Van Aert alsnog naar WK veldrijden
HOOGERHEIDE (ANP) - Drievoudig wereldkampioen Wout van Aert neemt volgende week zondag toch deel aan het WK veldrijden in het Franse Liévin. Voor de 30-jarige Belg zou, zoals eerder aangekondigd, met de wereldbekerwedstrijd van Maasmechelen zaterdag zijn seizoen op de crossfiets zijn afgesloten.
"Na zorgvuldige gesprekken met de Belgische bondscoach en Head of Performance Mathieu Heijboer van Team Visma-Lease a Bike is besloten om aan de start te verschijnen", meldt zijn ploeg op de website. Ook de Belgische wielerbond meldde in een korte verklaring zijn deelname.
"Ik voel me goed en mijn wintertrainingen zijn tot nu toe heel goed verlopen", zegt Van Aert op de website van zijn ploeg. "Het idee om deel te nemen aan het WK kwam pas heel recent in me op. Na Maasmechelen hebben we de knoop doorgehakt om mee te doen. Ik verheug me erop om aan zo'n prachtige wedstrijd deel te nemen, en ik denk dat deze extra prikkel me goed gaat doen in de aanloop naar mijn grotere doelen op de weg."
Serieuze uitdager
Daarmee heeft de Nederlandse topfavoriet Mathieu van der Poel alsnog een serieuze uitdager. Dit seizoen troffen ze elkaar slechts tweemaal, beide keren was de Nederlander de sterkste. In Maasmechelen bedroeg het verschil ruim een minuut.
Van Aert heeft altijd gezegd het WK dit jaar niet te rijden, omdat hij zich volledig wil voorbereiden op de voorjaarsklassiekers.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft de kwartfinale van Roland Garros bereikt. De nummer 1 van de wereld uit Belarus rekende op het gravel in twee sets af met viervoudig grandslamwinnares Naomi Osaka uit Japan: 7-5 6-3.
12 uur geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketballers zijn het WK in Warschau goed begonnen. Zowel het mannen- als het vrouwenteam, dat de titelverdediger is, won de eerste twee groepswedstrijden.
13 uur geledenARNHEM (ANP) - NOC*NSF heeft voorafgaand aan de Algemene Vergadering een brief gestuurd aan sportminister Mirjam Sterk (CDA). De sportkoepel is bezorgd over de voorgenomen bezuinigingen op de sportsector, die volgens NOC*NSF vooral de vrijwillige verenigingsstructuur hard raken.
14 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Demi Schuurs is met haar Australische dubbelpartner Ellen Perez doorgedrongen tot de kwartfinales van Roland Garros in het vrouwendubbelspel. Het koppel versloeg in de derde ronde in Parijs Beatriz Haddad Maia uit Brazilië en Ljoedmila Samsonova uit Rusland in drie sets: 6-3 2-6 6-4.
17 uur geledenLONDEN (ANP) - Serena Williams (44) keert terug als dubbelspeelster. De Amerikaanse gaat op het grastoernooi van Queen's dubbelen met de Canadese tennisster Victoria Mboko. Williams, die 23 keer een grandslamtoernooi heeft gewonnen in het enkelspel, speelde in 2022 voor het laatst.
17 uur geledenPARIJS (ANP/BELGA) - Tennisser Adolfo Daniel Vallejo heeft een boete van 65.000 euro gekregen vanwege seksistische opmerkingen aan het adres van een vrouwelijke umpire op Roland Garros. Dat maakte Amélie Mauresmo, directeur van het Franse grandslamtoernooi, maandag bekend.
21 uur geledenARNHEM (ANP) - Pieter van den Hoogenband is niet de chef de mission tijdens de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028. Dat bevestigde de oud-zwemmer op Instagram. "Kortgeleden is mij verteld dat TeamNL voor de komende olympische cyclus een andere richting kiest voor de invulling van de rol van chef de mission", schreef Van den Hoogenband.
23 uur geleden