Van Aert blijft tot einde carrière bij Visma - Lease a Bike
DEN BOSCH (ANP) - Wout van Aert blijft tot het einde van zijn carrière rijden bij wielerploeg Visma - Lease a Bike. De 30-jarige Belgische wielrenner heeft zijn contract, dat afliep in 2026, verlengd totdat hij stopt met wielrennen. "Dat is een unicum in onze sport, maar daar hoefden we allebei niet lang over na te denken", zegt teambaas Richard Plugge.
Van Aert rijdt sinds 2019 voor de ploeg die toen Jumbo-Visma heette. Hij won onder meer negen Touretappes en drie ritten in de Vuelta. Ook schreef hij meerdere grote eendagskoersen op zijn naam zoals de klassieker Milaan - Sanremo, de Amstel Gold Race, Strade Bianche, Omloop Het Nieuwsblad, E3 Saxo Classic, Gent - Wevelgem en Kuurne - Brussel - Kuurne.
"Deze ploeg is uniek en past al vijf jaar bij me en dat wil ik graag zo houden. Daarom heb ik besloten om hier voor altijd te blijven, en dat voelt heel goed", laat Van Aert weten.
Verbetering
De Belgische wielrenner hoefde niet lang na te denken over het contract. "Omdat we bij de ploeg werken met de beste mensen en de beste materialen", zegt hij in een verklaring van de ploeg. "Samen zijn we constant op zoek naar verbetering, waardoor we individueel, maar ook als ploeg blijven ontwikkelen. Daar heb ik veel succes aan te danken, dat doen we samen."
Plugge noemt Van Aert een cultuurdrager van de ploeg. "Wout is natuurlijk een fantastische renner met een geweldig palmares. Hij is een alleskunner: een sprinter, een klassieke renner, een tijdrijder en op zijn beste dagen wint hij ook nog eens een bergrit zoals de befaamde zege op de Mont Ventoux in de Tour de France. Daarnaast is hij een belangrijke cultuurdrager geworden, een onmisbare schakel in onze ploeg. Hij is een leider en een teamplayer, een renner die anderen in de ploeg ook beter maakt, alleen al door zijn inzichten en charisma. Wij zijn enorm blij met hem en gelukkig is dat wederzijds."
Meer uit Sport
DEN BOSCH (ANP) - Wielerteam Visma-Lease a Bike heeft Nathan Van Hooydonck per direct aangesteld als sportief directeur. De Belgische oud-wielrenner van de ploeg gaat leiding geven aan het sportmanagementteam.
2 uur geledenTOKIO (ANP) - Carlos Alcaraz heeft de finale bereikt van het ATP-toernooi van Tokio. De als eerste geplaatste Spaanse tennisser versloeg in de halve finale in drie sets zijn landgenoot Jaume Munar: 5-7 6-3 6-1.
3 uur geledenBAKOE (ANP) - Judoka Naomi van Krevel is bij de WK judo in Bakoe uitgeschakeld in de eerste ronde in de klasse tot 52 kilogram. De 26-jarige judoka verloor in de hoofdstad van Azerbeidzjan van Tereza Bodnarova uit Tsjechië met ippon.
6 uur geledenBOEKELO (ANP) - Renske Kroeze heeft bij de Military Boekelo-Enschede voor het eerst het Nederlands kampioenschap eventing gewonnen. De 37-jarige amazone hield drievoudig Nederlands kampioene Janneke Boonzaaijer achter zich op het meerkamponderdeel in de paardensport.
20 uur geledenŠENČUR (ANP) - Remco Evenepoel heeft zondag in Slovenië de Europese titel wielrennen veroverd. De Belg versloeg de Italiaan Giulio Ciccone in een spannende sprint à deux. Een andere Italiaan, Christian Scaroni, werd op een kleine minuut derde.
22 uur geledenBEIJING (ANP) - Tennisser Novak Djokovic (39) heeft op het China Open ten koste van Alexander Zverev de halve finale bereikt. De Servische 24-voudig grandslamwinnaar blijft daarmee ongeslagen in Beijing, hij won het toernooi bij al zijn zes eerdere deelnames. Hij rekende in drie sets af met de Duitse nummer 2 van de wereld: 4-6 6-4 6-4.
1 dag geledenSEPANG (ANP) - Autosportfederatie FIA heeft toegegeven dat een fout in de software leidde tot chaos in de Formule 1-race op het circuit van Sepang in Maleisië. De half-elektrische racewagens vielen stil tijdens de opwarmronden op een nog natte baan van eerder gevallen stortbuien. Onder anderen de latere winnaar Max Verstappen merkte dat hij geen power had bij het indrukken van het gaspedaal.
1 dag geleden