Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van Aert sprint in Lausanne naar tweede ritzege in Tour de France

Van Aert sprint in Lausanne naar tweede ritzege in Tour de France

LAUSANNE (ANP) - Wout van Aert heeft de achtste etappe van de Tour de France gewonnen. De rit voerde van Frankrijk naar Zwitserland en eindigde met een klim naar het Olympisch Stadion van Lausanne. De Belg van Jumbo-Visma hield in de sprint de Australiër Michael Matthews en de Sloveen Tadej Pogacar achter zich. Van Aert, die de leider is in het puntenklassement, won eerder al de vierde etappe in Calais.

Pogacar van de ploeg UAE Team Emirates blijft de leider in het algemeen klassement. Zondag volgt een etappe met onder meer twee cols van de eerste categorie, daarna is er een dag rust voor de Tourkaravaan.

Een drietal renners ging al vroeg in de aanval. Het waren de Italiaan Mattia Cattaneo, de Brit Fred Wright en de Belg Frederik Frison. Een massale valpartij zorgde ervoor dat het peloton stil viel en het drietal wat ruimte kreeg. Pogacar, Bauke Mollema, de Australiër Ben O'Connor en de Fransman Romain Bardet behoorden tot de slachtoffers die hun weg konden vervolgen, de Amerikaan Kevin Vermaerke moest opgeven. Later haakte ook de Italiaan Gianni Moscon af.

Op het eerste klimmetje van de dag, de Côte du Maréchet, passeerde Frison als eerste de top. Op de Côte des Rousses kwam Cattaneo als eerste boven, het peloton volgde op ruim een minuut. Eenmaal in Zwitserland moest Frison zijn medevluchters laten gaan. Met inmiddels een marge van 2 minuten reden Cattaneo en Wright richting Lausanne, maar nabij het Meer van Genève was die voorsprong al gehalveerd. Cattaneo was de eerste die het peloton voorbij zag razen. Wright begon nog als koploper aan de bijna 5 kilometer lange klim van de Côte du Stade Olympique. De Brit van Bahrain Victorious werd op 3 kilometer voor de streep ingerekend.

Pogacar zag hoe zijn ploeggenoten Rafal Majka en Brandon McNulty het tempo hoog hielden. Van Aert volgde in hun spoor en maakte het in de sprint relatief eenvoudig af. De Belg, eerder drager van de gele trui, verstevigde daarmee ook zijn leidende positie in de puntenrangschikking. Voor naaste belager Fabio Jakobsen was de klim in Lausanne bij voorbaat te zwaar.

Meer uit Sport

Wielrenner Seixas wint ook tweede etappe in Ronde van Baskenland

MENDUKILO KOBAZULOA (ANP) - Wielrenner Paul Seixas heeft op knappe wijze ook de tweede etappe van de Ronde van Baskenland op zijn naam geschreven. De Franse klassementsleider van Decathlon CMA CGM kwam na een bergrit over 164 kilometer solo aan in Mendukilo Kobazuloa.

13 uur geleden
Belgische politie: 54 renners reden door rood in Vlaanderen

ANTWERPEN (ANP/BELGA) - De Belgische politie heeft 54 renners herkend die zondag tijdens de Ronde van Vlaanderen een rood licht bij een spoorovergang negeerden. Dat meldt het parket Oost-Vlaanderen, dat moet beslissen over de verdere strafrechtelijke vervolging van de overtreders die mogelijk een boete krijgen of voor de rechtbank van Dendermonde moeten verschijnen.

14 uur geleden
Tennisser Alcaraz naar laatste zestien op gravel van Monaco

MONACO (ANP) - De Spanjaard Carlos Alcaraz (22) staat in de achtste finales van het tennistoernooi de Monte Carlo Masters. De nummer 1 van de wereld won dinsdagmiddag in twee sets van de Argentijn Sebastián Báez: 6-1 6-3. Alcaraz treft nu de Argentijn Tomás Etcheverry.

16 uur geleden
Sinner eenvoudig naar achtste finales in Monaco

MONACO (ANP) - Jannik Sinner heeft in de tweede ronde van het tennistoernooi van Monaco gewonnen van de Fransman Ugo Humbert. De Italiaanse nummer 2 van de wereld zegevierde eenvoudig in twee sets: 6-3 6-0.

17 uur geleden
Atletiekbond maakt marathon een op zichzelf staand kampioenschap

MONACO (ANP) - De marathon wordt een op zichzelf staand kampioenschap. De discipline maakt in 2027 en 2029 nog onderdeel uit van de wereldkampioenschappen atletiek, maar gaat daarna verder als los onderdeel. Dat meldt de mondiale atletiekbond World Athletics.

19 uur geleden
Hockeyers Kampong winnen Euro Hockey League

DEN BOSCH (ANP) - De hockeyers van Kampong hebben de Euro Hockey League gewonnen. De club uit Utrecht was in de finale ook te sterk voor titelverdediger Gantoise uit België: 3-2.

1 dag geleden
Wielrenner Seixas wint tijdrit in Ronde van Baskenland

BILBAO (ANP) - Paul Seixas heeft de eerste etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. Het Franse wielertalent was de snelste in een tijdrit over 13,8 kilometer met start en aankomst in Bilbao.

1 dag geleden