Valse start voor Oranjevrouwen na pover optreden in Italië
COSENZA (ANP) - De Nederlandse voetbalsters zijn de EK-kwalificatiereeks met een nederlaag begonnen. De nummer 8 van de wereld verloor in en tegen Italië met 2-0. De Italiaanse vrouwen zijn de mondiale nummer 14. Dinsdag speelt Oranje in Breda tegen Noorwegen, dat Finland met 4-0 versloeg.
Bondscoach Andries Jonker had in Cosenza rechts achterin een plek ingeruimd voor Chasity Grant. De aanvallend ingestelde speelster van Ajax maakte zo in haar tweede interland haar basisdebuut. In februari 2022 viel Grant in tegen Finland.
Door de afwezigheid van Daphne van Domselaar, Jill Roord, Vivianne Miedema, Lieke Martens en Jackie Groenen moest Jonker op zoek naar oplossingen. Naast Grant stonden ook onder anderen Wieke Kaptein en Damaris Egurrola aan de aftrap.
Lize Kop
Het begin van Oranje in het zuiden van Italië was onder de maat en de 1-0 viel al na vier minuten spelen. Lize Kop, die de geblesseerde Van Domselaar onder de lat verving, had geen antwoord op een inzet van spits Valentina Giacinti. Zij liep bij een steekbal uit de rug van Sherida Spitse en rondde knap af.
In het vervolg van de eerste helft bleef het spel van de ploeg van Jonker slordig, met vaak verkeerde keuzes aan de bal. Na ruim een halfuur leverde Dominique Janssen zomaar in bij Manuela Giugliano, maar de poging van de Italiaanse werd gekeerd door Kop. Vlak voor rust zag Danielle van de Donk bij een spaarzame kans voor Oranje, haar schot geblokt worden.
Na bijna een uur spelen liet keepster Kop zich verrassen door een voorzet vanaf links van de net ingevallen Michela Cambiaghi. Die viel binnen bij de tweede paal, waarbij Agnese Bonfantini het laatste zetje gaf.
Iets forceren
Jonker bracht Romée Leuchter, Renate Jansen en Katja Snoeijs in de ploeg om nog iets te forceren, maar een resultaat tegen de stugge Italiaanse formatie zat er geen enkel moment in. Dinsdag tegen Noorwegen moet gewonnen worden om niet verder achterop te raken.
De beste twee landen van de groep plaatsen zich rechtstreeks voor het EK van volgend jaar in Zwitserland, voor de nummers 3 en 4 volgt een herkansing.
Meer uit Voetbal
DORTMUND (ANP) - Borussia Dortmund heeft zijn 116e verjaardag gevierd met een overwinning in de Bundesliga. De jarige club versloeg Borussia Mönchengladbach met 2-0 en nam door de zege voorlopig de tweede plaats in achter koploper Bayern München.
15 uur geledenRIYAD (ANP) - Bologna heeft de finale bereikt van de Italiaanse Supercup. De ploeg van trainer Vincenzo Italiano won in de halve finale van het bekertoernooi in Riyad in Saudi-Arabië van Internazionale. De stand na de reguliere speeltijd was 1-1, waarna Bologna de beslissende strafschoppen beter nam. Napoli, dat donderdag won van AC Milan in de andere halve finale, is komende maandag de tegenstander in de finale.
15 uur geledenLEEUWARDEN/DEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag heeft zijn tweede nederlaag van dit seizoen geleden. De koploper van de eerste divisie liet zich in eigen huis verrassen door Jong PSV, dat won met 2-1. Spits Robin van Duiven maakte vijf minuten voor tijd de winnende goal voor de beloftenploeg uit Eindhoven.
16 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft het lopende contract met centrale verdediger Alexandre Penetra opengebroken en met een jaar verlengd tot medio 2029. De Portugees kwam in de zomer van 2023 naar de Alkmaarders en is uitgegroeid tot een vaste waarde. Hij speelde inmiddels al 109 wedstrijden voor de huidige nummer zes van de Eredivisie.
17 uur geledenTURIJN (ANP) - Arek Milik keert na achttien maanden terug in de selectie van Juventus. Trainer Luciano Spalletti heeft de oud-aanvaller van Ajax opgenomen in zijn keurkorps voor het thuisduel van zaterdag met AS Roma.
18 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Fenerbahçe maakt serieus werk van de komst van Joey Veerman. De club uit Istanbul wil de middenvelder van PSV in de winterstop naar Istanbul halen.
20 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax speelt een uitwedstrijd tegen AZ in de achtste finales van de KNVB-beker. Landskampioen PSV gaat op bezoek bij FC Den Bosch en bekerhouder Go Ahead Eagles werd in de loting gekoppeld aan Heracles Almelo.
20 uur geleden