Van Aert klopt Van der Poel bij hun eerste crossduel
DENDERMONDE (ANP) - Veldrijder Wout van Aert heeft de wereldbekercross van Dendermonde gewonnen. Het was de eerste veldrit in deze winter waarin de Belg van Jumbo-Visma wereldkampioen Mathieu van der Poel tegenkwam. Van Aert besliste het duel met de nog niet geheel fitte Nederlander duidelijk in zijn voordeel.
Van der Poel, die maar net is hersteld van een knieblessure, finishte op een kleine 50 seconden als tweede. De Belg Toon Aerts, de enige die het befaamde duo nog enige tijd kon bijbenen, werd derde. Het was de twaalfde cross om de wereldbeker van dit seizoen. De Belg Eli Iserbyt heeft de leiding.
Van der Poel had eigenlijk vorige week in Rucphen zijn rentree willen maken, maar een in training opgelopen knieblessure weerhield hem daarvan. Van Aert had al drie crossen gereden, waarin hij telkens de sterkste was geweest.
Verwachting
Van der Poel was vanuit de derde startrij goed gestart. De vedette van Alpecin-Fenix achterhaalde Aerts, die even alleen voorop reed. Na twee ronden was ook Van Aert aangesloten. Een ronde reden ze gedrieën, daarna ging Van Aert ervandoor. Corné van Kessel was op de zesde plaats de tweede Nederlander in de uitslag, klassementsleider Iserbyt finishte als negende.
Van Aert, die zich vol onbegrip toonde over het ontbreken van toeschouwers vanwege de verscherpte coronamaatregelen, was na de start even zoekende geweest naar het juiste ritme. "Ik was niet echt goed vertrokken, verloor een beetje het zicht op het parcours. Maar toen het beter ging kwam ik automatisch vooraan. Daarna heb ik geprobeerd Mathieu onder druk te zetten. Bij de tweede poging lukte dat."
"In de lijn der verwachtingen", omschreef Van der Poel zijn optreden. "De eerste helft van de wedstrijd was het best oké, in het tweede deel kwam ik nog iets tekort. Ik heb nu wedstrijden nodig om beter te worden." Die komen er snel. Maandag treft hij Van Aert opnieuw, dan in Heusden-Zolder in een cross uit de Superprestigereeks. De eerstvolgende wereldbekerwedstrijd is op 2 januari in het Zeeuwse Hulst. "Het kan snel gaan, zeker met parcoursen die me meer op het lijf geschreven zijn", keek Van der Poel al gretig vooruit.
Meer uit Sport
NESSEBAR (ANP) - Zeventien Nederlandse wielrenners starten vrijdag in Bulgarije in de Ronde van Italië. Dat zijn er evenveel als vorig jaar. Een Nederlandse kanshebber op de eindzege is er niet, wel zijn er kansen voor sprinters als Casper van Uden en Dylan Groenewegen. Van Uden won vorig jaar een etappe in de Giro, Groenewegen lukte dat nog nooit.
21 uur geledenANTAS DE ULLA (ANP) - De Belgische wielrenster Lotte Kopecky heeft de vierde etappe van de Vuelta Femenina gewonnen. De voormalige wereldkampioene van SD Worx-Protime was de beste in de sprint van een uitgedund peloton en neemt de leiding in het algemeen klassement over. Achter Kopecky werd haar ploeggenoot Anna van der Breggen tweede. De Italiaanse Letizia Paternoster werd derde.
21 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - De Belangenorganisatie Amateur Voetbalverenigingen (BAV) heeft een meldpunt geopend om ervaringen van clubs te verzamelen met de zogenoemde BOSA-subsidie (Stimulering Bouw en Onderhoud Sportaccommodaties). De aanpassing van de verdeling van de subsidie zorgde voor onrust onder verenigingen, omdat zij hierdoor mogelijk geld mislopen.
22 uur geledenNESSEBAR (ANP) - De Deense kopman Jonas Vingegaard van Visma - Lease a Bike kan in de Ronde van Italië rekenen op hulp van de Nederlanders Wilco Kelderman en Bart Lemmen. Zijn andere helpers zijn de Belgen Victor Campenaerts, Timo Kielich en Tim Rex, de Italiaan Davide Piganzoli en de Amerikaan Sepp Kuss.
22 uur geledenROME (ANP) - Botic van de Zandschulp heeft de tweede ronde van het tennistoernooi in Rome bereikt. De 30-jarige Nederlander was met sterk spel in twee sets te sterk voor de Fransman Alexandre Müller: 7-5 6-3.
23 uur geledenSINT-PIETERS-WOLUWE (ANP) - Een monument ter ere van de Belgische wielerlegende Eddy Merckx in de gemeente Sint-Pieters-Woluwe is woensdag vernield. Het hoofd van de vijfvoudig Tourwinnaar is van het beeld gerukt. Buurtbewoners waren ontdaan en de burgemeester reageerde geschokt, meldden onder meer de VRT en persbureau Belga.
23 uur geledenPARIJS (ANP) - De eerstkomende Dakar Rally in Saudi-Arabië wordt een zware. De organisatie presenteerde in Parijs de route voor de woestijnrally in 2027 met daarin 5320 kilometer aan klassementsproeven. Voor het eerst sinds de rally in 2020 het Saudische grondgebied betrad, is er meer dan 5000 kilometer aan zogeheten specials, trajecten waarin de tijd wordt opgenomen.
1 dag geleden