Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van Aert pakt geel en treurt niet om nieuwe tweede plaats

Van Aert pakt geel en treurt niet om nieuwe tweede plaats

NYBORG (ANP) - Net als vrijdag in de openingsetappe van de Tour de France eindigde Wout van Aert ook in de tweede etappe als tweede. Het went, zei de Belg van de Nederlandse wielerploeg Jumbo-Visma. "Raymond Poulidor was ook een groot kampioen", verwees hij naar de Franse legende, de in 2019 overleden opa van Mathieu van der Poel bovendien, die ook vaak als tweede eindigde. Een verschil was er ook. Van Aert veroverde zaterdag de gele trui dankzij bonificatieseconden. Die trui droeg Poulidor nooit.

"Het zou raar zijn om nu niet tevreden te zijn", zei Van Aert in zijn zojuist verkregen trui bij tv-zender Sporza. "Het is een mooie start van deze Tour en ik ben blij dat ik hier morgen de gele trui kan showen." Van Aert, in de tijdrit van vrijdag in Kopenhagen tweede achter zijn landgenoot Yves Lampaert, was in de massasprint geklopt door Fabio Jakobsen. "Ik zat goed in positie, met dank aan mijn ploeggenoot Christophe Laporte. Ik ging Mads Pedersen voorbij en dacht op dat moment dat ik ging winnen. Maar Fabio is heel snel van achteruit gekomen."

Meer uit Sport

Brons voor turnster Slooff op vloer bij World Challenge Cup

VARNA (ANP) - Turnster Floor Slooff (19) heeft bij de World Challenge Cup in het Bulgaarse Varna brons gegrepen in de finale op het onderdeel vloer. De turnster uit Driehuis behaalde een score van 12,800 punten en hoefde daarmee alleen de Britse turnsters Shantae-Eve Asiedua Amankwhaah (13,233) en Grace Davies (12,966) voor zich te dulden.

13 minuten geleden
Judoka Korrel wint in Astana eerste medaille sinds schorsing

ASTANA (ANP) - Judoka Michael Korrel heeft zijn eerste medaille gewonnen sinds zijn terugkeer van een schorsing. De 32-jarige Nederlander won bij het Grand Slam in het Kazachse Astana de strijd om het brons in de klasse tot 100 kilogram van de Rus Idar Bifov. Korrel keerde begin dit jaar terug na een jaar te hebben gemist vanwege administratieve fouten rond dopingcontroles.

19 minuten geleden
Oud-wereldkampioen Martín boekt eerste zege in MotoGP sinds 2024

LE MANS (ANP) - De Spanjaard Jorge Martín heeft voor het eerst in ruim anderhalf jaar een race gewonnen in de MotoGP. De oud-wereldkampioen van Aprilia haalde op het circuit van Le Mans kort voor het einde WK-leider Marco Bezzecchi in en won zo de Grote Prijs van Frankrijk. Martín heeft nu nog maar een achterstand van 1 punt op de Italiaan, na zaterdag ook al de sprintrace te hebben gewonnen.

55 minuten geleden
Motorcoureur Veijer crasht in Grote Prijs van Frankrijk

LE MANS (ANP) - Moto2-coureur Collin Veijer is in de Grote Prijs van Frankrijk gecrasht. De 21-jarige Staphorster kwam ten val in de tweede ronde van de race op het circuit van Le Mans, die was ingekort en herstart na eerdere zware crashes. Veijer leek zich niet ernstig te hebben geblesseerd, maar kon ook niet verder.

3 uur geleden
Wielerploeg UAE Emirates verliest ook Yates in Giro na valpartij

PLOVDIV (ANP) - Wielerploeg UAE Team Emirates is ook Adam Yates kwijtgeraakt in de Giro d'Italia. De 33-jarige Brit, die zaterdag in de tweede etappe al met veertien minuten achterstand binnenkwam door de gevolgen van een zware valpartij, heeft symptomen van een hersenschudding. Zaterdag stapten ploeggenoten Jay Vine en Marc Soler al af na hun betrokkenheid bij de massale crash in het peloton.

4 uur geleden
Tennisser Sinner eenvoudig naar derde ronde in Rome

ROME (ANP) - Jannik Sinner heeft eenvoudig de derde ronde bereikt van het tennistoernooi in Rome. De als eerste geplaatste Italiaan was in twee sets te sterk voor Sebastian Ofner (6-3 6-4). De Oostenrijker staat op de 82e positie van de wereldranglijst.

18 uur geleden
Martín wint sprintrace MotoGP op Le Mans na bliksemstart

LE MANS (ANP) - De Spaanse wegracer Jorge Martín heeft op spectaculaire wijze de sprintrace gewonnen van de MotoGP bij de Grote Prijs van Frankrijk. Hij startte op het circuit van Le Mans als achtste, maar wist zijn Aprilia in de eerste drie bochten naar de eerste plaats te sturen. De wereldkampioen van 2024 hield vervolgens stand tot aan de finish.

23 uur geleden