Van Aert en Van der Poel kansrijk in eerste Franse Touretappe
DUINKERKE (ANP) - De vierde etappe van de Tour de France, de eerste op Franse bodem, kan een derde kans voor de sprinters opleveren. Maar de rit tussen Duinkerke en Calais over 171,5 kilometer heeft dusdanig veel klimmetjes dat die wellicht te zwaar is voor de pure sprinters. Misschien kan geletruidrager én klassiekerspecialist Wout van Aert na drie tweede plaatsen op rij in Noord-Frankrijk wel toeslaan en anders is er nog Mathieu van der Poel.
De kopman van Alpecin-Deceuninck heeft de heuvelachtige etappe vast en zeker ook aangekruist. Van der Poel werd vijfde in de openingstijdrit, maar sprintte daarna niet mee om de zege in de tweede en derde rit. Maar het kan ook zo maar dat de twee rivalen zich sparen voor de rit over de kasseien van woensdag.
Met zes beklimmingen van de vierde categorie zal ook de strijd om de bollentrui worden voortgezet. Magnus Cort gaat daarin aan de leiding. Daarnaast wordt het vooral nerveus, omdat de wind ook voor de klassementsrenners een rol kan spelen in de laatste 25 kilometer langs de kust.
Het peloton vertrekt om 13.15 in Duinkerke. De finish in Calais wordt tussen 17.15 en 17.35 verwacht.
Meer uit Sport
TOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatser Bart Hoolwerf heeft bij de EK afstanden in Polen genoegen moeten nemen met zilver op de massastart. Hij werd geklopt door de Belgische titelverdediger Bart Swings, ook de olympisch kampioen. De Italiaan Andrea Giovannini werd derde.
43 minuten geledenHUIJBERGEN (ANP) - Tibor del Grosso heeft zijn Nederlandse titel in het veldrijden geprolongeerd. Hij eindigde in het Brabantse Huijbergen voor Lars van der Haar, die zijn laatste NK reed. De derde plaats was voor Pim Ronhaar.
1 uur geledenST. MORITZ (ANP) - De Nederlandse bobsleeërs zijn bij de wereldbeker in het Zwitserse St. Moritz als dertiende geëindigd in de viermansbob. Dave Wesselink was met remmers Janko en Jelen Franjic en Timme Koster na twee runs 1,20 seconde langzamer dan de winnende Duitser Adam Ammour, die zijn landgenoot Johannes Lochner aftroefde.
1 uur geledenTOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatsster Chloé Hoogendoorn heeft bij de EK afstanden in Polen zilver gegrepen op de 1000 meter. De 21-jarige Zuid-Hollandse moest met 1.16,34 de titel laten aan Nikola Zdrahalova uit Tsjechië, die won in 1.16,06. Isabel Grevelt pakte brons.
2 uur geledenSYDNEY (ANP) - De tennissers van Polen hebben voor het eerst de United Cup gewonnen. Het team met onder anderen Iga Swiatek en Hubert Hurkacz was in de finale in Sydney te sterk voor Zwitserland: 2-1. Polen verloor de afgelopen twee jaar nog de finale van het toernooi voor gemengde landenteams.
3 uur geledenEGMOND AAN ZEE (ANP) - Atlete Nienke Brinkman is bij haar rentree derde geworden op de halve marathon van Egmond. De winst ging naar Florence Niyonkuru uit Rwanda in 1.10.38, voor haar landgenote Emeline Imanizabayo.
3 uur geledenBRISBANE (ANP) - De Belarussische tennisster Aryna Sabalenka heeft haar titel in Brisbane geprolongeerd. De nummer 1 van de wereld was in de finale duidelijk te sterk voor de Oekraïense Maria Kostjoek, de nummer 26 van de wereld: 6-4 6-3.
8 uur geleden