Van Aert raadt Evenepoel aan voor geel te gaan in derde etappe
PIACENZA (ANP/Belga) - Wielrenner Wout van Aert raadt zijn landgenoot Remco Evenepoel aan in de derde etappe voor de gele trui te gaan. Evenepoel staat tweede in het algemeen klassement in dezelfde tijd als geletruidrager Tadej Pogacar en kan met een betere klassering de leiderstrui in de Tour overnemen van de Sloveen.
"Ik zou Remco toch adviseren om voor het geel te gaan, je kan het maar gehad hebben", zei Van Aert. Evenepoel is bezig aan zijn eerste Tour de France en droeg dus nog niet eerder de gele trui.
Van Aert liet zelf weten dat hij in orde was. De Belg van Visma - Lease a Bike liep schaafwonden op bij een valpartij zondag, maar dat hindert hem niet om zich te mengen in de verwachte massasprint maandagmiddag in Turijn. "Ik voel me wel oké na gisteren, dus als dat zich op de fiets ook nog zo verder zet, ga ik dat wel proberen", zei hij voor de start. "Ik heb wel serieuze brandwonden achteraan op mijn zitvlak. Dat is niet aangenaam, maar gelukkig niet te erg."
Ploegleider Grischa Niermann van de Nederlandse formatie liet ook weten dat behalvr Van Aert ook Matteo Jorgenson en Wilco Kelderman oké waren. De Amerikaan Jorgenson, die zijn 25e verjaardag viert, kwam zondag ten val tegelijk met Van Aert. Kelderman was in de eerste etappe onderuitgegaan.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - De Nederlandse schaatssters hebben op de Olympische Spelen in Milaan genoegen moeten nemen met het zilver op de ploegenachtervolging. De regerend wereldkampioen met Joy Beune, Antoinette Rijpma-de Jong en Marijke Groenewoud verloor in de finale in het Milano Speed Skating Stadium van titelverdediger Canada met een verschil van 0,96 seconde. Het brons ging naar Japan.
13 minuten geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse schaatsers hebben op de Olympische Spelen in Milaan net als vier jaar eerder naast het brons op de ploegenachtervolging gegrepen. Het team van bondscoach Rintje Ritsma, met Stijn van de Bunt, Jorrit Bergsma en Chris Huizinga, verloor in het Milano Speed Skating Stadium de troostfinale van China met een miniem verschil van 0,09 seconde.
33 minuten geledenMILAAN (ANP/RTR) - De Franse hockeyers waren na hun uitschakeling op de Winterspelen in Milaan en Cortina vooral boos op de eigen bond FFHG. Ze hadden geen begrip voor de schorsing die de bond had opgelegd aan verdediger Pierre Crinon voor vechten met een Canadese speler in de laatste groepswedstrijd.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse schaatssters hebben op de Olympische Spelen in Milaan de finale op de ploegenachtervolging bereikt. De regerend wereldkampioen met Joy Beune, Antoinette Rijpma-de Jong en Marijke Groenewoud versloeg in de halve finale in het Milano Speed Skating Stadium Japan. Het trio treft later dinsdag om 16.47 uur Canada in de finale.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse schaatsers moeten op de Olympische Spelen in Milaan genoegen nemen met de strijd om het brons op de ploegenachtervolging. Het team van bondscoach Rintje Ritsma met Stijn van de Bunt, Jorrit Bergsma en Chris Huizinga verloor in de halve finale in het Milano Speed Skating Stadium van het team van Italië.
2 uur geledenMILTON KEYNES (ANP) - Hoofdontwerper Craig Skinner heeft na een dienstverband van twintig jaar het Formule 1-team van Red Bull verlaten. Hij speelde een belangrijke rol bij de successen van het team. Max Verstappen won tussen 2021 en 2024 vier wereldtitels.
2 uur geledenHUDAYRIYAT ISLAND (ANP) - De Belgische wielrenner Remco Evenepoel heeft de tweede etappe van de UAE Tour in de Verenigde Arabische Emiraten gewonnen, een individuele tijdrit over 12 kilometer. Hij was zes seconden sneller dan de nummer 2 Joshua Tarling (INEOS Grenadiers) uit Groot-Brittannië.
3 uur geleden