Van Aert liep ook gekneusde long op door val, herstel gaat goed
PARIJS (ANP/BELGA) - Wout van Aert heeft aan zijn zware crash in Dwars door Vlaanderen ook een gekneusde long overgehouden. Dat maakte zijn team Visma - Lease a Bike vrijdag bekend tijdens een persmoment voorafgaand aan Parijs-Roubaix. Het herstel van de Belgische renner verloopt volgens zijn ploeg wel goed.
Van Aert was op 27 maart een van de slachtoffers bij de valpartij in Dwars door Vlaanderen. Het was al langer bekend dat hij daarbij naast zware schaafwonden ook breuken had opgelopen in een sleutelbeen, het borstbeen en meerdere ribben. Die blessures zorgden ervoor dat de 29-jarige Belg een streep moest zetten door de rest van het voorseizoen, waaronder Parijs-Roubaix van zondag.
Ondertussen is duidelijk dat Van Aert bij zijn crash ook een gekneusde long heeft opgelopen. "Dat bemoeilijkt zijn ademhaling", vertelde Merijn Zeeman, de afscheidnemende sportieve baas van Visma - Lease a Bike, vrijdag in het rennershotel in Compiègne. Zeeman, die eerder deze week werd benoemd tot nieuwe algemeen directeur van AZ, wist verder wel te melden dat het herstel van Van Aert goed verloopt. "De grote wond op zijn rug ziet er al een stuk beter uit."
Voorlopig bestaat de mogelijkheid nog steeds dat Van Aert binnen een maand alsnog van start gaat in de Ronde van Italië, van 4 tot en met 26 mei. Onderzoeken de komende weken moeten daar uitsluitsel over geven. "Het is nog iedere dag afwachten. Zien hoe alles evolueert, en hoelang Wout eruit zal liggen", aldus Zeeman.
Meer uit Sport
MELBOURNE (ANP) - Elena Rybakina neemt het zaterdag in de finale van de Australian Open op tegen Aryna Sabalenka. De 26-jarige tennisster uit Kazachstan rekende in de halve finale af met de 31-jarige Amerikaanse Jessica Pegula: 6-3 7-6 (7). Rybakina is de huidige nummer 5 van de wereld.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - Serena Williams heeft de speculaties over een mogelijke terugkeer naar de tenniswereld weer aangewakkerd. De 23-voudig grandslamwinnares gaf een dubbelzinnig antwoord in het Amerikaanse televisieprogramma Today. "Ik weet het niet. Ik zie wel wat er op mijn pad komt. Het is geen ja of nee", luidde haar antwoord op de vraag naar een mogelijke comeback.
2 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Aryna Sabalenka heeft voor de vierde keer op rij de finale bereikt van de Australian Open. De nummer 1 van de plaatsingslijst uit Belarus won in de halve finale afgetekend in twee sets van de Oekraïense Elina Svitolina: 6-2 6-3. De partij in de Rod Laver Arena duurde niet langer dan 1 uur en 16 minuten.
3 uur geledenMELBOURNE (ANP/AFP) - De Australian Open heeft aanpassingen toegezegd om de privacy van de tennissers beter te bewaken. Dat zei toernooidirecteur Craig Tiley in reactie op de klachten van een aantal toptennissters over de camera's die overal alles vastleggen. "We willen naar de spelers luisteren, echt begrijpen wat hun behoeften en wensen zijn. Welke aanpassingen we ook moeten maken, die zullen we maken", zei hij op Tennis Channel.
4 uur geledenWIJK AAN ZEE (ANP) - Schaker Jorden van Foreest heeft op het Tata Steel Chess Tournament remise gespeeld tegen de Oezbeek Javokhir Sindarov. Hij blijft door dat resultaat gedeeld tweede, samen met Sindarov en de Duitser Matthias Bluebaum, die woensdag van Anish Giri won.
18 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - Ferry Weertman en Ranomi Kromowidjojo zijn toegetreden tot de International Swimming Hall of Fame (ISHOF). Daarmee behoren de voormalige zwemmers tot een select gezelschap Nederlanders dat deze internationale erkenning ontvangt. Maarten van der Weijden, Monique Wildschut, Irene van der Laan en Judith van Berkel gingen hen voor.
19 uur geledenLONDEN (ANP) - Atlete Sifan Hassan (33) zal op 26 april van start gaan in de marathon van Londen. Hassan maakte in 2023 in Londen haar debuut op de marathon. Ondanks dat ze onderweg even moest stoppen vanwege kramp, wist ze haar eerste marathon meteen winnend af te sluiten.
21 uur geleden