Van Aert liep ook gekneusde long op door val, herstel gaat goed
PARIJS (ANP/BELGA) - Wout van Aert heeft aan zijn zware crash in Dwars door Vlaanderen ook een gekneusde long overgehouden. Dat maakte zijn team Visma - Lease a Bike vrijdag bekend tijdens een persmoment voorafgaand aan Parijs-Roubaix. Het herstel van de Belgische renner verloopt volgens zijn ploeg wel goed.
Van Aert was op 27 maart een van de slachtoffers bij de valpartij in Dwars door Vlaanderen. Het was al langer bekend dat hij daarbij naast zware schaafwonden ook breuken had opgelopen in een sleutelbeen, het borstbeen en meerdere ribben. Die blessures zorgden ervoor dat de 29-jarige Belg een streep moest zetten door de rest van het voorseizoen, waaronder Parijs-Roubaix van zondag.
Ondertussen is duidelijk dat Van Aert bij zijn crash ook een gekneusde long heeft opgelopen. "Dat bemoeilijkt zijn ademhaling", vertelde Merijn Zeeman, de afscheidnemende sportieve baas van Visma - Lease a Bike, vrijdag in het rennershotel in Compiègne. Zeeman, die eerder deze week werd benoemd tot nieuwe algemeen directeur van AZ, wist verder wel te melden dat het herstel van Van Aert goed verloopt. "De grote wond op zijn rug ziet er al een stuk beter uit."
Voorlopig bestaat de mogelijkheid nog steeds dat Van Aert binnen een maand alsnog van start gaat in de Ronde van Italië, van 4 tot en met 26 mei. Onderzoeken de komende weken moeten daar uitsluitsel over geven. "Het is nog iedere dag afwachten. Zien hoe alles evolueert, en hoelang Wout eruit zal liggen", aldus Zeeman.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP/RTR) - Lando Norris heeft absoluut als doel zijn wereldtitel in de Formule 1 in 2026 te prolongeren. Dat zei de Brit van McLaren in aanloop naar het nieuwe seizoen. Als hij erin slaagt twee jaar op rij wereldkampioen te worden, is hij de tweede Brit na Lewis Hamilton die dat presteert. "Een titel winnen geeft je zeker veel meer zelfvertrouwen. Dat is een feit", aldus Norris, die bekende dat zelfvertrouwen nooit zijn sterkste punt is geweest.
14 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Baanwielrenner Jeffrey Hoogland slaat de Europese kampioenschappen voor het tweede jaar op rij over. De 32-jarige elfvoudig wereldkampioen volgt opnieuw een eigen schema, met de WK van oktober in Shanghai als belangrijkste doel.
16 uur geledenWOKING (ANP) - McLaren slaat de eerste van de vijf besloten Formule 1-testdagen volgende week in Barcelona over. Dat zegt teambaas Andrea Stella op de website van de Formule 1. "We willen onszelf zoveel mogelijk tijd geven voor de ontwikkeling; we hoeven niet per se als eerste de baan op."
17 uur geledenMELBOURNE (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner is soepel doorgedrongen tot de derde ronde van de Australian Open. De winnaar van de laatste twee edities van het grandslamtoernooi in Melbourne zette in de tweede ronde de Australiër James Duckworth opzij: 6-1 6-4 6-2.
17 uur geledenURAIDLA (ANP) - De Australische wielrenner Jay Vine (UAE Team Emirates) heeft de tweede etappe van de Tour Down Under gewonnen en tevens de leiding in het algemeen klassement in handen genomen.
20 uur geledenDUBAI (ANP) - Golfer Rory McIlroy gelooft niet in een verzoening tussen de Amerikaanse tour PGA en de door Saudi-Arabië gefinancierde LIV Golf League. Daarvoor is de verdeeldheid te groot, zei de nummer 2 van de wereld voorafgaand aan de Dubai Desert Classic.
1 dag geledenARNHEM (ANP) - Janko Franjic is derde remmer in de viermansbob van stuurman Dave Wesselink bij de Olympische Spelen in Milaan en Cortina. NOC*NSF en de Bob en Slee Bond Nederland (BSBN) maakten woensdag tijdens een presentatie op Papendal bekend dat de remmer samen met zijn broer Jelen Franjic en Timme Koster achter Wesselink in de viermansbob zit.
1 dag geleden