Van Aert denkt behalve aan groen ook aan geel in Tour
KOPENHAGEN (ANP) - Wout van Aert richt zich in de Tour de France op het winnen van de groene trui. De eindzege in het puntenklassement is de doelstelling voor de Belg van Jumbo-Visma in de komende drie weken. Vrijdag, wanneer de Tour met een tijdrit in Kopenhagen van start gaat, denkt hij echter eerst aan het geel. "Het is een parcours dat me moet liggen", zei Van Aert woensdag in de Deense hoofdstad.
Zorgen zijn er over een knieblessure die hem de afgelopen weken hinderde nadat hij zich had gestoten aan zijn stuur. "Een week niet kunnen trainen zo kort voor de Tour is niet ideaal. Ik heb waardevolle trainingen gemist", vertelde de 27-jarige Belg, die inmiddels al zes Touretappes op zijn erelijst heeft staan. Van Aert kan sprinten, bergop rijden en is een erkend tijdrijder. "De winst in Kopenhagen is een groot doel. Het was met deze knieblessure moeilijk om erin te blijven geloven, maar ik laat me niet ontmoedigen. Het is een redelijk technisch parcours, met 13 kilometer iets langer dan bij een normale proloog."
Met de Sloveen Primoz Roglic en de Deen Jonas Vingegaard heeft Van Aert twee ploeggenoten die gaan voor de eindzege en het geel in Parijs. De Belg denkt niet dat dat bijt met zijn ambities voor de groene trui. "We jagen al een paar jaar op de eindzege en ik wil mijn steentje bijdragen. Maar ik krijg dit jaar wel wat meer vrijheid. Ik weet ook dat strijden voor het groen veel energie zal kosten, maar ik ga er voor. Ik kan punten pakken in de vlakke etappes, maar ook bij de tussensprints en in de bergetappes. Of dat niet wat veel wordt? Ik heb in het verleden al getoond dat ik veel werk kan verzetten."
Meer uit Sport
MIAMI (ANP) - Profhonkballer Jonathan Schoop behoort niet tot het Koninkrijksteam dat volgende maand in Miami uitkomt op de World Baseball Classic (WBC). Dat blijkt uit de selectie die vrijdagochtend door Major League Baseball bekend is gemaakt. De 34-jarige tweedehonkman zit sinds 29 januari vast op Curaçao na een huiszoeking in een onderzoek naar illegaal wapenbezit. Schoop moet vrijdag voor de rechter-commissaris verschijnen.
9 uur geledenFUNCHAL (ANP) - De Nederlandse waterpolosters zijn in het Portugese Funchal (Madeira) voor de zevende keer Europees kampioen geworden. De ploeg van bondscoach Evangelos Doudesis won in de finale van Hongarije. Na de reguliere vier periodes was de stand 10-10, maar Oranje nam de strafworpen beter. Lola Moolhuijzen wierp de beslissende penalty erin. De eindstand was 15-13.
14 uur geledenMILAAN (ANP) - Bijna driekwart van de Nederlandse deelnemers aan de Olympische Spelen bezoekt vrijdag de openingsceremonie. Dat meldt een woordvoerder van NOC*NSF.
17 uur geledenMILAAN (ANP) - Joy Beune heeft zaterdag op de 3000 meter bij de Spelen in Milaan haar enige kans op een individuele prijs. De regerend wereldkampioene op deze afstand wil zich twee dagen voor de wedstrijd niet te veel bezighouden met het eindresultaat. "Ik probeer me er niet te veel op te richten dat ik goud moet winnen", zegt ze. "Als mijn raceplan een andere medaille of zelfs geen oplevert, maar ik er alles aan heb gedaan, kan ik mezelf niks verwijten."
18 uur geledenMILAAN (ANP) - Carl Verheijen, chef de mission van de Nederlandse sportploeg bij de komende Olympische Spelen, is niet bevreesd voor het aangekondigde protest in Milaan tegen de immigratiedienst ICE. Voor vrijdag, wanneer de openingsceremonie in stadion San Siro is, staat een manifestatie tegen de omstreden Amerikaanse immigratiedienst ICE in de Italiaanse stad gepland.
18 uur geledenMILAAN (ANP) - NOC*NSF is na de uitbraak van het norovirus binnen het Finse ijshockeyteam op de Olympische Spelen "alert". Dat zei directeur topsport André Cats van NOC*NSF in gesprek met een groepje Nederlandse journalisten bij het olympisch dorp in Milaan.
20 uur geledenKONYA (ANP) - Harrie Lavreysen is op de EK baanwielrennen in het Turkse Konya ook op de keirin zonder gouden medaille gebleven. De titelverdediger moest het doen met zilver achter zijn rivaal Matthew Richardson uit Groot-Brittannië. Lavreysen (28) koos voor een bijzondere tactiek door al in de eerste van drie rondes voluit te gaan, maar zag Richardson vlak voor de finish langszij komen.
21 uur geleden