Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van Aert na zilver op WK tijdrijden: ik kon niet sneller

Van Aert na zilver op WK tijdrijden: ik kon niet sneller

IMOLA (ANP) - Wout van Aert was een van de uitblinkers in de Tour de France en gold als een van de favorieten voor de wereldtitel tijdrijden bij de WK wielrennen in het Italiaanse Imola. De Italiaan Filippo Ganna was vrijdag echter te sterk voor de renner van Jumbo-Visma, die teleurgesteld was over het zilver. "Maar ik kon niet sneller en het verschil is heel groot. Dus een tweede plaats is iets waar ik tevreden mee moet zijn."

"Ik was snel vertrokken, maar ik kon dat ritme niet vasthouden in het laatste stuk van het eerste deel met de wind flink tegen", vertelde Van Aert. "Ik wilde wel sneller, maar het lukte gewoonweg niet. In het tweede deel ging het dan weer perfect. Als ik naar mijn waarden kijk, heb ik echt een toptijdrit gereden. Ik versla hier heel veel sterke renners, maar Ganna was gewoon beter. Hij heeft hier 100 procent naartoe kunnen werken. Dat zie je. Ik had hem wel verwacht, maar ik had niet gedacht dat het verschil zo groot zou zijn."

Ganna, die de Tour niet reed, was over ruim 31 kilometer 26 seconden sneller dan de Belg, die ook zondag in de wegwedstrijd bij de favorieten behoort. "Ik ken het parcours nog niet, we gaan het verkennen. Dan zal ik meer weten, maar ik kijk er wel naar uit."

Meer uit Sport

Kunstschaatsster Sakamoto neemt afscheid met vierde wereldtitel

PRAAG (ANP) - De Japanse kunstschaatsster Kaori Sakamoto (25) heeft haar carrière in stijl afgesloten. In Praag werd ze voor de vierde keer wereldkampioen. Haar landgenote Mone Chiba werd tweede, het brons was voor Nina Pinzarrone uit België.

2 uur geleden
Van der Poel dacht te worden ingelopen na lange solo

HARELBEKE (ANP) - Mathieu van der Poel dacht te worden ingelopen vlak voor de finish van de E3 Saxo Classic in Harelbeke. Doordat de achtervolgers even twijfelden, kon hij alsnog voor de derde keer op rij de Vlaamse koers winnen. "Ik ben heel blij met de overwinning, maar het kostte heel veel energie", zei hij in het flashinterview.

5 uur geleden
Van der Poel wint voor derde keer op rij E3 Saxo Classic

HARELBEKE (ANP) - Mathieu van der Poel heeft voor de derde keer op rij de E3 Saxo Classic op zijn naam geschreven. De 31-jarige Nederlander van Alpecin - Premier Tech kwam na 208,5 kilometer na een lange solo aan in Harelbeke, waarin hij in de finale vier achtervolgers net voorbleef. De Noor Per Strand Hagenes werd tweede en de Belg Florian Vermeersch derde.

6 uur geleden
Vingegaard wint vijfde etappe en leidt in de Ronde van Catalonië

LA MOLINA/COLL DE PAL (ANP) - Jonas Vingegaard (29) heeft de vijfde etappe van de Ronde van Catalonië gewonnen. De Deense kopman van Visma - Lease a Bike kwam op de Coll de Pal in zijn eentje als eerste over de streep. Vingegaard nam de leiding in het klassement over van de Fransman Dorian Godon (Ineos Grenadiers).

7 uur geleden
Trump feliciteert IOC met uitsluiten transgender vrouwen Spelen

WASHINGTON (ANP/DPA) - President Donald Trump van de Verenigde Staten heeft het Internationaal Olympisch Comité (IOC) gefeliciteerd met de beslissing van donderdag om transgender vrouwen uit te sluiten van deelname in de vrouwencategorie bij de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles. Alleen biologisch vrouwelijke atleten, van wie het geslacht wordt vastgesteld door middel van een eenmalige genetische screeningstest, komen in aanmerking om deel te nemen.

11 uur geleden
Honkballer Rafaela belangrijk voor Red Sox op openingsdag MLB

CINCINNATI (ANP) - Oranje-international Ceddanne Rafaela is het nieuwe MLB-seizoen met de honkballers van Boston Red Sox begonnen met een overwinning bij Cincinnati Reds. De negenvoudig kampioen was in Ohio met 3-0 te sterk voor de thuisploeg.

11 uur geleden
Nederland organiseert EK Hockey 2029 voor mannen en vrouwen

UTRECHT (ANP) - Nederland organiseert het EK hockey voor mannen en vrouwen in 2029. Dat maakte de Nederlandse hockeybond (KNHB) vrijdag bekend. Het evenement vindt plaats in het Wagener Stadion in Amstelveen.

12 uur geleden