Van Aert heeft weinig begrip voor actie landgenoot Philipsen
DIJON (ANP/BELGA) - Wout van Aert had donderdagavond na de zesde etappe van de Tour de France weinig begrip voor de actie van zijn landgenoot Jasper Philipsen. De renner van Visma - Lease a Bike werd bij de sprint gehinderd door Philipsen, die vervolgens werd teruggezet in de klassering.
"Ik werd opnieuw door hem ingesloten. Dat kon iedereen wel zien. Hij heeft daar een slechte gewoonte in", zei Van Aert tegen de pers. Philipsen maakte in volle sprint een manoeuvre waarmee hij vooral zijn landgenoot Van Aert hinderde.
"Het was niet supergevaarlijk, in die zin dat ik op tijd aan de remmen kon. Maar ik sprintte echt ter hoogte van hem, en als je dan toch met iemand naar de hekken gaat, dan snap ik dat niet zo goed. Dan is het niet meer dat je iemand niet voelt. Of dat je professioneel de deur dicht doet. Ik zat er gewoon naast. Vorig jaar was het ook al zo, nu weer."
Van Aert noemde de straf voor Philipsen terecht. "Hij hoeft van mij de wedstrijd niet te verlaten, maar wel gedeclasseerd te worden, ja."
De Tour gaat vrijdag verder met een tijdrit.
Meer uit Sport
CALGARY (ANP) - Femke Kok heeft bij wereldbekerwedstrijden in Calgary de 500 meter gewonnen. Dat deed de wereldkampioene in een tijd van 36,65, minder snel dan vorige week toen ze in Salt Lake City een wereldrecord schaatste: 36,09.
29 minuten geledenBOLOGNA (ANP) - De Spaanse tennissers staan zondag in de finale van de Davis Cup. Ze waren in de halve finale te sterk voor Duitsland in Bologna (2-1). Pedro Martínez en Marcel Granollers klopten in het dubbelspel Tim Pütz en Kevin Krawietz: 6-2 3-6 6-3.
1 uur geledenGDANSK (ANP) - De Nederlandse shorttracksters hebben in het Poolse Gdansk bij de derde wedstrijd uit de World Tour de aflossing gewonnen. Xandra Velzeboer, Michelle Velzeboer, Selma Poutsma en Diede van Oorschot hielden de teams van de Verenigde Staten en Japan achter zich.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Wielerploeg Unibet Rose Rockets heeft de voormalige Duitse topsprinter Marcel Kittel toegevoegd aan de technische staf. De ploeg van YouTuber en oud-prof Bas Tietema kondigde op social media de komst van de 37-jarige Kittel aan. Hij gaat aan de slag als sprintcoach bij het team en zal dus onder anderen Dylan Groenewegen bijstaan. Groenewegen komt over van Jayco AlUla.
9 uur geledenLAS VEGAS (ANP) - Het team van Red Bull heeft excuses aangeboden aan coureur Yuki Tsunoda voor het verkeerd klaarmaken van zijn auto voor de kwalificatie bij de Grote Prijs van Las Vegas. "We hebben een grote fout gemaakt met zijn bandenspanning, waardoor hij met een afstelling reed die hem in feite geen enkele kans gaf om competitief te zijn", bekende teambaas Laurent Mekies in een persbericht van Red Bull.
12 uur geledenLAS VEGAS (ANP/RTR) - Lewis Hamilton heeft in de kwalificatie bij de Grote Prijs van Las Vegas een dieptepunt bereikt in zijn Formule 1-carrière. De 40-jarige zevenvoudig wereldkampioen reed het langzaamst van allemaal en eindigde voor het eerst als laatste in de kwalificatie. Hamilton is ook de eerste Ferrari-coureur die sinds Giancarlo Fisichella in Abu Dhabi in 2009 als laatste start op de grid.
12 uur geledenLAS VEGAS (ANP) - Max Verstappen kan leven met zijn tweede plaats in de kwalificatierace bij de Grote Prijs van Las Vegas, maar hij was niet blij met de omstandigheden. "Ik vind rijden in de regen best leuk, maar rijden op ijs niet. Het was heel glad en bovendien was er niet genoeg licht", zei de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 na afloop bij Viaplay.
13 uur geleden