
Van Aert boekt eerste zege sinds zware val in Tour
LILLE (ANP) - De Belg Wout van Aert heeft in de Krawatencross zijn eerste overwinning geboekt sinds zijn zware val in de Tour de France van vorig jaar. De 25-jarige renner van Team Jumbo Visma schreef in de Belgische plaats Lille de slotwedstrijd om de DVV Trofee op zijn naam. Van Aert soleerde bij afwezigheid van wereldkampioen Mathieu van der Poel naar de winst en sloeg een paar keer op zijn rechterbovenbeen toen hij juichend over de finish kwam. "Dit is de bevestiging dat ik het nog kan", zei de drievoudig wereldkampioen veldrijden.
De Belgische wielrenner kwam op 19 juli in de individuele tijdrit in de Tour hard ten val. Van Aert, die enkele dagen daarvoor een ritzege had geboekt, bleef in Pau in een bocht aan een uitstekend onderdeel van een hek hangen. Hij liep onder meer een diepe vleeswond in zijn rechterbovenbeen op en moest meerdere operaties ondergaan. Van Aert maakte eind vorig jaar zijn rentree in het veld.
Bij het WK van vorige week in Dübendorf eindigde Van Aert als vierde, ruim 2 minuten na de oppermachtige Van der Poel. De eindzege in de DVV Trofee ging naar de jonge Belg Eli Iserbyt.
Meer uit Sport
NEW YORK (ANP) - Tennisster Naomi Osaka is door naar de kwartfinale van de US Open. Osaka versloeg de Amerikaanse Coco Gauff in de achtste finales. Het werd 6-3 6-2.
45 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Tennisster Iga Swiatek heeft de kwartfinales van de US Open bereikt. De Poolse nummer 2 van de wereld versloeg de Russische Ekaterina Alexandrova in de achtste finales. Swiatek was in twee sets te sterk voor Alexandrova: 6-3 6-1.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Tennisser Alex de Minaur heeft zich bij de US Open geplaatst voor de kwartfinales. De als achtste geplaatste Australiër was in drie sets te sterk voor Leandro Riedi uit Zwitserland. Het werd 6-3 6-2 6-1.
2 uur geledenLA MOTTE-SERVOLEX (ANP) - Tiesj Benoot vertrekt aan het einde van het jaar bij de Nederlandse wielerploeg Visma - Lease a Bike. De 31-jarige Belg gaat de komende drie jaar rijden voor Decathlon CMA CGM, het huidige Decathlon-AG2R. Dat maakte de Franse ploeg bekend.
11 uur geledenNEW YORK (ANP) - Aryna Sabalenka heeft de kwartfinales van de US Open bereikt. De Belarussische nummer 1 van de wereld versloeg in twee sets Cristina Bucsa uit Spanje: 6-1 6-4.
19 uur geledenNEW YORK (ANP) - Novak Djokovic heeft de kwartfinales van de US Open bereikt. De als zevende geplaatste Serviër won in drie sets van de Duitser Jan-Lennard Struff: 6-3 6-3 6-2.
19 uur geledenNEW YORK (ANP) - Carlos Alcaraz heeft zonder setverlies de laatste acht van de US Open bereikt. De als tweede geplaatste Spanjaard rekende in drie sets af met de Fransman Arthur Rinderknech: 7-6 (3) 6-3 6-4.
1 dag geleden