Van Aert en Van der Poel kansrijk in eerste Franse Touretappe
DUINKERKE (ANP) - De vierde etappe van de Tour de France, de eerste op Franse bodem, kan een derde kans voor de sprinters opleveren. Maar de rit tussen Duinkerke en Calais over 171,5 kilometer heeft dusdanig veel klimmetjes dat die wellicht te zwaar is voor de pure sprinters. Misschien kan geletruidrager én klassiekerspecialist Wout van Aert na drie tweede plaatsen op rij in Noord-Frankrijk wel toeslaan en anders is er nog Mathieu van der Poel.
De kopman van Alpecin-Deceuninck heeft de heuvelachtige etappe vast en zeker ook aangekruist. Van der Poel werd vijfde in de openingstijdrit, maar sprintte daarna niet mee om de zege in de tweede en derde rit. Maar het kan ook zo maar dat de twee rivalen zich sparen voor de rit over de kasseien van woensdag.
Met zes beklimmingen van de vierde categorie zal ook de strijd om de bollentrui worden voortgezet. Magnus Cort gaat daarin aan de leiding. Daarnaast wordt het vooral nerveus, omdat de wind ook voor de klassementsrenners een rol kan spelen in de laatste 25 kilometer langs de kust.
Het peloton vertrekt om 13.15 in Duinkerke. De finish in Calais wordt tussen 17.15 en 17.35 verwacht.
Meer uit Sport
OKLAHOMA CITY (ANP/RTR/AFP) - De basketballers van San Antonio Spurs hebben voor het eerst sinds 2014 de finale van de Amerikaanse profcompetitie NBA bereikt. De ploeg uit Texas won de best-of-seven-serie tegen titelverdediger Oklahoma City Thunder in de finale van de Western Conference met 4-3, na een 111-103-zege in de beslissende uitwedstrijd.
1 uur geledenRAMONA (ANP) - Ruben Rolvink heeft bij internationale werpwedstrijden in het Amerikaanse Ramona (Oklahoma) het Nederlandse record bij het discuswerpen verbeterd. De 23-jarige atleet kwam met de discus van 2 kilogram tot een afstand van 70,23 meter. Het is de eerste keer dat een Nederlandse man de grens van 70 meter doorbreekt.
1 uur geledenRAVENNA (ANP) - Wielrenster Lorena Wiebes is de zege in de eerste etappe van de Giro d'Italia Women en de roze leiderstrui kwijtgeraakt na een diskwalificatie. De organisatie meldt dat de Nederlands kampioene van SD Worx - Protime is gediskwalificeerd wegens een overtreding van de reglementen voor haar fiets. Die zou niet aan het vereiste minimumgewicht hebben voldaan.
7 uur geledenRAVENNA (ANP) - Wielrenster Lorena Wiebes is de zege in de eerste etappe van de Giro d'Italia Women en de roze leiderstrui kwijtgeraakt na een diskwalificatie. De organisatie meldt dat de Nederlands kampioene van SD Worx - Protime is gediskwalificeerd wegens een overtreding van de reglementen voor haar fiets. Die zou niet aan het vereiste minimumgewicht hebben voldaan.
11 uur geledenPARIJS (ANP) - Titelverdedigster Coco Gauff is uitgeschakeld op Roland Garros. De 22-jarige Amerikaanse verloor in de derde ronde van de tot Oostenrijkse genaturaliseerde Anastasia Potapova (25): 4-6 7-6 (1) 6-4.
13 uur geledenRAVENNA (ANP) - Wielrenster Lorena Wiebes is de eerste draagster van de roze leiderstrui in de Ronde van Italië voor vrouwen. De 27-jarige Nederlandse topsprintster van SD Worx-Protime was na de eerste etappe over 139 kilometer veruit de snelste van het peloton in de straten van Ravenna.
13 uur geledenPIANCAVALLO (ANP) - Thymen Arensman heeft zijn vierde plaats in het algemeen klassement van de Giro d'Italia met succes verdedigd. Op de steile slotklim naar Piancavallo wist de 26-jarige Nederlander van Netcompany Ineos zijn voorsprong op de Canadees Derek Gee te behouden, maar slaagde hij er niet in tijd te winnen op de Australiër Jai Hindley.
15 uur geleden