Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Valverde verwacht nog meer van Frenkie de Jong

Valverde verwacht nog meer van Frenkie de Jong

BARCELONA (ANP) - Trainer Ernesto Valverde is tevreden over het eerste half jaar van Frenkie de Jong bij FC Barcelona, maar hij verwacht nog meer van zijn zomeraanwinst. "Frenkie kan nog meer geven, zeker in het strafschopgebied van de tegenstander", zei Valverde. "Hij heeft de kwaliteiten om ook in de laatste meters nog betrokken te zijn bij onze aanval. Daarin kan hij zich nog wel verbeteren."

De Jong deed aan alle achttien competitieduels van Barcelona mee, waarvan zestien keer als basisspeler. De 22-jarige middenvelder maakte één doelpunt (tegen Valencia) en gaf twee assists. "Frenkie is het heden en de toekomst. Een jonge speler met veel energie", aldus Valverde. "Hij beweegt naar voren en naar achteren en houdt de organisatie van het team zo bij elkaar. Frenkie raakt steeds beter gewend aan onze manier van spelen, net als Antoine Griezmann."

De Fransman, voor 120 miljoen euro overgekomen van Atlético Madrid, kwam wat moeizaam op gang. Volgens Spaanse media kon Griezmann aanvankelijk niet opschieten met Lionel Messi en Luis Suárez, de twee andere topaanvallers van Barcelona. De hoofdpersonen zelf ontkenden dat stellig. De Franse aanvaller heeft vooralsnog zeven keer gescoord in La Liga. "Griezmann presteert al jaren heel goed in de Spaanse competitie. Maar het is niet makkelijk om bij ons te voetballen als je een heel andere manier van spelen gewend bent", zegt Valverde, doelend op de behoudende tactiek van Atlético.

Barcelona sluit het jaar als koploper af, met twee punten voorsprong op Real Madrid. De ploeg van Valverde hervat het seizoen volgende week zaterdag tegen stadgenoot Espanyol.

Meer uit Voetbal

NEC via amateurs van De Treffers naar kwartfinale KNVB-beker

GROESBEEK (ANP) - NEC heeft zich ten koste van de amateurs van De Treffers geplaatst voor de kwartfinales van de KNVB-beker. In Groesbeek eindigde de uitgestelde wedstrijd in een 2-1-zege voor de club uit Nijmegen van coach Dick Schreuder. NEC speelt in de kwartfinales van het bekertoernooi thuis tegen FC Volendam.

1 uur geleden
Directeur Te Kloese houdt vertrouwen in ommekeer met Van Persie

ROTTERDAM (ANP) - Dennis te Kloese heeft er vertrouwen in dat Robin van Persie met Feyenoord weer goede resultaten gaat behalen. De algemeen en technisch directeur van de Rotterdammers ziet daarom geen reden de trainer nu te ontslaan. Dat vertelde Te Kloese na afloop van de nieuwjaarsreceptie aan journalisten.

2 uur geleden
Bondsvoorzitter KNVB: we gaan 'tot nu toe wel' naar het WK in VS

DEN HAAG (ANP) - Het Nederlands elftal gaat "tot nu toe wel" naar het WK voetbal in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. "Maar Trump dreigt een hoop." Dat zegt Frank Paauw, KNVB-bondsvoorzitter, bij de uitreiking van de Nieuwsfoto van het Jaar in Den Haag, waar hij een prijs uitreikte.

3 uur geleden
Toonaangevende vrouwenvoetbalclubs over grens 150 miljoen euro

LONDEN (ANP/DPA) - Vijftien toonaangevende vrouwenvoetbalclubs zijn vorig jaar voor het eerst gezamenlijk de grens van 150 miljoen euro aan inkomsten gepasseerd. De clubs zagen hun collectieve inkomsten stijgen met 35 procent tot een totaalbedrag van 158 miljoen euro. Dat meldt accountantskantoor Deloitte.

10 uur geleden
Taylor in eerste thuisduel met Lazio hard onderuit tegen Como

ROME (ANP) - Kenneth Taylor heeft in zijn eerste thuiswedstrijd voor Lazio een forse nederlaag geleden. De van Ajax overgenomen voetballer verloor in het Stadio Olimpico in Rome met 3-0 van Como.

22 uur geleden
Ajax-trainer Grim verwacht open duel met 'gevaarlijk' Villarreal

VILA-REAL (ANP) - Ajax-trainer Fred Grim denkt dat het een open wedstrijd wordt uit tegen Villarreal in de Champions League. "Het wordt een interessante wedstrijd van twee teams die uitspreken dat ze voor de winst gaan en heel graag willen winnen", aldus de coach op de persconferentie een dag voor het duel in Spanje.

1 dag geleden
Marokko klimt naar achtste plek FIFA-ranglijst, Senegal twaalfde

ZÜRICH (ANP) - Marokko klimt naar plek acht in de maandag verschenen update van de wereldranglijst van voetbalbond FIFA. De verliezend finalist van de Afrika Cup is drie plekken gestegen en staat nu een plek lager dan het Nederlands elftal, dat zevende blijft. Senegal, dat Marokko zondag in een tumultueuze finale in Rabat versloeg, klimt naar plek twaalf.

1 dag geleden