'Valsspelende' schaker Niemann verliest smaadzaak tegen Carlsen
NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse schaker Hans Niemann heeft de smaadzaak verloren waarin hij 100 miljoen euro schadevergoeding claimde van onder anderen voormalig wereldkampioen Magnus Carlsen. Een federale rechter in de Amerikaanse staat Missouri wees de eis af. De 20-jarige Niemann diende de claim in omdat de Noor Carlsen hem van vals spel had beschuldigd. De Amerikaan sprak van "verwoestende reputatieschade".
"We zijn blij dat de rechtbank de poging van Hans Niemann om een onverdiende meevaller te krijgen heeft afgewezen", zei Craig Reiser, de advocaat van Carlsen.
De schaakrel bracht vorig najaar grote beroering. Het was Carlsen, al jaren de beste schaker ter wereld, die de aanval opende op Niemann na een verrassende nederlaag in een schaaktoernooi in St. Louis. Carlsen beweerde dat Niemann had vals gespeeld. Het verhaal ging dat de Amerikaan mogelijk met zendertjes of via een hack inzicht had gekregen in de zetten die Carlsen zou maken.
De schaakwebsite Chess.com bracht kort daarna na eigen onderzoek naar buiten dat Niemann in meer dan honderd online-partijen zou hebben valsgespeeld. Niemann ontkende de aantijgingen, al gaf hij wel toe dat hij twee keer online vals had gespeeld, toen hij 12 en 16 jaar oud was.
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - Filmon Tesfu heeft zich van begin tot eind door het publiek gedragen gevoeld tijdens de marathon van Rotterdam. Op de Coolsingel dook de 32-jarige atleet nipt onder zijn persoonlijk record en liep in 2.06.40 naar zijn eerste Nederlandse marathontitel.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Mikky Keetels liep tijdens de marathon van Rotterdam precies de race die ze in haar hoofd had. De kersverse Nederlands kampioene op de klassieke afstand over 42,195 kilometer voelde zich na de finish nog scherp en keek tijdens een persconferentie tevreden terug op haar wedstrijd.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Bashir Abdi is "erg teleurgesteld" na het mislopen van de winst en een nieuw Europees record bij de marathon van Rotterdam. Dat zei de 37-jarige Belg na de finish op de Coolsingel tegenover de NOS.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Filmon Tesfu heeft voor het eerst de Nederlandse titel op de marathon veroverd. Op de Coolsingel kwam de 32-jarige atleet binnen in een persoonlijk record van 2.06.40. Daarmee eindigde hij in het internationale veld op de zevende plaats.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Guye Idemo Adola heeft de 45e editie van de marathon van Rotterdam op zijn naam geschreven. De Ethiopiër finishte op de Coolsingel in een tijd van 2.03.54. Lang leek de Belg Bashir Abdi op weg naar zijn derde overwinning in Rotterdam in een nieuw parcoursrecord (2.03.36), maar de houder van het Europese record en het parcoursrecord moest een kilometer voor de finish vanwege fysiek ongemak inhouden en slaagde er niet in.
3 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Bokser Tyson Fury heeft een succesvolle rentree in de ring gemaakt. De 37-jarige Brit, voormalig wereldkampioen zwaargewicht, won zaterdag in het stadion van Tottenham Hotspur van de Rus Arslanbek Makhmudov en daagde direct Anthony Joshua uit voor een 'Battle of Britain'-supergevecht.
5 uur geledenAUGUSTA (ANP) - Titelverdediger Rory McIlroy heeft in de negentigste editie van de Masters een ruime voorsprong uit handen gegeven. De Noord-Ierse golfer had in Augusta voor zijn derde ronde 73 slagen nodig en deelt nu de leiding met de Amerikaan Cameron Young, die rondging in 65 slagen.
6 uur geleden