Van Aert heeft even geen plannen in Tour na val
AURILLAC (ANP) - Wout van Aert maakt zich weinig illusies over de komende twee etappes in de Tour de France. De Belgische renner van Visma - Lease a Bike ging woensdag in de elfde etappe onderuit en liep daarbij onder meer een diepe snijwond aan de linkerarm op. "Gezien de omstandigheden gaat het goed", zei hij bij Eurosport voor de start van de twaalfde etappe. "Maar ik heb de rit van vandaag en morgen wel nodig om te herstellen."
Dat is spijtig voor Van Aert die met name de rit van vrijdag naar Pau had omcirkeld in zijn agenda. "Dat was zeker een rit die me ligt. En ik voelde gisteren dat ik goede benen heb. Maar ik ben al blij als ik vandaag de finish haal."
Onderzoek had woensdag al uitgewezen dat er geen sprake was van breuken. "Het was wel gezwollen en het doet zeer, maar het gaat wel", aldus Van Aert.
Meer uit Sport
NIEUWEGEIN (ANP) - De volleybalsters hebben zich officieel geplaatst voor het WK van 2027 in de Verenigde Staten en Canada. De 32 nationale teams die deelnemen aan het WK zijn na de kwalificatieperiode bekend. Nederland kwalificeerde zich met de tiende plaats op de ranking van de internationale volleybalbond FIVB voor het mondiale eindtoernooi.
4 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Schaatsbond KNSB heeft voorafgaand aan het na-olympische seizoen twee wijzigingen aangekondigd in de selectieprocedure van Nederlandse schaatsers voor internationale toernooien. Dat maakte de bond dinsdag bekend. Individuele schaatsers kunnen zich via de World Cups al plaatsen voor het WK afstanden. Ook verandert de selectie van de ploegenachtervolging bij de mannen.
36 minuten geledenBEIJING (ANP) - Novak Djokovic heeft dinsdag voor de zevende keer de China Open gewonnen. De 39-jarige Serviër zag zijn Australische tegenstander Alex De Minaur aan het begin van de tweede set opgeven. Djokovic stond met 7-6 (3) 0-1 voor.
1 uur geledenLAUSANNE (ANP) - Zeven landen zijn in de race voor de organisatie van de Olympische Zomerspelen van 2036. Dat heeft het Internationaal Olympisch Comité (IOC) dinsdag bevestigd. Het gaat om Duitsland, Hongarije, India, Qatar, Zuid-Korea, Zuid-Afrika en Turkije. Andere kandidaten hebben nog tot 31 oktober om hun interesse kenbaar te maken.
1 uur geledenTOKIO (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft dinsdag voor het eerst sinds februari een ATP-toernooi gewonnen. In Tokio versloeg de Spaanse nummer 3 van de wereld, die dit jaar lang geblesseerd was, de Tsjech Jiří Lehečka in twee sets: 7-6 (4) 6-4.
2 uur geledenTURIJN (ANP) - De Italiaanse toptennisser Jannik Sinner komt dit seizoen niet meer in actie. De 25-jarige nummer 1 van de wereld heeft nog te veel problemen met zijn knie. Dat heeft Sinner dinsdag via zijn sociale media bekendgemaakt. "Ik heb samen met mijn artsen besloten dat ik een behandeling voor mijn knie moet ondergaan. Dat betekent dat het seizoen 2026 officieel voorbij is", zo zei Sinner in een video.
4 uur geledenBEIJING (ANP) - De diskwalificatie van Daniil Medvedev in de halve finale van het toernooi van Beijing heeft ook financiële consequenties. De 30-jarige Russische tennisser loopt zijn prijzengeld van 195.000 euro mis. Hij krijgt ook geen 200 punten voor de wereldranglijst toegekend.
4 uur geleden