Van Aert klopt Van der Poel bij hun eerste crossduel
DENDERMONDE (ANP) - Veldrijder Wout van Aert heeft de wereldbekercross van Dendermonde gewonnen. Het was de eerste veldrit in deze winter waarin de Belg van Jumbo-Visma wereldkampioen Mathieu van der Poel tegenkwam. Van Aert besliste het duel met de nog niet geheel fitte Nederlander duidelijk in zijn voordeel.
Van der Poel, die maar net is hersteld van een knieblessure, finishte op een kleine 50 seconden als tweede. De Belg Toon Aerts, de enige die het befaamde duo nog enige tijd kon bijbenen, werd derde. Het was de twaalfde cross om de wereldbeker van dit seizoen. De Belg Eli Iserbyt heeft de leiding.
Van der Poel had eigenlijk vorige week in Rucphen zijn rentree willen maken, maar een in training opgelopen knieblessure weerhield hem daarvan. Van Aert had al drie crossen gereden, waarin hij telkens de sterkste was geweest.
Verwachting
Van der Poel was vanuit de derde startrij goed gestart. De vedette van Alpecin-Fenix achterhaalde Aerts, die even alleen voorop reed. Na twee ronden was ook Van Aert aangesloten. Een ronde reden ze gedrieën, daarna ging Van Aert ervandoor. Corné van Kessel was op de zesde plaats de tweede Nederlander in de uitslag, klassementsleider Iserbyt finishte als negende.
Van Aert, die zich vol onbegrip toonde over het ontbreken van toeschouwers vanwege de verscherpte coronamaatregelen, was na de start even zoekende geweest naar het juiste ritme. "Ik was niet echt goed vertrokken, verloor een beetje het zicht op het parcours. Maar toen het beter ging kwam ik automatisch vooraan. Daarna heb ik geprobeerd Mathieu onder druk te zetten. Bij de tweede poging lukte dat."
"In de lijn der verwachtingen", omschreef Van der Poel zijn optreden. "De eerste helft van de wedstrijd was het best oké, in het tweede deel kwam ik nog iets tekort. Ik heb nu wedstrijden nodig om beter te worden." Die komen er snel. Maandag treft hij Van Aert opnieuw, dan in Heusden-Zolder in een cross uit de Superprestigereeks. De eerstvolgende wereldbekerwedstrijd is op 2 januari in het Zeeuwse Hulst. "Het kan snel gaan, zeker met parcoursen die me meer op het lijf geschreven zijn", keek Van der Poel al gretig vooruit.
Meer uit Sport
ROME (ANP) - Coco Gauff heeft als eerste de finale van het tennistoernooi van Rome bereikt. De als derde geplaatste Amerikaanse versloeg de Roemeense Sorana Cirstea: 6-4 6-3.
4 uur geledenROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft voor de 32e keer op rij een wedstrijd op een masterstoernooi gewonnen. De Italiaan verbrak daarmee het record van de Serviër Novak Djokovic, die in 2011 tot 31 achtereenvolgende zeges kwam.
7 uur geledenROME (ANP/RTR) - Tennisser Luciano Darderi heeft zich bij het masterstoernooi van Rome voor de halve finale geplaatst. De Italiaan rekende in een partij die tot diep na middernacht duurde af met de Spaanse tiener Rafael Jodar: 7-6 (5) 5-7 6-0.
13 uur geledenPOTENZA (ANP) - Igor Arrieta heeft de vijfde etappe in de Giro d'Italia op zijn naam geschreven. De Spanjaard bezorgde UAE Team Emirates de tweede dagzege op rij door na 203 kilometer in Potenza de rit te winnen. Hij finishte voor medevluchter Afonso Eulálio uit Portugal in de finale waarin beide renners ten val kwamen en Arrieta zelfs nog verkeerd reed.
1 dag geledenNEW YORK (ANP/DPA) - De NBA rouwt om het verlies van Jason Collins. De voormalige profbasketballer is op 47-jarige leeftijd overleden aan een hersentumor, meldt zijn familie. Collins kreeg tijdens zijn actieve carrière veel aandacht toen hij in 2013 als eerste speler in de Noord-Amerikaanse competitie openlijk uitkwam voor zijn homoseksualiteit.
1 dag geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen kijkt uit naar het racen in de nacht tijdens de 24 uur van de Nürburgring komend weekend. Voor de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 is het zijn eerste deelname aan de langeafstandsrace op het Duitse circuit in de Eifel.
2 dagen geledenROME (ANP) - Jannik Sinner heeft de kwartfinales van het masterstoernooi van Rome bereikt. De als eerste geplaatste Italiaan versloeg in twee sets zijn landgenoot Andrea Pellegrino: 6-2 6-3.
2 dagen geleden