Van Aert profiteert van lekke band Van der Poel
HERENTALS (ANP) - Mede door een lekke band heeft Mathieu van der Poel het tweede onderlinge crossduel met Wout van Aert niet kunnen winnen. De eeuwige rivalen, allebei in het bezit van drie wereldtitels in het veld, troffen elkaar woensdag in Herentals voor de vierde cross om de X2O Badkamers Trofee. Van der Poel reed alleen op kop tot hij halverwege de wedstrijd lek reed. Op weg naar de materiaalpost snelde Van Aert hem al voorbij om snel zijn voorsprong uit te breiden. De Belg van Jumbo-Visma bereikte de finish met een voorsprong van 35 seconden.
Afgelopen zondag troffen Van der Poel en Van Aert elkaar voor het eerst dit seizoen in de modder. Toen won Van der Poel. Zondag volgt bij de wereldbekercross van Dendermonde een derde duel. In Herentals eindigde de Belg Michael Vanthourenhout als derde.
Van der Poel, de regerend wereldkampioen van Alpecin-Fenix, was als eerste weg maar wist dat het na zijn lekke band een gelopen koers was. "Omdat we aan elkaar gewaagd waren en dan rijd je een gat van 30 seconden niet meer dicht. Het is jammer, maar ik heb wel genoten van deze cross rond die skiberg. Ik hoop dat dit een blijvertje op de kalender is."
Blij
Van Aert was uiteraard blij met zijn eerste crosszege van het seizoen. "Natuurlijk had ik een beetje mazzel dat Mathieu lek reed zo ver van de materiaalpost. Maar dat hoort ook bij de koers. Ik passeerde hem op een stuk dat me goed lag. Pas toen ik zag dat ik een grote voorsprong had, snapte ik dat hij lek was gereden. Deze zege betekent wel wat voor me. Ik had mijn zinnen op vandaag gezet. Het zat mee, maar het zat ook goed in mijn hoofd", aldus Van Aert die op een steenworp afstand van het parcours in Herentals woont.
De Belg Eli Iserbyt, vijfde in Herentals, blijft leider in het klassement dat om tijd draait. De Nederlander Lars van der Haar, die als achtste finishte, staat tweede. Van Aert en Van der Poel reden niet alle crossen en spelen daarom in het klassement vooralsnog geen rol van betekenis.
Meer uit Sport
MONTREAL (ANP) - Remco Evenepoel zag tijdens de WK wielrennen in Montreal precies gebeuren waar hij op hoopte. De Belgische olympisch kampioen veroverde met overmacht als eerste renner ooit zijn vierde wereldtitel op rij in het tijdrijden. "Dat was mijn doel hier en dat gaf me veel motivatie. Ik ben heel blij, dit is een prachtige ervaring", zei de 26-jarige Evenepoel in zijn eerste reactie.
47 minuten geledenMONTREAL (ANP) - Remco Evenepoel is als eerste wielrenner ooit voor de vierde keer op rij wereldkampioen tijdrijden geworden. De Belgische olympisch kampioen maakte in het Canadese Montreal zijn favorietenrol waar en rekende overtuigend af met tweevoudig wereldkampioen Filippo Ganna. De 30-jarige Italiaan moest na 39 grotendeels vlakke kilometers bijna een minuut toegeven op zijn vier jaar jongere rivaal. De Franse revelatie Paul Seixas werd derde.
1 uur geledenMONTREAL (ANP) - Bondscoach Laurens ten Dam overweegt zich met de wielrensters in de toekomst intensiever voor te bereiden op de wereldkampioenschappen. Dat zei de oud-wielrenner na de teleurstellende tijdrit in Montreal, waar podiumkandidaten Demi Vollering en Lieke Nooijen als achtste en twaalfde eindigden.
3 uur geledenMONTREAL (ANP) - Wielrensters Demi Vollering en Lieke Nooijen zijn niet in de buurt gekomen van een medaille op het wereldkampioenschap tijdrijden in Montreal. De Zwitserse Marlen Reusser maakte haar favorietenrol waar en prolongeerde haar titel overtuigend, Vollering werd achtste en Nooijen twaalfde. Met name Vollering gold als kandidate voor het podium na haar eerdere WK-zilver (2024) en -brons (2025).
5 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - Mathieu van der Poel heeft zondag de vijfde en laatste etappe in de Ronde van Luxemburg gewonnen. De 31-jarige Nederlandse wielrenner deed dat na een lange solo in een rit over 175 kilometer van Mersch naar Luxembourg-Limpertsberg.
6 uur geledenSPIELBERG (ANP/AFP) - Motorcoureur Pedro Acosta heeft bij de Grote Prijs van Oostenrijk zijn eerste zege in de MotoGP geboekt. De 22-jarige Spanjaard van KTM liet op de Red Bull Ring in Spielberg zijn landgenoot Jorge Martín en de Italiaan Marco Bezzecchi achter zich.
7 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - De Nederlandse atleet Filmon Tesfu is bij de tweede editie van de wereldkampioenschappen wegatletiek op de dertigste plaats geëindigd op de halve marathon. De Zweed Andreas Almgren veroverde in Kopenhagen de wereldtitel.
10 uur geleden