de tijdrit van Libourne naar Saint-Emilion. "Ik had me hier de laatste dagen echt op gericht. Ik ben heel blij dat ik het ook kon afmaken", zei Van Aert, die de Denen Kasper Asgreen en Jonas Vingegaard voorbleef.
De Belgische renner gaf toe dat het parcours van de 30,8 kilometer lange tijdrit hem goed lag. "Met mijn postuur lag deze tijdrit me beter dan de eerste. Dit was echt een perfecte dag."
Nadat hij plaats had genomen op de zogenoemde 'hotseat' voor de renner met de beste tijd moest Van Aert nog even afwachten of zijn tijd voldoende was. "Ik was zo oververhit, de hotseat werd zo een echte hotseat. Maar ik had een mooie marge op specialisten als Kasper Asgreen en Stefan Küng en toen ik de tussentijden zag van de klassementsrenners groeide mijn hoop op de zege."
Strijdlust
Van Aert zei vooral trots te zijn op de strijdlust die zijn ploeg heeft laten zien. "Deze Tour is heel zwaar voor onze ploeg geweest. Maar uiteindelijk hebben we drie etappezeges en staat Vingegaard tweede in het algemeen klassement. Dat is een geweldig resultaat met nog maar vier renners in de ploeg."
De Belg keek echter ook al uit naar de rit van zondag die eindigt in Parijs, waar zondag nog de massasprint op de Champs-Élysées wacht. "Elke sprinter wil daar winnen", sprak hij, "dus ik ga het proberen. Ik wil die kans niet zomaar voorbij laten gaan. Al weet ik wel dat het moeilijk wordt. Mark Cavendish is heel sterk en z'n sprinttrein is nog sterker. Het wordt een heel moeilijke opgave, maar ik ga er alles aan doen om te winnen."
Ingewikkeld
Van Aert won eerder in deze Tour de elfde etappe naar Malaucène, maar daarin twee keer de beklimmingen van de Mont Ventoux. In de Tour van 2020 en 2019 won hij eerder etappes in de massasprint. "Vorige week won ik een bergetappe en ik had eerder al massasprints gewonnen. Nu win ik een tijdrit", somde hij de verschillende type zeges op.
Op de vraag of hij in de toekomst op een klassement in de Tour de France mikt, zei Van Aert dat dat ingewikkeld wordt. "Wie weet als ik al mijn andere doelen in de klassiekers al op zak heb, maar eerst wil ik me daar nog op concentreren, op de Vlaamse klassiekers en andere eendagskoersen", zei de Belg. "Daarna is het misschien mogelijk om mijn lichaam wat te veranderen zodat ik beter bergop rijd, maar op dit moment is dat geen doel."
Meer uit Sport
CHORZOW (ANP) - Het EK atletiek wordt in 2028 georganiseerd in de Poolse regio Silezië. Dat maakte de Europese atletiekbond bekend. Het toernooi vindt plaats in het Slaski Stadion in de stad Chorzow.
5 uur geledenMADRID (ANP) - Tallon Griekspoor heeft zijn eerste gravelzege van het seizoen geboekt. De beste tennisser van Nederland won in de tweede ronde van het masterstoernooi van Madrid met 6-3 6-4 van Damir Dzumhur uit Bosnië en Herzegovina. Hij had een bye in de eerste ronde.
5 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - Oud-zwemster Sharon van Rouwendaal gaat aan de slag bij zwembond KNZB. De tweevoudig olympisch kampioene zal in samenwerking met bondscoach Marcel Wouda "een belangrijke bijdrage leveren aan de verdere ontwikkeling van de lange afstanden binnen het Nederlandse topzwemmen", meldde de KNZB.
9 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Voor de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles zijn tijdens de eerste verkoopronde meer dan 4 miljoen tickets verkocht. Dat maakten de organisatoren donderdag bekend.
22 uur geledenHENGELO (ANP) - Lieke Klaver komt op de FBK Games op 21 juni in actie op de 400 meter. De organisatie van de atletiekmeeting in Hengelo meldt de deelname van de 27-jarige atlete op "haar eigen" afstand in de 45e editie van de FBK Games.
1 dag geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Ondanks de oorlog is het Iraanse nationale voetbalteam "volledig voorbereid" om deze zomer deel te nemen aan het WK. Dat zei regeringswoordvoerder Fatemeh Mohajerani, meldt Al Jazeera.
1 dag geledenHOEI (ANP) - Demi Vollering heeft voor de tweede keer in haar loopbaan de Waalse Pijl op haar naam geschreven. De 29-jarige wielrenster van FDJ United - Suez was na 148 kilometer de beste op de Muur van Hoei en bleef Puck Pieterse, de winnares van vorig jaar, nipt voor. Paula Blasi, de Spaanse winnares van de Amstel Gold Race van afgelopen zondag, werd derde.
2 dagen geleden