Van Aert raadt Evenepoel aan voor geel te gaan in derde etappe
PIACENZA (ANP/Belga) - Wielrenner Wout van Aert raadt zijn landgenoot Remco Evenepoel aan in de derde etappe voor de gele trui te gaan. Evenepoel staat tweede in het algemeen klassement in dezelfde tijd als geletruidrager Tadej Pogacar en kan met een betere klassering de leiderstrui in de Tour overnemen van de Sloveen.
"Ik zou Remco toch adviseren om voor het geel te gaan, je kan het maar gehad hebben", zei Van Aert. Evenepoel is bezig aan zijn eerste Tour de France en droeg dus nog niet eerder de gele trui.
Van Aert liet zelf weten dat hij in orde was. De Belg van Visma - Lease a Bike liep schaafwonden op bij een valpartij zondag, maar dat hindert hem niet om zich te mengen in de verwachte massasprint maandagmiddag in Turijn. "Ik voel me wel oké na gisteren, dus als dat zich op de fiets ook nog zo verder zet, ga ik dat wel proberen", zei hij voor de start. "Ik heb wel serieuze brandwonden achteraan op mijn zitvlak. Dat is niet aangenaam, maar gelukkig niet te erg."
Ploegleider Grischa Niermann van de Nederlandse formatie liet ook weten dat behalvr Van Aert ook Matteo Jorgenson en Wilco Kelderman oké waren. De Amerikaan Jorgenson, die zijn 25e verjaardag viert, kwam zondag ten val tegelijk met Van Aert. Kelderman was in de eerste etappe onderuitgegaan.
Meer uit Sport
TOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Bondscoach Rintje Ritsma wilde het team voor de ploegenachtervolging dat straks op de Olympische Spelen in Milaan in actie komt, niet laten rijden op de EK afstanden. Het trio Chris Huizinga, Stijn van de Bunt en Marcel Bosker trainde deze week voor het eerst samen en de drie schaatsers doen mede door hun individuele routes niet mee aan de EK. De bondscoach wilde ze daarnaast ook in bescherming nemen.
9 uur geledenTOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatser Tim Prins heeft op de EK afstanden in Polen zilver veroverd op de 1000 meter. De 22-jarige Fries moest met 1.09,35 de titel laten aan de Pool Damian Zurek. Die won in 1.08,55. Het brons ging naar Marten Liiv uit Estland in 1.09,61.
9 uur geledenTOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Sanne in 't Hof heeft op de EK afstanden brons veroverd op de 3000 meter. De 27-jarige schaatsster was met een tijd van 4.05,91 ruim langzamer dan Ragne Wiklund. De Noorse dook met 4.00,54 onder haar eigen baanrecord. Het zilver ging naar Sandrine Tas uit België met 4.05,26.
10 uur geledenMILAAN (ANP/RTR) - Een kleine maand voor het begin van de Olympische Spelen in Milaan is het grootste ijshockeystadion eindelijk geopend. Vrijdag deden meerdere Italiaanse teams in de Santagiulia-ijshockeyhal mee aan een testevenement. De trage voortgang van de bouw van de hal groeide uit tot het grootste probleem in de aanloop naar de Spelen.
10 uur geledenTILBURG (ANP) - De Marathon Cup in Tilburg gaat zaterdag vanwege de winterse weersomstandigheden niet door. Dat meldt schaatsbond KNSB.
12 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Luke Littler heeft na zijn nieuwe wereldtitel darten "de grootste sponsorovereenkomst ooit" in die sport gesloten. Target Darts, waar de 18-jarige Littler onder contract staat, wilde de bedragen van de nieuwe, langjarige overeenkomst niet bevestigen, maar de Britse persorganisatie Press Association meldt dat met de deal een bedrag van zo'n 20 miljoen pond (23 miljoen euro) over een periode van tien jaar gemoeid is.
14 uur geledenCALPE (ANP) - Wielrenner Fabio Jakobsen staat voor "wéér een nieuw begin". Na een sportief "vreselijk" 2025 gaan zijn gedachten terug naar zijn bijna fatale valpartij in de Ronde van Polen in 2020. "Ik was toen zo dicht bij het einde en heb twee dagen voor mijn leven gevreesd. Alles wat me nu overkomt is minder slecht dan dat", zegt Jakobsen vanuit het trainingskamp van zijn ploeg Picnic PostNL in het Spaanse Calpe.
15 uur geleden