Valverde begint aan laatste seizoen van wielerloopbaan
MADRID (ANP) - Alejandro Valverde staat voor het laatste seizoen van zijn imposante wielercarrière, zo heeft hij op de Spaanse radio bekendgemaakt. Valverde, 41 jaar oud, heeft dan 21 jaar deel uitgemaakt van het profpeloton.
"Ik zeg het met volle overtuiging, 100 procent, dat 2022 mijn laatste jaar zal worden. Hoewel mijn niveau nog goed is, voelt het alsof mijn tijd is gekomen. Ik wil volop genieten van mijn laatste seizoen", aldus Valverde, die voor Movistar rijdt. "Mijn programma is nog niet bepaald, maar een start in de Tour is wel uitgesloten. Ik hoop de Vuelta te rijden en ook de Giro bekijken we. Daarnaast staan de klassiekers en alle Spaanse races op de kalender."
Valverde won onder meer de Vuelta (in 2009), vier keer Luik-Bastenaken-Luik, vijf keer de Waalse Pijl en twee keer de Clasica San Sebastian. Zeven maal stond Valverde op het WK-podium waarbij één keer als winnaar, in 2018 in Innsbruck.
Een dopingschorsing van twee jaar in Operacion Puerto is een smet op de loopbaan van Valverde. Al zijn resultaten van 2010 en 2011 werden geschrapt.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Atlete Sifan Hassan heeft zich afgemeld voor de marathon van Londen van volgende maand. Dat meldt de organisatie van het evenement in de Engelse hoofdstad. De Nederlandse oud-winnares kampt met een blessure aan haar achillespees.
2 uur geledenMIAMI (ANP) - Titelverdedigster Aryna Sabalenka is doorgedrongen tot de vierde ronde van het tennistoernooi van Miami. De Belarussische nummer 1 van de wereldranglijst versloeg de Amerikaanse Caty McNally met 6-4 6-2.
9 uur geledenMIAMI (ANP) - Carlos Alcaraz is in de derde ronde van het masterstoernooi van Miami uitgeschakeld. De Spaanse nummer 1 van de wereld verloor in drie sets van de Amerikaan Sebastian Korda: 3-6 7-5 4-6.
19 uur geledenTORUN (ANP) - Nadine Visser heeft op de WK indooratletiek in het Poolse Torun de zilveren medaille behaald op de 60 meter horden. De 31-jarige atlete was in een spannende finale net iets langzamer dan Devynne Charlton van de Bahama's. De Poolse Pia Skrzyszowska greep het brons.
21 uur geledenALMONTE (ANP) - Motorcrosser Jeffrey Herlings heeft bij de Grote Prijs van Andalusië in de MXGP genoegen moeten nemen met de tweede plaats. Herlings eindigde in beide manches op het circuit in het Spaanse Almonte als tweede achter de Belg Lucas Coenen.
21 uur geledenTORUN (ANP) - Sofie Dokter heeft haar opmars in de meerkamp onverwacht snel bekroond met de wereldtitel op de vijfkamp. De pas 23-jarige Groningse atlete presteerde in de atletiekhal van het Poolse Torun indrukwekkend op vrijwel alle nummers en behaalde het goud met een Nederlands record van 4888 punten. Ze verbeterde de 4830 punten, waarmee Nadine Broersen in 2014 de wereldtitel veroverde.
22 uur geledenTORUN (ANP) - De Nederlandse atleet Samuel Chapple heeft naast een medaille gegrepen op de 1500 meter bij de WK indooratletiek in het Poolse Torun. De regerend Europees kampioen indoor op de 800 meter kwam wel in de buurt van het brons, maar hij passeerde in de finale de finish als vijfde. Hij kreeg met 3.40,59 dezelfde tijd als de nummer vier, de Zweed Samuel Pihlström. De Australiër Adam Spencer pakte het brons in 3.40,26.
22 uur geleden