Van Aert alsnog naar WK veldrijden
HOOGERHEIDE (ANP) - Drievoudig wereldkampioen Wout van Aert neemt volgende week zondag toch deel aan het WK veldrijden in het Franse Liévin. Voor de 30-jarige Belg zou, zoals eerder aangekondigd, met de wereldbekerwedstrijd van Maasmechelen zaterdag zijn seizoen op de crossfiets zijn afgesloten.
"Na zorgvuldige gesprekken met de Belgische bondscoach en Head of Performance Mathieu Heijboer van Team Visma-Lease a Bike is besloten om aan de start te verschijnen", meldt zijn ploeg op de website. Ook de Belgische wielerbond meldde in een korte verklaring zijn deelname.
"Ik voel me goed en mijn wintertrainingen zijn tot nu toe heel goed verlopen", zegt Van Aert op de website van zijn ploeg. "Het idee om deel te nemen aan het WK kwam pas heel recent in me op. Na Maasmechelen hebben we de knoop doorgehakt om mee te doen. Ik verheug me erop om aan zo'n prachtige wedstrijd deel te nemen, en ik denk dat deze extra prikkel me goed gaat doen in de aanloop naar mijn grotere doelen op de weg."
Serieuze uitdager
Daarmee heeft de Nederlandse topfavoriet Mathieu van der Poel alsnog een serieuze uitdager. Dit seizoen troffen ze elkaar slechts tweemaal, beide keren was de Nederlander de sterkste. In Maasmechelen bedroeg het verschil ruim een minuut.
Van Aert heeft altijd gezegd het WK dit jaar niet te rijden, omdat hij zich volledig wil voorbereiden op de voorjaarsklassiekers.
Meer uit Sport
ARNHEM (ANP) - NOC*NSF heeft voorafgaand aan de Algemene Vergadering een brief gestuurd aan sportminister Mirjam Sterk (CDA). De sportkoepel is bezorgd over de voorgenomen bezuinigingen op de sportsector, die volgens NOC*NSF vooral de vrijwillige verenigingsstructuur hard raken.
27 minuten geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Demi Schuurs is met haar Australische dubbelpartner Ellen Perez doorgedrongen tot de kwartfinales van Roland Garros in het vrouwendubbelspel. Het koppel versloeg in de derde ronde in Parijs Beatriz Haddad Maia uit Brazilië en Ljoedmila Samsonova uit Rusland in drie sets: 6-3 2-6 6-4.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Serena Williams (44) keert terug als dubbelspeelster. De Amerikaanse gaat op het grastoernooi van Queen's dubbelen met de Canadese tennisster Victoria Mboko. Williams, die 23 keer een grandslamtoernooi heeft gewonnen in het enkelspel, speelde in 2022 voor het laatst.
3 uur geledenPARIJS (ANP/BELGA) - Tennisser Adolfo Daniel Vallejo heeft een boete van 65.000 euro gekregen vanwege seksistische opmerkingen aan het adres van een vrouwelijke umpire op Roland Garros. Dat maakte Amélie Mauresmo, directeur van het Franse grandslamtoernooi, maandag bekend.
7 uur geledenARNHEM (ANP) - Pieter van den Hoogenband is niet de chef de mission tijdens de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028. Dat bevestigde de oud-zwemmer op Instagram. "Kortgeleden is mij verteld dat TeamNL voor de komende olympische cyclus een andere richting kiest voor de invulling van de rol van chef de mission", schreef Van den Hoogenband.
9 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Jesper de Jong keek zondag in Parijs terug op "een hele mooie verjaardag en een mooi toernooi". Dat zei de 26-jarige Nederlander zondag na afloop van zijn nederlaag in de vierde ronde van Roland Garros tegen de Duitser Alexander Zverev tegen de NOS. "Ik baal natuurlijk dat ik heb verloren, maar het is wel mooi als het publiek je verwelkomt door 'happy birthday' te zingen."
23 uur geledenROME (ANP/AFP) - De eindzege in de Ronde van Italië maakte zondag veel los bij Jonas Vingegaard. De Deense kopman van Visma - Lease a Bike liet zijn tranen de vrije loop toen hij de bijbehorende trofee kreeg uitgereikt. Vingegaard had zijn kinderen mee het erepodium op genomen.
23 uur geleden