Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van Aert denkt behalve aan groen ook aan geel in Tour

Van Aert denkt behalve aan groen ook aan geel in Tour

KOPENHAGEN (ANP) - Wout van Aert richt zich in de Tour de France op het winnen van de groene trui. De eindzege in het puntenklassement is de doelstelling voor de Belg van Jumbo-Visma in de komende drie weken. Vrijdag, wanneer de Tour met een tijdrit in Kopenhagen van start gaat, denkt hij echter eerst aan het geel. "Het is een parcours dat me moet liggen", zei Van Aert woensdag in de Deense hoofdstad.

Zorgen zijn er over een knieblessure die hem de afgelopen weken hinderde nadat hij zich had gestoten aan zijn stuur. "Een week niet kunnen trainen zo kort voor de Tour is niet ideaal. Ik heb waardevolle trainingen gemist", vertelde de 27-jarige Belg, die inmiddels al zes Touretappes op zijn erelijst heeft staan. Van Aert kan sprinten, bergop rijden en is een erkend tijdrijder. "De winst in Kopenhagen is een groot doel. Het was met deze knieblessure moeilijk om erin te blijven geloven, maar ik laat me niet ontmoedigen. Het is een redelijk technisch parcours, met 13 kilometer iets langer dan bij een normale proloog."

Met de Sloveen Primoz Roglic en de Deen Jonas Vingegaard heeft Van Aert twee ploeggenoten die gaan voor de eindzege en het geel in Parijs. De Belg denkt niet dat dat bijt met zijn ambities voor de groene trui. "We jagen al een paar jaar op de eindzege en ik wil mijn steentje bijdragen. Maar ik krijg dit jaar wel wat meer vrijheid. Ik weet ook dat strijden voor het groen veel energie zal kosten, maar ik ga er voor. Ik kan punten pakken in de vlakke etappes, maar ook bij de tussensprints en in de bergetappes. Of dat niet wat veel wordt? Ik heb in het verleden al getoond dat ik veel werk kan verzetten."

Meer uit Sport

Skeletonster Bos na brons in Beijing nu dertiende op Spelen

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos is er na haar bronzen medaille van vier jaar geleden in Beijing bij de Olympische Spelen niet opnieuw in geslaagd op het podium te eindigen. De 32-jarige Nederlandse beleefde in het Cortina Sliding Centre twee teleurstellende dagen en moest zich tevredenstellen met de dertiende plaats.

36 minuten geleden
Shorttracker Van 't Wout op Spelen naar halve finale 1500 meter

MILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout is bij de Olympische Spelen doorgedrongen tot de halve finale op de 1500 meter. De 24-jarige Nederlander, die donderdag op de 1000 meter als eerste Nederlander goud won op een individuele afstand op de Spelen, was in de vierde van zes kwartfinales de snelste. Van 't Wout kwam geen moment in de problemen.

40 minuten geleden
Skeletonster Bos stelt op Spelen ook in derde run teleur

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos gaat niet opnieuw een olympische medaille winnen. Na het brons van vier jaar geleden tijdens de Spelen van Beijing staat de 32-jarige Nederlandse in Cortina d'Ampezzo na drie runs op de twaalfde plaats. Na de eerste twee runs op vrijdag nam ze nog de dertiende plek in.

2 uur geleden
De Boo pakt op 500 meter zijn tweede zilver op Spelen Milaan

MILAAN (ANP) - Jenning de Boo heeft op de Olympische Spelen op de 500 meter zijn tweede zilveren medaille veroverd. De 22-jarige schaatser moest in het Milano Speed Skating Stadium met 33,88 het goud laten aan topfavoriet Jordan Stolz uit de Verenigde Staten. Die won in 33,77. Laurent Dubreuil uit Canada eindigde met 34,26 als derde.

3 uur geleden
De Minaur voor derde jaar op rij naar tennisfinale Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - De als eerste geplaatste Alex De Minaur heeft de finale bereikt van het tennistoernooi van Rotterdam. De Australiër klopte bij de laatste vier de Fransman Ugo Humbert, de nummer 36 van de wereld: 6-4 6-3. Het betekent zijn derde finaleplaats op rij in Rotterdam.

4 uur geleden
Schaatssters als derde naar halve finale ploegenachtervolging

MILAAN (ANP) - De Nederlandse schaatssters hebben zich op de Olympische Spelen in Milaan geplaatst voor de halve finales op de ploegenachtervolging. Het team met Joy Beune, Antoinette Rijpma-de Jong en Marijke Groenewoud kwam tot 2.55,65 en dat was goed voor de derde tijd. Nederland neemt het in de halve finale op tegen Japan.

4 uur geleden
Danilova en Tsiba rekenen bij olympisch debuut ook op vrije kür

MILAAN (ANP) - Kunstrijders Daria Danilova en Michel Tsiba denken bij hun debuut op de Olympische Spelen een goede kans te maken om ook de vrije kür te mogen schaatsen. Het Nederlandse koppel moet daarvoor zondag bij de korte kür bij de eerste zestien eindigen. Er doen in de Milano Ice Skating Arena negentien paren mee.

5 uur geleden