Van Aert door coronabesmetting niet in Ronde van Vlaanderen
HERENTALS (ANP) - Wout van Aert doet komende zondag definitief niet mee aan de Ronde van Vlaanderen. De Belgische kopman van Jumbo-Visma heeft positief getest op het coronavirus en kan niet starten, zo meldt hij in een korte videoboodschap.
Van Aert gold als een van de topfavorieten voor de zege. Hij won dit jaar al de Omloop Het Nieuwsblad en de E3 Saxo Bank Classic in Harelbeke. In 2020 eindigde hij als tweede in 'Vlaanderens Mooiste'. Toen verloor hij in een zinderende eindsprint van Mathieu van der Poel.
"Ik zal niet aan de start staan komende zondag in de Ronde van Vlaanderen", vertelt Van Aert. "Ik ben gisteren met lichte keelpijn wakker geworden . Twee zelftesten wezen al snel uit dat ik positief testte op Covid-19. Twee PCR-testen hebben dat bevestigd. Dus er is geen kans om zondag aan de start te staan."
Milde symptomen
Van Aert geeft toe dat hij maar milde symptomen heeft. "Dat sterkt mijn hoop dat ik snel zal herstellen en de komende weken weer in actie kan komen. Ik focus me nu op mijn herstel, een volledig herstel, voordat ik aan de toekomst ga denken. Zondag word ik de grootste fan van Jumbo-Visma."
De wielrenner weet niet waar hij de besmetting heeft opgelopen. "Ik heb twee jaar lang heel veel moeite gedaan om niet besmet te raken. Blijkbaar heb je dat niet in de hand. Het beestje heeft mij op het slechtst mogelijke moment te pakken."
De Belg wordt vervangen door neoprof Mick van Dijke, meldde de ploeg al eerder. De andere zes renners van Jumbo-Visma zijn Nederlands kampioen Timo Roosen, Mike Teunissen, de Belgen Tiesj Benoot en Nathan Van Hooydonck, de Fransman Christophe Laporte en de Italiaan Edoardo Affini.
Meer uit Sport
BRISBANE (ANP) - Aryna Sabalenka heeft zich geplaatst voor de halve finales van het tennistoernooi van Brisbane. De Belarussische nummer 1 van de wereldranglijst versloeg in Australië de Amerikaanse Madison Keys met 6-3 6-3.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - Suzanne Schulting doet volgende maand bij de Olympische Spelen naast langebaanschaatsster ook als shorttrackster mee. Schaatsbond KNSB meldt dat de 28-jarige Friezin een aanwijsplek heeft gekregen voor de 1500 meter bij het shorttrack. Op de langebaan doet ze mee aan de 1000 meter.
21 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Oud-honkballer Hamilton Richardson is op 85-jarige leeftijd overleden. Dat meldt Sparta Rotterdam op de site van de club. Het is niet bekendgemaakt waaraan hij is gestorven. Richardson geldt als één van de beste honkballers aller tijden die ooit in de Nederlandse competitie heeft gespeeld.
1 dag geledenALMERE (ANP) - Oud-honkbalinternational Sidney de Jong is dinsdag op 46-jarige leeftijd overleden. Dat heeft de honkbalbond bevestigd aan het ANP. Over de doodsoorzaak is nog niets bekendgemaakt.
1 dag geledenLONDEN (ANP/AFP) - De beste tennissers ter wereld hoeven dit jaar aan één toernooi minder verplicht deel te nemen. Van tennisbond ATP moet de top 30 aan minimaal vier zogenoemde ATP 500-toernooien meedoen in plaats van de vijf van vorig jaar. De verplichte deelname aan masterstoernooien (ATP-1000) en de ATP Finals, mits een speler zich daarvoor heeft gekwalificeerd, blijft wel staan.
1 dag geledenMELBOURNE (ANP/AFP) - Oud-finaliste Zheng Qinwen heeft zich afgemeld voor de Australian Open. De regerend olympisch kampioene acht zichzelf niet fit genoeg om vanaf 18 januari deel te nemen aan het eerste grandslamtoernooi van het jaar, meldt de 23-jarige Chinese tennisster via sociale media.
1 dag geledenDEN BOSCH (ANP) - De Brit Simon Yates (33) stopt per direct als wielrenner. De winnaar van de afgelopen Giro d'Italia vindt het, na een succesvol jaar met ook een ritzege in de Tour de France, het goede moment om zijn carrière te beëindigen. Dat meldt zijn ploeg Visma - Lease a Bike, waar hij nog een jaar onder contract stond.
1 dag geleden