Van Aert liep ook gekneusde long op door val, herstel gaat goed
PARIJS (ANP/BELGA) - Wout van Aert heeft aan zijn zware crash in Dwars door Vlaanderen ook een gekneusde long overgehouden. Dat maakte zijn team Visma - Lease a Bike vrijdag bekend tijdens een persmoment voorafgaand aan Parijs-Roubaix. Het herstel van de Belgische renner verloopt volgens zijn ploeg wel goed.
Van Aert was op 27 maart een van de slachtoffers bij de valpartij in Dwars door Vlaanderen. Het was al langer bekend dat hij daarbij naast zware schaafwonden ook breuken had opgelopen in een sleutelbeen, het borstbeen en meerdere ribben. Die blessures zorgden ervoor dat de 29-jarige Belg een streep moest zetten door de rest van het voorseizoen, waaronder Parijs-Roubaix van zondag.
Ondertussen is duidelijk dat Van Aert bij zijn crash ook een gekneusde long heeft opgelopen. "Dat bemoeilijkt zijn ademhaling", vertelde Merijn Zeeman, de afscheidnemende sportieve baas van Visma - Lease a Bike, vrijdag in het rennershotel in Compiègne. Zeeman, die eerder deze week werd benoemd tot nieuwe algemeen directeur van AZ, wist verder wel te melden dat het herstel van Van Aert goed verloopt. "De grote wond op zijn rug ziet er al een stuk beter uit."
Voorlopig bestaat de mogelijkheid nog steeds dat Van Aert binnen een maand alsnog van start gaat in de Ronde van Italië, van 4 tot en met 26 mei. Onderzoeken de komende weken moeten daar uitsluitsel over geven. "Het is nog iedere dag afwachten. Zien hoe alles evolueert, en hoelang Wout eruit zal liggen", aldus Zeeman.
Meer uit Sport
KONYA (ANP) - Hetty van de Wouw is op de EK baanwielrennen in het Turkse Konya verrassend vroeg uitgeschakeld in het sprinttoernooi. De wereldkampioene op dit onderdeel bleek in de kwartfinales niet opgewassen tegen de Duitse Lea Sophie Friedrich. Van de Wouw verloor beide heats.
2 minuten geledenZÜRICH (ANP) - De Britse wielrenner Tom Pidcock (26) gaat in juli van start in de Tour de France. Dat heeft zijn ploeg Pinarello Q36.5 bekendgemaakt. Pidcock is de grote blikvanger van de relatief jonge ploeg, die deze zomer zijn Tourdebuut maakt. Vorig seizoen reed Pidcock de rondes van Italië en Spanje voor Pinarello Q36.5. In de Vuelta werd hij derde in het eindklassement.
1 uur geledenBRACKLEY (ANP) - De bookmakers tippen George Russell voor de titel in de Formule 1 dit jaar, maar de coureur van Mercedes wijst toch vooral naar Max Verstappen als belangrijkste gegadigde. "We weten dat Red Bull altijd een geweldige auto heeft en we weten natuurlijk hoe goed Max is. Ik denk dat hij dit jaar zeker mee zal strijden om de titel", zei Russell bij de officiële presentatie van de W17, de Mercedes-auto waarin Russell en teamgenoot Kimi Antonelli dit jaar rijden.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Carlos Alcaraz (22) reist niet naar Rotterdam af om zijn titel op de ABN AMRO Open te verdedigen. De Spaanse tennisser, die zondag de Australian Open won, is volgens de organisatie van het toernooi te vermoeid na het toernooi in Melbourne.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisster Suzan Lamens is uit de top honderd van de wereldranglijst verdwenen. Daarmee staat er nu geen Nederlandse speelster bij de beste honderd van de wereld. Lamens zakte acht plaatsen en neemt op de nieuwste ranking de 105e plaats in.
4 uur geledenFUNCHAL (ANP) - De Nederlandse waterpolosters hebben de halve finale bereikt van het Europees kampioenschap in het Portugese Funchal (Madeira). De ploeg van bondscoach Evangelos Doudesis verloor weliswaar na penalty's met 16-13 van Spanje, maar eindigde toch bovenaan in de poule van de tweede groepsfase. Italië is dinsdag de tegenstander in de halve finale.
19 uur geledenHERNING (ANP) - De Deense handballers hebben na de wereld- en olympische titel de Europese titel aan de erelijst toegevoegd. Denemarken won de finale van het EK in eigen land met 34-27 van Duitsland. Simon Pytlick was topschutter met acht doelpunten.
21 uur geleden