Van Aert ook de beste in Superprestige van Gullegem
GULLEGEM (ANP) - Wout van Aert heeft met overmacht de voorlaatste veldrit in de Superprestige gewonnen. De Belg van Jumbo-Visma begon voorzichtig aan de blubberige cross in Gullegem, maar halverwege de koers nam hij resoluut de leiding en soleerde hij naar de winst. Van Aert won ook al de vorige twee races uit de Superprestige in Heusden-Zolder en Diegem.
Zijn landgenoot Eli Iserbyt eindigde op 22 seconden als tweede. Michael Vanthourenhout werd derde op 41 seconden en maakte er een volledig Belgisch podium van. Europees kampioen Vanthourenhout probeerde in het begin van de cross nog alleen op avontuur te gaan, maar Van Aert stond dat niet toe.
Nederlands kampioen Lars van der Haar reed in de eerste ronde nog even aan de leiding, maar allengs moest hij terrein prijsgeven op de drie Belgen voor hem. Hij eindigde als vierde, maar behield desondanks de leiding in het klassement van de Superprestige. De laatste race in de reeks is op 11 februari in Middelkerke.
Meer uit Sport
BAKOE (ANP) - Max Verstappen had in de Grote Prijs van Azerbeidzjan bijna zijn eerste zege van het seizoen te pakken. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 leverde in de slotfase van de race op het stratencircuit van Bakoe een intens duel met George Russell en deed verwoede pogingen de coureur van Mercedes in te halen, maar het lukte net niet. "In de laatste ronde zag ik dat George vermogen verloor, waardoor ik nog dichterbij kwam. Het was helaas net niet genoeg", zei de coureur van Red Bull na afloop in het flashinterview.
1 uur geledenBROSSARD (ANP) - De wielrensters zijn vertrokken voor de wegwedstrijd van de WK in Canada. Demi Vollering is de topfavoriete voor de rit over 180 kilometer, de langste ooit op een WK voor vrouwen. De start was om 15.00 uur Nederlandse tijd voor honderden wielerfans in Brossard, een voorstad van Montreal aan de andere kant van de rivier Saint Lawrence.
2 uur geledenBADEN-BADEN (ANP) - Het bid van München gaat namens Duitsland meedingen naar de organisatie van de Olympische Spelen in 2036, 2040 of 2044. Dat was zaterdag de uitkomst van een buitengewone ledenvergadering van het Duitse olympisch comité (DOSB) in Baden-Baden. De Duitse president Frank-Walter Steinmeier maakte live op tv bekend dat München de voorkeur kreeg boven Köln-Rhein-Ruhr, het enige andere bid dat nog in de race was na de terugtrekking van Berlijn.
2 uur geledenBAKOE (ANP) - George Russell heeft de Grote Prijs van Azerbeidzjan in de Formule 1 nipt gewonnen. De Brit reed van start tot finish aan de leiding in zijn Mercedes op het stratencircuit van Bakoe. Hij moest in de slotfase wel alles op alles zetten om een ontketende Max Verstappen van zich af te houden.
2 uur geledenBAKOE (ANP) - Max Verstappen is voorzien van een nieuwe motor voor de Grote Prijs van Azerbeidzjan. Dat meldde teambaas Laurent Mekies van Red Bull kort voor de start van de race op het stratencircuit van Bakoe. Het betreft wijzigingen die binnen de reglementen vallen, dus de Nederlander heeft geen gridstraf gekregen.
4 uur geledenMONTREAL (ANP/BELGA) - Slowakije gaat zondag met een staflid van start in de wegwedstrijd bij de mannen op de wereldkampioenschappen wielrennen. Het land zag meerdere renners opgeven en heeft daarop besloten de 28-jarige Vladimír Kováčik in te zetten.
6 uur geledenN i e u w bericht, meer citaten na 2e alinea
12 uur geleden