Van Aert rekent in Milaan-Sanremo op nieuw duel met Van der Poel
MILAAN (ANP) - Wout van Aert won vorig jaar Milaan-Sanremo en geldt ook zaterdag als een van de favorieten. Maar de Belgische kopman van wielerploeg Jumbo-Visma krijgt ditmaal wel te maken met Mathieu van der Poel in topvorm. De Nederlander lijkt na zijn overwinning in de Strade Bianche en twee ritzeges in Tirreno-Adriatico net een streepje voor te hebben op zijn rivaal. "Als ik goed genoeg ben, moet ik kunnen volgen en dan heb ik altijd een kans", zegt Van Aert in een door zijn ploeg verspreid interview.
Van der Poel won zondag een rit nadat hij op ruim 50 kilometer voor de finish alleen de aanval had gezocht. Dat zal in Milaan-Sanremo niet gebeuren, denkt Van Aert. "Het is een veel langere wedstrijd en het parcours leent zich er ook niet voor. Maar we hebben ook in Strade Bianche gezien dat hij ook kan wachten tot de finale. Mathieu is natuurlijk degene die door iedereen in de gaten wordt gehouden."
Met de korte klimmetjes van onder meer Cipressa en Poggio is het een koers die beiden op het lijf geschreven is. "Het zijn inspanningen van vijf à tien minuten. Dat ligt ons. En sprinten kunnen we ook allebei."
Tactiek
Van Aert won de 'Primavera' zoals de bijnaam van Milaan-Sanremo luidt, vorig jaar. "Het is een monument, eentje die je graag op je erelijst hebt. Ik had de Strade Bianche al op zak en ging er met veel vertrouwen naartoe. Ik denk dat ik toen heel attent was op de Poggio en echt vertrouwen had in mijn sprint. Dat bleek een goede tactiek." Van Aert won de afgelopen week ook twee ritten in de Tirreno.
Van Aert krijgt in Milaan-Sanremo ondersteuning van Timo Roosen, Sam Oomen, Jos van Emden, de Duitser Paul Martens, de Italiaan Edoardo Affini en de Duitser Christoph Pfingsten.
Meer uit Sport
MIAMI (ANP) - Kimi Antonelli ziet de recente aanpassingen in het motorreglement van de Formule 1 als een stap vooruit. Dat zei de 19-jarige leider in de WK-stand bij een persmoment in aanloop naar de Grote Prijs van Miami van zondag.
3 uur geledenVUCHERENS (ANP) - Tadej Pogacar heeft na de eerste ook de tweede etappe van de Ronde van Romandië gewonnen. De wereldkampioen uit Slovenië was de snelste in de sprint van een uitgedund peloton na een heuvelachtige rit naar Vucherens. Hij versloeg de Fransman Dorian Godon, die dinsdag de proloog won. Finn Fisher-Black uit Nieuw-Zeeland werd derde.
7 uur geledenMADRID (ANP) - De Belgische tennisser Alexander Blockx heeft titelverdediger Casper Ruud uitgeschakeld in de kwartfinale van het masterstoernooi van Madrid. De 21-jarige Blockx, 69e op de wereldranglijst, had aan twee sets genoeg tegen de Noorse nummer 15 van de wereld: 6-4 6-4.
9 uur geledenBENIMANTELL (ANP) - Mathieu van der Poel rijdt deze zomer de Tour de France. Dat zei de Nederlandse wielrenner in een interview met de Spaanse sportkrant AS. Ook is het volgens Van der Poel "zeer goed mogelijk" dat hij eind augustus in actie komt op het wereldkampioenschap mountainbike.
11 uur geledenLONDEN (ANP) - De Nederlandse tafeltennissters hebben op het WK voor landenteams in Londen de groepsfase afgesloten met een duidelijke zege op Mexico (3-0). Li Jie, Britt Eerland en Shuohan Men wonnen alle drie hun partijen met 3-0 in games.
12 uur geledenNAIROBI (ANP) - Kenia heeft Sabastian Sawe als een held onthaald. De 31-jarige hardloper won zondag de marathon van Londen in een historisch wereldrecord. Hij liep als eerste mens in een officiële wedstrijd over 42,195 kilometer onder de magische grens van twee uur: 1.59.30. Na een saluut met waterkanonnen bij aankomst op het vliegveld van Nairobi volgde een huldiging door president William Ruto.
14 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen kruipt vrijdag met nieuwe hoop in de Red Bull bij de 'hervatting' van de Formule 1 in Miami. De koningsklasse heeft vijf weken stilgelegen, omdat de grands prix van Saudi-Arabië en Bahrein om de onrust in het Midden-Oosten zijn geschrapt. "Het team heeft in die lange pauze hard gewerkt om uit te vinden hoe we de auto kunnen verbeteren. Ik ben heel benieuwd hoe het zal gaan in Miami en hopelijk kan ik wat dichter bij de top 3 komen", zegt de viervoudig wereldkampioen in een vooruitblik van Red Bull Racing.
1 dag geleden