Van Aert denkt door te kunnen in Tour de France ondanks snijwond
LE LIORAN (ANP/BELGA) - Wielrenner Wout van Aert hoopt donderdag gewoon van start te gaan in de twaalfde etappe van de Tour de France. De 29-jarige Belg van Visma - Lease a Bike liep bij een val in de elfde rit een snijwond aan zijn arm op.
"Daar heb ik best veel last van", zei Van Aert bij Sporza. "Het doet pijn, maar ik wil proberen donderdag te starten. We zien dan wel hoe het loopt."
Van Aert schatte op 45 kilometer van de streep een bocht verkeerd in, waardoor hij tegen het asfalt ging. "Ik ging er veel te snel in, kon niet meer tijdig remmen. Ik wist wel dat ik goed gevallen was, maar heb na de aankomst toch snel de dokter opgezocht. Vooral om breuken uit te sluiten en die zijn er niet."
Etappewinnaar Vingegaard
"Die diepe wond zal wel weer tijd vragen om te herstellen, maar ik zal wel verder kunnen. Vandaag heb ik de rit ook kunnen uitrijden. Vooral op de hobbels en in de afdalingen had ik pijn, maar ik kon ook gewoon fietsen", aldus Van Aert.
De etappe werd gewonnen door Jonas Vingegaard, ploeggenoot van Van Aert, voor geletruidrager Tadej Pogacar.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Danny Noppert heeft in de eerste ronde van het WK darts geen fout gemaakt tegen zijn landgenoot Jurjen van der Velde. In het Alexandra Palace in Londen werd het 3-1 voor de als zesde geplaatste Nederlander. De 23-jarige Van der Velde beleefde zijn WK-debuut.
47 minuten geledenMAASTRICHT (ANP) - De provincie Limburg is niet van plan de start van de Ronde van Spanje in 2029 of 2030 binnen te halen. Het provinciebestuur werd daar begin dit jaar over gepolst door een "externe partij", maar concludeert na onderzoek dat de financiële en organisatorische risico's te groot zijn. Ook zou de Vuelta-start vergeleken met andere wielerevenementen zoals de Amstel Gold Race economisch relatief weinig opleveren voor Limburg.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - De Formule 1 keert voor twee jaar terug naar Portugal. Er is een akkoord gesloten voor een Grand Prix van Portugal op het circuit van Portimão in 2027 en 2028, meldt de koningsklasse op zijn website.
12 uur geledenLONDEN (ANP) - De tennissers op de ATP Tour kunnen in navolging van de tennissters op de WTA Tour komend seizoen ook een beroep doen op hitteregels. Daarmee kunnen ze zich beschermen tegen extreme hitte tijdens partijen.
13 uur geledenLONDEN (ANP) - Darter Dirk van Duijvenbode heeft op het WK darts in Londen de tweede ronde bereikt. De 33-jarige Zuid-Hollander versloeg in Alexandra Palace in de Engelse hoofdstad de Belg Andy Baetens met 3-2 in sets.
1 dag geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - Sportfans kunnen zich vanaf 14 januari registreren voor het kopen van tickets voor de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028. De organisatoren van LA28 meldden dat er minstens 1 miljoen kaartjes voor een bedrag van 28 dollar (24 euro) in de verkoop gaan.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - Oud-winnaar Félix Auger-Aliassime neemt in februari deel aan het ABN AMRO Open. Dat maakte de organisatie van het tennistoernooi in Rotterdam maandag bekend. De 25-jarige Canadees is de nummer 5 van de wereld.
1 dag geleden