Van Aert sprint in Lausanne naar tweede ritzege in Tour de France
LAUSANNE (ANP) - Wout van Aert heeft de achtste etappe van de Tour de France gewonnen. De rit voerde van Frankrijk naar Zwitserland en eindigde met een klim naar het Olympisch Stadion van Lausanne. De Belg van Jumbo-Visma hield in de sprint de Australiër Michael Matthews en de Sloveen Tadej Pogacar achter zich. Van Aert, die de leider is in het puntenklassement, won eerder al de vierde etappe in Calais.
Pogacar van de ploeg UAE Team Emirates blijft de leider in het algemeen klassement. Zondag volgt een etappe met onder meer twee cols van de eerste categorie, daarna is er een dag rust voor de Tourkaravaan.
Een drietal renners ging al vroeg in de aanval. Het waren de Italiaan Mattia Cattaneo, de Brit Fred Wright en de Belg Frederik Frison. Een massale valpartij zorgde ervoor dat het peloton stil viel en het drietal wat ruimte kreeg. Pogacar, Bauke Mollema, de Australiër Ben O'Connor en de Fransman Romain Bardet behoorden tot de slachtoffers die hun weg konden vervolgen, de Amerikaan Kevin Vermaerke moest opgeven. Later haakte ook de Italiaan Gianni Moscon af.
Op het eerste klimmetje van de dag, de Côte du Maréchet, passeerde Frison als eerste de top. Op de Côte des Rousses kwam Cattaneo als eerste boven, het peloton volgde op ruim een minuut. Eenmaal in Zwitserland moest Frison zijn medevluchters laten gaan. Met inmiddels een marge van 2 minuten reden Cattaneo en Wright richting Lausanne, maar nabij het Meer van Genève was die voorsprong al gehalveerd. Cattaneo was de eerste die het peloton voorbij zag razen. Wright begon nog als koploper aan de bijna 5 kilometer lange klim van de Côte du Stade Olympique. De Brit van Bahrain Victorious werd op 3 kilometer voor de streep ingerekend.
Pogacar zag hoe zijn ploeggenoten Rafal Majka en Brandon McNulty het tempo hoog hielden. Van Aert volgde in hun spoor en maakte het in de sprint relatief eenvoudig af. De Belg, eerder drager van de gele trui, verstevigde daarmee ook zijn leidende positie in de puntenrangschikking. Voor naaste belager Fabio Jakobsen was de klim in Lausanne bij voorbaat te zwaar.
Meer uit Sport
BORMIO (ANP) - De Zwitserse skiër Franjo von Allmen (24) heeft woensdag zijn derde gouden medaille gewonnen op de Olympische Winterspelen van Milaan en Cortina. Dat deed hij op het onderdeel super-G op de flanken van de Stelvio bij Bormio. Hij was 0,13 seconde sneller dan de Amerikaan Ryan Cochran-Siegle, die net als vier jaar geleden zilver won. Von Allmens landgenoot en regerend wereldkampioen Marco Odermatt pakte de bronzen medaille.
33 minuten geledenMILAAN (ANP) - De terugkeer als shorttrackster voelde woensdag voor Suzanne Schulting "heel natuurlijk". Dat vertelde de 28-jarige Friezin na afloop van de training in de Milano Ice Skating Arena.
44 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Tennistalent Thijs Boogaard is er niet in geslaagd de tweede ronde van het ABN AMRO Open in Rotterdam te bereiken. De 17-jarige debutant verloor in Ahoy met 3-6 4-6 van de 23 jaar oudere Zwitser Stan Wawrinka.
55 minuten geledenSAKHIR (ANP) - Max Verstappen heeft woensdagochtend 65 rondes voltooid in de eerste testsessie van het voorseizoen van de Formule 1. Op het circuit van Bahrein zette de nummer 2 van vorig seizoen de snelste ronde neer in 1.35,43. Oscar Piastri, vorig jaar derde in het wereldkampioenschap, volgde in zijn McLaren op 0,17 seconden. George Russell (Mercedes) zette de derde tijd neer.
57 minuten geledenMILAAN (ANP) - Suzanne Schulting maakt na twee jaar weer deel uit van de Nederlandse shorttrackselectie. De 28-jarige Friezin stapte woensdag in de Milano Ice Skating Arena het ijs op voor de ochtendtraining. Voor het team van bondscoach Niels Kerstholt was het de eerste oefensessie na de pijnlijke uitschakeling van dinsdag in de halve finale op de gemengde aflossing, waarin Xandra Velzeboer onderuitging.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Tennistalent Thijs Boogaard komt alsnog in actie op het ABN AMRO Open in Rotterdam. De 17-jarige debutant vervangt woensdag als lucky loser de geblesseerde Aleksandar Vukic uit Australië in de partij tegen de Zwitserse routinier Stan Wawrinka.
2 uur geledenSAKHIR (ANP) - Max Verstappen is als eerste het circuit opgegaan tijdens de eerste testdag van de Formule 1 in Bahrein. De viervoudig wereldkampioen komt woensdag de hele dag in actie, meldde zijn team Red Bull dinsdag.
5 uur geleden