Van Aert alsnog naar WK veldrijden
HOOGERHEIDE (ANP) - Drievoudig wereldkampioen Wout van Aert neemt volgende week zondag toch deel aan het WK veldrijden in het Franse Liévin. Voor de 30-jarige Belg zou, zoals eerder aangekondigd, met de wereldbekerwedstrijd van Maasmechelen zaterdag zijn seizoen op de crossfiets zijn afgesloten.
"Na zorgvuldige gesprekken met de Belgische bondscoach en Head of Performance Mathieu Heijboer van Team Visma-Lease a Bike is besloten om aan de start te verschijnen", meldt zijn ploeg op de website. Ook de Belgische wielerbond meldde in een korte verklaring zijn deelname.
"Ik voel me goed en mijn wintertrainingen zijn tot nu toe heel goed verlopen", zegt Van Aert op de website van zijn ploeg. "Het idee om deel te nemen aan het WK kwam pas heel recent in me op. Na Maasmechelen hebben we de knoop doorgehakt om mee te doen. Ik verheug me erop om aan zo'n prachtige wedstrijd deel te nemen, en ik denk dat deze extra prikkel me goed gaat doen in de aanloop naar mijn grotere doelen op de weg."
Serieuze uitdager
Daarmee heeft de Nederlandse topfavoriet Mathieu van der Poel alsnog een serieuze uitdager. Dit seizoen troffen ze elkaar slechts tweemaal, beide keren was de Nederlander de sterkste. In Maasmechelen bedroeg het verschil ruim een minuut.
Van Aert heeft altijd gezegd het WK dit jaar niet te rijden, omdat hij zich volledig wil voorbereiden op de voorjaarsklassiekers.
Meer uit Sport
SANTA CLARA (ANP/DPA) - Tijdens de Super Bowl zullen er geen ICE-agenten worden ingezet. Dat zegt Cathy Lanier, vicevoorzitter en hoofd veiligheid van de American footballcompetitie NFL. "Er zijn geen ICE-maatregelen gepland", zegt Lanier, "daar zijn we van overtuigd". Volgens haar zal de inzet van politie vergelijkbaar zijn met andere edities van de seizoensfinale in het American football.
48 minuten geledenFUNCHAL (ANP) - De Nederlandse waterpolosters hebben de finale van het EK waterpolo bereikt door in de halve finale met 8-4 te winnen van Italië. In de eindstrijd is Hongarije de tegenstander, dat in de andere halve finale na penalty's won van Griekenland.
12 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Meike Veen heeft haar toekomst aan Team Essent verbonden. De 21-jarige schaatsster heeft haar contract bij de ploeg van Sven Kramer en Jac Orie met twee jaar verlengd.
13 uur geledenMONTPELLIER (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is in de eerste ronde van het toernooi van Montpellier uitgeschakeld. De Nederlandse nummer 67 van de wereldranglijst verloor van Ugo Humbert: 6-3 6-4. De Fransman staat op de 38e positie van de mondiale tennisladder.
16 uur geledenMILAAN (ANP) - De Noorse skiër Aleksander Aamodt Kilde heeft zich afgemeld voor de Winterspelen. Hij voelt zich na twee jaar blessureleed toch onvoldoende fit om voor medailles te kunnen strijden. De 33-jarige vriend van de Amerikaanse skiester Mikaela Shiffrin pakte vier jaar geleden een zilveren en bronzen medaille op de Olympische Spelen in Beijing.
16 uur geledenRABAT (ANP/RTR) - De Marokkaanse voetbalbond FRMF gaat in beroep tegen de straffen die Marokko zijn opgelegd door de Afrikaanse voetbalbond CAF naar aanleiding van ongeregeldheden in de finale van de Afrika Cup in januari.
16 uur geledenMILAAN (ANP) - Lindsey Vonn wil met een gescheurde kruisband aan de Winterspelen deelnemen. "Mijn knie is niet gezwollen en met behulp van een kniebrace heb ik er vertrouwen in dat het gaat lukken", meldde ze tijdens een persconferentie.
17 uur geleden