Van Aert profiteert van lekke band Van der Poel
HERENTALS (ANP) - Mede door een lekke band heeft Mathieu van der Poel het tweede onderlinge crossduel met Wout van Aert niet kunnen winnen. De eeuwige rivalen, allebei in het bezit van drie wereldtitels in het veld, troffen elkaar woensdag in Herentals voor de vierde cross om de X2O Badkamers Trofee. Van der Poel reed alleen op kop tot hij halverwege de wedstrijd lek reed. Op weg naar de materiaalpost snelde Van Aert hem al voorbij om snel zijn voorsprong uit te breiden. De Belg van Jumbo-Visma bereikte de finish met een voorsprong van 35 seconden.
Afgelopen zondag troffen Van der Poel en Van Aert elkaar voor het eerst dit seizoen in de modder. Toen won Van der Poel. Zondag volgt bij de wereldbekercross van Dendermonde een derde duel. In Herentals eindigde de Belg Michael Vanthourenhout als derde.
Van der Poel, de regerend wereldkampioen van Alpecin-Fenix, was als eerste weg maar wist dat het na zijn lekke band een gelopen koers was. "Omdat we aan elkaar gewaagd waren en dan rijd je een gat van 30 seconden niet meer dicht. Het is jammer, maar ik heb wel genoten van deze cross rond die skiberg. Ik hoop dat dit een blijvertje op de kalender is."
Blij
Van Aert was uiteraard blij met zijn eerste crosszege van het seizoen. "Natuurlijk had ik een beetje mazzel dat Mathieu lek reed zo ver van de materiaalpost. Maar dat hoort ook bij de koers. Ik passeerde hem op een stuk dat me goed lag. Pas toen ik zag dat ik een grote voorsprong had, snapte ik dat hij lek was gereden. Deze zege betekent wel wat voor me. Ik had mijn zinnen op vandaag gezet. Het zat mee, maar het zat ook goed in mijn hoofd", aldus Van Aert die op een steenworp afstand van het parcours in Herentals woont.
De Belg Eli Iserbyt, vijfde in Herentals, blijft leider in het klassement dat om tijd draait. De Nederlander Lars van der Haar, die als achtste finishte, staat tweede. Van Aert en Van der Poel reden niet alle crossen en spelen daarom in het klassement vooralsnog geen rol van betekenis.
Meer uit Sport
OREGON (ANP) - Sifan Hassan doet zondag 1 november toch niet mee aan de marathon van New York. De 33-jarige Nederlandse atlete is ziek geweest en heeft daardoor niet genoeg kunnen trainen. Dat schrijft ze op Instagram.
1 uur geledenMILTON KEYNES (ANP) - Laurent Mekies blijft voorlopig teambaas van Red Bull in de Formule 1. De Fransman verlengde woensdag zijn contract tot en met 2031. Dat meldt het Oostenrijkse team van de Nederlandse coureur Max Verstappen.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Turner Casimir Schmidt (30) krijgt "extra spanning en extra motivatie" van de WK turnen in Ahoy. "Ik moest even wennen", zei de turner toen hij woensdagmiddag het Rotterdamse sportpaleis binnenstapte voor de podiumtraining bij het mondiale eindtoernooi.
4 uur geledenRIYAD (ANP/RTR) - Het tennistoernooi Six Kings Slam in Saudi-Arabië is verplaatst naar eind december. De recente aanvallen op het koninkrijk door de Jemenitische Houthi's zijn daarvoor de reden, melden de organisatoren woensdag.
5 uur geledenWUHAN (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka is opnieuw vroegtijdig uitgeschakeld. De nummer 2 van de wereld verloor woensdag in de tweede ronde van het Wuhan Open van de Amerikaanse Ann Li: 6-3 4-6 6-7 (5). Sabalenka verloor vorige week in de derde ronde van de China Open van Nikola Bartunkova.
6 uur geledenZÜRICH (ANP) - De FIFA is van plan om tijdens de vergadering van de FIFA-raad op donderdag in Zürich een ontwikkelingsplan ter waarde van 5,71 miljard euro voor de komende vier jaar voor te stellen. Dit heeft een ingewijde woensdag aan persbureau AFP laten weten.
6 uur geledenEDE (ANP) - De Belgische sprinter Tim Merlier (33) heeft in Ede de eerste etappe van de Eneco Tour gewonnen. De renner van Soudal Quick-Step was de snelste in een massasprint. Dylan Groenewegen eindigde als tweede voor Gerben Thijssen uit België.
7 uur geleden