Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van Aert heeft weinig begrip voor actie landgenoot Philipsen

Van Aert heeft weinig begrip voor actie landgenoot Philipsen

DIJON (ANP/BELGA) - Wout van Aert had donderdagavond na de zesde etappe van de Tour de France weinig begrip voor de actie van zijn landgenoot Jasper Philipsen. De renner van Visma - Lease a Bike werd bij de sprint gehinderd door Philipsen, die vervolgens werd teruggezet in de klassering.

"Ik werd opnieuw door hem ingesloten. Dat kon iedereen wel zien. Hij heeft daar een slechte gewoonte in", zei Van Aert tegen de pers. Philipsen maakte in volle sprint een manoeuvre waarmee hij vooral zijn landgenoot Van Aert hinderde.

"Het was niet supergevaarlijk, in die zin dat ik op tijd aan de remmen kon. Maar ik sprintte echt ter hoogte van hem, en als je dan toch met iemand naar de hekken gaat, dan snap ik dat niet zo goed. Dan is het niet meer dat je iemand niet voelt. Of dat je professioneel de deur dicht doet. Ik zat er gewoon naast. Vorig jaar was het ook al zo, nu weer."

Van Aert noemde de straf voor Philipsen terecht. "Hij hoeft van mij de wedstrijd niet te verlaten, maar wel gedeclasseerd te worden, ja."

De Tour gaat vrijdag verder met een tijdrit.

Meer uit Sport

Swiatek begint jacht op 'career grand slam' met moeizame zege

MELBOURNE (ANP/AFP) - Tennisster Iga Swiatek is haar jacht op de 'career grand slam' begonnen met een moeizame zege op Yue Yuan. De mondiale nummer 2 uit Polen won met 7-6 (5) 6-3 van de Chinese qualifier.

1 uur geleden
Tennisser Auger-Aliassime geeft op met kramp bij Australian Open

MELBOURNE (ANP) - De Canadese tennisser Félix Auger-Aliassime is als eerste speler uit de mondiale top 10 uitgeschakeld op de Australian Open. De nummer 8 van de wereldranglijst moest in zijn partij tegen de Portugees Nuno Borges opgeven met kramp. De stand was 2-1 in sets in het voordeel van Borges (3-6 6-4 6-4 0-0).

2 uur geleden
De Jong niet naar tweede ronde Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Jesper de Jong is in de eerste ronde van de Australian Open uitgeschakeld. De 25-jarige Nederlander verloor in drie sets (7-5 6-2 7-6 (2)) van de Rus Daniil Medvedev.

8 uur geleden
Shorttracker Knegt krijgt bij emotioneel afscheid gouden speld

TILBURG (ANP) - Sjinkie Knegt heeft zondag bij zijn afscheid als shorttracker van de KNSB de gouden speld ontvangen. De bond eert daarmee schaatsers die een bijzondere prestatie hebben geleverd.

19 uur geleden
Nederlands podium bij 500 meter vrouwen op EK shorttrack

TILBURG (ANP) - De 500 meter bij de Europese kampioenschappen shorttrack in Tilburg heeft een volledig Nederlands podium opgeleverd. Xandra Velzeboer won en schreef daarmee naast de 1000 meter ook de kortste afstand op haar naam.

20 uur geleden
Van 't Wout verzekert zich bij EK ook van goud op 1000 meter

TILBURG (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft bij de EK in Tilburg alle individuele afstanden gewonnen. De 24-jarige Nederlander was zondag in de finale van de 1000 meter oppermachtig en schaatste van begin tot eind aan de leiding. Zaterdag schreef Van 't Wout al de 500 en 1500 meter op zijn naam en zondag pakte hij ook goud op de gemengde aflossing. Later op zondag kan hij er met de mannenaflossingsploeg een vijfde gouden plak aan toevoegen.

21 uur geleden
Shorttrackster Fontana wint op EK 1500 meter, zilver voor Deltrap

TILBURG (ANP) - Arianna Fontana heeft bij de Europese kampioenschappen shorttrack de 1500 meter op haar naam gebracht. De Italiaanse bleef in Tilburg de Nederlandse Zoë Florence Deltrap (zilver) en haar landgenote Arianna Sighel (brons) voor.

22 uur geleden