Van Aert blijft nog even veldrijden en wil naar WK
ALICANTE (ANP) - De Belgische wielrenner Wout van Aert blijft de komende weken actief in het veld. De 25-jarige renner van de Nederlandse ploeg Jumbo-Visma maakte onlangs zijn rentree na lange afwezigheid en het was onduidelijk hoe zijn programma in de aanloop naar het wegseizoen eruit zou zien. "Ik mis nog een bepaalde hardheid die ik straks nodig heb in de Vlaamse klassiekers. Ik vind het leuk om crossen te rijden en het is ook een goede voorbereiding", zegt Van Aert, die erop rekent dat hij begin volgende maand mag meedoen aan het WK in Zwitserland.
De Belg, drievoudig wereldkampioen veldrijden, liep bij een val in de Tour de France een zware blessure op. Van Aert had een half jaar nodig om te herstellen. Hij maakte eind december in de Azencross in Loenhout zijn rentree. Van Aert kwam als vijfde over de streep, enkele dagen later in Gullegem eindigde hij als vierde. Beide wedstrijden werden gewonnen door Mathieu van der Poel, de 'eeuwige' rivaal van Van Aert in het veld. Op het Belgisch kampioenschap werd hij vijfde.
Van Aert rijdt in de aanloop naar het WK de Kasteelcross in Zonnebeke en de wereldbekerwedstrijd in Hoogerheide. Na de mondiale titelstrijd staan nog twee veldritten op zijn programma.
"Eerlijk gezegd had ik dit een maand geleden niet verwacht", zei Van Aert. "Het gaat beter en beter. Al is het ook wel confronterend om nu te moeten knokken voor ereplaatsen, terwijl ik vroeger altijd wel op het podium stond, of ik nou een goede of slechte dag had. Ik hoop dat het steeds beter blijft gaan en dat ik binnenkort echt weer vooraan kan meestrijden."
Meer uit Sport
UTRECHT (ANP) - Volleyballer Michaël Parkinson (34) heeft zijn carrière op het hoogste niveau beëindigd tijdens zijn revalidatieperiode van een kruisbandblessure. Dat meldde de volleybalbond bij de bekendmaking van de 'longlist' voor de wedstrijden van Oranje voor de European League deze zomer.
1 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - De Servische tennisser Novak Djokovic heeft zich afgemeld voor het masterstoernooi van Madrid. De nummer 4 van de wereldranglijst kampt al enige tijd met een schouderblessure.
2 uur geledenINCHEON (ANP/AFP) - Zuid-Korea wil in 2028 terugkeren in de Formule 1 met een race op een stratencircuit in Incheon. De stad net buiten hoofdstad Seoul maakte donderdag het plan voor een nieuw circuit bekend dat volgens de organisatoren financieel levensvatbaar is.
2 uur geledenTBILISI (ANP) - Joanne van Lieshout is op de EK judo in het Georgische Tbilisi doorgedrongen tot de finale in de klasse tot 63 kilogram. De 23-jarige judoka versloeg in de halve eindstrijd de Poolse Angelika Szymanska.
2 uur geledenTOKIO (ANP/AFP) - De Japanse kunstrijders Riku Miura en Ryuichi Kihara beëindigen hun carrières. Het duo veroverde in februari de gouden medaille op de Olympische Spelen van Milaan en Cortina.
6 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - De Servische tennisser Novak Djokovic (38) weet nog niet of hij volgende week fit genoeg is om deel te nemen aan het masterstoernooi van Madrid. De nummer 4 van de wereldranglijst kampt al enige tijd met een schouderblessure.
6 uur geledenTBILISI (ANP) - Naomi van Krevel heeft op de EK judo in het Georgische Tbilisi naast een bronzen medaille gegrepen in de klasse tot 52 kilogram. De 25-jarige judoka verloor in de strijd om het brons van de Spaanse Ariane Toro Soler, die eerder werd uitgeschakeld in de halve finale.
23 uur geleden