Van Aert blijft nog even veldrijden en wil naar WK
ALICANTE (ANP) - De Belgische wielrenner Wout van Aert blijft de komende weken actief in het veld. De 25-jarige renner van de Nederlandse ploeg Jumbo-Visma maakte onlangs zijn rentree na lange afwezigheid en het was onduidelijk hoe zijn programma in de aanloop naar het wegseizoen eruit zou zien. "Ik mis nog een bepaalde hardheid die ik straks nodig heb in de Vlaamse klassiekers. Ik vind het leuk om crossen te rijden en het is ook een goede voorbereiding", zegt Van Aert, die erop rekent dat hij begin volgende maand mag meedoen aan het WK in Zwitserland.
De Belg, drievoudig wereldkampioen veldrijden, liep bij een val in de Tour de France een zware blessure op. Van Aert had een half jaar nodig om te herstellen. Hij maakte eind december in de Azencross in Loenhout zijn rentree. Van Aert kwam als vijfde over de streep, enkele dagen later in Gullegem eindigde hij als vierde. Beide wedstrijden werden gewonnen door Mathieu van der Poel, de 'eeuwige' rivaal van Van Aert in het veld. Op het Belgisch kampioenschap werd hij vijfde.
Van Aert rijdt in de aanloop naar het WK de Kasteelcross in Zonnebeke en de wereldbekerwedstrijd in Hoogerheide. Na de mondiale titelstrijd staan nog twee veldritten op zijn programma.
"Eerlijk gezegd had ik dit een maand geleden niet verwacht", zei Van Aert. "Het gaat beter en beter. Al is het ook wel confronterend om nu te moeten knokken voor ereplaatsen, terwijl ik vroeger altijd wel op het podium stond, of ik nou een goede of slechte dag had. Ik hoop dat het steeds beter blijft gaan en dat ik binnenkort echt weer vooraan kan meestrijden."
Meer uit Sport
SUZUKA (ANP) - Teambaas Laurent Mekies van Red Bull zegt dat het team vooral moet leren voor het verbeteren van de auto's van Max Verstappen en Isack Hadjar. Met Verstappen op de elfde plaats bij de startopstelling en Hadjar op plek 8 lijkt het team niet mee te doen om de winst.
3 uur geledenBERGA (ANP) - Wielrenner Tom Pidcock gaat niet meer van start in de Ronde van Catalonië na zijn val in een ravijn in de vijfde etappe. Zijn ploeg Pinarello-Q36.5 meldt dat ze de Brit uit de wedstrijd halen.
5 uur geledenSUZUKA (ANP) - Max Verstappen reageert gelaten op het neerzetten van de elfde tijd in de kwalificatie van de Grote Prijs van Japan. "Het erge is, ik ben niet boos, ik ben daar allang voorbij en dat is niet goed", aldus de Limburger bij Viaplay.
9 uur geledenSUZUKA (ANP) - Max Verstappen is er bij de kwalificatie van de Grote Prijs van Japan niet in geslaagd de derde kwalificatiesessie te halen. De Red Bull-coureur kwam in Q2 tot de elfde tijd en was daarmee uitgeschakeld. Verstappen was 1,214 seconde langzamer dan de Italiaan Kimi Antonelli die met 1.29,048 de beste tijd had neergezet. Mercedes-coureur Antonelli veroverde in Q3 ook de poleposition met 1.28,778.
9 uur geledenMIAMI (ANP) - Tennisser Jannik Sinner staat voor de vierde keer in de finale van het Miami Open. De als tweede geplaatste Italiaan rekende in de halve finale in twee sets af met Duitser Alexander Zverev, de nummer 3 van de plaatsingslijst: 6-3 7-6 (4). In de finale treft hij de Tsjech Jiri Lehecka.
10 uur geledenSUZUKA (ANP) - Max Verstappen (28) heeft op het circuit van Suzuka de achtste tijd gereden bij de derde vrije training voor de Grote Prijs van Japan. De coureur van Red Bull klokte 1.30,910. De 19-jarige Italiaan Kimi Antonelli van Mercedes reed de snelste tijd.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman is tevreden over het niveau van de oefenwedstrijd tussen het Nederlands elftal en Noorwegen (2-1). "Het was gewoon een goede wedstrijd tegen een sterk Noorwegen", zei hij in de perskamer van de Johan Cruijff ArenA. "Dat moeten we ook niet vergeten. Het is een beetje Nederlands om altijd te denken dat je hier makkelijk van moet winnen. De Noren hebben gewoon een heel sterk nationaal team en daar spelen wij een hele goede wedstrijd tegen."
13 uur geleden