Van Aert pakt geel en treurt niet om nieuwe tweede plaats
NYBORG (ANP) - Net als vrijdag in de openingsetappe van de Tour de France eindigde Wout van Aert ook in de tweede etappe als tweede. Het went, zei de Belg van de Nederlandse wielerploeg Jumbo-Visma. "Raymond Poulidor was ook een groot kampioen", verwees hij naar de Franse legende, de in 2019 overleden opa van Mathieu van der Poel bovendien, die ook vaak als tweede eindigde. Een verschil was er ook. Van Aert veroverde zaterdag de gele trui dankzij bonificatieseconden. Die trui droeg Poulidor nooit.
"Het zou raar zijn om nu niet tevreden te zijn", zei Van Aert in zijn zojuist verkregen trui bij tv-zender Sporza. "Het is een mooie start van deze Tour en ik ben blij dat ik hier morgen de gele trui kan showen." Van Aert, in de tijdrit van vrijdag in Kopenhagen tweede achter zijn landgenoot Yves Lampaert, was in de massasprint geklopt door Fabio Jakobsen. "Ik zat goed in positie, met dank aan mijn ploeggenoot Christophe Laporte. Ik ging Mads Pedersen voorbij en dacht op dat moment dat ik ging winnen. Maar Fabio is heel snel van achteruit gekomen."
Meer uit Sport
ARNHEM (ANP) - Sportkoepel NOC*NSF heeft bij het ministerie van VWS aangedrongen op een spoedoverleg naar aanleiding van de problemen die sportverenigingen momenteel ervaren rondom de BOSA-subsidie (Stimulering Bouw en Onderhoud Sportaccommodaties). Dat meldt een woordvoerder van de sportkoepel aan het ANP.
1 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp (30) doet dit jaar mee aan het grastoernooi van Rosmalen. Dat heeft de organisatie van het Libéma Open bekendgemaakt.
3 uur geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - De Amerikaanse atlete Allyson Felix wil met de gemengde estafetteploeg op de 4x400 meter deelnemen aan de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles. De 40-jarige zevenvoudig olympisch kampioene kondigde onlangs haar rentree aan.
5 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Talpa Network heeft de rechten verworven om samenvattingen op televisie uit te zenden van alle 104 wedstrijden van het WK voetbal en om fragmenten te gebruiken in zijn programma's. Dat zijn het mediabedrijf en de NOS overeengekomen, maakten beide partijen donderdag bekend.
20 uur geledenASTORGA (ANP) - Wielrenster Mischa Bredewold heeft donderdag de vijfde etappe van de Vuelta Femenina gewonnen. In de sprint van een door een valpartij uitgedund peloton was de Nederlandse renster van SD Worx-Protime de sterkste, voor haar Belgische ploeggenoot en klassementsleider Lotte Kopecky. De Italiaanse Letizia Paternoster werd net als woensdag derde.
20 uur geledenNESSEBAR (ANP) - Zeventien Nederlandse wielrenners starten vrijdag in Bulgarije in de Ronde van Italië. Dat zijn er evenveel als vorig jaar. Een Nederlandse kanshebber op de eindzege is er niet, wel zijn er kansen voor sprinters als Casper van Uden en Dylan Groenewegen. Van Uden won vorig jaar een etappe in de Giro, Groenewegen lukte dat nog nooit.
1 dag geledenANTAS DE ULLA (ANP) - De Belgische wielrenster Lotte Kopecky heeft de vierde etappe van de Vuelta Femenina gewonnen. De voormalige wereldkampioene van SD Worx-Protime was de beste in de sprint van een uitgedund peloton en neemt de leiding in het algemeen klassement over. Achter Kopecky werd haar ploeggenoot Anna van der Breggen tweede. De Italiaanse Letizia Paternoster werd derde.
1 dag geleden