Van Aert: deze overwinning is onbetaalbaar
PARIJS (ANP) - Wout van Aert verraste zichzelf met zijn overwinning op de Champs-Élysées in de slotetappe van de Ronde van Frankrijk. "Dit is geweldig", zei de Belgische renner van Jumbo Visma, nadat hij de Britse favoriet Mark Cavendish had afgetroefd. "Deze Tour is echt een rollercoaster geweest. Maar om het af te maken met zo'n weekend, is ver boven de verwachtingen."
Van Aert won zaterdag al de tijdrit en was ook succesvol in de bergen. Hij zal snel moeten omschakelen naar de Olympische Spelen. Hij vliegt zondagavond nog naar Tokio. "Ik heb mezelf wel een beetje in de problemen gebracht, want ik moet nu natuurlijk allerlei interviews doen. Maar we zullen wel kijken hoe het daar gaat. Deze overwinning is onbetaalbaar."
Hij betrok zijn ploeg, die in het begin van de Tour ook veel tegenslag kende, en Mike Teunissen nadrukkelijk in zijn succes. "Ik wil mijn kleine team en Mike Teunissen bedanken. Hij heeft mij perfect in de positie gebracht. Het is ook klasse van de ploeg."
Teunissen
De Deen Michael Mørkøv, ploeggenoot van Mark Cavendish, werd geroemd als de best sprintaantrekker in deze Tour, maar volgens de Belgische ritwinnaar was Teunissen in Parijs de grote man. "Die prijs gaat vandaag zeker naar Mike, want hij heeft hier vijftig kilometer met mij rondgereden. Ik bleef kalm, want ik had het volste vertrouwen in hem. Ik heb gewacht totdat hij zei dat we moesten gaan. Zijn voorbereiding was geweldig."
Van Aert had zondagochtend de motivatie gekregen om voor de zege te gaan in de slotetappe. "De Champs-Élysées is speciaal. Ik wilde meedoen omdat ik die ooit eens op mijn palmares wilde hebben. Maar vanmorgen dacht ik dat mocht het lukken om te winnen, het uniek is om twee ritten in het slotweekend te winnen en drie verschillende typen ritten in de Tour te winnen. Dat was ook de motivatie."
Meer uit Sport
PARIJS (ANP/AFP) - Geoffroy Roux de Bézieux is de nieuwe voorzitter van het organisatiecomité voor de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen. De 64-jarige Fransman volgt de in september afgetreden Edgar Grospiron op.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robert Eenhoorn noemt het "heel bijzonder" dat voormalig bondscoach Pat Murphy met de honkballers van Milwaukee Brewers kampioen is geworden. "Het is voor iedere coach een knappe prestatie, maar het is natuurlijk heel leuk dat iemand het doet die twee keer bondscoach van Nederland was en veel affiniteit met ons land heeft", zegt de 58-jarige oud-honkbalinternational Eenhoorn tegen het ANP.
5 uur geledenTOKIO (ANP) - Elena Rybakina heeft de kwartfinale bereikt van het tennistoernooi van Tokio. De nummer één van de wereldranglijst uit Kazachstan won in twee sets van haar landgenote Joelia Poetintseva: 6-2 6-3.
8 uur geledenMILWAUKEE (ANP) - Pat Murphy heeft met de honkballers Milwaukee Brewers voor het eerst in de clubgeschiedenis de World Series gewonnen. Het team van de 67-jarige oud-bondscoach van Nederland won in de nacht van woensdag op donderdag in het eigen American Family Field met 4-1 van de Tampa Bay Rays. Daarmee komt de stand in de strijd om het kampioenschap op 4-1 voor de Brewers.
15 uur geledenBARCELONA (ANP) - Eder Sarabia is de nieuwe trainer van Espanyol. De Spanjaard is de opvolger van zijn landgenoot Manolo González, die dinsdag na een nederlaag tegen vierdeklasser Sestao River (4-3) in het bekertoernooi werd ontslagen.
23 uur geledenDEVENTER (ANP) - Marjan Olfers, hoogleraar Sport en Recht aan de Vrije Universiteit Amsterdam, gaat met haar onderzoeksbureau Verinorm het onafhankelijke onderzoek naar de cultuur binnen wielerploeg Picnic PostNL leiden. Dat bevestigt een woordvoerder van Picnic PostNL na berichtgeving van de NOS.
23 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - De Mexicaanse Formule 1-coureur Sergio Pérez (36) blijft langer voor Cadillac rijden. Hij heeft een contract tot 2029 getekend bij het Amerikaanse team. Dat heeft het team woensdag bekendgemaakt. Pérez was eerder teamgenoot van Max Verstappen bij Red Bull Racing.
1 dag geleden