Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van Aert spreekt van belangrijke eerste zege in wegseizoen

Van Aert spreekt van belangrijke eerste zege in wegseizoen

HARELBEKE (ANP) - Wout van Aert klopte in de E3 Saxo Classic Mathieu van der Poel en Tadej Pogacar en bezorgde Jumbo-Visma de tweede zege op rij in de Belgische WorldTour-wedstrijd. De 28-jarige Belg sprak van een belangrijke overwinning. "De afgelopen weken waren niet altijd gemakkelijk. Dan doet deze zege extra deugd", zei hij na afloop.

Van Aert voelde dat hij de sterkste was in de sprint. Hij maakte er een lange sprint van en versloeg zo zijn medevluchters. "Ik wist dat een korte sprint niet in mijn voordeel was. Ik heb geleerd van het verleden", refereerde hij aan eerdere sprints waarin hij lang wachtte en geklopt werd door zijn rivaal Van der Poel.

In een spannende editie van de E3 Saxo Classic moest Van Aert enkele keren alles uit de kast halen om de aanvallen van Van der Poel en Pogacar te pareren. "Ik zat op de Oude Kwaremont even op mijn limiet en moest op het steile stuk passen, maar kon er weer bij komen toen Mathieu en Tadej even naar elkaar keken. Daarna heb ik me geconcentreerd op de laatste sprint."

Voor Van Aert is het zijn eerste zege op de weg in 2023. Hij eindigde afgelopen zaterdag als derde in Milaan - Sanremo. Toen was Van der Poel de beste.

Meer uit Sport

Schaatser Botman als Nederlands kampioen naar WK sprint

HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Janno Botman heeft zich als nationaal kampioen geplaatst voor het WK sprint van volgende week in Heerenveen. Hij hield na vier afstanden Tim Prins en Kayo Vos achter zich.

3 uur geleden
Schaatsster Schulting wint NK sprint, ook Fledderus mag naar WK

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting is voor het eerst Nederlands kampioen sprint geworden. In Thialf won ze alle vier de afstanden. Op de eerste dag reed ze zowel op de 500 meter als de 1000 meter een persoonlijk record. Op de afsluitende 1000 meter op zondag was ze met 1.14,10 weer ruim de snelste.

4 uur geleden
Atlete Klaver Nederlands kampioen 400 meter indoor

APELDOORN (ANP) - Atlete Lieke Klaver is in Apeldoorn Nederlands kampioen geworden op de 400 meter indoor. In een tijd van 51,28 was ze de snelste, voor Myrte van der Schoot in een persoonlijk record van 51,33. Eveline Saalberg werd derde in 52,26.

4 uur geleden
Nationaal recordhouder Phijffers wint 400 meter NK indooratletiek

APELDOORN (ANP) - Atleet Jonas Phijffers is Nederlands kampioen geworden op de 400 meter indoor. Hij won in een tijd van 45,57, ruim twee tienden van een seconde langzamer dan het nationale record dat hij vorige week ook in Apeldoorn liep.

4 uur geleden
Schulting wint ook derde afstand op NK sprint

HEERENVEEN (ANP) - Suzanne Schulting heeft na twee overwinningen op zaterdag ook de eerste afstand van zondag gewonnen op het NK sprint. Op de tweede 500 meter van het toernooi was ze in een onderling duel een duizendste van een seconde sneller dan Marrit Fledderus, die ook in het totaalklassement tweede staat. Beide vrouwen reden een tijd van 36,67. Pien Smit werd met 37,98 derde op de 500 meter en staat in het klassement ook derde.

5 uur geleden
Schaatser Bosker wint NK allround en mag naar WK

HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Marcel Bosker (29) heeft bij het NK allround de titel veroverd en mag daardoor deelnemen aan het WK, komend weekend in Heerenveen. Op de afsluitende 10 kilometer won hij in een direct duel van de nummer 2 in het eindklassement, Remco Stam. In een tijd van 13.04,44 werd Bosker derde op de slotafstand. De winst op de 10 kilometer ging in 12.52,76 naar Jorrit Bergsma, winnaar van olympisch brons op die afstand.

6 uur geleden
Schaatsster Lancee voor het eerst Nederlands kampioen allround

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Gioya Lancee (27) is in Heerenveen Nederlands kampioen allround geworden. Op de afsluitende 5000 meter werd ze derde in een tijd van 7.12,79. Langeafstandsspecialist Sanne in 't Hof won de 5000 meter met ruime voorsprong in 6.51,17 en steeg daardoor in het eindklassement naar de tweede plek. De laatste podiumplek op het NK was voor Melissa Wijfje, die op de slotafstand vijfde werd. Jade Groenewoud, die na drie afstanden nog tweede stond, viel net buiten het podium.

8 uur geleden