Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van Aert blijft nog even veldrijden en wil naar WK

Van Aert blijft nog even veldrijden en wil naar WK

ALICANTE (ANP) - De Belgische wielrenner Wout van Aert blijft de komende weken actief in het veld. De 25-jarige renner van de Nederlandse ploeg Jumbo-Visma maakte onlangs zijn rentree na lange afwezigheid en het was onduidelijk hoe zijn programma in de aanloop naar het wegseizoen eruit zou zien. "Ik mis nog een bepaalde hardheid die ik straks nodig heb in de Vlaamse klassiekers. Ik vind het leuk om crossen te rijden en het is ook een goede voorbereiding", zegt Van Aert, die erop rekent dat hij begin volgende maand mag meedoen aan het WK in Zwitserland.

De Belg, drievoudig wereldkampioen veldrijden, liep bij een val in de Tour de France een zware blessure op. Van Aert had een half jaar nodig om te herstellen. Hij maakte eind december in de Azencross in Loenhout zijn rentree. Van Aert kwam als vijfde over de streep, enkele dagen later in Gullegem eindigde hij als vierde. Beide wedstrijden werden gewonnen door Mathieu van der Poel, de 'eeuwige' rivaal van Van Aert in het veld. Op het Belgisch kampioenschap werd hij vijfde.

Van Aert rijdt in de aanloop naar het WK de Kasteelcross in Zonnebeke en de wereldbekerwedstrijd in Hoogerheide. Na de mondiale titelstrijd staan nog twee veldritten op zijn programma.

"Eerlijk gezegd had ik dit een maand geleden niet verwacht", zei Van Aert. "Het gaat beter en beter. Al is het ook wel confronterend om nu te moeten knokken voor ereplaatsen, terwijl ik vroeger altijd wel op het podium stond, of ik nou een goede of slechte dag had. Ik hoop dat het steeds beter blijft gaan en dat ik binnenkort echt weer vooraan kan meestrijden."

Meer uit Sport

Pogačar besloot halverwege de rit voor etappezege te gaan

LES ANGLES (ANP) - Tadej Pogačar heeft met de zege in de derde etappe van de Tour de France het werk van zijn ploeg UAE Team Emirates terugbetaald. "Halverwege de rit besloten we dat het mogelijk was om voor de etappewinst te gaan", zei de Sloveense viervoudig Tourwinnaar in het flashinterview. "We moesten wel voor die kans gaan, hebben alles gegeven en het is gelukt."

1 uur geleden
Pogačar wint derde etappe Tour de France en neemt gele trui over

LES ANGLES (ANP) - Wielrenner Tadej Pogačar heeft de derde etappe van de Tour de France gewonnen en daarmee ook de gele trui veroverd. De Sloveense wereldkampioen versloeg in de rit tussen het Spaanse Granollers en Les Angles in Frankrijk de Deense geletruidrager Jonas Vingegaard en Richard Carapaz uit Ecuador in de sprint van een grote groep klassementsfavorieten.

2 uur geleden
Renners beginnen aan derde etappe Tour zonder publiek in slotfase

GRANOLLERS (ANP) - De wielrenners in de Tour de France zijn begonnen aan de derde etappe, een rit over 196 kilometer tussen het Spaanse Granollers en Les Angles in Frankrijk. Bij de ontknoping zijn geen toeschouwers welkom. Dat besloot het bestuur van het Franse departement Pyrénées-Orientales zondag vanwege de natuurbranden in de omgeving van de finishplaats.

6 uur geleden
Osaka schakelt Sabalenka uit en bereikt kwartfinale Wimbledon

LONDEN (ANP) - Tennisster Naomi Osaka heeft voor het eerst in haar loopbaan de kwartfinales op Wimbledon bereikt. De 28-jarige Japanse versloeg de Belarussische nummer 1 van de wereld Aryna Sabalenka in twee sets: 6-2 7-6 (2).

23 uur geleden
Tennisser Djokovic eerste kwartfinalist op Wimbledon

LONDEN (ANP) - Tennisser Novak Djokovic heeft zich als eerste verzekerd van een plek in de kwartfinales op Wimbledon. De 39-jarige Serviër versloeg in de vierde ronde Roman Safioellin uit Rusland in vier sets. Het werd 7-6 (6) 6-3 3-6 6-3.

1 dag geleden
Wielrenner Molenaar neemt bolletjestrui over van Pogačar in Tour

BARCELONA (ANP) - Wielrenner Alex Molenaar heeft in de tweede etappe van de Tour de France de bolletjestrui veroverd op Tadej Pogačar. De zoon van een Nederlandse vader en Catalaanse moeder was halverwege de rit naar Barcelona als eerste boven op de Côte de Begues, waar de meeste bergpunten te verdienen waren. Viervoudig Tourwinnaar Pogačar had zaterdag de bolletjestrui in handen gekregen door in de ploegentijdrit als snelste de Montjuïc te beklimmen.

1 dag geleden
Leclerc wint GP Groot-Brittannië, Verstappen valt in slotfase uit

SILVERSTONE (ANP) - Charles Leclerc heeft bij de Grote Prijs van Groot-Brittannië zijn eerste zege in de Formule 1 sinds 2024 geboekt. De Monegask van Ferrari won op het circuit van Silverstone voor de Britse coureurs George Russell (Mercedes) en Lewis Hamilton (Ferrari). Max Verstappen viel in de slotfase uit, nadat zijn Red Bull van de baan was gegleden.

1 dag geleden