Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van Aert rekent in Milaan-Sanremo op nieuw duel met Van der Poel

Van Aert rekent in Milaan-Sanremo op nieuw duel met Van der Poel

MILAAN (ANP) - Wout van Aert won vorig jaar Milaan-Sanremo en geldt ook zaterdag als een van de favorieten. Maar de Belgische kopman van wielerploeg Jumbo-Visma krijgt ditmaal wel te maken met Mathieu van der Poel in topvorm. De Nederlander lijkt na zijn overwinning in de Strade Bianche en twee ritzeges in Tirreno-Adriatico net een streepje voor te hebben op zijn rivaal. "Als ik goed genoeg ben, moet ik kunnen volgen en dan heb ik altijd een kans", zegt Van Aert in een door zijn ploeg verspreid interview.

Van der Poel won zondag een rit nadat hij op ruim 50 kilometer voor de finish alleen de aanval had gezocht. Dat zal in Milaan-Sanremo niet gebeuren, denkt Van Aert. "Het is een veel langere wedstrijd en het parcours leent zich er ook niet voor. Maar we hebben ook in Strade Bianche gezien dat hij ook kan wachten tot de finale. Mathieu is natuurlijk degene die door iedereen in de gaten wordt gehouden."

Met de korte klimmetjes van onder meer Cipressa en Poggio is het een koers die beiden op het lijf geschreven is. "Het zijn inspanningen van vijf à tien minuten. Dat ligt ons. En sprinten kunnen we ook allebei."

Tactiek

Van Aert won de 'Primavera' zoals de bijnaam van Milaan-Sanremo luidt, vorig jaar. "Het is een monument, eentje die je graag op je erelijst hebt. Ik had de Strade Bianche al op zak en ging er met veel vertrouwen naartoe. Ik denk dat ik toen heel attent was op de Poggio en echt vertrouwen had in mijn sprint. Dat bleek een goede tactiek." Van Aert won de afgelopen week ook twee ritten in de Tirreno.

Van Aert krijgt in Milaan-Sanremo ondersteuning van Timo Roosen, Sam Oomen, Jos van Emden, de Duitser Paul Martens, de Italiaan Edoardo Affini en de Duitser Christoph Pfingsten.

Meer uit Sport

Deense wielrenner Valgren wint zeventiende rit in Giro d'Italia

ANDALO (ANP) - Michael Valgren heeft de zeventiende etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De 34-jarige Deen was de snelste van een kopgroep van zes renners en kwam solo over de finish van een heuvelachtige rit over 202 kilometer van Cassano d'Adda naar Andalo.

5 minuten geleden
Tennisster Swiatek eenvoudig naar derde ronde Roland Garros

PARIJS (ANP) - Iga Swiatek heeft in de jacht op haar vijfde Roland Garros-titel zonder al te veel moeite de derde ronde bereikt. Op het gravel in de Franse hoofdstad was de Poolse nummer 3 van de wereld in twee sets te sterk voor de Tsjechische Sara Bejlek: 6-2 6-3. In de volgende ronde treft Swiatek haar landgenote Magda Linette.

1 uur geleden
Atlete Visser voor tiende keer naar FBK Games in Hengelo

HENGELO (ANP) - Atlete Nadine Visser staat volgende maand voor haar tiende optreden bij de FBK Games. De organisatie van de belangrijkste internationale atletiekwedstrijd van Nederland maakte haar deelname woensdag bekend. De 31-jarige hordeloopster hoopt er net als vorig jaar met de winst vandoor te gaan op 21 juni in Hengelo.

2 uur geleden
De Jong in Parijs voor eerste keer naar derde ronde grand slam

PARIJS (ANP) - Tennisser Jesper de Jong heeft op Roland Garros voor de eerste keer in zijn carrière de derde ronde van een grandslamtoernooi bereikt. De 25-jarige Nederlander was in het warme Parijs veel te sterk voor de Italiaanse qualifier Federico Cinà: 6-3 6-1 6-3. De Jong had zich eigenlijk niet gekwalificeerd voor het hoofdtoernooi, maar werd als 'lucky loser' alsnog toegelaten vanwege een blessuregeval.

4 uur geleden
Voormalig bokskampioen Fury maakt in augustus rentree in Dublin

DUBLIN (ANP/AFP) - De Britse bokser Tyson Fury (37) heeft voor zijn geplande ontmoeting met landgenoot Anthony Joshua een nieuw gevecht aangekondigd. Via een Instagram-story deelde de oud-wereldkampioen een video van een trainingskamp met het bijschrift "Kom op, 1 augustus, Dublin". Het is nog niet bekend wie de tegenstander is.

5 uur geleden
Heerenveen wil alle olympische ijssporten naar Thialf halen

HEERENVEEN (ANP) - Heerenveen wil dat schaatsstadion Thialf de komende jaren ook het trainingscentrum wordt voor de olympische curlers, skeletonners en bobsleeërs. Topsport NOORD onderzoekt deze ambitie het komende halfjaar en zegt de steun te hebben van de gemeente Heerenveen en provincie Friesland. "We willen dat iedereen die naar de Winterspelen gaat, hier zijn voorbereiding heeft", zegt directeur Evert Jorritsma van de regionale topsportorganisatie.

7 uur geleden
Kampioen Oklahoma City Thunder op één zege van nieuwe NBA-finale

OKLAHOMA CITY (ANP/AFP) - Titelverdediger Oklahoma City Thunder heeft nog één zege nodig om opnieuw de finale van de Amerikaanse basketbalcompetitie NBA te bereiken. De Canadese sterspeler Shai Gilgeous-Alexander hielp de kampioen met 32 punten aan een 127-114-thuiszege op San Antonio Spurs. De ploeg uit Oklahoma City komt daardoor 3-2 voor in de finale van de Western Conference, met nog twee duels te gaan.

9 uur geleden