Van Aert pakt geel en treurt niet om nieuwe tweede plaats
NYBORG (ANP) - Net als vrijdag in de openingsetappe van de Tour de France eindigde Wout van Aert ook in de tweede etappe als tweede. Het went, zei de Belg van de Nederlandse wielerploeg Jumbo-Visma. "Raymond Poulidor was ook een groot kampioen", verwees hij naar de Franse legende, de in 2019 overleden opa van Mathieu van der Poel bovendien, die ook vaak als tweede eindigde. Een verschil was er ook. Van Aert veroverde zaterdag de gele trui dankzij bonificatieseconden. Die trui droeg Poulidor nooit.
"Het zou raar zijn om nu niet tevreden te zijn", zei Van Aert in zijn zojuist verkregen trui bij tv-zender Sporza. "Het is een mooie start van deze Tour en ik ben blij dat ik hier morgen de gele trui kan showen." Van Aert, in de tijdrit van vrijdag in Kopenhagen tweede achter zijn landgenoot Yves Lampaert, was in de massasprint geklopt door Fabio Jakobsen. "Ik zat goed in positie, met dank aan mijn ploeggenoot Christophe Laporte. Ik ging Mads Pedersen voorbij en dacht op dat moment dat ik ging winnen. Maar Fabio is heel snel van achteruit gekomen."
Meer uit Sport
BRIGHTON (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft in de tiende speelronde van de Premier League de finale bereikt. De Nederlander knokte zich in de halve finale in Brighton tegen de Engelsman Stephen Bunting terug van een achterstand van 4-2 en won met 6-5.
6 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft in de tiende speelronde van de Premier League Gian van Veen verslagen. De 36-jarige Brabander zette zijn landgenoot in Brighton met 6-4 aan de kant.
7 uur geledenPEGEIA (ANP) - Schaker Anish Giri is er bij het Kandidatentoernooi op Cyprus niet in geslaagd voor de derde keer op rij te winnen. Na zeges op Rameshbabu Praggnanandhaa uit India en de Amerikaan Fabiano Caruana, moest de 31-jarige Nederlander donderdag in de tiende speelronde tegen de Amerikaan Hikaru Nakamura genoegen nemen met een remise.
11 uur geledenMONACO (ANP) - De Spaanse tennisser Carlos Alcaraz (22) heeft zich met enige moeite bij de laatste acht van de Monte Carlo Masters geschaard. De nummer 1 van de wereldranglijst won op het gravel van de Country Club in de achtste finales in drie sets van de 26-jarige Argentijn Tomás Etcheverry: 6-1 4-6 6-3. Alcaraz stuit nu op Aleksandr Boeblik uit Kazachstan.
12 uur geledenLONDEN (ANP) - Trans vrouwen mogen vanaf donderdag niet meer meedoen aan vrouwentoernooien van dartsbond PDC. Dat staat in een verklaring op de site van de PDC. Het besluit heeft onder anderen gevolgen voor de Nederlandse Noa-Lynn van Leuven.
12 uur geledenROUBAIX (ANP/AFP/BELGA) - Mathieu van der Poel vindt zichzelf "meer favoriet" in Parijs-Roubaix dan in de Ronde van Vlaanderen. Dat zei hij donderdag op een persconferentie. Van der Poel werd afgelopen zondag in Vlaanderen tweede achter Tadej Pogacar. In Roubaix was de Nederlander de afgelopen drie jaar de beste.
13 uur geledenSTUTTGART (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft zich teruggetrokken van het WTA-toernooi van Stuttgart vanwege een blessure. Dat heeft de Belarussische nummer 1 van de wereld donderdag via Instagram bekendgemaakt. Ze schrijft dat ze de blessure opliep na het masterstoernooi van Miami, dat ze eind maart winnend afsloot.
13 uur geleden