Van Aert door coronabesmetting niet in Ronde van Vlaanderen
HERENTALS (ANP) - Wout van Aert doet komende zondag definitief niet mee aan de Ronde van Vlaanderen. De Belgische kopman van Jumbo-Visma heeft positief getest op het coronavirus en kan niet starten, zo meldt hij in een korte videoboodschap.
Van Aert gold als een van de topfavorieten voor de zege. Hij won dit jaar al de Omloop Het Nieuwsblad en de E3 Saxo Bank Classic in Harelbeke. In 2020 eindigde hij als tweede in 'Vlaanderens Mooiste'. Toen verloor hij in een zinderende eindsprint van Mathieu van der Poel.
"Ik zal niet aan de start staan komende zondag in de Ronde van Vlaanderen", vertelt Van Aert. "Ik ben gisteren met lichte keelpijn wakker geworden . Twee zelftesten wezen al snel uit dat ik positief testte op Covid-19. Twee PCR-testen hebben dat bevestigd. Dus er is geen kans om zondag aan de start te staan."
Milde symptomen
Van Aert geeft toe dat hij maar milde symptomen heeft. "Dat sterkt mijn hoop dat ik snel zal herstellen en de komende weken weer in actie kan komen. Ik focus me nu op mijn herstel, een volledig herstel, voordat ik aan de toekomst ga denken. Zondag word ik de grootste fan van Jumbo-Visma."
De wielrenner weet niet waar hij de besmetting heeft opgelopen. "Ik heb twee jaar lang heel veel moeite gedaan om niet besmet te raken. Blijkbaar heb je dat niet in de hand. Het beestje heeft mij op het slechtst mogelijke moment te pakken."
De Belg wordt vervangen door neoprof Mick van Dijke, meldde de ploeg al eerder. De andere zes renners van Jumbo-Visma zijn Nederlands kampioen Timo Roosen, Mike Teunissen, de Belgen Tiesj Benoot en Nathan Van Hooydonck, de Fransman Christophe Laporte en de Italiaan Edoardo Affini.
Meer uit Sport
BREDA (ANP) - Vechtsporter Reinier de Ridder neemt het op 7 maart in de Ultimate Fighting Championship (UFC) op tegen de Braziliaan Caio Borralho. Dat meldt de 35-jarige Bredanaar op Instagram. Het gevecht is in Las Vegas.
7 minuten geledenMIAMI (ANP) - De Brit Anthony Joshua heeft de Amerikaan Jake Paul knock-out geslagen in de zesde ronde van hun bokswedstrijd in het Kaseya Center in Miami. Het gevecht, dat wereldwijd werd uitgezonden door Netflix, stond gepland over acht ronden.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Zwitserse tennisser Stan Wawrinka heeft het einde van zijn carrière aangekondigd. De drievoudig grandslamwinnaar blijft nog één jaar actief, meldt hij op social media. "Elk boek heeft een einde nodig. Het is tijd om het laatste hoofdstuk van mijn carrière als professioneel tennisser te schrijven. 2026 wordt mijn laatste jaar op de tour."
16 uur geledenLONDEN (ANP) - Drie coureurs rijden volgend seizoen met een nieuw startnummer in de Formule 1. Dat blijkt uit de inschrijflijst die de internationale autosportfederatie heeft vrijgegeven.
18 uur geledenSIGULDA (ANP) - Het is skeletonster Kimberley Bos opnieuw niet gelukt op het erepodium te eindigen van een wereldbekerwedstrijd. De 32-jarige Edese kwam vrijdag in Sigulda in Letland niet verder dan de achtste plaats. Een dag eerder eindigde regerend wereldkampioene Bos als vijfde.
19 uur geledenLONDEN (ANP) - Darter Kevin Doets heeft in Londen de tweede ronde van het WK darts bereikt. In Alexandra Palace vocht de 27-jarige Nederlander zich terug van een 0-1-achterstand en versloeg de Brit Matthew Dennant met 3-1.
20 uur geledenUTRECHT (ANP) - De KNSB geeft uiterlijk 4 januari aan sportkoepel NOC*NSF door welke achttien langebaanschaatsers Nederland in februari bij de Olympische Spelen in Milaan vertegenwoordigen. Dat meldt de schaatsbond vrijdag bij de bekendmaking van de selectievolgorde voor het olympisch kwalificatietoernooi. Dat vindt plaats van 26 tot en met 30 december in Thialf.
20 uur geleden