Van Aert denkt behalve aan groen ook aan geel in Tour
KOPENHAGEN (ANP) - Wout van Aert richt zich in de Tour de France op het winnen van de groene trui. De eindzege in het puntenklassement is de doelstelling voor de Belg van Jumbo-Visma in de komende drie weken. Vrijdag, wanneer de Tour met een tijdrit in Kopenhagen van start gaat, denkt hij echter eerst aan het geel. "Het is een parcours dat me moet liggen", zei Van Aert woensdag in de Deense hoofdstad.
Zorgen zijn er over een knieblessure die hem de afgelopen weken hinderde nadat hij zich had gestoten aan zijn stuur. "Een week niet kunnen trainen zo kort voor de Tour is niet ideaal. Ik heb waardevolle trainingen gemist", vertelde de 27-jarige Belg, die inmiddels al zes Touretappes op zijn erelijst heeft staan. Van Aert kan sprinten, bergop rijden en is een erkend tijdrijder. "De winst in Kopenhagen is een groot doel. Het was met deze knieblessure moeilijk om erin te blijven geloven, maar ik laat me niet ontmoedigen. Het is een redelijk technisch parcours, met 13 kilometer iets langer dan bij een normale proloog."
Met de Sloveen Primoz Roglic en de Deen Jonas Vingegaard heeft Van Aert twee ploeggenoten die gaan voor de eindzege en het geel in Parijs. De Belg denkt niet dat dat bijt met zijn ambities voor de groene trui. "We jagen al een paar jaar op de eindzege en ik wil mijn steentje bijdragen. Maar ik krijg dit jaar wel wat meer vrijheid. Ik weet ook dat strijden voor het groen veel energie zal kosten, maar ik ga er voor. Ik kan punten pakken in de vlakke etappes, maar ook bij de tussensprints en in de bergetappes. Of dat niet wat veel wordt? Ik heb in het verleden al getoond dat ik veel werk kan verzetten."
Meer uit Sport
WIJK AAN ZEE (ANP) - Schaker Jorden van Foreest heeft op het Tata Steel Chess Tournament remise gespeeld tegen de Oezbeek Javokhir Sindarov. Hij blijft door dat resultaat gedeeld tweede, samen met Sindarov en de Duitser Matthias Bluebaum, die woensdag van Anish Giri won.
58 minuten geledenNIEUWEGEIN (ANP) - Ferry Weertman en Ranomi Kromowidjojo zijn toegetreden tot de International Swimming Hall of Fame (ISHOF). Daarmee behoren de voormalige zwemmers tot een select gezelschap Nederlanders dat deze internationale erkenning ontvangt. Maarten van der Weijden, Monique Wildschut, Irene van der Laan en Judith van Berkel gingen hen voor.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Atlete Sifan Hassan (33) zal op 26 april van start gaan in de marathon van Londen. Hassan maakte in 2023 in Londen haar debuut op de marathon. Ondanks dat ze onderweg even moest stoppen vanwege kramp, wist ze haar eerste marathon meteen winnend af te sluiten.
3 uur geledenMANCHESTER (ANP/RTR) - De vorig jaar gestopte Britse bokser Tyson Fury keert opnieuw terug in de ring. De 37-jarige voormalige wereldkampioen zwaargewicht neemt het op 11 april op tegen de Rus Arslanbek Makhmudov.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het WK beachvolleybal van 2027 in Nederland vindt plaats op een aantal "iconische locaties" in de speelsteden Den Haag, Amsterdam, Apeldoorn en Rotterdam. Dat meldt volleybalbond Nevobo in een persbericht. De organisatie hoopt onder meer in Den Haag te spelen in een stadion op de Hofvijver, net als in 2015.
8 uur geledenMELBOURNE (ANP/AFP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft zonder problemen de halve finales van de Australian Open bereikt. De winnaar van de vorige twee edities was in Melbourne met 6-3 6-4 6-4 te sterk voor de Amerikaan Ben Shelton.
9 uur geledenMELBOURNE (ANP/RTR) - Coco Gauff krijgt veel bijval van andere toptennissters na haar woedeuitbarsting van dinsdag op de Australian Open. De Amerikaanse nummer 3 van de wereld klaagde over het gebrek aan privacy in Melbourne en daar zijn haar landgenotes Amanda Anisimova en Jessica Pegula en de Poolse Iga Swiatek het mee eens. "De vraag is of we tennissers zijn of dieren in de dierentuin, die zelfs in de gaten worden gehouden als ze naar de wc gaan", zei Swiatek.
9 uur geleden