Van Aert rekent in Milaan-Sanremo op nieuw duel met Van der Poel
MILAAN (ANP) - Wout van Aert won vorig jaar Milaan-Sanremo en geldt ook zaterdag als een van de favorieten. Maar de Belgische kopman van wielerploeg Jumbo-Visma krijgt ditmaal wel te maken met Mathieu van der Poel in topvorm. De Nederlander lijkt na zijn overwinning in de Strade Bianche en twee ritzeges in Tirreno-Adriatico net een streepje voor te hebben op zijn rivaal. "Als ik goed genoeg ben, moet ik kunnen volgen en dan heb ik altijd een kans", zegt Van Aert in een door zijn ploeg verspreid interview.
Van der Poel won zondag een rit nadat hij op ruim 50 kilometer voor de finish alleen de aanval had gezocht. Dat zal in Milaan-Sanremo niet gebeuren, denkt Van Aert. "Het is een veel langere wedstrijd en het parcours leent zich er ook niet voor. Maar we hebben ook in Strade Bianche gezien dat hij ook kan wachten tot de finale. Mathieu is natuurlijk degene die door iedereen in de gaten wordt gehouden."
Met de korte klimmetjes van onder meer Cipressa en Poggio is het een koers die beiden op het lijf geschreven is. "Het zijn inspanningen van vijf à tien minuten. Dat ligt ons. En sprinten kunnen we ook allebei."
Tactiek
Van Aert won de 'Primavera' zoals de bijnaam van Milaan-Sanremo luidt, vorig jaar. "Het is een monument, eentje die je graag op je erelijst hebt. Ik had de Strade Bianche al op zak en ging er met veel vertrouwen naartoe. Ik denk dat ik toen heel attent was op de Poggio en echt vertrouwen had in mijn sprint. Dat bleek een goede tactiek." Van Aert won de afgelopen week ook twee ritten in de Tirreno.
Van Aert krijgt in Milaan-Sanremo ondersteuning van Timo Roosen, Sam Oomen, Jos van Emden, de Duitser Paul Martens, de Italiaan Edoardo Affini en de Duitser Christoph Pfingsten.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - De Tour de France Femmes krijgt in 2027 voor het eerst een ploegentijdrit. Dat maakte de organisatie maandag in Londen bekend bij de presentatie van de eerste drie etappes. In voorlopers van de huidige uitvoering van de Ronde van Frankrijk bij de vrouwen werd wel al vaker een ploegentijdrit verreden.
1 uur geledenBOSTON (ANP) - De Keniaan John Korir heeft voor het tweede jaar op rij de marathon van Boston gewonnen, een van de zeven majors. De 29-jarige atleet won de 130e editie van de 42,195 kilometer lange wedstrijd in een parcoursrecord van 2.01.52. Korir verpulverde het vijftien jaar oude parcoursrecord van de Keniaan Geoffrey Mutai met meer dan een minuut (2.03.02 in 2011).
3 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Teambaas Toto Wolff van Mercedes is onder de indruk van de manier waarop Kimi Antonelli met de druk omgaat. De 19-jarige Italiaan won de laatste twee grands prix (China en Japan) in de Formule 1 en is de jongste leider ooit in het kampioenschap.
4 uur geledenHUY (ANP/BELGA) - De Belgische schaatsster Sandrine Tas (30) maakt woensdag haar WorldTour-debuut als wielrenster in de Waalse Pijl. Tas werd in februari op de Olympische Winterspelen van Milaan vierde op de 5000 meter schaatsen, op slechts 0,3 seconde van de Italiaanse olympisch kampioen Francesca Lollobrigida. Merel Conijn pakte het zilver op die afstand namens Nederland.
4 uur geledenBERG EN TERBLIJT (ANP) - Koersdirecteur Leo van Vliet beleefde met de zege van topfavoriet Remco Evenepoel in de zestigste Amstel Gold Race zijn gedroomde afscheid. "Dit is de topfavoriet en hij wint. Een mooier afscheid had ik me niet kunnen wensen", blikte de oud-wielrenner terug bij de finish in Berg en Terblijt.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - Ook de tweede helft van de bekerfinale tussen AZ en NEC is een paar minuten later begonnen. Scheidsrechter Danny Makkelie moest de aftrap uitstellen nadat fans van de club uit Nijmegen veel vuurwerk hadden afgestoken. De finale begon al vijf minuten later in De Kuip omdat beide doelen niet zichtbaar waren door de vele rook die fakkels van supporters van AZ veroorzaakten.
1 dag geledenBERG EN TERBLIJT (ANP) - De Belg Remco Evenepoel heeft zijn favorietenrol waargemaakt en voor de eerste keer de Amstel Gold Race gewonnen. De tweevoudig olympisch kampioen klopte titelverdediger Mattias Skjelmose in de sprint van de zestigste editie van de enige Nederlandse wielerklassieker.
1 dag geleden