Valverde begint aan laatste seizoen van wielerloopbaan
MADRID (ANP) - Alejandro Valverde staat voor het laatste seizoen van zijn imposante wielercarrière, zo heeft hij op de Spaanse radio bekendgemaakt. Valverde, 41 jaar oud, heeft dan 21 jaar deel uitgemaakt van het profpeloton.
"Ik zeg het met volle overtuiging, 100 procent, dat 2022 mijn laatste jaar zal worden. Hoewel mijn niveau nog goed is, voelt het alsof mijn tijd is gekomen. Ik wil volop genieten van mijn laatste seizoen", aldus Valverde, die voor Movistar rijdt. "Mijn programma is nog niet bepaald, maar een start in de Tour is wel uitgesloten. Ik hoop de Vuelta te rijden en ook de Giro bekijken we. Daarnaast staan de klassiekers en alle Spaanse races op de kalender."
Valverde won onder meer de Vuelta (in 2009), vier keer Luik-Bastenaken-Luik, vijf keer de Waalse Pijl en twee keer de Clasica San Sebastian. Zeven maal stond Valverde op het WK-podium waarbij één keer als winnaar, in 2018 in Innsbruck.
Een dopingschorsing van twee jaar in Operacion Puerto is een smet op de loopbaan van Valverde. Al zijn resultaten van 2010 en 2011 werden geschrapt.
Meer uit Sport
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump geeft de Presidential Medal of Freedom aan Connor Hellebuyck, de keeper van het ijshockeyteam dat zondag goud won op de Olympische Spelen. Hij speelde met belangrijke reddingen een grote rol in de finale.
45 minuten geledenWILLEMSTAD (ANP) - De rechter-commissaris op Curaçao heeft dinsdagmiddag (lokale tijd) de hechtenis van tophonkballer Jonathan Schoop (34) opgeheven. Schoop blijft nog wel verdachte in een grootschalig onderzoek naar illegaal wapenbezit.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander, koningin Máxima en prinses Amalia hebben dinsdagmiddag de olympische medaillewinnaars geëerd tijdens een ontvangst op Paleis Noordeinde. Tijdens de huldiging werd een traditionele groepsfoto gemaakt aan de voorzijde van het Haagse paleis.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De nieuwe olympische kampioenen zijn dinsdag geridderd in de Orde van Oranje-Nassau. Schaatssters Jutta Leerdam, Femke Kok, Antoinette Rijpma-de Jong en Marijke Groenewoud kregen een lintje, net als shorttrackers Jens van 't Wout, Melle van 't Wout, Teun Boer, Friso Emons en Itzhak de Laat.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Schaatsster Femke Kok hoopt dat ze "een motivatie is voor kinderen". Dat zei de winnares van olympisch goud en zilver bij de huldiging van de medaillewinnaars in Den Haag.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten hoopt dat jonge mensen meer gaan sporten en bewegen. "Dan zijn dat misschien de olympische toppers van de toekomst", zei Jetten voor de huldiging van de olympische medaillewinnaars in Den Haag.
16 uur geledenARNHEM (ANP) - Nederlandse officials zullen geen bijeenkomsten bijwonen op de Paralympische Spelen waar de Russische of Belarussische vlag zichtbaar is of waar het volkslied van een van beide landen klinkt. Dat heeft NOC*NSF in een verklaring bekendgemaakt. Dat betekent dat er geen Nederlandse sportbestuurders bij de openingsceremonie in Italië op 6 maart aanwezig zullen zijn.
16 uur geleden