Van Aert sprint naar zege in eerste etappe Critérium du Dauphiné
BEAUCHASTEL (ANP) - De Belgische wielrenner Wout van Aert heeft de eerste etappe van het Critérium du Dauphiné op zijn naam geschreven. De renner van de Nederlandse ploeg Jumbo-Visma was de sterkste van een uitgedund peloton. Van Aert won dit seizoen al Omloop Het Nieuwsblad, de E3 Saxo Bank Classic en een etappe in Parijs-Nice.
De eerste etappe van de Dauphiné ging over 192 kilometer van La Voulte-sur-Rhône naar Beauchastel. Al vroeg in de etappe stapten twee renners af. De anderen moesten onderweg vier bergjes over, waarvan drie van de derde categorie en één van de tweede. Tijdens de tweede beklimming van de Côte du Chambon de Bavas werden diverse sprinters gelost, onder wie Dylan Groenewegen.
Zijn ploeggenoten van BikeExchange-Jayco probeerden de sprinter daarna terug te brengen naar het uitgedunde peloton. Groenewegen kwam tot op 25 seconden van de groep, maar de aansluiting vinden lukte niet.
Hoogtestage
De Brit Ethan Hayter (Ineos Grenadiers) ging de sprint aan, maar werd in de laatste 100 meter voorbij gereden door Van Aert. De Belgische kampioen kwam na zes weken zonder koersen juichend over de finish. Van Aert was na de voorjaarsklassiekers op hoogtestage gegaan, om zich voor te bereiden op de Tour de France.
"In het voorjaar was ik niet altijd blij met mijn sprints, daar hebben we de afgelopen weken aan gewerkt", zei Van Aert. "Dat betaalt zich hier uit. Ik ga de komende dagen proberen de gele leiderstrui te verdedigen. En dan hoop ik de trui uiteindelijk over te dragen aan Primoz Roglic", zei de Belg over zijn Sloveense teamgenoot, de kopman van Jumbo-Visma in de Dauphiné.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer is op de Olympische Spelen doorgedrongen tot de finale van de 1000 meter. De olympisch kampioene op de 500 meter eindigde in de eerste halve finale in de Milano Ice Skating Arena als eerste. De finale is later op maandag, om 12.47 uur.
4 minuten geledenMILAAN (ANP) - Jens van 't Wout blijft kans houden op een derde individuele gouden medaille op de Olympische Spelen van Milaan. De 24-jarige Nederlandse shorttracker kwam maandag tijdens de voorrondes van de 500 meter niet in de problemen en ging als winnaar van zijn heat door naar de kwartfinales. De andere drie deelnemers gingen in de laatste ronde allemaal onderuit.
24 minuten geledenMILAAN (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer heeft bij de Olympische Spelen in Milaan de halve finales op de 1000 meter bereikt. De 24-jarige Nederlandse eindigde in de derde kwartfinale in de Milano Ice Skating Arena als eerste. De halve finales en finale zijn later op maandag.
51 minuten geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Bobsleeërs Dave Wesselink en Jelen Franjic zijn hun olympische wedstrijd in de tweemansbob begonnen met een twaalfde tijd in de eerste run. Het duo kwam in de eerste afdaling op de bobsleebaan in het Cortina Sliding Centre tot een tijd van 55,83 seconden.
1 uur geledenDALLAS (ANP) - De Amerikaan Ben Shelton heeft het tennistoernooi van Dallas op zijn naam geschreven. De nummer 9 van de wereld rekende in de finale in drie sets af met zijn landgenoot Taylor Fritz, de nummer 7 van de wereld. De setstanden waren 3-6, 6-3 en 7-5.
12 uur geledenWANGELS (ANP) - Schaakgrootmeester Magnus Carlsen heeft een zoveelste wereldtitel aan zijn erelijst toegevoegd. De Noor, al vanaf 2011 de aanvoerder van de wereldranglijst, veroverde in het Duitse Wangels de eerste wereldtitel freestyleschaken. Hij versloeg in de finale de Amerikaan Fabiano Caruana na vier partijen: 2,5-1,5.
12 uur geledenMILAAN (ANP) - Trainer Gerard van Velde vindt dat hij zijn levenswerk heeft voltooid met de gouden olympische medaille van Femke Kok op de 500 meter. De voormalige sprinter, die zelf goud behaalde op de 1000 meter op de Spelen van Salt Lake City in 2002, won eerder het eerste Nederlandse goud bij de mannen op de 500 meter met zijn schaatser Michel Mulder op de Spelen van Sotsji in 2014.
15 uur geleden