Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van Aert door coronabesmetting niet in Ronde van Vlaanderen

Van Aert door coronabesmetting niet in Ronde van Vlaanderen

HERENTALS (ANP) - Wout van Aert doet komende zondag definitief niet mee aan de Ronde van Vlaanderen. De Belgische kopman van Jumbo-Visma heeft positief getest op het coronavirus en kan niet starten, zo meldt hij in een korte videoboodschap.

Van Aert gold als een van de topfavorieten voor de zege. Hij won dit jaar al de Omloop Het Nieuwsblad en de E3 Saxo Bank Classic in Harelbeke. In 2020 eindigde hij als tweede in 'Vlaanderens Mooiste'. Toen verloor hij in een zinderende eindsprint van Mathieu van der Poel.

"Ik zal niet aan de start staan komende zondag in de Ronde van Vlaanderen", vertelt Van Aert. "Ik ben gisteren met lichte keelpijn wakker geworden . Twee zelftesten wezen al snel uit dat ik positief testte op Covid-19. Twee PCR-testen hebben dat bevestigd. Dus er is geen kans om zondag aan de start te staan."

Milde symptomen

Van Aert geeft toe dat hij maar milde symptomen heeft. "Dat sterkt mijn hoop dat ik snel zal herstellen en de komende weken weer in actie kan komen. Ik focus me nu op mijn herstel, een volledig herstel, voordat ik aan de toekomst ga denken. Zondag word ik de grootste fan van Jumbo-Visma."

De wielrenner weet niet waar hij de besmetting heeft opgelopen. "Ik heb twee jaar lang heel veel moeite gedaan om niet besmet te raken. Blijkbaar heb je dat niet in de hand. Het beestje heeft mij op het slechtst mogelijke moment te pakken."

De Belg wordt vervangen door neoprof Mick van Dijke, meldde de ploeg al eerder. De andere zes renners van Jumbo-Visma zijn Nederlands kampioen Timo Roosen, Mike Teunissen, de Belgen Tiesj Benoot en Nathan Van Hooydonck, de Fransman Christophe Laporte en de Italiaan Edoardo Affini.

Meer uit Sport

Wielrenner Kelderman voor het eerst Nederlands kampioen op de weg

NIJMEGEN (ANP) - Wilco Kelderman is voor het eerst Nederlands kampioen geworden. De 35-jarige wielrenner van Visma - Lease a Bike rondde na 160,5 kilometer rondom Nijmegen een lange solo af. Op bijna anderhalve minuut werd Bauke Mollema tweede en Jochem Kerckhaert derde.

22 minuten geleden
Veijer negende en Van den Goorbergh dertiende in Moto2-race TT

ASSEN (ANP) - Collin Veijer is bij de TT van Assen als negende gefinisht in de Moto2 en heeft daarmee 7 punten gescoord in het wereldkampioenschap. Zonta van den Goorbergh kwam na 22 ronden op het warme circuit in Drenthe als dertiende over de meet en verdiende 3 punten voor het kampioenschap.

1 uur geleden
Spaanse tiener Quiles boekt bij TT Assen zesde zege in Moto3

ASSEN (ANP) - De Spaanse tiener Máximo Quiles heeft de Moto3 stevig in zijn greep. De 18-jarige tiener won ook bij de TT van Assen de race in de lichtste WK-klasse. Het was al zijn zesde overwinning van dit seizoen.

2 uur geleden
Sporters delen zorgen om mogelijke vermissing shorttracker Roes

DEN HAAG (ANP) - Shorttracker Sven Roes wordt volgens verschillende collega's vermist. Op sociale media wordt gevraagd uit te kijken naar de 26-jarige sporter. Het vermissingsbericht is onder meer gedeeld door de shorttrackbroers Jens en Melle van 't Wout, shorttrackster Xandra Velzeboer en schaatsster Antoinette Rijpma-de Jong.

3 uur geleden
Red Bull-teambaas Mekies biedt Verstappen excuses aan na crash

SPIELBERG (ANP) - Teambaas Laurent Mekies van Red Bull heeft zijn excuses aangeboden aan Max Verstappen na de crash van de Nederlander tijdens de kwalificatie voor de Grote Prijs van Oostenrijk. De viervoudig wereldkampioen schoot eerder op zaterdag op de Red Bull Ring in Spielberg vlak voor het einde van de derde en laatste kwalificatiesessie van de baan.

16 uur geleden
Zwemster Steenbergen verbetert wereldrecord op 100 meter vrij

ROME (ANP) - Zwemster Marrit Steenbergen heeft bij wedstrijden in Rome het wereldrecord op de 100 meter vrije slag verbeterd. De 26-jarige Nederlandse noteerde een tijd van 51,68. Ze was daarmee een fractie sneller dan de Zweedse Sarah Sjöström (51,71), die het record sinds 2017 in handen had.

17 uur geleden
Turnster Sanne Wevers vond rentree wel 'even heftig'

ROTTERDAM (ANP) - Turnster Sanne Wevers (34) is opgelucht dat ze haar eerste wedstrijd achter de rug heeft. Bij de Nederlandse titelstrijd in Ahoy turnde ze haar eerste toernooi sinds de Olympische Spelen van Parijs en kwam ze in actie op balk (13,500) en brug (11,800).

18 uur geleden