Van Aert: Bernal is een winnaar en blijft het proberen
LYON (ANP) - Wielrenner Wout van Aert kon zaterdag in de veertiende etappe niet sprinten voor een derde ritzege in deze Tour de France. Primoz Roglic, zijn kopman bij Jumbo-Visma, had hem hard nodig tijdens de laatste kilometers in Lyon.
"Het was de hele dag oorlog", zei de Belg. "Het was belangrijk dat we vooraan zaten. In de finale moesten we Roglic vooraan houden. Dan zie je dat Egan Bernal het nog even probeert. Hij moet een minuut goedmaken op Primoz. Hij is een winnaar en geeft niet op. Hij zal het blijven proberen. Gelukkig waren we attent. We zullen zo scherp moeten blijven."
Met dank aan Van Aert en zijn andere ploeggenoten van Jumbo-Visma finishte Roglic keurig in een groep met de grootste kanshebbers voor de Tourzege. De etappe werd gewonnen door Søren Kragh Andersen. De Deen bezorgde Team Sunweb de tweede etappezege van deze Ronde van Frankrijk.
Meer uit Sport
MIAMI (ANP) - De Grote Prijs van Miami begint zondag drie uur eerder dan gepland vanwege de weersverwachtingen. De race zal om 13.00 uur (lokale tijd) beginnen, omdat er rond de oorspronkelijke starttijd extreem weer wordt verwacht, waaronder zware onweersbuien.
9 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen was na afloop van de kwalificatie voor de Grote Prijs van Miami zelf ook enigszins verrast door zijn knappe tweede tijd. "Ik had zelf natuurlijk ook niet verwacht dat dit mogelijk was", zei de viervoudig wereldkampioen van Red Bull.
11 uur geledenMIAMI (ANP) - Formule 1-coureur Kimi Antonelli heeft poleposition veroverd in de Grote Prijs van Miami. De leider in het kampioenschap was in zijn Mercedes iets sneller dan Max Verstappen, die verrassend de tweede tijd noteerde. Het was opnieuw zeer warm rondom het Hard Rock Stadium, maar dit keer stond er ook een stevige wind.
13 uur geledenMIAMI (ANP) - Lando Norris was na afloop van zijn gewonnen sprintrace bij de Grote Prijs van Miami tevreden met zijn start van het raceweekend. "Het is fijn om weer op de hoogste trede te staan, ook al is het maar een sprintrace", zei de wereldkampioen van McLaren na zijn eerste zege van het seizoen.
16 uur geledenMADRID (ANP) - De Oekraïense Marta Kostjoek heeft het tennistoernooi van Madrid op haar naam geschreven. Op het gravel in de Spaanse hoofdstad versloeg ze in de finale Mirra Andrejeva uit Rusland in twee sets: 6-3 7-5.
17 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen is alsnog een plaats opgeschoven bij de sprintrace van de Grote Prijs van Miami. De Nederlander eindigde als zesde, maar klom naar de vijfde plaats na een tijdstraf voor Kimi Antonelli.
17 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Xan de Waard stopt na dit seizoen met hockeyen. De 30-jarige tophockeyster heeft via Instagram haar afscheid aangekondigd. "Het is mooi geweest", schrijft De Waard, die in haar loopbaan twee keer tot beste hockeyster van de wereld werd verkozen.
17 uur geleden