Van Aert raadt Evenepoel aan voor geel te gaan in derde etappe
PIACENZA (ANP/Belga) - Wielrenner Wout van Aert raadt zijn landgenoot Remco Evenepoel aan in de derde etappe voor de gele trui te gaan. Evenepoel staat tweede in het algemeen klassement in dezelfde tijd als geletruidrager Tadej Pogacar en kan met een betere klassering de leiderstrui in de Tour overnemen van de Sloveen.
"Ik zou Remco toch adviseren om voor het geel te gaan, je kan het maar gehad hebben", zei Van Aert. Evenepoel is bezig aan zijn eerste Tour de France en droeg dus nog niet eerder de gele trui.
Van Aert liet zelf weten dat hij in orde was. De Belg van Visma - Lease a Bike liep schaafwonden op bij een valpartij zondag, maar dat hindert hem niet om zich te mengen in de verwachte massasprint maandagmiddag in Turijn. "Ik voel me wel oké na gisteren, dus als dat zich op de fiets ook nog zo verder zet, ga ik dat wel proberen", zei hij voor de start. "Ik heb wel serieuze brandwonden achteraan op mijn zitvlak. Dat is niet aangenaam, maar gelukkig niet te erg."
Ploegleider Grischa Niermann van de Nederlandse formatie liet ook weten dat behalvr Van Aert ook Matteo Jorgenson en Wilco Kelderman oké waren. De Amerikaan Jorgenson, die zijn 25e verjaardag viert, kwam zondag ten val tegelijk met Van Aert. Kelderman was in de eerste etappe onderuitgegaan.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Tennisser Jesper de Jong keek zondag in Parijs terug op "een hele mooie verjaardag en een mooi toernooi". Dat zei de 26-jarige Nederlander zondag na afloop van zijn nederlaag in de vierde ronde van Roland Garros tegen de Duitser Alexander Zverev tegen de NOS. "Ik baal natuurlijk dat ik heb verloren, maar het is wel mooi als het publiek je verwelkomt door 'happy birthday' te zingen."
1 uur geledenROME (ANP/AFP) - De eindzege in de Ronde van Italië maakte zondag veel los bij Jonas Vingegaard. De Deense kopman van Visma - Lease a Bike liet zijn tranen de vrije loop toen hij de bijbehorende trofee kreeg uitgereikt. Vingegaard had zijn kinderen mee het erepodium op genomen.
2 uur geledenROME (ANP) - Wielrenner Jonathan Milan heeft de laatste etappe in de Giro op zijn naam geschreven. De 25-jarige Italiaan van Lidl-Trek was in Rome de snelste in de massasprint. De Nederlander Dylan Groenewegen van Unibet Rose Rockets kon zich niet mengen in de strijd om de winst en finishte als vierde.
3 uur geledenPARIJS (ANP) - Aan de verrassende opmars van Jesper de Jong op Roland Garros is een einde gekomen. De 26-jarige Nederlander verloor op zijn verjaardag in de vierde ronde in drie sets van de Duitser Alexander Zverev: 6-7 (3) 4-6 1-6. Zverev speelt in de kwartfinale tegen de Spanjaard Rafael Jódar, die zijn landgenoot Pablo Carreño Busta in een vijfsetter versloeg.
4 uur geledenPARIJS (ANP) - Rafael Jódar staat voor het eerst in de kwartfinales van Roland Garros. De 19-jarige tennisser won in een Spaans onderonsje in vijf sets van de 15 jaar oudere Pablo Carreño Busta: 4-6 4-6 6-1 6-2 6-2. Jódar speelt tegen de winnaar van de partij tussen Jesper de Jong en de Duitser Alexander Zverev.
5 uur geledenGÖTZIS (ANP) - Meerkampsters Emma Oosterwegel en Sofie Dokter zijn bij de zevenkamp in Götzis in Oostenrijk als tweede en derde geëindigd. De Zwitserse Annik Kälin won.
5 uur geledenSCARPERIA E SAN PIERO (ANP) - Marco Bezzecchi heeft zondag de Italiaanse MotoGP op het circuit van Mugello gewonnen. De 27-jarige Italiaan maakte daarmee zijn kansen op zijn eerste wereldtitel groter. De Spanjaard Marc Márquez eindigde als zevende bij zijn comeback na een blessure.
7 uur geleden