Van Aert blijft tot einde carrière bij Visma - Lease a Bike
DEN BOSCH (ANP) - Wout van Aert blijft tot het einde van zijn carrière rijden bij wielerploeg Visma - Lease a Bike. De 30-jarige Belgische wielrenner heeft zijn contract, dat afliep in 2026, verlengd totdat hij stopt met wielrennen. "Dat is een unicum in onze sport, maar daar hoefden we allebei niet lang over na te denken", zegt teambaas Richard Plugge.
Van Aert rijdt sinds 2019 voor de ploeg die toen Jumbo-Visma heette. Hij won onder meer negen Touretappes en drie ritten in de Vuelta. Ook schreef hij meerdere grote eendagskoersen op zijn naam zoals de klassieker Milaan - Sanremo, de Amstel Gold Race, Strade Bianche, Omloop Het Nieuwsblad, E3 Saxo Classic, Gent - Wevelgem en Kuurne - Brussel - Kuurne.
"Deze ploeg is uniek en past al vijf jaar bij me en dat wil ik graag zo houden. Daarom heb ik besloten om hier voor altijd te blijven, en dat voelt heel goed", laat Van Aert weten.
Verbetering
De Belgische wielrenner hoefde niet lang na te denken over het contract. "Omdat we bij de ploeg werken met de beste mensen en de beste materialen", zegt hij in een verklaring van de ploeg. "Samen zijn we constant op zoek naar verbetering, waardoor we individueel, maar ook als ploeg blijven ontwikkelen. Daar heb ik veel succes aan te danken, dat doen we samen."
Plugge noemt Van Aert een cultuurdrager van de ploeg. "Wout is natuurlijk een fantastische renner met een geweldig palmares. Hij is een alleskunner: een sprinter, een klassieke renner, een tijdrijder en op zijn beste dagen wint hij ook nog eens een bergrit zoals de befaamde zege op de Mont Ventoux in de Tour de France. Daarnaast is hij een belangrijke cultuurdrager geworden, een onmisbare schakel in onze ploeg. Hij is een leider en een teamplayer, een renner die anderen in de ploeg ook beter maakt, alleen al door zijn inzichten en charisma. Wij zijn enorm blij met hem en gelukkig is dat wederzijds."
Meer uit Sport
ROUBAIX (ANP) - Franziska Koch heeft Parijs-Roubaix gewonnen. De Duitse wielrenster van FDJ United-SUEZ versloeg Marianne Vos en Pauline Ferrand-Prévot in een sprint op de wielerbaan van Roubaix. Ploeggenoten Vos en Ferrand-Prévot waren er niet in geslaagd de Duitse renster te lossen.
3 uur geledenMONACO (ANP) - Jannik Sinner is na zijn overwinning in de finale van de Monte Carlo Masters weer de nummer 1 van de wereldranglijst. De 24-jarige Italiaan rekende op het gravel van Monaco in twee sets af met zijn grote rivaal Carlos Alcaraz: 7-6 (5) 6-3. Het was de eerste keer dat Sinner een groot graveltoernooi op zijn naam wist te schrijven.
4 uur geledenROUBAIX (ANP) - Mathieu van der Poel is er door lekke banden niet in geslaagd voor de vierde keer op rij Parijs-Roubaix te winnen. Hij kon in een lange achtervolging door lekke banden niet meer bij de koplopers geraken en eindigde als vierde. "Mijn koers was over in het Bos, ik heb er alles aan gedaan, maar net niet", reageerde de drievoudig winnaar bij de NOS op zijn lekke banden op de beruchte kasseistrook Bos van Wallers.
4 uur geledenROUBAIX (ANP) - Wout van Aert heeft voor het eerst Parijs-Roubaix gewonnen. De 31-jarige Belg van Visma - Lease a Bike was na 258,3 kilometer tussen Compiègne en Roubaix medevluchter Tadej Pogacar uit Slovenië te snel af in de sprint op de wielerbaan in Roubaix. Drievoudig winnaar Mathieu van der Poel eindigde na een lange achtervolging door lekke banden op ongeveer een halve minuut als vierde.
5 uur geledenLINZ (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva heeft het WTA-toernooi van Linz gewonnen. De Russin was in de finale in drie sets te sterk voor de tot Oostenrijkse genaturaliseerde Russin Anastasia Potapova: 1-6 6-4 6-3.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Filmon Tesfu heeft zich van begin tot eind door het publiek gedragen gevoeld tijdens de marathon van Rotterdam. Op de Coolsingel dook de 32-jarige atleet nipt onder zijn persoonlijk record en liep in 2.06.40 naar zijn eerste Nederlandse marathontitel.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Mikky Keetels liep tijdens de marathon van Rotterdam precies de race die ze in haar hoofd had. De kersverse Nederlands kampioene op de klassieke afstand over 42,195 kilometer voelde zich na de finish nog scherp en keek tijdens een persconferentie tevreden terug op haar wedstrijd.
7 uur geleden