Van Aert: strijdplan Jumbo-Visma in Tour grotendeels geslaagd
CAUTERETS-CAMBASQUE (ANP) - Ietwat geprikkeld stond Wout van Aert na de zesde etappe van de Tour de France de Belgische media te woord. Met een hoofdrol had Van Aert in de tweede Pyreneeënrit lang bijgedragen aan een staaltje ploegtactiek die kopman Jonas Vingegaard aan de gele trui had geholpen. Maar de ritwinst op het bergplateau Cambasque was voor Tadej Pogacar, de Sloveen die zijn concurrent in de slotkilometers aftroefde.
"Jullie focussen altijd op de 'maar'. Ik vind dat we een sterke dag hebben gehad. Iedereen kon zien dat we een strijdplan hadden om in aanval te gaan. Ik ben blij met Jonas in het geel", vertelde Van Aert voor de camera van Sporza.
De Belgische alleskunner zette zelf de vroege ontsnapping in gang en kon zo aan het eind, toen de echte klimmers kwamen opzetten, nog een belangrijke hulp zijn voor Vingegaard. "Ik was blij dat ik nog over de Tourmalet kwam en Jonas kon helpen. Hij kon in het vlakke tussenstuk in mijn wiel zitten en op de slotklim ben ik zo lang mogelijk hard doorgetrokken. Tot ik niets meer over had: toen werd het vooraan man-tegen-man."
Nadat Vingegaard woensdag nog een ongenaakbare indruk had gemaakt, verloor de Deen nu verrassend dat duel. Daarop focussen vond Van Aert onnodig, om meteen wat critici van weerwoord te voorzien. "Ik heb gisteren gehoord dat mensen denken dat ik de benen niet heb. Die hebben echt geen verstand van de koers."
Meer uit Sport
OSAKA (ANP) - Het Nederlandse kunstschaatspaar Daria Danilova en Michel Tsiba is er niet in geslaagd een ticket voor de Olympische Spelen in Milaan veilig te stellen. Het duo haalde tijdens de Grand Prix van Osaka een score van 155,20 punten en bleef zo ver verwijderd van de eis van NOC*NSF, de Nederlandse sportkoepel die de limiet voor deelname op 173,89 punten heeft gezet.
2 uur geledenRIYAD (ANP) - Elena Rybakina heeft voor het eerst in haar carrière de finale bereikt van de WTA Finals, het eindejaarstoernooi met de beste acht speelsters van het jaar. De Kazachse nummer 6 van de wereld won in het Saudische Riyad in de halve finale in drie sets van de Amerikaanse Jessica Pegula, de nummer 5 van de wereld: 4-6 6-4 6-3.
17 uur geledenATHENE (ANP) - Novak Djokovic heeft als eerste de finale van het tennistoernooi van Athene bereikt. De 38-jarige Serviër klopte Yannick Hanfmann in de halve eindstrijd: 6-3 6-4.
18 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Max Verstappen geeft toe dat hij "een beetje geluk" nodig heeft om Lando Norris en Oscar Piastri te achterhalen in het kampioenschap van de Formule 1. "Ik moet elk weekend veel meer punten scoren en dat is niet zo eenvoudig", vertelde de viervoudig wereldkampioen aan onder meer Autosport.com op de persdag voorafgaand aan de Grote Prijs van São Paulo.
1 dag geledenNOORDWIJK (ANP) - Tweevoudig olympisch zeilkampioene Marit Bouwmeester stopt met topsport. Dat meldt het Watersportverbond. De 37-jarige Bouwmeester is met vier olympische medailles de succesvolste zeilster aller tijden. De Friezin kondigde haar afscheid aan bij de presentatie van haar boek Winnen met je hoofd.
1 dag geledenAMSTELVEEN (ANP) - Suzan Lamens is een jaar na haar doorbraak blij dat ze nog in de top 100 staat. De beste tennisster van Nederland staat richting het einde van het seizoen op de 86e plaats op de wereldranglijst, ongeveer even hoog als vorig jaar, vlak nadat ze haar tot nu toe enige titel had gepakt. "Ik heb dit jaar alle grote toernooien gespeeld en ben tevreden dat ik mijn ranking heb behouden", zegt Lamens tijdens een persmoment in Amstelveen.
1 dag geledenSÃO PAULO (ANO/RTR) - Teambaas Zak Brown van Formule 1-renstal McLaren weigert een van zijn twee coureurs voor te trekken in de eindfase van het wereldkampioenschap. "Ik verlies nog liever de titel dan dat ik moet kiezen tussen een van mijn twee coureurs", zegt de Amerikaan in de podcast 'Beyond the Grid'.
1 dag geleden