Van Aert denkt door te kunnen in Tour de France ondanks snijwond
LE LIORAN (ANP/BELGA) - Wielrenner Wout van Aert hoopt donderdag gewoon van start te gaan in de twaalfde etappe van de Tour de France. De 29-jarige Belg van Visma - Lease a Bike liep bij een val in de elfde rit een snijwond aan zijn arm op.
"Daar heb ik best veel last van", zei Van Aert bij Sporza. "Het doet pijn, maar ik wil proberen donderdag te starten. We zien dan wel hoe het loopt."
Van Aert schatte op 45 kilometer van de streep een bocht verkeerd in, waardoor hij tegen het asfalt ging. "Ik ging er veel te snel in, kon niet meer tijdig remmen. Ik wist wel dat ik goed gevallen was, maar heb na de aankomst toch snel de dokter opgezocht. Vooral om breuken uit te sluiten en die zijn er niet."
Etappewinnaar Vingegaard
"Die diepe wond zal wel weer tijd vragen om te herstellen, maar ik zal wel verder kunnen. Vandaag heb ik de rit ook kunnen uitrijden. Vooral op de hobbels en in de afdalingen had ik pijn, maar ik kon ook gewoon fietsen", aldus Van Aert.
De etappe werd gewonnen door Jonas Vingegaard, ploeggenoot van Van Aert, voor geletruidrager Tadej Pogacar.
Meer uit Sport
NICE (ANP/Belga) - De slotklim in de zevende etappe van Parijs-Nice is geschrapt. De organisatie van de Franse WorldTour-koers heeft het parcours van de koninginnenrit aangepast vanwege het voorspelde winterweer. De finish van de rit die begint in Nice ligt nu niet in Auron, maar in Isola, zo meldde de ASO.
2 uur geledenMONTREAL (ANP) - Shorttracker Melle van 't Wout is op de WK shorttrack in Montreal uitgeschakeld in de heats van de 500 meter. De 26-jarige shorttracker, die op de Olympische Spelen in Milaan zilver won op deze afstand, liep tegen een diskwalificatie aan.
4 uur geledenAPT (ANP) - Wielrenner Harold Tejada uit Colombia heeft de zesde etappe in Parijs-Nice op zijn naam geschreven. De Colombiaan van XDS Astana ontsnapte in de rit van Barbentane naar Apt over 179,3 kilometer in de slotkilometers uit de groep met favorieten en bleef die voor. Dorian Godon uit Frankrijk werd tweede en de Brit Lewis Askey kwam als derde binnen.
6 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Formule 1-races in Bahrein en Saudi-Arabië zijn geannuleerd. Dat stelt de Duitse betaalzender Sky volgens DPA. De GP's stonden voor 12 en 19 april op de kalender, maar gaan vanwege de oorlog in het Midden-Oosten niet door.
6 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - De judobond (JBN) gaat met tien judoka's naar het Europees kampioenschap, dat plaatsvindt van 16 tot en met 19 april in de Georgische hoofdstad Tbilisi. Het team bestaat uit zeven vrouwen en drie mannen.
6 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Team Essent heeft schaatsster Angel Daleman tot de zomer van 2028 vastgelegd. De ploeg van Sven Kramer en Jac Orie heeft het contract van de 18-jarige schaatsster, dat nog liep tot 2027, opengebroken en verlengd.
7 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Niels de Langen (27) heeft vrijdag een zilveren medaille gewonnen op de reuzenslalom bij de Paralympische Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo. Het goud was voor de Italiaan René de Silvestro. Thijn Speksnijder werd elfde.
8 uur geleden