Van Aert pakt tweede ritzege, Pogacar dicht bij zege in Tour
SAINT-ÉMILION (ANP) - Wout van Aert heeft zijn tweede ritzege in deze Tour de France geboekt. De Belgische wielrenner van Jumbo-Visma was de beste in de twintigste etappe, een individuele tijdrit over 30,8 kilometer tussen Libourne en Saint-Émilion. Geletruidrager Tadej Pogacar eindigde als achtste en stelde met alleen de slotetappe naar Parijs nog te gaan zijn tweede eindzege in de Tour zo goed als veilig.
Van Aert won eerder al de elfde etappe naar Malaucène met twee beklimmingen van de Mont Ventoux. De Belg, die ook zijn zinnen heeft gezet op olympisch goud op de tijdrit in Tokio, bezorgde zijn ploeg de derde ritoverwinning. Ook Sepp Kuss won een etappe.
Wilco Kelderman beëindigde de tijdrit als 26e. De kopman van Bora-hansgrohe boekte niet genoeg tijdwinst om de Australiër Ben O'Connor van de vierde plaats in het algemeen klassement te verdringen en blijft vijfde.
De nagenoeg vlakke tijdrit door de wijnregio ten oosten van Bordeaux was vooral geschikt voor de hardrijders. De Deen Mikkel Bjerg was de eerste die met 36.45 minuten een scherpe tijd neerzette. De Zwitserse specialist Stefan Bissegger dook daar onder, maar het was een andere Deen die beduidend sneller was. Kasper Asgreen dook 23 seconden onder de tijd van Bissegger en was vooral in het tweede deel van de tijdrit heel snel.
Van Baarle
Dylan van Baarle was in het eerste deel bijna even snel als de Deen van Deceuninck - Quick-Step, maar moest daarna veel tijd toegeven. De renner van Ineos finishte met 37.14 op een minuut achterstand van Asgreen. Het was uiteindelijk goed voor de tiende plaats, waarmee Van Baarle de beste Nederlander was. Ook Europees kampioen tijdrijden Stefan Küng haalde het niet. De Zwitser moest 17 seconden toegeven op de Deen.
Van Aert was op het eerste tussenpunt sneller dan Küng, die daar de beste tijd had. De Zwitser moest daarna tijd toegeven op Asgreen, maar Van Aert kon zijn marge op de Deen wel vasthouden. Op de finish hield hij met een gemiddelde van 51,492 kilometer per uur 21 seconden over op Asgreen. Van Aerts ploeggenoot Vingegaard werd derde in 36.25. De Deen van Jumbo-Visma won zelfs nog 35 seconden op Pogacar, die als achtste over de finish kwam, maar zijn gele trui geen moment in gevaar zag komen.
Meer uit Sport
BAKOE (ANP) - Judoka Yael van Heemst is er op de WK judo in Bakoe niet in geslaagd om de eerste medaille voor Nederland te winnen. De 24-jarige WK-debutante verloor de strijd om het brons in de klasse tot 78 kilogram van de Duitse Anna Monta Olekin. Het duel was binnen 2 minuten beslist op ippon.
5 uur geledenSINGAPORE (ANP) - Max Verstappen heeft de snelste ronde gereden in de sprintkwalificatie bij de Grote Prijs van Singapore. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 start zaterdag van poleposition in de sprintrace. Het is de elfde keer in de carrière van de coureur van Red Bull dat hij de pole pakt voor de sprint.
6 uur geledenBAKOE (ANP) - Judoka Yael van Heemst mag op de WK in Bakoe (Azerbeidzjan) strijden om de bronzen plak in de klasse tot 78 kilogram. De 24-jarige WK-debutante neemt het later vrijdag op tegen de Duitse Anna Monta Olek.
9 uur geledenSINGAPORE (ANP) - Max Verstappen heeft de zesde tijd gereden in de enige vrije training voor de Grote Prijs van Singapore. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull klokte een tijd van 1.33,006. De Brit George Russell van Mercedes had met 1.32,274 de beste tijd.
10 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich geplaatst voor de derde ronde van het masterstoernooi van Shanghai. De als eerste geplaatste Duitser was met 6-4 7-6 (4) te sterk voor Wu Yibing uit China.
12 uur geledenMANDALIKA (ANP) - Moto2-coureur Collin Veijer heeft zijn rentree op het circuit gemaakt na zijn sleutelbeenbreuk van vorige maand. De 21-jarige motorracer uit Staphorst kwam in actie tijdens de eerste vrije training bij de Grote Prijs van Indonesië.
13 uur geledenTASJKENT (ANP) - Zwemster Marrit Steenbergen heeft bij de wereldbekerwedstrijd in het Oezbeekse Tasjkent de 100 meter wisselslag gewonnen in een nieuw Europees record. De 26-jarige Nederlandse tikte aan na 56,18 seconden en scherpte daarmee haar eigen Europese toptijd uit 2025 aan (56,26). Ze noteerde die tijd vorig jaar bij de EK kortebaanzwemmen in het Poolse Lublin.
21 uur geleden