Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van Aert stelt teambelang voorop in Tour

Van Aert stelt teambelang voorop in Tour

NICE (ANP) - Wout van Aert is de renner die na de coronapauze de meeste indruk heeft gemaakt. Maar de Belgische winnaar van Strade Bianche en Milaan-Sanremo slaat aan de vooravond van de Tour de France niet met de vuist op tafel. Met Jumbo-Visma streeft hij naar het geel voor Tom Dumoulin of Primoz Roglic in Parijs. "Dat is het plan en daar sta ik 100 procent achter", vertelde Van Aert donderdag in Nice.

Even daarvoor had sportief directeur Merijn Zeeman de Belgische journalisten al proberen gerust te stellen. "We gaan niets laten liggen in deze Tour." Maar of het verstandig wordt geacht dat Van Aert zich zaterdag in een sprint om de ritzege mengt, bleef open. "Wout zal wel kansen krijgen, maar geel in Parijs is het grote doel en dat staat altijd voorop."

De renner zelf zei geen moeite te hebben met een ondergeschikte rol. "Uiteraard kan ik mooie resultaten overleggen, maar ik ben het altijd eens geweest met het plan voor de eindzege te gaan", zei Van Aert. "Ik heb dezelfde motivatie voor deze kans dan voor zelf te winnen. Het is vooral zaak dat we zonder valpartijen de eerste week doorkomen en dat Tom en Primoz geen tijd verliezen."

Meer uit Sport

Flamengo op WK voor clubs na rust langs Chelsea

PHILADELPHIA (ANP) - Flamengo heeft ook de tweede groepswedstrijd op het WK voor clubs gewonnen. De koploper uit de Braziliaanse voetbalcompetitie rekende in Philadelphia na rust af met Chelsea: 3-1.

14 uur geleden
Discuswerpster Van Klinken weer tweede in Diamond League

PARIJS (ANP) - Discuswerpster Jorinde van Klinken is opnieuw als tweede geëindigd bij een wedstrijd uit de Diamond League. De 25-jarige Nederlandse kwam in Parijs tot een afstand van 66,42 meter. Dat was tot dusverre haar beste prestatie van dit seizoen. De zege ging naar de Amerikaanse Valarie Allman met 67,56 meter.

15 uur geleden
Alcaraz na lang gevecht met Munar snel klaar met Rinderknech

LONDEN (ANP/RTR) - Carlos Alcaraz heeft de halve finales van het grastoernooi van Queen's bereikt. De als eerste geplaatste Spanjaard rekende in twee sets af met de Fransman Arthur Rinderknech, die als lucky loser tot het hoofdschema was toegelaten. Het werd 7-5 6-4.

16 uur geleden
Tennisser Zverev bereikt halve finales Halle na zege op Cobolli

HALLE (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich geplaatst voor de halve finales van het grastoernooi van Halle. De als tweede geplaatste Duitser was met 6-4 7-6 (6) te sterk voor de Italiaan Flavio Cobolli, de nummer 24 van de wereld.

18 uur geleden
Belg Meeus sprint naar ritzege in Ronde van Zwitserland

NEUHAUSEN AM RHEINFALL (ANP/BELGA) - Jordi Meeus heeft vrijdag de zesde etappe in de Ronde van Zwitserland gewonnen. De Belgische wielrenner van Red Bull Bora-hansgrohe bleef na een 186,7 kilometer lange rit tussen Chur en Neuhausen am Rheinfall de Italiaan Davide Ballerini in de massasprint voor. De Brit Lewis Askey werd derde.

19 uur geleden
Honkballer Bogaerts belangrijk voor San Diego Padres

LOS ANGELES (ANP/RTR) - Honkballer Xander Bogaerts heeft weer eens zijn waarde bewezen voor San Diego Padres. Mede dankzij een homerun van de international van het Koninkrijksteam wonnen de Padres met 5-3 van de Los Angeles Dodgers van sterspeler Shohei Ohtani.

1 dag geleden
Tweevoudig olympisch kampioen Metsemakers stopt als roeier

AMSTELVEEN (ANP) - Tweevoudig olympisch kampioen Koen Metsemakers beëindigt zijn roeicarrière. De 33-jarige sporter kiest voor een maatschappelijke loopbaan in de zorg.

1 dag geleden