Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Valverde verwacht nog meer van Frenkie de Jong

Valverde verwacht nog meer van Frenkie de Jong

BARCELONA (ANP) - Trainer Ernesto Valverde is tevreden over het eerste half jaar van Frenkie de Jong bij FC Barcelona, maar hij verwacht nog meer van zijn zomeraanwinst. "Frenkie kan nog meer geven, zeker in het strafschopgebied van de tegenstander", zei Valverde. "Hij heeft de kwaliteiten om ook in de laatste meters nog betrokken te zijn bij onze aanval. Daarin kan hij zich nog wel verbeteren."

De Jong deed aan alle achttien competitieduels van Barcelona mee, waarvan zestien keer als basisspeler. De 22-jarige middenvelder maakte één doelpunt (tegen Valencia) en gaf twee assists. "Frenkie is het heden en de toekomst. Een jonge speler met veel energie", aldus Valverde. "Hij beweegt naar voren en naar achteren en houdt de organisatie van het team zo bij elkaar. Frenkie raakt steeds beter gewend aan onze manier van spelen, net als Antoine Griezmann."

De Fransman, voor 120 miljoen euro overgekomen van Atlético Madrid, kwam wat moeizaam op gang. Volgens Spaanse media kon Griezmann aanvankelijk niet opschieten met Lionel Messi en Luis Suárez, de twee andere topaanvallers van Barcelona. De hoofdpersonen zelf ontkenden dat stellig. De Franse aanvaller heeft vooralsnog zeven keer gescoord in La Liga. "Griezmann presteert al jaren heel goed in de Spaanse competitie. Maar het is niet makkelijk om bij ons te voetballen als je een heel andere manier van spelen gewend bent", zegt Valverde, doelend op de behoudende tactiek van Atlético.

Barcelona sluit het jaar als koploper af, met twee punten voorsprong op Real Madrid. De ploeg van Valverde hervat het seizoen volgende week zaterdag tegen stadgenoot Espanyol.

Meer uit Voetbal

Amateurclubs en bvo's oneens over herziening opleidingsvergoeding

AMSTERDAM (ANP) - Clubs uit het amateurvoetbal zijn het met clubs uit het betaald voetbal in Nederland (bvo's) niet eens geworden over een herziening van de opleidingsvergoedingen. Dat is het geld dat amateurclubs krijgen voor de jaren dat ze een speler die doorbreekt in het betaald voetbal hebben opgeleid.

4 uur geleden
FC Utrecht verliest ondanks fraaie treffer Rodríguez bij Betis

SEVILLA (ANP) - FC Utrecht wacht ook na vijf speelronden nog op de eerste zege in het hoofdtoernooi van de Europa League. Het elftal van trainer Ron Jans ging met 2-1 onderuit bij Real Betis, de huidige nummer 5 uit de Spaanse voetbalcompetitie.

14 uur geleden
Go Ahead Eagles kansloos onderuit tegen VfB Stuttgart

DEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft in de Europa League verloren van VfB Stuttgart. In Deventer eindigde de wedstrijd in een 4-0-zege voor de Duitsers.

14 uur geleden
Van Persie na nieuwe nederlaag: dit is de fase waarin we zitten

ROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie vindt niet dat er bij Feyenoord reden is tot paniek. "Het is niet zo moeilijk om positief te blijven. Dit is een beetje de fase waarin we zitten", sprak de trainer van de Rotterdammers na de thuisnederlaag van 3-1 tegen Celtic in de Europa League tegen Ziggo Sport.

15 uur geleden
Malen helpt Aston Villa met twee treffers langs Young Boys

BIRMINGHAM (ANP) - Donyell Malen heeft een belangrijk aandeel gehad in de zege van Aston Villa op Young Boys in de Europa League: 2-1. De Oranje-international maakte beide doelpunten voor de Engelse ploeg.

16 uur geleden
AZ boekt tegen Shelbourne tweede zege in Conference League

ALKMAAR (ANP) - AZ heeft tegen het Ierse Shelbourne de tweede zege in de Conference League geboekt. In Alkmaar eindigde het duel in 2-0 voor de ploeg van coach Maarten Martens door treffers van Mees de Wit en invaller Isak Jensen.

16 uur geleden
Feyenoord lijdt tegen Celtic vierde nederlaag op rij

ROTTERDAM (ANP) - Celtic heeft de problemen van Feyenoord verder vergroot. De regerend kampioen van Schotland won het Europa League-duel in De Kuip met 3-1. Voor Feyenoord, dat goed aan het seizoen was begonnen, betekende het de vierde achtereenvolgende nederlaag. Van de laatste zes wedstrijden verloor het elftal van trainer Robin van Persie er vijf.

16 uur geleden