Van Aert profiteert van lekke band Van der Poel
HERENTALS (ANP) - Mede door een lekke band heeft Mathieu van der Poel het tweede onderlinge crossduel met Wout van Aert niet kunnen winnen. De eeuwige rivalen, allebei in het bezit van drie wereldtitels in het veld, troffen elkaar woensdag in Herentals voor de vierde cross om de X2O Badkamers Trofee. Van der Poel reed alleen op kop tot hij halverwege de wedstrijd lek reed. Op weg naar de materiaalpost snelde Van Aert hem al voorbij om snel zijn voorsprong uit te breiden. De Belg van Jumbo-Visma bereikte de finish met een voorsprong van 35 seconden.
Afgelopen zondag troffen Van der Poel en Van Aert elkaar voor het eerst dit seizoen in de modder. Toen won Van der Poel. Zondag volgt bij de wereldbekercross van Dendermonde een derde duel. In Herentals eindigde de Belg Michael Vanthourenhout als derde.
Van der Poel, de regerend wereldkampioen van Alpecin-Fenix, was als eerste weg maar wist dat het na zijn lekke band een gelopen koers was. "Omdat we aan elkaar gewaagd waren en dan rijd je een gat van 30 seconden niet meer dicht. Het is jammer, maar ik heb wel genoten van deze cross rond die skiberg. Ik hoop dat dit een blijvertje op de kalender is."
Blij
Van Aert was uiteraard blij met zijn eerste crosszege van het seizoen. "Natuurlijk had ik een beetje mazzel dat Mathieu lek reed zo ver van de materiaalpost. Maar dat hoort ook bij de koers. Ik passeerde hem op een stuk dat me goed lag. Pas toen ik zag dat ik een grote voorsprong had, snapte ik dat hij lek was gereden. Deze zege betekent wel wat voor me. Ik had mijn zinnen op vandaag gezet. Het zat mee, maar het zat ook goed in mijn hoofd", aldus Van Aert die op een steenworp afstand van het parcours in Herentals woont.
De Belg Eli Iserbyt, vijfde in Herentals, blijft leider in het klassement dat om tijd draait. De Nederlander Lars van der Haar, die als achtste finishte, staat tweede. Van Aert en Van der Poel reden niet alle crossen en spelen daarom in het klassement vooralsnog geen rol van betekenis.
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse waterpolosters hebben bij de World Cup in de tweede groepsronde verloren van de Verenigde Staten. De ploeg van bondscoach Evangelos Doudesis verloor in Zwemcentrum Rotterdam met 12-10. Bij rust stond het 6-4 voor de Amerikanen.
55 minuten geledenSAN CIBRAO DAS VIÑAS (ANP) - Wielrenster Shari Bossuyt heeft de tweede etappe van de Vuelta Femenina gewonnen. De Belgische van AG Insurance-Soudal was in de eindsprint van een uitgedund peloton de snelste en kwam als eerste over de finish in San Cibrao das Viñas.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Vincent van Sliedregt stopt als bondscoach van de Nederlandse basketbalsters. Dat meldt de Nederlandse basketbalbond op de website. Van Sliedregt bereikte recent met de Nederlandse vrouwen de tweede kwalificatieronde voor het EK van 2027. Die ronde begint in november.
7 uur geledenARNHEM (ANP) - In het seizoen 2024-2025 heeft ruim één op de drie sporters te maken gehad met grensoverschrijdend gedrag. Ruim de helft daarvan besloot het voorval niet te melden of te bespreken. Dat blijkt uit onderzoek onder sporters van 16 jaar en ouder die in het seizoen 2024-2025 actief waren bij verenigingen, uitgevoerd in opdracht van het Centrum Veilige Sport Nederland en NOC*NSF.
7 uur geledenPARIJS (ANP) - Het Franse wielertalent Paul Seixas maakt komende zomer zijn debuut in de Tour de France. Dat heeft zijn ploeg Decathlon CMA CGM aangekondigd op sociale media.
9 uur geledenPARIJS (ANP/BELGA) - Internationale toptennissers hebben in een open brief hun teleurstelling geuit over het prijzengeld van Roland Garros. De brief is onder anderen ondertekend door de nummers 1 van de wereld Aryna Sabalenka en Jannik Sinner.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Wielrenster Marianne Vos gaat maandag niet van start in de tweede etappe van de Vuelta Feminina. De 38-jarige renster van Visma - Lease a Bike heeft zondag bij een val in de eerste etappe haar sleutelbeen gebroken. Dat meldt haar ploeg op X.
11 uur geleden