Van Aert liep ook gekneusde long op door val, herstel gaat goed
PARIJS (ANP/BELGA) - Wout van Aert heeft aan zijn zware crash in Dwars door Vlaanderen ook een gekneusde long overgehouden. Dat maakte zijn team Visma - Lease a Bike vrijdag bekend tijdens een persmoment voorafgaand aan Parijs-Roubaix. Het herstel van de Belgische renner verloopt volgens zijn ploeg wel goed.
Van Aert was op 27 maart een van de slachtoffers bij de valpartij in Dwars door Vlaanderen. Het was al langer bekend dat hij daarbij naast zware schaafwonden ook breuken had opgelopen in een sleutelbeen, het borstbeen en meerdere ribben. Die blessures zorgden ervoor dat de 29-jarige Belg een streep moest zetten door de rest van het voorseizoen, waaronder Parijs-Roubaix van zondag.
Ondertussen is duidelijk dat Van Aert bij zijn crash ook een gekneusde long heeft opgelopen. "Dat bemoeilijkt zijn ademhaling", vertelde Merijn Zeeman, de afscheidnemende sportieve baas van Visma - Lease a Bike, vrijdag in het rennershotel in Compiègne. Zeeman, die eerder deze week werd benoemd tot nieuwe algemeen directeur van AZ, wist verder wel te melden dat het herstel van Van Aert goed verloopt. "De grote wond op zijn rug ziet er al een stuk beter uit."
Voorlopig bestaat de mogelijkheid nog steeds dat Van Aert binnen een maand alsnog van start gaat in de Ronde van Italië, van 4 tot en met 26 mei. Onderzoeken de komende weken moeten daar uitsluitsel over geven. "Het is nog iedere dag afwachten. Zien hoe alles evolueert, en hoelang Wout eruit zal liggen", aldus Zeeman.
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Kjeld Nuis raakte bij de wereldbekerwedstrijd in Heerenveen zijn baanrecord op de 1500 meter, dat op 1.43,00 stond, kwijt aan Jordan Stolz. Die won in 1.42,55. Desondanks putte de olympisch en Nederlands kampioen hoop uit zijn tweede plaats met 1.43,31. "Ik ben maar één keer sneller geweest en dat is vijf jaar geleden", verwees hij naar het baanrecord. "Dat ik hiermee zilver pak achter een fenomeen, en de rest op afstand rijd, geeft zoveel zelfvertrouwen."
11 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Een ongeluk waarbij ze op haar fiets van de weg was gereden, heeft Jutta Leerdam er niet van weerhouden de zege op de 1000 meter te grijpen bij de wereldbeker in Heerenveen. Met 1.14,16 bleef ze wereldkampioene Miho Takagi uit Japan en landgenote Femke Kok voor. "Dit soort dingen maken je sterker. Dat je opstaat en weer positieve focus hebt", reageerde de 26-jarige schaatsster.
11 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Jutta Leerdam heeft bij de wereldbekerwedstrijd in Heerenveen voor de tweede keer dit seizoen de 1000 meter op haar naam geschreven. De 26-jarige schaatsster was met 1.14,17 nipt sneller dan de Japanse wereldkampioene Miho Takagi en landgenote Femke Kok.
12 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatser Kjeld Nuis is bij de derde wereldbekerwedstrijd in Heerenveen als tweede geëindigd op de 1500 meter. De 36-jarige olympisch kampioen moest met 1.43,31 de zege laten aan de Amerikaan Jordan Stolz, die met 1.42,55 het baanrecord van Nuis uit de boeken reed (1.43,00). De Chinees Ning Zhongyan werd derde met een tijd van 1.43,87.
13 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Joy Beune heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Heerenveen genoegen moeten nemen met de derde plaats op de 5000 meter. De 26-jarige schaatsster was met 6.51,83 langzamer dan de Noorse Ragne Wiklund, die met 6.49,01 de zege greep. Het zilver was voor Isabelle Weidemann uit Canada in 6.50,11.
14 uur geledenABU DHABI (ANP) - Teambaas Laurent Mekies van Red Bull laat anderen oordelen of Max Verstappen bezig is aan zijn beste seizoen in de Formule 1, maar de Fransman stelt wel dat "de wereld dit seizoen een nog buitengewonere Max heeft gezien."
17 uur geledenABU DHABI (ANP) - Lando Norris kijkt terug op "een behoorlijke eerste dag in Abu Dhabi" waarop twee vrije trainingen werden verreden. De Britse coureur van McLaren zette bij beide trainingen de snelste tijd neer. "Ik ben er nog niet helemaal tevreden over, maar over het algemeen was het een positieve dag", aldus Norris in een persbericht van McLaren.
17 uur geleden