Van Aert: deze overwinning is onbetaalbaar
PARIJS (ANP) - Wout van Aert verraste zichzelf met zijn overwinning op de Champs-Élysées in de slotetappe van de Ronde van Frankrijk. "Dit is geweldig", zei de Belgische renner van Jumbo Visma, nadat hij de Britse favoriet Mark Cavendish had afgetroefd. "Deze Tour is echt een rollercoaster geweest. Maar om het af te maken met zo'n weekend, is ver boven de verwachtingen."
Van Aert won zaterdag al de tijdrit en was ook succesvol in de bergen. Hij zal snel moeten omschakelen naar de Olympische Spelen. Hij vliegt zondagavond nog naar Tokio. "Ik heb mezelf wel een beetje in de problemen gebracht, want ik moet nu natuurlijk allerlei interviews doen. Maar we zullen wel kijken hoe het daar gaat. Deze overwinning is onbetaalbaar."
Hij betrok zijn ploeg, die in het begin van de Tour ook veel tegenslag kende, en Mike Teunissen nadrukkelijk in zijn succes. "Ik wil mijn kleine team en Mike Teunissen bedanken. Hij heeft mij perfect in de positie gebracht. Het is ook klasse van de ploeg."
Teunissen
De Deen Michael Mørkøv, ploeggenoot van Mark Cavendish, werd geroemd als de best sprintaantrekker in deze Tour, maar volgens de Belgische ritwinnaar was Teunissen in Parijs de grote man. "Die prijs gaat vandaag zeker naar Mike, want hij heeft hier vijftig kilometer met mij rondgereden. Ik bleef kalm, want ik had het volste vertrouwen in hem. Ik heb gewacht totdat hij zei dat we moesten gaan. Zijn voorbereiding was geweldig."
Van Aert had zondagochtend de motivatie gekregen om voor de zege te gaan in de slotetappe. "De Champs-Élysées is speciaal. Ik wilde meedoen omdat ik die ooit eens op mijn palmares wilde hebben. Maar vanmorgen dacht ik dat mocht het lukken om te winnen, het uniek is om twee ritten in het slotweekend te winnen en drie verschillende typen ritten in de Tour te winnen. Dat was ook de motivatie."
Meer uit Sport
LEEUWARDEN (ANP) - Henk Kroes, de voormalige voorzitter van de Vereniging De Friesche Elf Steden, is dinsdag op 87-jarige leeftijd overleden. Dat meldt zijn familie in een persbericht. Kroes was voorzitter tijdens de voorlopig laatste Elfstedentocht in 1997.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - De Formule 1 breidt het aantal sprintraces in 2027 uit naar tien. Dat zijn er vier meer dan dit seizoen. Monaco (4-6 juni) is de opvallendste grand prix die een sprintrace krijgt, valt op te maken uit de kalender die de koningsklasse van de autosport heeft gepresenteerd.
14 uur geledenDÜSSELDORF (ANP) - US Open-winnaar Alexander Zverev komt dit weekend in actie voor Duitsland in de Davis Cup. Duitsland tennist in Halle tegen Kroatië.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Australische motorracer Senna Agius maakt in 2027 de overstap naar de MotoGP. De 20-jarige Agius gaat rijden voor KTM-team Tech3. Hij komt dit seizoen uit in de Moto2.
16 uur geledenTAMPERE (ANP) - De Nederlandse volleyballers zijn uitgeschakeld op het EK. De ploeg van bondscoach Joel Banks leed in Tampere tegen gastland Finland de vierde nederlaag dit toernooi. Net als maandag tegen Servië gaf Oranje een voorsprong uit handen en ging het na vijf sets onderuit: 25-18 21-25 26-24 20-25 11-15.
1 dag geledenLAUSANNE (ANP) - Kogelstootster Jessica Schilder is de enige Nederlandse atlete bij de tien genomineerden voor de verkiezing van Europees atlete van het jaar. Femke Broeders-Bol, die vorig jaar voor de derde keer werd gekozen tot Europa's beste atlete, ontbreekt in het lijstje met namen. Bij de mannen is geen Nederlander genomineerd.
1 dag geledenBOEDAPEST (ANP) - De wereldkampioenschappen atletiek in 2029 zijn toegewezen aan de Keniaanse hoofdstad Nairobi. Het wordt de eerste keer dat de WK plaatsvinden op het Afrikaanse continent. De mondiale atletiekbond World Athletics wees op een vergadering in Boedapest ook alvast de gaststad aan voor de WK atletiek in 2031. Dat is München in Duitsland geworden.
1 dag geleden