Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van 04.00 tot ten minste 08.00 uur geen treinen door staking

Van 04.00 tot ten minste 08.00 uur geen treinen door staking

DEN HAAG (ANP) - In het hele land rijden er woensdag tussen 04.00 en 08.00 uur geen treinen. Medewerkers van NS en het streekvervoer leggen dan het werk neer voor het behoud van de vroegpensioenregeling voor zware beroepen. Alleen op het traject Amsterdam Centraal-Schiphol is een minimale dienstregeling, zo bepaalde de rechter dinsdag in een kort geding.

Ook bussen, trams en treinen van Arriva, Keolis, EBS, Qbuzz en Transdev, waar ook Connexxion en Hermes onder vallen, rijden niet tijdens de staking, net als de internationale treinen vanuit Nederland.

NS verwacht dat de treinen "in de loop van de ochtend" weer normaal kunnen rijden. Door de staking kan het opstarten van de dienstregeling van de treinen en het streekvervoer namelijk pas vanaf 08.00 uur gebeuren. Reizigers krijgen het advies om de reisplanner kort voor vertrek te bekijken.

Tussen Amsterdam Centraal en Schiphol rijden per uur vier keer treinen. Dat bepaalde de rechter dinsdag in een kort geding van de luchthaven en de gemeente Haarlemmermeer tegen vakbond FNV. De luchthaven vreesde dat er een verkeersinfarct zou ontstaan door de staking, met onveilige situaties tot gevolg. NS adviseert reizigers van en naar Schiphol om, als de mogelijkheid er is, te kiezen voor alternatief vervoer, omdat de treinen die rijden waarschijnlijk erg druk zullen zijn.

Dinsdag was er al een staking voor hetzelfde doel van medewerkers van stadsvervoerders GVB (Amsterdam), HTM (Den Haag) en RET (Rotterdam) tussen 04.00 uur en 08.00 uur. Daardoor was er nauwelijks openbaar vervoer in en rond die grote steden. In de loop van de ochtend waren de dienstregelingen weer enigszins op orde.

Sommige ziekenhuizen laten patiënten en medewerkers weten dat er wordt gestaakt. Zo heeft het Antoni van Leeuwenhoekziekenhuis in Amsterdam een bericht op de website geplaatst. Haaglanden MC in Den Haag heeft patiënten die woensdag een afspraak hebben laten weten van de staking. Niet overal wordt rekening gehouden met overlast. Zo meldt een woordvoerster van ziekenhuis Adrz in Goes dat zowel patiënten als medewerkers altijd al vooral met eigen vervoer naar het ziekenhuis reizen.

Ook studenten hebben mogelijk last van de staking. De onderwijsinstellingen die het ANP gesproken heeft, laten weten coulant te zijn als studenten te laat komen. De HAN in Arnhem en Nijmegen hoopt dat het meevalt voor studenten. Zadkine mbo in Rotterdam wijst erop dat veel jongeren niet te ver wonen van de school en dus ook op een andere manier kunnen komen dan met het ov.

Meer uit Binnenland

Vooral veel vraag naar grote schermen voor WK-wedstrijd 20 juni

DEN HAAG (ANP) - Verhuurders van grote schermen krijgen veel aanvragen voor de wedstrijden van Oranje tijdens het WK voetbal. Met name voor de wedstrijd op 20 juni, als Nederland vanaf 19.00 uur tegen Zweden speelt, is grote belangstelling.

9 minuten geleden
Publicatieverbod geëist van boek slachtoffer zedenzaak Apeldoorn

APELDOORN (ANP) - Drie slachtoffers van een grote zedenzaak in Apeldoorn eisen een publicatieverbod van een boek waarin hun zus vertelt over de mishandeling en het seksueel misbruik in het strenggelovige gezin. Vrijdagmiddag dient bij de rechtbank in Arnhem een kort geding, bevestigt advocaat Xander Sijmons.

19 minuten geleden
Twaalf jaar cel voor fatale schietpartij in supermarkt Vlissingen

BREDA (ANP) - De rechtbank in Breda heeft woensdag twaalf jaar cel opgelegd aan de 24-jarige Jordy C. voor de dodelijke schietpartij in een supermarkt in Vlissingen op 22 juni vorig jaar. Daarbij kwam de 44-jarige Thomas van Wanrooij om het leven.

35 minuten geleden
Weer 140 asielzoekers in opvang Groningen, 20 à 30 buitenslapers

TER APEL (ANP) - Van dinsdag op woensdag hebben ongeveer 140 asielzoekers de nacht doorgebracht in de opvang in congrescentrum Hanzeplaza in Groningen, net als de nacht ervoor. Voor hen was geen plek in het opvangcentrum in Ter Apel. Zo'n 20 tot 30 mensen hebben ervoor gekozen om in Ter Apel te blijven en buiten te slapen, zegt een woordvoerster van het Rode Kruis.

2 uur geleden
Vrachtmedewerker op Schiphol aangehouden, zou data hebben gelekt

DEN HAAG (ANP) - De Koninklijke Marechaussee heeft vorige week dinsdag op Schiphol een medewerker van een vrachtafhandelingsbedrijf aangehouden die mogelijk gegevens uit bedrijfssystemen met criminelen heeft gedeeld. Dat heeft de marechaussee woensdag bekendgemaakt.

3 uur geleden
Nederland zet met Duitsers NAVO-hoofdkwartier op in Estland

DEN HAAG/TALLINN (ANP) - Nederland en Duitsland sturen militairen naar Estland om daar een lokaal hoofdkwartier op te zetten dat de NAVO-verdediging in de Baltische regio moet leiden. Enkele tientallen militairen van een Nederlands-Duitse landmachteenheid worden daarvoor waarschijnlijk ingezet, zeggen ingewijden.

3 uur geleden
Risico op natuurbranden in meeste regio's opnieuw verhoogd

DEN HAAG (ANP) - In een groot deel van Nederland geldt een verhoogd risico op natuurbranden, is te zien op een kaart van de brandweer. Woensdagochtend is in 17 van de 25 veiligheidsregio's fase 2 van kracht, het hoogste niveau.

4 uur geleden