Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van Aert en Van der Poel kansrijk in eerste Franse Touretappe

Van Aert en Van der Poel kansrijk in eerste Franse Touretappe

DUINKERKE (ANP) - De vierde etappe van de Tour de France, de eerste op Franse bodem, kan een derde kans voor de sprinters opleveren. Maar de rit tussen Duinkerke en Calais over 171,5 kilometer heeft dusdanig veel klimmetjes dat die wellicht te zwaar is voor de pure sprinters. Misschien kan geletruidrager én klassiekerspecialist Wout van Aert na drie tweede plaatsen op rij in Noord-Frankrijk wel toeslaan en anders is er nog Mathieu van der Poel.

De kopman van Alpecin-Deceuninck heeft de heuvelachtige etappe vast en zeker ook aangekruist. Van der Poel werd vijfde in de openingstijdrit, maar sprintte daarna niet mee om de zege in de tweede en derde rit. Maar het kan ook zo maar dat de twee rivalen zich sparen voor de rit over de kasseien van woensdag.

Met zes beklimmingen van de vierde categorie zal ook de strijd om de bollentrui worden voortgezet. Magnus Cort gaat daarin aan de leiding. Daarnaast wordt het vooral nerveus, omdat de wind ook voor de klassementsrenners een rol kan spelen in de laatste 25 kilometer langs de kust.

Het peloton vertrekt om 13.15 in Duinkerke. De finish in Calais wordt tussen 17.15 en 17.35 verwacht.

Meer uit Sport

De Boo pakt op 500 meter zijn tweede zilver op Spelen Milaan

MILAAN (ANP) - Jenning de Boo heeft op de Olympische Spelen op de 500 meter zijn tweede zilveren medaille veroverd. De 22-jarige schaatser moest in het Milano Speed Skating Stadium met 33,88 het goud laten aan topfavoriet Jordan Stolz uit de Verenigde Staten. Die won in 33,77. Laurent Dubreuil uit Canada eindigde met 34,26 als derde.

1 uur geleden
De Minaur voor derde jaar op rij naar tennisfinale Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - De als eerste geplaatste Alex De Minaur heeft de finale bereikt van het tennistoernooi van Rotterdam. De Australiër klopte bij de laatste vier de Fransman Ugo Humbert, de nummer 36 van de wereld: 6-4 6-3. Het betekent zijn derde finaleplaats op rij in Rotterdam.

2 uur geleden
Schaatssters als derde naar halve finale ploegenachtervolging

MILAAN (ANP) - De Nederlandse schaatssters hebben zich op de Olympische Spelen in Milaan geplaatst voor de halve finales op de ploegenachtervolging. Het team met Joy Beune, Antoinette Rijpma-de Jong en Marijke Groenewoud kwam tot 2.55,65 en dat was goed voor de derde tijd. Nederland neemt het in de halve finale op tegen Japan.

2 uur geleden
Danilova en Tsiba rekenen bij olympisch debuut ook op vrije kür

MILAAN (ANP) - Kunstrijders Daria Danilova en Michel Tsiba denken bij hun debuut op de Olympische Spelen een goede kans te maken om ook de vrije kür te mogen schaatsen. Het Nederlandse koppel moet daarvoor zondag bij de korte kür bij de eerste zestien eindigen. Er doen in de Milano Ice Skating Arena negentien paren mee.

3 uur geleden
Skiër Braathen bezorgt Brazilië historisch goud op Winterspelen

BORMIO (ANP) - Skiër Lucas Pinheiro Braathen heeft een historische medaille op de Olympische Spelen van Milaan en Cortina veroverd. Hij bezorgde Brazilië de eerste medaille ooit op de Winterspelen. Pinheiro Braathen won het goud op de reuzenslalom.

4 uur geleden
Bondscoach Ritsma kiest op ploegenachtervolging voor Van de Bunt

MILAAN (ANP) - Schaatser Stijn van de Bunt doet zondag op de Olympische Spelen mee aan de ploegenachtervolging. Bondscoach Rintje Ritsma geeft hem in de kwartfinale de voorkeur boven Jorrit Bergsma, die vrijdag een bronzen medaille behaalde op de 10.000 meter. Chris Huizinga en Marcel Bosker zijn de andere twee Oranje-rijders, meldt sportkoepel NOC*NSF.

7 uur geleden
'Negatieve gedachten' velden Malinin in olympische vrije kür

MILAAN (ANP/RTR) - Kunstschaatser Ilia Malinin werd 'lamgeslagen' door de zenuwen voor aanvang van de vrije kür bij de Olympische Spelen in Milaan en Cortina. De Amerikaanse tweevoudig wereldkampioen, die de afgelopen twee jaar alles won in het kunstrijden, gaf toe dat hij bezweek onder de grote druk. "Toen ik mijn startpositie innam, kwamen alle traumatische momenten uit mijn leven ineens weer boven. Er kwamen zoveel negatieve gedachten op me af en ik kon er gewoon niet mee omgaan", zei de 21-jarige Malinin.

10 uur geleden