Van Aert denkt behalve aan groen ook aan geel in Tour
KOPENHAGEN (ANP) - Wout van Aert richt zich in de Tour de France op het winnen van de groene trui. De eindzege in het puntenklassement is de doelstelling voor de Belg van Jumbo-Visma in de komende drie weken. Vrijdag, wanneer de Tour met een tijdrit in Kopenhagen van start gaat, denkt hij echter eerst aan het geel. "Het is een parcours dat me moet liggen", zei Van Aert woensdag in de Deense hoofdstad.
Zorgen zijn er over een knieblessure die hem de afgelopen weken hinderde nadat hij zich had gestoten aan zijn stuur. "Een week niet kunnen trainen zo kort voor de Tour is niet ideaal. Ik heb waardevolle trainingen gemist", vertelde de 27-jarige Belg, die inmiddels al zes Touretappes op zijn erelijst heeft staan. Van Aert kan sprinten, bergop rijden en is een erkend tijdrijder. "De winst in Kopenhagen is een groot doel. Het was met deze knieblessure moeilijk om erin te blijven geloven, maar ik laat me niet ontmoedigen. Het is een redelijk technisch parcours, met 13 kilometer iets langer dan bij een normale proloog."
Met de Sloveen Primoz Roglic en de Deen Jonas Vingegaard heeft Van Aert twee ploeggenoten die gaan voor de eindzege en het geel in Parijs. De Belg denkt niet dat dat bijt met zijn ambities voor de groene trui. "We jagen al een paar jaar op de eindzege en ik wil mijn steentje bijdragen. Maar ik krijg dit jaar wel wat meer vrijheid. Ik weet ook dat strijden voor het groen veel energie zal kosten, maar ik ga er voor. Ik kan punten pakken in de vlakke etappes, maar ook bij de tussensprints en in de bergetappes. Of dat niet wat veel wordt? Ik heb in het verleden al getoond dat ik veel werk kan verzetten."
Meer uit Sport
DEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van Amsterdam hebben de landstitel gewonnen. Het elftal van trainer Jesse Mahieu versloeg regerend kampioen Den Bosch na shoot-outs. Voor Amsterdam is het de 22e landstitel uit de clubgeschiedenis en de vijfde deze eeuw. Den Bosch blijft op 23 landstitels staan.
22 minuten geledenPARIJS (ANP) - De Poolse tennisster Iga Swiatek heeft zich eenvoudig geplaatst voor de tweede ronde van Roland Garros. De viervoudig winnares van het grandslamtoernooi in Parijs was met 6-1 6-2 te sterk voor Emerson Jones uit Australië.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor begint dinsdag om 11.00 uur aan zijn wedstrijd tegen Matteo Arnaldi in de eerste ronde van Roland Garros. Het duel tussen de Nederlander en de Italiaan is de eerste partij van de dag op baan 7.
2 uur geledenMILAAN (ANP/BELGA) - Klassementsleider Jonas Vingegaard wil zich in de laatste week van de Ronde van Italië niet alleen focussen op het behoud van zijn roze trui, maar ook nog minstens een etappe winnen. Dat zei de Deen van Visma - Lease a Bike maandag tijdens een online persconferentie op de laatste rustdag.
4 uur geledenMONTREAL (ANP/RTR) - Formule 1-coureur George Russell hield veel frustraties over aan de Grote Prijs van Canada. De 28-jarige Brit startte in Montreal voor het derde jaar op rij vanaf poleposition, maar viel met zijn Mercedes in de dertigste ronde uit. Zijn jonge Italiaanse ploeggenoot Kimi Antonelli behaalde zijn vierde achtereenvolgende zege dit seizoen en vergrootte zijn voorsprong op Russell in de WK-stand tot 43 punten.
5 uur geledenSAN ANTONIO (ANP/RTR/BELGA) - De basketballers van San Antonio Spurs zijn in de finale van de Western Conference in de NBA tegen regerend kampioen Oklahoma City Thunder langszij gekomen. Dankzij uitblinker Victor Wembanyama won het team van trainer Mitch Johnson met 103-82. Na vier wedstrijden is de stand nu 2-2.
5 uur geledenMONTREAL (ANP) - Max Verstappen was tevreden met zijn eerste podiumplaats dit seizoen in de Formule 1. De viervoudig wereldkampioen eindigde in de Grote Prijs van Canada als derde achter winnaar Kimi Antonelli in de Mercedes en Ferrari-coureur Lewis Hamilton. "Om hier op het podium te staan is heel positief. Ik ben daar erg blij mee", zei hij in het interview na afloop.
14 uur geleden