Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van Aert profiteert van lekke band Van der Poel

Van Aert profiteert van lekke band Van der Poel

HERENTALS (ANP) - Mede door een lekke band heeft Mathieu van der Poel het tweede onderlinge crossduel met Wout van Aert niet kunnen winnen. De eeuwige rivalen, allebei in het bezit van drie wereldtitels in het veld, troffen elkaar woensdag in Herentals voor de vierde cross om de X2O Badkamers Trofee. Van der Poel reed alleen op kop tot hij halverwege de wedstrijd lek reed. Op weg naar de materiaalpost snelde Van Aert hem al voorbij om snel zijn voorsprong uit te breiden. De Belg van Jumbo-Visma bereikte de finish met een voorsprong van 35 seconden.

Afgelopen zondag troffen Van der Poel en Van Aert elkaar voor het eerst dit seizoen in de modder. Toen won Van der Poel. Zondag volgt bij de wereldbekercross van Dendermonde een derde duel. In Herentals eindigde de Belg Michael Vanthourenhout als derde.

Van der Poel, de regerend wereldkampioen van Alpecin-Fenix, was als eerste weg maar wist dat het na zijn lekke band een gelopen koers was. "Omdat we aan elkaar gewaagd waren en dan rijd je een gat van 30 seconden niet meer dicht. Het is jammer, maar ik heb wel genoten van deze cross rond die skiberg. Ik hoop dat dit een blijvertje op de kalender is."

Blij

Van Aert was uiteraard blij met zijn eerste crosszege van het seizoen. "Natuurlijk had ik een beetje mazzel dat Mathieu lek reed zo ver van de materiaalpost. Maar dat hoort ook bij de koers. Ik passeerde hem op een stuk dat me goed lag. Pas toen ik zag dat ik een grote voorsprong had, snapte ik dat hij lek was gereden. Deze zege betekent wel wat voor me. Ik had mijn zinnen op vandaag gezet. Het zat mee, maar het zat ook goed in mijn hoofd", aldus Van Aert die op een steenworp afstand van het parcours in Herentals woont.

De Belg Eli Iserbyt, vijfde in Herentals, blijft leider in het klassement dat om tijd draait. De Nederlander Lars van der Haar, die als achtste finishte, staat tweede. Van Aert en Van der Poel reden niet alle crossen en spelen daarom in het klassement vooralsnog geen rol van betekenis.

Meer uit Sport

Judoka Tsjakadoea beëindigt topsportcarrière

MEERKERK (ANP) - Judoka Tornike Tsjakadoea heeft zijn judocarrière beëindigd. De 29-jarige Nederlander van Georgische afkomst meldt op Instagram dat hij met trots terugkijkt op wat hij heeft bereikt.

15 minuten geleden
Hockeyers openen Pro League met overwinning op Pakistan

SANTIAGO DEL ESTERO (ANP) - De hockeyers hebben de eerste wedstrijd in de Pro League met 5-2 gewonnen van Pakistan. In Santiago del Estero in Argentinië was de ploeg van bondscoach Jeroen Delmee in de tweede helft sterker en maakte met drie treffers in het derde kwart het verschil.

3 uur geleden
Hockeysters beginnen Pro League met zege op Duitsland

SANTIAGO DEL ESTERO (ANP) - De Nederlandse hockeysters zijn de Pro League begonnen met een zege op Duitsland. In Santiago del Estero in Argentinië won de ploeg van bondscoach Raoul Ehren met 2-0. Yibbi Jansen en Joosje Burg zorgden voor de doelpunten.

4 uur geleden
Bosz zag PSV niet onder druk uitkomen en noemt nederlaag terecht

EINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz vond dat Atlético Madrid dinsdag in de Champions League een verdiende zege (2-3) boekte in Eindhoven. "Het begin was voor ons, daarna namen zij het heft in handen", zei Bosz.

9 uur geleden
Handbalsters treffen Noorwegen bij bereiken halve finale WK

DORTMUND (ANP) - De Noorse handbalsters hebben op het WK handbal in Duitsland en Nederland de halve finale bereikt. De Europese kampioen versloeg in Dortmund Montenegro in de kwartfinale met 32-23. Noorwegen treft in de halve finale Nederland, als de Nederlandse ploeg woensdag in de kwartfinale wint van Hongarije.

14 uur geleden
Vier jaar celstraf voor kickbokser Ben Saddik wegens ontvoering

ANTWERPEN (ANP/BELGA) - Kickbokser Jamal Ben Saddik is veroordeeld tot vier jaar celstraf voor ontvoering. De correctionele rechtbank van Antwerpen vond het bewezen dat hij een voortrekkersrol speelde in de ontvoering van een havenarbeider. Drie andere verdachten kregen celstraffen van dertig maanden tot vier jaar.

18 uur geleden
Red Bull bevestigt vertrek topadviseur Marko na ruim 20 jaar

MILTON KEYNES (ANP) - Topadviseur Helmut Marko vertrekt na ruim twintig jaar bij Red Bull Racing, bevestigt het Formule 1-team van Max Verstappen. De Oostenrijkse renstal won in de tijd van Marko (82) acht wereldtitels, vier met Sebastian Vettel en vier met Verstappen, en zes constructeurstitels.

20 uur geleden